Šta je novo?

Cene nekretnina

Da, da, super je Lille. Nemam pojma još uvek, nikad nisam prebaciovao toliku količinu novca, trebam da proverim. Siguran sam da treba da obavestiš svoju banku u inostranstvu pre bilo kakvog transfera iz Srbije, i da im predaš dokaz o izvoru novca. Sam transfer novca je sigurno 1% ili više od ukupne sume, toliko sam uspeo da iskopam, zavisi od banke, treba videti koja je najpovoljnija po tom pitanju.
 
Da, da, super je Lille. Nemam pojma još uvek, nikad nisam prebaciovao toliku količinu novca, trebam da proverim. Siguran sam da treba da obavestiš svoju banku u inostranstvu pre bilo kakvog transfera iz Srbije, i da im predaš dokaz o izvoru novca. Sam transfer novca je sigurno 1% ili više od ukupne sume, toliko sam uspeo da iskopam, zavisi od banke, treba videti koja je najpovoljnija po tom pitanju.
Klima je ubistvo. Pogotovo ako porediš JUG francuske s Lilom. Za godinu dana depresija garantovana!
 
Čekaj. Ovde na forumu ima više prodavaca nekretnina nego kupaca 😍. Kupci digli ruke a prodavci prodaju i koriste situaciju da kupe nešto u inostranstvu 🙂.
Filip prodaje, ja prodao, Gizmo prodao, Klau se raspituje za prodaju. Koliko je bilo kupaca poslednjih meseci 🙂?
 
Poslednja izmena:
Ja sam vise prodavac u najavi nego stvarni prodavac. Bio bih u kategoriji APP, toliko mi treba i sl 😀
Salim se, ali ne zurim se, ne placa mi se dodatni porez jer bih prodao nekretninu pre 10. godine. Verovatno tek za godinu dve,da sakupim jos malo para. Nista nije definitivno, zavisi i od toga da li bih kupio stan ili kucu ovde.
Čekaj. Ovde na forumu ima više prodavaca nekretnina nego kupaca 😍. Kupci digli ruke a prodavci prodaju i koriste situaciju da kupe nešto u inostranstvu 🙂.
 
Klima je ubistvo. Pogotovo ako porediš JUG francuske s Lilom. Za godinu dana depresija garantovana!

To je verovatno i jedina stvar koja me brine. U principu nije toliko kišno koliko nema sunčanih dana u godini, samo je sivo nebo i to većinu vremena, padavina nema toliko koliko sam mislio, nije tipa London. Zato možda i odem da iznajmim stan recimo na 6 meseci, da vidim kako nam se porodica prilagođava na klimu, a u isto vreme sam na licu mesta i mogu da odgovorim na sve zanimljive ponude nekretina koje izađu. Malo je komplikovano pronaći kad si toliko udaljen od grada gde planiraš kupovinu.
 
Ti si izgleda mnogo dugo u Holandiji 😄
Vidim da ti mnoge stvari tamo smetaju koje su meni skroz ok. Nego se plasim citajuci tvoje postove da se i meni u nekom trenutku ne smuci sve.

Ma to on priča da mu se smučilo, kome se smuči on se vrati nazad, nego je to staro srpsko gastarbajtersko kukanje kako preko ne valja ništa :)
 
Koliko biste vi ponudili za ovakav stan da imate dovoljno keša za kupovinu i renoviranje?

Moja neka procena da bih ponudio max 2100-2200€ za kvadrat.
Slažem se, ali je taj Blok 70a specifičan jer su agencije u dogovoru sve stanove oglasile na 2700-2800 i došlo je do povećanja ponude (nagomilavanja neprodatih stanova). Nakon par razgovora sa agentima, usledilo je ubeđivanje kako "su vlasnici već odbili ponudu koja je oglašena cena - par hiljada evra" tako da iako i više nego realno, 2100 je teško da se dobije.
"Neko je ove godine prodao za 2700" - univerzalni motiv prodavcima da oglase sa 2800.

