Šta je novo?

Cene nekretnina

Ne kapiram kako je lokacija izmedju dalekovoda, najprometnije ulice najmnogoljudnije opstine i odzaka od toplane sad odjednom najpopularnija lokacija? Uspeh je da su uopste i uspeli po tim cenama da prodaju, a prodali su kako kazes sve do 30 preostalih (vrv skart) stanova koji bi kao i prosli put otisli kao lidl pilici da samo 10% spuste cenu.

Rekao sam najpopularnija opština, ne lokacija. I nisu Stepu napravili već zgradu jednu koja će se ovim tempom rasprodati kad se završi ekspo.

Pritom nisu prodali po tim cenama, mislim da se prvih 150 stanova prodalo po cenama koje su bile na početku, 2400-2700.
 
Rekao sam najpopularnija opština, ne lokacija. I nisu Stepu napravili već zgradu jednu koja će se ovim tempom rasprodati kad se završi ekspo.

Pritom nisu prodali po tim cenama, mislim da se prvih 150 stanova prodalo po cenama koje su bile na početku, 2400-2700.

Aha, hoces da kazes da ako je opstina najpopularnije to ne znaci bezuslovno i da je svaka mikrolokacija te opstine najpopularnija?

Btw, koji je algoritam za racunanje najpopularnije opstine u kontekstu nekretnina? To ne moze biti broj prodatih stanova, jer najmbogoljudnija opstina svakako podrazumeva i najveci broj kupoprodaja.

Stepu, ili zgradu (i to lower standard neki bi rekli) na takvoj mikrolokaciji sa tqkvim cenam prodati tempom da nakon useljena ima sgega 30 neprodatoh stanova je za pohvalu prodajnog tima zar ne?
 
Aha, hoces da kazes da ako je opstina najpopularnije to ne znaci bezuslovno i da je svaka mikrolokacija te opstine najpopularnija?

Btw, koji je algoritam za racunanje najpopularnije opstine u kontekstu nekretnina? To ne moze biti broj prodatih stanova, jer najmbogoljudnija opstina svakako podrazumeva i najveci broj kupoprodaja.

Stepu, ili zgradu (i to lower standard neki bi rekli) na takvoj mikrolokaciji sa tqkvim cenam prodati tempom da nakon useljena ima sgega 30 neprodatoh stanova je za pohvalu prodajnog tima zar ne?

Neki ljudi na ovoj temi su pisali kako je to zapravo popularna mikrolokacija na NBG zbog blizine Delte i Belvila. Slažem se sa tobom da nije neka mikrolokacija.

A šta drugo može biti algoritam?

Ne znam da li bih pohvalio ili pokudio prodajni tim, svakako od njih cena ne zavisi.
 
West kula je dosta preko 5k eur/m2, evo ja sam našao samo jedan stan i to trosoban prazan za 5500 eur/m2, ostali su dosta skuplji.



Evo po kojoj ceni se prodaje West 65, sve ostalo su muzicke zelje
1727346010335.png
 
Mićo, mislim da je jedino rešenje da ti digneš kiriju za jedno 200 evra.

3 stana x 200 evra = 600 evra mesečno više. Taman da uzmeš kredit i da plaćaš ratu za peti stan sa tim.
MIslim da tvoj auto treba da prodaš po ceni od pre 3 godine...ili odeš u prodavnicu i kupis sve po ceni od pre 6 meseci...i da ne trazis povečanje plate ...može ?
A ja cene izdavanja nisam menjao..verovao ili ne...
 
