Šta je novo?

Cene nekretnina

Potez Ruzveltova, Bulevar kralja Aleksandra i Beogradska ulica.. svaki peti lokal prazan ili u pripremi. Da to nije pokazatelj kako maloj privredi sjajno ide? Lakse zatvoriti firmu nego sva ona davanja drzavi...
Mislim da to nije pokazatelj koliko dobro ili loše ide privredi već se jednostavno promenilo tržište. Pre svega, mnogo ljudi radi od kuće, dosta se kupuje online, zatim retko ko ide sada da šeta po ulici po prodavnicama i traži odeću, obuću ili šta već. Sad se ode u tržni centar parkira se auto, nađeš sve i odeš kući. Ili se ide u Outlete na obodima gradova. Tamo nema praznih lokala a po centru ima. Ljudi su promenili navike. Neće niko sad da gleda na sat koliko mu je prošlo vremena u Bulevaru Kralja Aleksandra pa da mora trčati da preparkira auto. Ode u shopping mall, sve kupi, parkinga ima, doplati ako je bio duže od 2-3h koliko je gratis i to je to.
Isto kao što su se zahtevi za stanovima promenili. Drugo vreme drugi zahtevi.
Isto i sa poštom, pisama sve manje, a paketa sve više. To je nova realnost. Pre si morao imati male kancelarije, sad to svi rade od kuće. Sad se traži poslovni prostor u velikim poslovnim zgradama, niko više male lokale od 50kvm ne traži...
 
Dolaze i Kineskinje i Ruskinje tako da je ostalo na muškima u Srbiji i njihovom šarmu 😉
Sa jezičkom barijerom se sve rešava engleskim jezikom.
Svi smo mi ljudi i normalno je da se mešamo.
U svakoj naciji ili državi postoje razni ljudi(dobri,loši) i ne može se nikad generalizovati.
A u nekretninama svi moramo da budemo, bile one na selu, u gradu, centru, periferiji.
EDIT: Dolaze i Ukrajinke, Filipinke(dadilje, čuvaju decu uglavnom), Tajladjanke(maserke uglavnom)...
 
Tako je. Ja sam za više luks nekretnina i više premijum žena!
Ljudi (ovi tobože eksperti) navode neke cifre ističući propast populacije, a ja predviđam skroz suprotno. Ako nastavi da nam se vraća i dijaspora kao što kažu (a što da se ne vrate kad ih čekaju luks stanovi na izvolte), očekujem da nas ima sa novorođenima iz inostranih brakova barem 10 miliona do 2050. I to je blaga procena.
Kažu ima mnogo praznih stanova, pazi ti to. Mi kasnimo sa gradnjom 10 godina minimum. Zahvaljujući EXPO biće nekako da odgovorimo na nove trendove do kraja veka.
 
Svi narodi oko Rusije ne mogu Ruse da smisle. Ko je sa njima imao posla ranije sad beži od njih kao đavo od krsta. samo Srbi koji još nisu imali priliku da osete njihov blaženi uticaj ih prizivaju :)
Ovo moze i za Srbe da se napise zar ne? Samo taj zadnji deo da Srbe neko priziva mora da se izbaci..
 
U pravu si, Madjari nas posebno prizivaju. Tacnije nas severni deo.

Grci i Makedonci toliko pozitvno nastrojeni, da kad im je naruceno da priznaju nezavisno Kosovo, nisu se nesto puno pobnili protiv toga.

Ako izuzmemo Rusiju, koja drzava/narod u Evropi ima losiju reputaciju?
 
Dobro dobro, evo vracamo se na nekretnine i to primijum

Ali samo kod @beli labud na mazenje i pazenje, da ne zavrse greskom u soc and lower standard stanovima. ;)

Nema nista primijum na Zlatiboru nasoj najjeftinoj planini, ali evo saljemo ih u onaj dvorac na Zlatiboru sto se izdaje ceo za 27e po nocenju, nek ide zivot...
 
Poslednja izmena:
Dobro dobro, evo vracamo se na nekretnine i to primijum



Nema nista primijum na Zlatiboru nasoj najjeftinoj planini, ali evo saljemo ih u onaj dvorac na Zlatiboru sto se izdaje ceo za 27e po nocenju, nek ide zivot...
1727272465651.png
 
Ide li neko ljudi na prodajne dane za novogradnju za BW, bilo gde? To pišite a ne Zlatibor i nebeski narod i ostale stvari. Da vidimo malo stanje na terenu.
 