P. S. Ja pripadam onoj manjini na forumu koja traži prvi stan, na kredit, bez pomoći babe/roditelja, bez nasleđa :D
 
Slažem se, ali je taj Blok 70a specifičan jer su agencije u dogovoru sve stanove oglasile na 2700-2800 i došlo je do povećanja ponude (nagomilavanja neprodatih stanova). Nakon par razgovora sa agentima, usledilo je ubeđivanje kako "su vlasnici već odbili ponudu koja je oglašena cena - par hiljada evra" tako da iako i više nego realno, 2100 je teško da se dobije.
"Neko je ove godine prodao za 2700" - univerzalni motiv prodavcima da oglase sa 2800.

P. S. Ja pripadam onoj manjini na forumu koja traži prvi stan, na kredit, bez pomoći babe/roditelja, bez nasleđa :D
Lako se da proveriti da nisi u pravu :)
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-10-07 at 16.48.50.png
    Screenshot 2024-10-07 at 16.48.50.png
    47,2 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot 2024-10-07 at 16.49.15.png
    Screenshot 2024-10-07 at 16.49.15.png
    31,6 KB · Pregleda: 22
Eto, onda stan iz Gaze ima šanse!

Upravo to, proda se poneki za 2700/2800 ali ih ima trenutno 10 takvih u ponudi. Da li će svi otići po toj ceni...videćemo
 
To je verovatno i jedina stvar koja me brine. U principu nije toliko kišno koliko nema sunčanih dana u godini, samo je sivo nebo i to većinu vremena, padavina nema toliko koliko sam mislio, nije tipa London. Zato možda i odem da iznajmim stan recimo na 6 meseci, da vidim kako nam se porodica prilagođava na klimu, a u isto vreme sam na licu mesta i mogu da odgovorim na sve zanimljive ponude nekretina koje izađu. Malo je komplikovano pronaći kad si toliko udaljen od grada gde planiraš kupovinu.
Problem nisu padavine i nije temperatura, problem je SIVILO!! Ili MANJAK sunca!
Ako se preseliš sada do aprila i to preživiš onda možeš da seliš. Novembar je UBITAČAN. Plus još kad počnu vetrovi oni ludi s Atlantika... Ima da prvim TGV vozom ideš makar u hostel na JUG Francuske.
Moj savet, JUG vredi zlata. I niža cena kvm i malo veća plata ne mogu to kompenzovati. Po meni. A ti eto dođi pa vidi sam. Možeš samo nedelju dana u novembru - bilo kojih nedelju dana. I gledaj prognozu na Jugu FR i biće ti jasno sve. Ne moraš ni biti 6 meseci. Nedelju dana u vrh glave.
 
Ma to on priča da mu se smučilo, kome se smuči on se vrati nazad, nego je to staro srpsko gastarbajtersko kukanje kako preko ne valja ništa :)
Ne nije. Ja kažem kako jeste. U NL je sve osim klime dobro. Mnogo se manje radi, socijalizam je teški, porezi jesu preveliki. Ali generalno život je opušten. Da ima sunca više kao u Srbiji, pa ovo bi bila izmišljena država. Ali...
Kome manjak sunca ne smeta ovo je mesto za njega. Ja polako pripremam odstupnicu. Ne mogu moje kosti više ovo. Treba mi Dubai jedno 3-5 godina da se resetujem i ugrejem i onda Srbija.
 
Ti si izgleda mnogo dugo u Holandiji 😄
Vidim da ti mnoge stvari tamo smetaju koje su meni skroz ok. Nego se plasim citajuci tvoje postove da se i meni u nekom trenutku ne smuci sve.
16 godina... I da ti se smuče. Ostavi kuću ili stan u Belgiji i pasoš BE. Imaš i SR i kuću ili stan u Srbiji i vratiš se budeš dole. I koristiš po meni najbolje iz oba sistema. Znaćeš prednosti i mane oba sistema pa onda uradiš gde šta treba i gde je bolje ili lakše. Eto primer, ove se čeka na NMR preko 3 meseca. Odeš na avion, uradiš snimak za 1 dan, vratiš se i ovde refundiraš i još ubrzaš put to specijaliste! I tako puno stvari.
 