Fora je što je na većini OK lokacija teško naći nekog da proda po ceni po kojoj se prodaje na osnovu cenenekretnina.rs - uglavnom traze 10-30% više i nema pregovora. Tačno je i da se ne prodaje ali uglavnom ljudi traže onoliko koliko im treba, tj da ostvare neki cilj (kupe dva stana, podele deci po pola, kupe veci stan, drugu lokaciju i sl.) i čekaju momenat iz moje priče - da budu jedini ili malobrojni dobar stan i onda njihova cena = tržišna cena
 
Evo po kojoj ceni se prodaje West 65, sve ostalo su muzicke zelje
Pogledajte prilog 212822
Ne zna se ovde da li je u pitanju West kula. Priča je bila o West kuli!
Takođe ima dosta kupovina u kojima se prodavcu da jedan deo na ruke, a manja cena upiše u Ugovor(zbog poreza na kapitalnu dobit, jer nije prošlo 10 god).
Korekcije na oglašenu cenu svakako postoje, ali evo ne čujem na ovom forumu da je to neka velika razlika.
EDIT: Ako neko nadje ispod 3500eur u Bloku 65 m2, pa da kazem i za trosoban useljiv stan, mislim da bi bilo dosta ljudi i ovde na forumu koji bi ga odmah kupili.
Mislim da sam našao samo jedan takav oglas i to na 1 spratu.
 
Poslednja izmena:
Nije to baš tako jednostavno...30 evra ne čini mnogo ...ne znam....da novi uđu povecao bih..ovako...neka još...
Ako ozbiljno pitaš...

Pa onda si bolji čovek od većine stanodavaca o kojima slušam priče u mom okruženju. Znam za gomilu slučajeva da su stanodavci dizali po 100-200 evra kiriju, posebno nakon najezde Rusa. Ja kad sam u Zemunu tražio stan da iznajmljujem, u Zemunskim Kapijama su ljudi tražili po 600 EUR za dvosoban (prošle godine).
 
Oglase skoro i ne vredi gledati više. Jedino ako čuješ ovako da neko prodaje inače....to su sad već 90% APP cene. Visoke cene, visoke kamata, ljudi se uplašili i lupili cenu preventivno sad već oko 20-30% više pa ako se neko upeca. I ovako sve te stanove od 200k+ gledaju da vam prodaju ljudi koji rade od 500 do 700evra. Oni mogu da podignu kredit oko 50 i to je to. Zato je ponuda katastrofa.
 
Od prošle godine su
Pa onda si bolji čovek od većine stanodavaca o kojima slušam priče u mom okruženju. Znam za gomilu slučajeva da su stanodavci dizali po 100-200 evra kiriju, posebno nakon najezde Rusa. Ja kad sam u Zemunu tražio stan da iznajmljujem, u Zemunskim Kapijama su ljudi tražili po 600 EUR za dvosoban (prošle
Pa onda si bolji čovek od većine stanodavaca o kojima slušam priče u mom okruženju. Znam za gomilu slučajeva da su stanodavci dizali po 100-200 evra kiriju, posebno nakon najezde Rusa. Ja kad sam u Zemunu tražio stan da iznajmljujem, u Zemunskim Kapijama su ljudi tražili po 600 EUR za dvosoban (prošle godine).
Od prošle godine su nekretnone skočile od 10% do 20%...a nije poskupeo zakup..sto se mene tiče.
Ima tu svega...izdaješ uglavnom poznaniku...dobri su stanari...ne traži ništa...za sada...šta znam. Ja ih ni ne obilazim..na poverenje ..pa kako ispadne. Kirija ide na uplatu građana ili svrate oni...Nije lako povecati iako je sve poskupelo. A novac gubi vrednost...
 
Oglase skoro i ne vredi gledati više. Jedino ako čuješ ovako da neko prodaje inače....to su sad već 90% APP cene. Visoke cene, visoke kamata, ljudi se uplašili i lupili cenu preventivno sad već oko 20-30% više pa ako se neko upeca. I ovako sve te stanove od 200k+ gledaju da vam prodaju ljudi koji rade od 500 do 700evra. Oni mogu da podignu kredit oko 50 i to je to. Zato je ponuda katastrofa.
Jedino Zlatibor..tamo cene stoje
 
Drzava radi bas kontra nazalost, ranije su IT programeri mahom bili pausalci i dosta manje obaveze prema drzavi si imao van BGa nego u BGu jer se gledalo po prosecnoj zaradi opstine za delatnost.
Danas se gleda na republickom nivou + je poslovanje pausalaca programera svedeno na minimum zbog testa samostalnosti da bi se olaksalo mega korporacijama pod izgovorom "fer igre" a na stetu samih programera.

