Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa u Srbiji nemam gde da ga napustim jer radim specifičnu vrstu posla koja ima samo u BG. Morao bih da se preselim u Beč, Budimpeštu ili tako neki grad, što mi se još nije otvorilo i pitanje je hoće li.
Jasno, svako svoje okolnosti ima. Nego mi stvarno nije jasno zašto bi ciljao da ideš da živiš među tuđim narodom, kao da oni tamo žive nekim ultra mega životom. Čak i da žive, to je njihovo, a ne naše. Tim bolje što ti je specifična vrsta posla, možda nekada budeš među najtraženijom i najplaćenijom delatnošću. Kupi ti stan lepo ovde i živi srećno sa svojom porodicom. Rumuni nek muče svoje muke.
 
Pa, ako bude pada cena ili ljudi osete da im pare idu skroz u đavola, sigurno će pojuriti da ih što pre plasiraju u nešto opipljivo (čitaj beton). Pogledaj ovde forumaše, od 20 ljudi 15 je spremno sutra da kupi stan bez razmišljanja kada bi cene pale samo 10-15%. Ove priče oko Rumunije su samo da se malo izduvaju dizne. Verujem da većina ne bi u životu razmotrila život tamo.
U Bukureštu se pre deceniju i po desilo da su imućniji počeli da se sele u predgrađa u kuće. Kod nas je to teško jer na 15 min od Beograda nema vodovoda s ispravnom vodom za piće niti kanalizacije.
 
U Bukureštu se pre deceniju i po desilo da su imućniji otišli da žive u predgrađa u kuće. Kod nas je to teško jer na 15 min od Beograda nema vodovoda s ispravnom vodom za piće niti kanalizacije.
Slažem se. Nemam savet ni za koga ko misli da ovde ide na gore. Ja donosim svoje dugoročne odluke verujući da je ovde bolje nego ranije i da će se neki delovi grada nužno razviti.
 
Pa, ako bude pada cena ili ljudi osete da im pare idu skroz u đavola, sigurno će pojuriti da ih što pre plasiraju u nešto opipljivo (čitaj beton). Pogle
Gde nema, ne preteruj.

Moje razmišljanje je sasvim normalno. Ako već imam porodicu u Srbiji i odlučio sam da ostanem u njoj, neću sigurno da gledam koliko su stanovi u Rumuniji u odnosu na Krnjaču. Krajnje deprimirajući uticaj na ljude.

Da toliko ne volim Bg ja bi pre tražio načine da ga napustim nego da kupujem stan u istom.
Mogao bih da objašnjavam al nema potrebe da dužim. Ti ne bi palio, ja eto bih , pa mozda bi i tamo došlo u opciju, da si bio nekad video bi da je jako lepo i da nas ljudi bas gotive i ima dosta dobrih stvari.
No ko što rekoh tebi ima to smisla, meni ima smisla da malo vidim kakva je situacija okolo i na koju foru je tolika razliika.
Samo mi reci ti si isto iz Beograda i rodjen si tu i zato najviše ne bi palio?
 
Nisi baš dobro računao. Na 100k eura u din imaš sada max 4,5% ajde da kažemo 5%. To je 5k eura godišnje (bez poreza jer su dinari) znači 400e mesečno. Stan od 250k eura iznajmljuješ za min 1200e mesečno, ali da kažemo za 1000e mesečno znači 12k godišnje.
Ali kamate na štednju padaju i padaće. Tako da moraš gledati načine plasiranja novca osim štednje jer će se "topiti". Stan donosi i uvek vredi.
Dzo gde se recimo kupi stan trenutno za 250.000€ i koliki, a da renta ide lagano za 1.000€ bez da misliš, a da nije stan na dan, influenserima, mega zvezdama i sličnima…
Kao i koliko ti treba da se opremi da bi se izdavao za 1.000€…Rusi su malo smalaksali u medjuvremenu…
ili kontra kalkulacija, gde može da se kupi stan z
I koliki za 100.000€ da ga lagano izdaješ za 400€ mesečno….i koliko ti treba novca da se opremi za tu rentu…
 
Ja razmisljam garsonjeru u centru NS-a da prodajem za otprilike 100k koja se izdaje godima(7-8god)u proseku za 400-450eur mesečno(ok to je čist profit od stana na dan), ali i mesečno može isto toliko.
 
