Šta je novo?

Cene nekretnina

Prihvatam da postoje urbanističke prednosti, ali to nisu sadržaji :) Po mom mišljenju je stari deo grada mnogo bogatiji sadržajima. Kultura, ugostiteljstvo, noćni život su u centru u velikoj meri. Kad živiš na Paliluli mnogo si bliži svakom dešavanju nego kad si na Tošinom Bunaru.
 
slazem se, te stvari su mi bile bitne kada sam imao 20 godina
sada nekako sam izgubio zelju za tim stvarima, sem kulture, to je manjak
 
Opet impliciraš da je stari deo BG teži za život, što uopšte nije istina. Ja sam dobar deo života živeo na Paliluli i na njoj stvarno sve ima, i još sam jako blizu centra bio. Takođe NBG je ok u onom centralnom delu, ali sve dalje od toga si bogu iza nogu i neuporedivo je sa širim centrom i po sadržajima i po blizini centru grada. Jedina prednost što se ne prelaze mostovi pa uštediš vreme u saobraćaju ako radiš na NBG.
 
Ništa nije teško kad se čovek navikne :) sve zavisi kome su kakvi prioriteti.
 
Kad vidim skoro 400 komentara na oglas znam koliko ima sati.
Ovo mi je nekako pravi pokazatelj stanja i pomame za nekretninama.

I to jos za projekat koji idalje nije uknjizen 8 godina od početka radova, gde je kvadrat 2020 bio 1100 eura a sad 2500 plus, na ogromnoj padini i klizištu izmedju Lešća i Cigamale (ali bukvalno na 50 metara je i jedno i drugo)

Gde su provereni investitori bata iz vidimo se u čitulji i ekipa.
Gde se kasni po 1 do 2 godine sa useljenjem, a od obećanih škola, zelenila izmedju zgrada svuda su samo dodali zgradu do zgrade i zaklonili ljudima koji su kupili i taj pogled koji je bio toliko reklamiran a i svetlo dana. Bukvalno izmedju zgrada je po 15ak metara pa od pogleda na grad imas pogled na komšijinu sobu.
U suštini kao neka kasarna ili zatvor.

I sto je najcrnje ovo je danas kao i jedna od boljih prilika s obzirom na šta liči ponuda.

Ko sto rekoh, kao i sa izborima, uništi bilo kakvu opciju izbora i ponude, i možeš da radis šta hoćeš i dokle god hoćeš.

IMG_20241008_172151.jpg
 
I sto je najcrnje ovo je danas kao i jedna od boljih prilika s obzirom na šta liči ponuda.

Ja sam bio blizu toga da uzmem u jednom momentu, ali sam odustao. Prosto mi cena ne opravdava ono što se dobije. Stanovi su ok izvedeni (uglavnom), ali jezivo je projektovano naselje i ipak je malo odsečeno čak i od Karaburme, na koju moraš da ideš za manje-više sve što ti treba jer je VB neurbanizovana.

Super kupovina je ovo bila kad se prodavalo za 1400-1500, otkad je udarilo 2400-2500 više nikome ne bi trebalo da bude ni na radaru.
 
Opet impliciraš da je stari deo BG teži za život, što uopšte nije istina. Ja sam dobar deo života živeo na Paliluli i na njoj stvarno sve ima, i još sam jako blizu centra bio. Takođe NBG je ok u onom centralnom delu, ali sve dalje od toga si bogu iza nogu i neuporedivo je sa širim centrom i po sadržajima i po blizini centru grada. Jedina prednost što se ne prelaze mostovi pa uštediš vreme u saobraćaju ako radiš na NBG.
Ne impliciram, vec mislim da je to cinjenica :)
Po meni je centar urbanisticki haos sa gomilom malih ulicica, cas ides uzbrdo cas nizbrdo, jednosmerne ulice, itd, dok ipak na NBGD je nekako sve pod pravim uglovima i smisleno sa dosta sirokim ulicama i trotoarom.
Jos na sve prednosti NBGDa brze i lakse dodjes do Novog Sada i aerodroma.