Zahvaliti se drzavai, digitalnoj zajednici i drugim NVO organizacijama koje su progurale tu pricu :)

najveci problem it-a kod nas je sto smo i dalje samo servisni programeri, tj ne pravi se nikakva nova vrednost
napraviti svoj start ap, je dosta tesko, jer uglavnom ili mora bootstrap, ili neki drzavni investicioni fondovi, koji su tarkoreci mizerni
a da bi uspeo, moras da imas nekoliko neuspeha pre toga, sto nasa sredina nikako ne obecava
a i bez tih investicija, ne mozes da ubedis ljude da prave neke vece rizike, jer vecina programera je zivelo dosta bedno, i sada kada ima ok platu (i navukli su se na platu), ne mogu da zamisle da "padnu sa konja na magarca"
 
Sigurno ne bih samo u 3-4 nekretnine uložio sve to.
Menjaš gradove, lokacije, različite kvadrature, zemljište itd...
Zamisli uzmeš 3-4 vile jednu pored druge na Dedinju i požarom izgore sve....
Ili uložiš sve u jednu zgradu i bude ponovo požar ili neka ne predviđena katastrofa, epicentar zemljotresa, šleper se zakuca u ulaz zgrade, neko ti sabotira zgradu itd......
Uložiš sve u BNV i promeni se politika i tamo budu neki abnormalni porezi za održavanje itd itd...
 
Osim ako pričamo o The One Tower koji skoro počeo sa prodajom, gde je kvadrat izmedju 4500 i 5300 sa PDVom.
Delulu cena :)

Mene zanima jel ovo istina? Ali bez politike!
Nesto mi cudno da neko ko je bas toliko imucan da secka na takve parcice svoju imovinu. Obicno neko tog ranga dodje i kupi 3-4 vile na Dedinju (ako vec nece BNV) a ne ovo dok sve odrzavas da poludis.
Pa Djilas je imao biznis velik i pre politike, nista cudno. Ti sto imaju 3-4 vile na Dedinju i dzekiraju se kao Zeks se tako ponasaju jer su prelako stigli do para ili preko politike.
Sumnjam da Djilas odrzava vec placa nekoj agenciji i to je to.

Evo po kojoj ceni se prodaje West 65, sve ostalo su muzicke zelje
Treba praviti razliku West65 (sto je celo naselje) i West65 kula. West65 kula ide 4-5 hiljada lagano.
 
Jedino Zlatibor..tamo cene stoje

Stoje jer nema de da padaju dalje.. Zamisli kad se za 9e po osobi izdaje na bukingu, uracunata provizija bukingu, ciscenje, struja itd.

Mada sada kada sve vise investicionih kupaca preusmerava investicije na banje i prave planine, vrv ce i da padnu jos vise cene na Zlatiboru nasoj najjeftinijoj planini pod betonom sa soc i lower standars zgradama bez sadrzaja.
 
Ja sam rekao već, kupujem 100% jer svakako sam pod kirijom i drugog rešenja nemam. Samo da nađem nešto što mi je u budžetu i poželjne kvadrature.
Bravo, ti si šef!
Ja sam postao kvazi analitičar tržišta i kvazi investitor koji planira selidbu. Svetla velegrada mi nisu donela ništa dobro...
Ko ostaje još kao kupac prve nekretnine, niko?
 
Ja sam rekao već, kupujem 100% jer svakako sam pod kirijom i drugog rešenja nemam. Samo da nađem nešto što mi je u budžetu i poželjne kvadrature.
Brate, sto ne bacis ti pogled na Cukaricu? Pogotovo Golf naselje ili Filmski Grad? Chiki je komentarisao da gleda tamo stanove, puno zelenila, odmah si na Kosutnjaku i za 5 minuta kod Ade, do Kneza ti treba kolima 15 minuta, do NBGa si odmah tu zato sto je tu odmah most na Adi, nadju se nekada i povoljni stanovi, a kraj je boli glava, sama cinjenica je da nerealan broj ljudi koji su puni para zive u Golfu
 
Vrh