Hvala. Divis Nekretnine, prodaju je vodila Marina, dobio sam preporuku od komšije koji je za mesec dana prodao stan u istoj zgradi preko njih. On je izvukao 3243e/m2 u maju mesecu, mada on ga je prodavao skroz praznog, taman ta razlika u ceni.
Ova nova zgrada sto je odmah do pijace, iza one zgrade u kojoj je Ponco? Top zgrada
 
Čekaj. Ovde na forumu ima više prodavaca nekretnina nego kupaca 😍. Kupci digli ruke a prodavci prodaju i koriste situaciju da kupe nešto u inostranstvu 🙂.
Filip prodaje, ja prodao, Gizmo prodao, Klau se raspituje za prodaju. Koliko je bilo kupaca poslednjih meseci 🙂?
Ja sam bio kupac pre nekoliko nedelja, a ovaj stan što prodajem sa rodjakom se isključivo prodaje jer on hoće da kupi veći stan a zadrži trenutni manji stan u kojem živi da može da ga rentira. U drugačijem slučaju ne bi ni prodavali.
Pri tome ja sam vlasnik 25%, da sam barem 50% onda bih isplatio rodjaka i zezao se oko renoviranja 😂
 
Ja sam bio kupac pre nekoliko nedelja, a ovaj stan što prodajem sa rodjakom se isključivo prodaje jer on hoće da kupi veći stan a zadrži trenutni manji stan u kojem živi da može da ga rentira. U drugačijem slučaju ne bi ni prodavali.
Pri tome ja sam vlasnik 25%, da sam barem 50% onda bih isplatio rodjaka i zezao se oko renoviranja 😂
Pa dobro ali to si kaparisao (rezervisao) odavno 🙂. Sad samo isplaćuješ po dogovoru kad su dobili gradjevinsku.
Prodaješ i plac 😂😂😂.
 
Ja sam vise prodavac u najavi nego stvarni prodavac. Bio bih u kategoriji APP, toliko mi treba i sl 😀
Salim se, ali ne zurim se, ne placa mi se dodatni porez jer bih prodao nekretninu pre 10. godine. Verovatno tek za godinu dve,da sakupim jos malo para. Nista nije definitivno, zavisi i od toga da li bih kupio stan ili kucu ovde.
Čekaš premijum expo 15% veće cene. Priznaj 🙃.
 
Ova nova zgrada sto je odmah do pijace, iza one zgrade u kojoj je Ponco? Top zgrada
Ta, Gramisova zgrada. Da sam u Srbiji, živeo bih tu i uživao, odrastao sam u porušenoj zgradi na njenom mestu. Ja sam to planirao da izdajem, opremio i sve, ali obzirom da i sam najmim stan ovde u FR, rekoh bolje da i sam postanem vlasnik nego da se lomatam sa najmom.
 
Pa dobro ali to si kaparisao (rezervisao) odavno 🙂. Sad samo isplaćuješ po dogovoru kad su dobili gradjevinsku.
Prodaješ i plac 😂😂😂.
Odlično pratiš Sale 😉Jeste rezervisao sam pre nekoliko meseci, otprilike pre 5meseci.
Jedan plac sam prodao i da kažem od tih para sam otprilike i kupio ovaj stan to jest to mi je bilo nekih 50% učešća za ovaj stan i pripadajuću garažu i parking mesto.
To za plac sam opisivao prodaju ovde i čak i kačio tabelu koju smo pravili za sopstvenu izgradnju u svojstvu Investitora(ti si me pitao za lokaciju, sećam se i ja 😄).
Ali pošto nije bio plac 1/1 na meni moralo je ovako, sada se i ne kajem jer sam zbog toga konačno rešio porodični stan.
Sopstvena izgradnja će biti u budućnosti 😊
Ali da prodajem i jedan plac na Zlatiboru što sam dobio kompenzacijom, ako si na njega mislio 😂
 
Vrh