Po meni jedina mana je sto su fakulteti vise fokusirani na centar, tako za studente i mladje ljude je centar bolji za zivot jer im je fakultet blize a i provod sto je ipak studentima bitnija stavka :D

U centar idem samo kad hocu da prosetam Kalemegdanom / Knez Mihajlovom, odem do Galerije ili idem u posetu nekome, za sve ostalo stvarno nema potrebe.
 
Ja sam bio blizu toga da uzmem u jednom momentu, ali sam odustao. Prosto mi cena ne opravdava ono što se dobije. Stanovi su ok izvedeni (uglavnom), ali jezivo je projektovano naselje i ipak je malo odsečeno čak i od Karaburme, na koju moraš da ideš za manje-više sve što ti treba jer je VB neurbanizovana.

Super kupovina je ovo bila kad se prodavalo za 1400-1500, otkad je udarilo 2400-2500 više nikome ne bi trebalo da bude ni na radaru.
Ja sam gledao P zgradu 2021 dok je bila 1250 i to najmanji stanovi, no tad je išlo na keš sve i nestajalo odma, sad ne znam koliko košta ta zgrada al sigurno bar oko 2400 i to onako neuknjizena.

Udji na komentare i videćeš koliko im nije vise na radaru :)
Ljudi su odlemili i bas mi nije jasno, al lagano.

Ovo mi je baš odličan primer skoka od 100 i više posto od korone na ovamo, za svakog ko sumnja nek proveri.
Drugarova sestra je odmah posle korone kupila za 1100 dok premijum jos nije ni krenuo, a sad ti isti stanovi idu za 2500 do 2700.
 
Ne impliciram, vec mislim da je to cinjenica :)
Po meni je centar urbanisticki haos sa gomilom malih ulicica, cas ides uzbrdo cas nizbrdo, jednosmerne ulice, itd, dok ipak na NBGD je nekako sve pod pravim uglovima i smisleno sa dosta sirokim ulicama i trotoarom.
Jos na sve prednosti NBGDa brze i lakse dodjes do Novog Sada i aerodroma.

Po meni jedina mana je sto su fakulteti vise fokusirani na centar, tako za studente i mladje ljude je centar bolji za zivot jer im je fakultet blize a i provod sto je ipak studentima bitnija stavka :D

U centar idem samo kad hocu da prosetam Kalemegdanom / Knez Mihajlovom, odem do Galerije ili idem u posetu nekome, za sve ostalo stvarno nema potrebe.
Kao da sam ja pisao ovo i za indentične potrebe prelazim mostove sa NBG-a! 😀
Koliko sam primetio često se spominje prednost centra BG-a u odnosu na NBG kultura, to jest pozorišta...
 
Zvuči ipak ne kao činjenica, već kao lična preferencija koja se prodaje kao činjenica :)

Lično imam obrnut stav, NBG ulice su mi komplikovane za snalaženje i jako se divlje vozi, dok mi je u starom delu sve jako blisko i mogu da se krećem na slepo.

Priznajem da je postojanje trotoara prednost. Daće bog da grad to počne da uređuje i na ovoj strani...
 
Ne impliciram, vec mislim da je to cinjenica :)
Po meni je centar urbanisticki haos sa gomilom malih ulicica, cas ides uzbrdo cas nizbrdo, jednosmerne ulice, itd, dok ipak na NBGD je nekako sve pod pravim uglovima i smisleno sa dosta sirokim ulicama i trotoarom.
Jos na sve prednosti NBGDa brze i lakse dodjes do Novog Sada i aerodroma.

