Šta je novo?

Cene nekretnina

2100 i da se lupa nogama u dupe od srece. Ovde da stan bude pristijan treba da se ulozi taman toliko da njegova trenutna cena iz oglasa + ulaganje je - stan u novogradnji. Tako da mozda je ostavio prostora za pregovaranje, ali je to bas dosta prostora
 
Koliko biste vi ponudili za ovakav stan da imate dovoljno keša za kupovinu i renoviranje?

Moja neka procena da bih ponudio max 2100-2200€ za kvadrat.
Ponudio bih nulu. Ne bih ni ušao. Čak i kada bih učinio nov stan od ovoga, u glavi bi mi toliko živo ostala slika ovog rasula da ne bi mogao da spavam godinama.
 
Koliko biste vi ponudili za ovakav stan da imate dovoljno keša za kupovinu i renoviranje?

Moja neka procena da bih ponudio max 2100-2200€ za kvadrat.
Ovom stanu pomoći nema. Max 1900 e.
Pa pazi imaš NOVE Lastavice za 3k + PDV a ovo 200e jeftnije. Ovde ispod 800-900e po kvm nema renoviranja. Pa tu treba sve da se radi. Apsolutno sve a sigurno još će nešto da ispadne!
 
Sto je najgore ima gomila stanova u rangu 2200-2400 na NBGD u slicnom cenovnom grangu (170-200), i to nekih koji su po 10+ m2 veci i u boljem stanju a kostaju isto.
Neverovatna odluka da se po onoj ceni oglasi stan.
 
Ponekad su mi nejasne agencije. Njima je objavljivanje oglasa isto trošak. Da li ste nekada čuli da agencija jednostavno ne želi da oglasi neki stan po nekoj ceni?
Da se razumemo, druge su okolnosti bile u prošlosti. Ja mislim sada. Očigledno je da ovo iz oglasa nema ni najmanju šansu da se proda po traženoj ceni a opet agencija je spremna čak i da joj to bude trošak. Jedini razlog koji mogu da smislim je da je ponuda toliko očajna, pa ipak je bolje da imaju bilo šta u ponudi nego ništa.
Skoro sam bio do agencije.....užasna je situacija 🙂. Njih 7-ro tamo....izbacuju neke lokacije što me ne zanimaju, nemaju šta da ponude....sve prizemlja, kosine i potkrovlja......mnogo se ljudi povuklo sa tržišta. Mislim da su u velikom problemu iskreno. Uskoro će i tamo biti smanjenja radnika. Bude sigurno neka ponuda dobra za nekog njihovog pajtosa ali u globalu....baš loše. Bukvalno ćeš pre sam naći stan kod investitora ili preko interneta ili fb oglasa nego što će ti oni naći.

Mislim da ljudi na ovom forumu jako precenjuju uticaj agenata na cene. Agentima je samo glavobolja da okače precenjen stan.
 
Ne verujem da bi ga agencije oglasila za ovoliko. Ovo neki zanimljiv vlasnik.
Iz životnog iskustva, s ovim "zanimljivim vlasnikom" NEMA pregovora! Ovaj živi ne u paralelnoj nego u skroz virtualnoj stvarnosti. Garantujem vam da nije video u svom životu 182,500 din!! Taj ne zna pojam novca. Tu nema pregovora.
 
Ponudio bih nulu. Ne bih ni ušao. Čak i kada bih učinio nov stan od ovoga, u glavi bi mi toliko živo ostala slika ovog rasula da ne bi mogao da spavam godinama.
Pitanje je i zgrada u kakvom je stanju kada su stanari ovakvi. Piše i da stan prodaje vlasnik i njegov br telefona stoji, dakle nema agencije.
 
Koliko biste vi ponudili za ovakav stan da imate dovoljno keša za kupovinu i renoviranje?

