Šta je novo?

Cene nekretnina

Sasvim sigurno su morali da sačuvaju fasadu podnožne kuće, ali je sam dopust za ovakvu nadgradnju, skandalozan.

Ili bi bio da ne znamo gde živimo, meh.
 
^Zar nije ovo u Pariskoj, zgrada od pre tipa 15g, i čitava je, nije nadogradnja? Koliko se sećam, Kotorski ribolovac, Vojin Lazarević je vlasnik.
 
To svakako, mada imali smo i MNOGO, MNOGO ludje stvari u proslosti.

Koja bi ovo bila turisticka atrakcija da je ostala, u rangu sa Kalemegdanom.

 
Da se mi vratimo na cene nekretnina. Da li je neko bio u petak u BW na prodajnom danu? Kako je isla prodaja? To je mnogo znacajnije.
 
Pa za strogi centar su uvek skupi kvadrati bili, nikome nije zivotna potreba da zivi u Kopitarevoj
 
Mene više zanima ko je poslednji put na forumu rekao: Kupio sam npr starogradnju 50, 60, 70m2 na NBG, Vračaru, Zvezdari itd itd. Platio sam xyxx po m2.
Neka kupovina koja nema veze sa promocijom nekretnina od 3.5k+ evra
 
Mene više zanima ko je poslednji put na forumu rekao: Kupio sam npr starogradnju 50, 60, 70m2 na NBG, Vračaru, Zvezdari itd itd. Platio sam xyxx po m2.
Neka kupovina koja nema veze sa promocijom nekretnina od 3.5k+ evra
Mislim da je Sale013 u cetvrtak nam javio da je kupio stan za 100inak hiljada, sad koja kvadratura ne znam ali mislim da jeste starogradnja.
Ja znam da sam ja javio jos pre jedno 2-3 meseca da je jedan moj drugar kupio na Ledinama stan preko stambenog kredita, 130ak hiljada za 70ak kvadrata.
 
Mislim da je Sale013 u cetvrtak nam javio da je kupio stan za 100inak hiljada, sad koja kvadratura ne znam ali mislim da jeste starogradnja.
Ja znam da sam ja javio jos pre jedno 2-3 meseca da je jedan moj drugar kupio na Ledinama stan preko stambenog kredita, 130ak hiljada za 70ak kvadrata.

Zar nije on kupio u Pančevu
 
Evo kod mene u ulici prodaju ljudi stanove za 2.5k kvadrat, a zgrade iz 60tih bez lifta. Kada bušiš noseći zid (postavljao tv) burgija ide kao kroz sir. Da sam koristio hilti pa da razumem, nego neku skrnavi bavariju iz uradi sam.

Samo se nadam da neće biti zamljotresa ili požara pošto instalacije u zgradama nisu menjane od izgradnje, a tada je svaka soba imala po 1 utičnicu bez bilo kakve rasvete.
 
Evo kod mene u ulici prodaju ljudi stanove za 2.5k kvadrat, a zgrade iz 60tih bez lifta. Kada bušiš noseći zid (postavljao tv) burgija ide kao kroz sir. Da sam koristio hilti pa da razumem, nego neku skrnavi bavariju iz uradi sam.

Samo se nadam da neće biti zamljotresa ili požara pošto instalacije u zgradama nisu menjane od izgradnje, a tada je svaka soba imala po 1 utičnicu bez bilo kakve rasvete.
A gde se nalazi dotično naselje, ako sme da se pita? Koji deo grada?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Mene više zanima ko je poslednji put na forumu rekao: Kupio sam npr starogradnju 50, 60, 70m2 na NBG, Vračaru, Zvezdari itd itd. Platio sam xyxx po m2.
Neka kupovina koja nema veze sa promocijom nekretnina od 3.5k+ evra
Moj poznanik je prodao starogradnju u jednom od centralnih NBG blokova pre par nedelja. Stan je uglavnom izvorno stanje, iz nasledstva, velicine oko 80m2. Cena 2900e/m2. Kupac je platio u kesu.
 
Da se mi vratimo na cene nekretnina. Da li je neko bio u petak u BW na prodajnom danu? Kako je isla prodaja? To je mnogo znacajnije.
80 prodato od 208 @1:20


Nego sta se desava sa BDP sto ovako divlja?
 
Da prelistamo tviter, pisma čitalaca

20240908_205520.jpg
20240908_205121.jpg
 
80 prodato od 208 @1:20


Nego sta se desava sa BDP sto ovako divlja?
Znači prodali u skladu s Bella zgradom, samo mislim da isto nisu pustili svih 208 stanova u prodaju već pola i to se više manje prodalo. Ono što je indikativno je da kvm 4800-5800 što je ipak niže od King's Circle-a.
Sad čekamo 27.9 da vidimo kako će proći prodajni dan za The One Tower jer to je ipak za obične ljude zgrada. Već su ih okačili sve na Kadenin sajt pa ćemo videti.
Meni kako se čini da prodaja ide isto kao i pre i da nema većih zastoja.
 
Da prelistamo tviter, pisma čitalaca

Mislim da prvi twit nema veza sa životom. Javna preduzeća pogotovo na Zlatiboru uzimaju kredite za plate:)) To već spada u domen naučne fantastike. Pa koliko god da je i loša posećenost opet se sve sliva u tu opštinu i taj budžet i ima više nego dovoljno za plate. Kakvi krediti. To može da poveruje samo neko ko ne zna kako funkcionišu javna preduzeća još pogotovo lokalna!! Mala opština a puno turista. Pa kako da bude prazna kasa. Samo od turističke takse mogu svi da primaju plate da niko ništa drugo ne radi, ali bukvalno da svi sede kući u opštini Čajetina mogli bi primati prosečnu platu.
 
Mislim da prvi twit nema veza sa životom. Javna preduzeća pogotovo na Zlatiboru uzimaju kredite za plate:)) To već spada u domen naučne fantastike. Pa koliko god da je i loša posećenost opet se sve sliva u tu opštinu i taj budžet i ima više nego dovoljno za plate. Kakvi krediti. To može da poveruje samo neko ko ne zna kako funkcionišu javna preduzeća još pogotovo lokalna!! Mala opština a puno turista. Pa kako da bude prazna kasa. Samo od turističke takse mogu svi da primaju plate da niko ništa drugo ne radi, ali bukvalno da svi sede kući u opštini Čajetina mogli bi primati prosečnu platu.
Evo našao sam original. Kaže nema turista sve su "rodbina i prijatelji", a nema ni prodaje.
Da li je istina, ne znam pa ne bi komentarisao, samo prenosim.
 
Pahuljica = hristiana zlatiborska
Primetio sam jedan trend kod velikog broja naših ljudi: pljuju Zlatibor, ali se ipak iz nekog razloga vrate da opet borave tamo...
Inače, osim zlatiborske hristi imamo i neke brojke iz RGZ-a:

Prema podacima RGZ, Zlatibor je u prvih sedam meseci 2024. godine imao 543.977 noćenja domaćih gostiju, što predstavlja rast od 17 odsto u poređenju s istim periodom prethodne godine.
 
Vrh