Po meni jedina mana je sto su fakulteti vise fokusirani na centar, tako za studente i mladje ljude je centar bolji za zivot jer im je fakultet blize a i provod sto je ipak studentima bitnija stavka :D

U centar idem samo kad hocu da prosetam Kalemegdanom / Knez Mihajlovom, odem do Galerije ili idem u posetu nekome, za sve ostalo stvarno nema potrebe.
Ne bih da generalizujem, ali ovo je prilično provincijski način razmišljanja. Uže gradsko jezgro je unikatano jer čini urbano tkivo grada, nešto jedinstveno po čemu je Beograd prepoznatljiv. Nije toliko do samih sadržaja jer Beograd naprosto nema 15 etiopijskih restorana kao Berlin, tako da se ne treba zaluđivati idejom da smo mi megalopolis, centar sveta i slično, jer realno nismo ni blizu. Sa druge strane, ne mislim da nipodaštavam značaj širokih ulica i trotoara, ali NBG bi mogao da prebaciš u neki kineski "third tier" grad i ne bi bilo neke značajnije razlike. Dorćol (gornji i donji), Krunksi venac, Čubura, Kalenić, pa čak i Profesorka kolonija, Kopitareva gradina itd. imaju neku strukturu i širi istorijski kontekst. Ne idu tamo ljudi zbog kafića i izlazaka, ali su jedinstveni po mnogo čemu i njihovi stanovnici osećaju pripadnost svoj kraju.
 
Elem, izašao RGZ izveštaj za drugi kvartal:

Notable quotes (podaci se odnose na Beograd):
  • zabeležen pad broja ugovora od 1.1% YoY
  • broj kupoprodaja na delimično regulisanom primarnom tržištu manja za 27.9% YoY
  • ukupna vrednost prometa na delimično regulisanom primarnom tržištu manja za 38.83% YoY
  • 28% stanova plaćeno iz kredita
  • Najskuplji kvadrat prodat u BNV po ceni od 9125 EUR/m2
 
Zvuči ipak ne kao činjenica, već kao lična preferencija koja se prodaje kao činjenica :)
U moju odbranu, ja samo kazem da je za mene cinjenica i da ja tako mislim jer gledam iz ugla prakticnosti, na kraju dana je za sve ljude individualno, neko se mozda kune u Novi Sad, neko u Zemun, neko drugi u Banovo Brdo itd.
Vise sam hteo reci da ja ne impliciram nista, to je moj stav ne moram da okolisam oko njega :)

Ne bih da generalizujem, ali ovo je prilično provincijski način razmišljanja. Uže gradsko jezgro je unikatano jer čini urbano tkivo grada, nešto jedinstveno po čemu je Beograd prepoznatljiv. Nije toliko do samih sadržaja jer Beograd naprosto nema 15 etiopijskih restorana kao Berlin, tako da se ne treba zaluđivati idejom da smo mi megalopolis, centar sveta i slično, jer realno nismo ni blizu. Sa druge strane, ne mislim da nipodaštavam značaj širokih ulica i trotoara, ali NBG bi mogao da prebaciš u neki kineski "third tier" grad i ne bi bilo neke značajnije razlike. Dorćol (gornji i donji), Krunksi venac, Čubura, Kalenić, pa čak i Profesorka kolonija, Kopitareva gradina itd. imaju neku strukturu i širi istorijski kontekst. Ne idu tamo ljudi zbog kafića i izlazaka, ali su jedinstveni po mnogo čemu i njihovi stanovnici osećaju pripadnost svoj kraju.
Ja vise vrednujem prakticnost i funkcionalnost okoline naspram "urbanog tkiva" i prepoznatljivosti, to mi ne nosi nikakvu vrednost za svakodnevni zivot.
Tebi je centar BGa prepoznatljiv a meni klaustrofobican, nadje se taman za svakog kupca nesto znaci.
Rotterdam mi je mnogo npr bolji od Amsterdama kao grad isto iako Amsterdam ima vecu "dusu" po mnogima.
 