Moja neka procena da bih ponudio max 2100-2200€ za kvadrat.
Kojih 2200 po m2 😍? Pa za 100-200e više već sad po oglasima imaš pristojne stanove. Onda bi te skuplje izašlo od novogradnje.
Imaš 2 opcije oko renoviranja:
1. Angažuješ firmu i platiš duplo
2. Sam juriš majstore ali to onda zna da potraje i do godinu dana duže u odnosu na ono što si planirao.
Koliko misliš da će te koštati renoviranje uvek uvećaj minimum 30%.
Za stan iz oglasa koji je u katastrofalnom stanju nemaš drugu opciju osim da angažuješ firmu. Ja za ovo ne bih jurio majstore jer ova gadost mora kompletno sve da se radi + da angažuješ popa na kraju da osvešta. Ne postoji ni jedna stvar da je dobra i da može kasnije da se odradi. U skladu sa tim da se kupovina ovog stana ne razlikuje od kupovine nekretnine u sivoj fazi (u stvari ovo je i gore jer sve moraš da polupaš i izbaciš) toliko bih i platio. Oko 1400e po m2. Da možeš da ga upristojiš do 2-2.1k po m2. I tvoje vreme košta kao i živci. Iznad te cene ne bih ušao da pogledam stan.
 
Iz životnog iskustva, s ovim "zanimljivim vlasnikom" NEMA pregovora! Ovaj živi ne u paralelnoj nego u skroz virtualnoj stvarnosti. Garantujem vam da nije video u svom životu 182,500 din!! Taj ne zna pojam novca. Tu nema pregovora.
Najveca ironija je sto je ime prodavca na halooglasima cistocisto :)
 
Verovatno je mislio na "papiri čisti, bez agencije". Vidi se da su neki matorci živeli tu tj starija baba ili deda, samo da ima gde da se prespava. Što neko reče verovatno stan iz nasledstva i izračunao čuveno "koliko mu treba". Realno vredi oko 1k manje.
 
Toliko su svuda razbacani kablovi od struje da ni naslednici nisu smeli da izbace stvari i da makar okreče i počiste pre slikanja.
 
Verovatno je mislio na "papiri čisti, bez agencije". Vidi se da su neki matorci živeli tu tj starija baba ili deda, samo da ima gde da se prespava. Što neko reče verovatno stan iz nasledstva i izračunao čuveno "koliko mu treba". Realno vredi oko 1k manje.
Ako su se ovako naslednici brinuli o toj starijoj osobi/osobama, ni ne cudi cena onda.
 
Ako su se ovako naslednici brinuli o toj starijoj osobi/osobama, ni ne cudi cena onda.
Ima tu više faktora, više naslednika, posvadjan naslednik/naslednici, nebriga o starijima, nema naslednika već stan pripao osobi koja ga/je čuvala... nije usamljen slučaj. Bio je ovde kačen jedan sličan stan gde čak ni umrlicu nisu skinuli sa vrata.
 
Ima tu više faktora, više naslednika, posvadjan naslednik/naslednici, nebriga o starijima, nema naslednika već stan pripao osobi koja ga/je čuvala... nije usamljen slučaj. Bio je ovde kačen jedan sličan stan gde čak ni umrlicu nisu skinuli sa vrata.
Vise sam nego upoznat sa tim, samo konstatujem jer je to taj obrazac. Nagledao sam se slicnih stanova (moram priznati ne u ovoliko kriticnom stanju), i uglavnom su u pitanju nasledstva gde su, da mi onaj gore oprosti, jedva cekali da neko umre da sebi rese dalje stambena pitanja. To su ujedno i najgori prodavci, ako ih je vise, jer su uradili racunicu koliko svako hoce, i tu tesko da mozes da naidjes na dogovor.
 
Nek živi(e) u svom ubedjenju, njemu(njima) toliko treba, 20e mesečno za oglašavanje pa nek stoji tamo do 2050te :)
 
Evo da se javim, kome su interesantni podaci, stan je na oglasu bio mesec ipo dana, nije mi se žurilo i posle šarenolikih kupaca i ponuda, prihvatio sam keš ponudu na 215k. Stan se prodavao opremljen, 61m2 u novogradnji kod pijace na Banovom Brdu, iliti 3524e/m2, toliko sam ciljao, toliko sam dobio. Preko agencije je oglašen, jedino je i tako bilo moguće ga prodati jer nisam u Srbiji, okupirali su se za sve, fotografije, video, posete, a sad po zaključenju ugovora imaju svoje advokate, itd, zaslužili su proviziju svakako, lepo su se angažovali.

Sad ostaje juriti neki stan ili kuću u Francuskoj, gledam Lille kao grad, super je lokacija, odlično je region povezan metroom, plus sviđa mi se arhitektura, klopa i gostoljubivost ljudi, nije skup kvadrat, ali je vreme malo krš, ne tako različito od Pariza, to je sever ipak. Ja sam trenutno na jugu Francuske, pa jedino treba prežaliti more. Možda i ostanem na jugu ako nađem nešto zanimljivo, videćemo, sad kreće potraga naći idealnu nekretninu, proces koji traje.
 