Ide li neko ljudi na prodajne dane za novogradnju za BW, bilo gde? To pišite a ne Zlatibor i nebeski narod i ostale stvari. Da vidimo malo stanje na terenu.
Mozda neko bude isao u petak na prodajni dan za TheOne pa nam javi 😂
Gledao sam im strukturu stanova na sajtu danas jer su okacili, po meni blagi uzas i ne zalim sad sto nisam cekao da vidim kakva ce situacija biti :)
 
Ali samo kod @beli labud na mazenje i pazenje, da ne zavrse greskom u soc and lower standard stanovima. ;)
Samo tako, samo tako...inače već kupuju po Zlatiboru i Vrnj.banji

A od sledeće godine, kao nekad Pula, Herceg Novi,... srpski oskar na Zlatiboru!

@vradovic spremaj šlajbok, jer ima da bude "Jesi lud što još nisi kupio"
 
Poslednja izmena:
Mislim da to nije pokazatelj koliko dobro ili loše ide privredi već se jednostavno promenilo tržište. Pre svega, mnogo ljudi radi od kuće, dosta se kupuje online, zatim retko ko ide sada da šeta po ulici po prodavnicama i traži odeću, obuću ili šta već. Sad se ode u tržni centar parkira se auto, nađeš sve i odeš kući. Ili se ide u Outlete na obodima gradova. Tamo nema praznih lokala a po centru ima. Ljudi su promenili navike. Neće niko sad da gleda na sat koliko mu je prošlo vremena u Bulevaru Kralja Aleksandra pa da mora trčati da preparkira auto. Ode u shopping mall, sve kupi, parkinga ima, doplati ako je bio duže od 2-3h koliko je gratis i to je to.
Isto kao što su se zahtevi za stanovima promenili. Drugo vreme drugi zahtevi.
Isto i sa poštom, pisama sve manje, a paketa sve više. To je nova realnost. Pre si morao imati male kancelarije, sad to svi rade od kuće. Sad se traži poslovni prostor u velikim poslovnim zgradama, niko više male lokale od 50kvm ne traži...
Ima naravno toga da sve prelazi online ili TC, a ima i do nerealnih kirija.
 
Ne ide niko.
Stare beogradjane od stila i ukusa ne zanima BnV, čak ih i je blam da prošetaju tuda. Na stranu i istorija i politička priča iza svega, naselje koje nema biblioteku, pozoriste, koncertni prostor, kulturnu ustanovu, omladinski centar, nešto od benefita za sve gradjane, nego je glavna zabava gluvarenje po tržnom centru i kafićima što nije od interesa beogradjanima.
Nije shopping i isprazno ispijanje kafe smisao života u ovom gradu koji je ipak metropola i u kulturnom smislu
Pri tome ne mislim elitistički nego zaista koga god čujem da kupuje ni ne razmatra tu opciju.
Možda zanima gastarbajtere, Viki, Đani, ljude iz provincije, strance, političke kadrove i mešetare (za izdavanje a ne za život) - jer šta će im biblioteka, muzej i pozorište - zadnje su čitali Mir Jam i gledali Pinokija u drugom osnovne.
Ali, takvo je tržište.
 
Ne ide niko.
Stare beogradjane od stila i ukusa ne zanima BnV, čak ih i je blam da prošetaju tuda. Na stranu i istorija i politička priča iza svega, naselje koje nema biblioteku, pozoriste, koncertni prostor, kulturnu ustanovu, omladinski centar, nešto od benefita za sve gradjane, nego je glavna zabava gluvarenje po tržnom centru i kafićima što nije od interesa beogradjanima.

samo krug dvojke :D
 
Stare beogradjane od stila i ukusa ne zanima BnV, čak ih i je blam da prošetaju tuda. Na stranu i istorija i politička priča iza svega, naselje koje nema biblioteku, pozoriste, koncertni prostor, kulturnu ustanovu, omladinski centar, nešto od benefita za sve gradjane, nego je glavna zabava gluvarenje po tržnom centru i kafićima što nije od interesa beogradjanima.
Nije shopping i isprazno ispijanje kafe smisao života u ovom gradu koji je ipak metropola i u kulturnom smislu
To mislis ti, ali i ti stari beogradjani ce da umru jedan dan (@BillHicks taman za grobna mesta!) a nova generacija (mladji ispod 30) ne znaju ili ih briga za pozadinu BnV i Galerije i svima im je top da idu tamo na Starbacks kafu i shopping, da prosetaju kejom itd.

Reci da Beogradjane ne zanima BnV i Galerija moze reci samo neko ko nije u kontaktu sa mladjim ljudima i sledecim generacijama :)
 
Vrh