Ja vise vrednujem prakticnost i funkcionalnost okoline naspram "urbanog tkiva" i prepoznatljivosti, to mi ne nosi nikakvu vrednost za svakodnevni zivot.
Tebi je centar BGa prepoznatljiv a meni klaustrofobican, nadje se taman za svakog kupca nesto znaci.
Rotterdam mi je mnogo npr bolji od Amsterdama kao grad isto iako Amsterdam ima vecu "dusu" po mnogima.
Slažem se da je Roterdam mnogo bolji od Amsterdama jer je novi, jer izgleda kao grad. Amsterdam je starudija teška. Centar je pun pacova i užasan kvalitet gradnje. Drveni podovi, drveni plafoni, HOROR! Da su pametni pa da poruše pa da naprave nove zgrade sa energetskim nivo-om A pa da to izgleda na nešto. Neke zgrade zamene novim a sve su iste kao stare samo novogradnja. To bi onda bio grad.
Po meni BW je pun pogodak u Beogradu, sve novo, sve sređeno, još da su digli energetske razrede super bi bilo.
 
Slažem se da je Roterdam mnogo bolji od Amsterdama jer je novi, jer izgleda kao grad. Amsterdam je starudija teška. Centar je pun pacova i užasan kvalitet gradnje. Drveni podovi, drveni plafoni, HOROR! Da su pametni pa da poruše pa da naprave nove zgrade sa energetskim nivo-om A pa da to izgleda na nešto. Neke zgrade zamene novim a sve su iste kao stare samo novogradnja. To bi onda bio grad.
Po meni BW je pun pogodak u Beogradu, sve novo, sve sređeno, još da su digli energetske razrede super bi bilo.
Da vidiš tek Veneciju moj Džiaj. 😱
 
Dzabe piše i uzimate citate ovog ili onog analitičara.Svi su digli prodajne cene ali …ali se obican narod istrošio i ne mogu više da dobiju 3000€ za stan na novom Beogradu ili ti 200.000€ za 50-60m2 ko će živi u onom ruglu ? Znaci nije problem da drže velike cene novih stanova i uvek će da ode ali ovi ostali..obican narod …cao …
Za Borcu se prica da ide na 2000€ ,a u borci nemaš i jednu zgradu novu sa gradjevinskom dozvolom
 
Pa ne lože se baš svi. Meni je većina navedenih lokacija krš raspali, izuzev Krunske. Raspale fasade, smrdljivi memljivi haustori, da ne pričam o unutrašnjim ''dvorištima''. Ima par lokacija koje su izuzetak, tačnije ulica, ali ja kad se prošetam Cvijićevom npr dobijem depresiju u roku od odmah. Eno u bul. Despota Stefana ne može da se vidi neraspala zgrada. Dorćol isto. Da im grad ne obnovi fasadu otpalo bi do unutrašnjih zidova. Sarajevska raspad, bukvalno život ko po kazni.
Kad mi navedu kao prednost blizinu centra tačno znam da lokacija nema šta drugo da ponudi.
 
Vala da znaš da si u pravu, loženje na NBG sam čuo uglavnom iz usta provincijalaca. Beograđani se lože na Dorćol.
Kao neko ko je proputovao sveta i video jedno 10ak lepsih gradova od Beograda uzivo meni je suludo da se neko lozi na nas stari grad.
Realno osim par lepih ulica i kalemegdana ceo stari deo Beograda je nista posebno i ne moze se meriti sa Firencom/Vencijom, Portom/Lisabonom, Amsterdamom, Becom/Salzburgom, pa cak ni sa Budimpestom ako ti je bitan taj neki starinski rusticni osecaj zivota i istorije.

A ako vec nemamo nista blizu takvih gradova onda je bolje gledati prakticnost i funkcionalnost, to je barem moje vidjenje.
 
Jel se zna cena m2 za Novi Dorćol projekat, vidim da je u toku prodaja stanova i da ima slobodnih stanova svih struktura kod njih na sajtu?
 
Vala da znaš da si u pravu, loženje na NBG sam čuo uglavnom iz usta provincijalaca. Beograđani se lože na Dorćol.
Više na Vračar, Lion, Senjak i Lekino brdo. Profesorska kolonija tu i tamo. :)
Crnogorci obično stoluju na Vračaru, pa sve do Liona...
Extroniks ima klaustrofobiju u centru Beograda, ja imam mučninu dok hodam Blokovima, kao da sam u Sremu. Dok u Zemunu se puno bolje osećam, daleko veća pozitivna energija. :)
 
Vrh