Čestitke na prodaji. Koju si agenciju koristio? Da imam u vidu s obzirom da ti je pozitivno iskustvo :)
 
Hvala. Divis Nekretnine, prodaju je vodila Marina, dobio sam preporuku od komšije koji je za mesec dana prodao stan u istoj zgradi preko njih. On je izvukao 3243e/m2 u maju mesecu, mada on ga je prodavao skroz praznog, taman ta razlika u ceni.
 
Ne znam šta bi moralo da me natera da uopšte idem da vidim ovo čudo. Ne bi mu ni 1k/m2 dao.
Ja sam nažalost imao to nemilo iskustvo. Bila je 2012 godina. Angažovao sa suprugom (tada devojkom) agenciju da nam pokaže stanove. Isto je bilo gubljenje vremena kao danas. Sve što smo rekli da nas ne zanima su nam pokazali tog dana. Za kraj je ostao taj ruinirani stan. Agencija je uzela kljuc od naslednika ali ga jos nisu obisli a ni slikali. To je bio kec iz rukava da nam pokaze nešto ekskluzivno 😍. Agentica se šokirala, nije mogla da udje u stan od razbacane garderobe i kutija po celom stanu. Od poda do plafona....svuda. Nije znala ni šta da nam kaže. Do kupatila nismo mogli da dodjemo. Ja sam ušao sa njom i bacio pogled na 2 minuta kako to sve izgleda a supruga je gledala i čudila se od ulaznih vrata. Samo smo čekali da iskoči neki pacov. Stan je imao najbolji mogući pogled iako je bio na 3-ćem spratu. Taj stan je imao cenu oko 35% nižu u odnosu na tržište pa opet niko nije hteo da ga kupi još minimum 12-18 meseci. Vidjao sam ga 7-12 meseci kasnije sa izbačenim stvarima. I to po ko zna koliko niskoj ceni je prodat. Tada je tržište konačno uginulo i cene su počele i da padaju. 🤷. Krajem 2015 je takav maltene renoviran stan koštao isto.
Tužni su periodi kada plaćaš kiriju, ponuda ne postoji a ti kao hoćeš da kupiš nešto a nemaš šta. Ne kažem da će tako biti i sada. Samo sam napravio paralelu i podelio jedno životno iskustvo.
 
Evo da se javim, kome su interesantni podaci, stan je na oglasu bio mesec ipo dana, nije mi se žurilo i posle šarenolikih kupaca i ponuda, prihvatio sam keš ponudu na 215k. Stan se prodavao opremljen, 61m2 u novogradnji kod pijace na Banovom Brdu, iliti 3524e/m2, toliko sam ciljao, toliko sam dobio. Preko agencije je oglašen, jedino je i tako bilo moguće ga prodati jer nisam u Srbiji, okupirali su se za sve, fotografije, video, posete, a sad po zaključenju ugovora imaju svoje advokate, itd, zaslužili su proviziju svakako, lepo su se angažovali.

Sad ostaje juriti neki stan ili kuću u Francuskoj, gledam Lille kao grad, super je lokacija, odlično je region povezan metroom, plus sviđa mi se arhitektura, klopa i gostoljubivost ljudi, nije skup kvadrat, ali je vreme malo krš, ne tako različito od Pariza, to je sever ipak. Ja sam trenutno na jugu Francuske, pa jedino treba prežaliti more. Možda i ostanem na jugu ako nađem nešto zanimljivo, videćemo, sad kreće potraga naći idealnu nekretninu, proces koji traje.
Cestitke na prodaji!
Lil je odlican grad, blizu je Brisel, London, Holandija, odlicno je povezan sa Parizom, a ima i metro iako ima jedva par stotina hiljada stanovnika. Bas me je prijatno iznenadila arhitektura, koja je vise severnjacka kao u Beneluxu (slicna je i klima doduse).
Jedno prakticno pitanje: da li Francuska zateze prilikom prenosa novca u zemlju? Da li traze neke posebne papire, posto je velika suma u pitanju? Pitam jer mozda budem uradio istu stvar, prodao u Bgu i uzeo za ucesce u Briselu. Hvala ti unapred.
 
Vrh