E sad Filipe, kolika je , gde je…jbg moglo je do skora i garsonjera na Zarkovu da se za dnevni odmor izdaje i zaradi i do 700-800€ mesečno…malo vise posla oko pranja posteljine , ali šta ćeš 😉
 
Dzo gde se recimo kupi stan trenutno za 250.000€ i koliki, a da renta ide lagano za 1.000€ bez da misliš, a da nije stan na dan, influenserima, mega zvezdama i sličnima…
Kao i koliko ti treba da se opremi da bi se izdavao za 1.000€…Rusi su malo smalaksali u medjuvremenu…
ili kontra kalkulacija, gde može da se kupi stan z
I koliki za 100.000€ da ga lagano izdaješ za 400€ mesečno….i koliko ti treba novca da se opremi za tu rentu…
Gde klasična novogradnja svuda od BW (ne premium) do Soul64, Pupin, The One, Airport Garden, Lastavice, Greda sa parking mestom i opremanjem.
A ako ne veruješ da se ti stanovi izdaju za 1000 e ( ne stan na dan) okreni Halo Oglase pa vidi.
To su ti klasični dvosobni stanovi 50-55kvm sa parkingom.
 
Ja kada sam gledao pre par godina za stan bio sam spreman da kupim reso, dusek i neki najosnovniji frizider i da tako zivim dok se skuplja za opremanje ali mozda sam to samo ja.
Ja kad sam kupio stan kupio sam dusek na kon smo spavali, jeli smo na bastenskom kompletu od 1700din koji nam je bio trpezarija. Cekao sam povrat pdv-a :D

Elem, tek sad videli da nas cepaju na namirnicama u odnosu na region. Aj da vidimo da li ce da spuste bar malo.

 
Samo mi reci ti si isto iz Beograda i rodjen si tu i zato najviše ne bi palio?
Jeste, rodjen sam i odrastao u Bg-u, samo sam se školovao u inostranstvu 3 godine.
Ne bih palio dokle god mogu da živim pristojno. Najveći prioritet mi je život bez stresa u kome mogu da se posvetim porodici. Posao mi je veoma stabilan, volim to što radim, a zarađujem toliko da mogu da živim sasvim normalno, odnosno da ne oskudevam ni u čemu. Supruga takođe radi posao bez suviše stresa, deca idu u super vrtiće i generalno nemamo većih nezadovoljstava ako izuzmeš celokupno društveno uređenje.
Zašto bih to izgubio i zarad čega? Ljudi koje sam upoznao preko su većinom bili nezadovoljniji od mene. Naravno da bih voleo da živim u uređenoj državi, ali ne može čovek sve da ima. Radim šta je do mene i verujem da će biti bolje. Fokusiram se na bolje. To je sve.
 
Ja kad sam kupio stan kupio sam dusek na kon smo spavali, jeli smo na bastenskom kompletu od 1700din koji nam je bio trpezarija. Cekao sam povrat pdv-a :D

Elem, tek sad videli da nas cepaju na namirnicama u odnosu na region. Aj da vidimo da li ce da spuste bar malo.

Mok odlazak u inostranstvo pre 2 godine je bio najveći šok. Tada je bila razlika oko 20-25% u proseku. Prošlogodišnji odlazak je bio gori 25-30%. Ovogodišnji odlazak je oko 15-20%. Bezveze mi je palo na pamet, prošle godine svratili do lidla po vodu i voće i vidim gauda u listićima 6evra po kg.....kod nas 1800rsd. Te godine sam se zaludeo da napravim savršenu picu u kućnim uslovima zato znam 🙂. Prošla godina je bila najgora što se tiče cena i razlike u cenama ovde i van.
Jedino što je skuplje van je alkohol
 
Jeste, rodjen sam i odrastao u Bg-u, samo sam se školovao u inostranstvu 3 godine.
Ne bih palio dokle god mogu da živim pristojno. Najveći prioritet mi je život bez stresa u kome mogu da se posvetim porodici. Posao mi je veoma stabilan, volim to što radim, a zarađujem toliko da mogu da živim sasvim normalno, odnosno da ne oskudevam ni u čemu. Supruga takođe radi posao bez suviše stresa, deca idu u super vrtiće i generalno nemamo većih nezadovoljstava ako izuzmeš celokupno društveno uređenje.
Zašto bih to izgubio i zarad čega? Ljudi koje sam upoznao preko su većinom bili nezadovoljniji od mene. Naravno da bih voleo da živim u uređenoj državi, ali ne može čovek sve da ima. Radim šta je do mene i verujem da će biti bolje. Fokusiram se na bolje. To je sve.
Super, samo teško ide život bez stresa i dobra zarada…kako ide ono imaš 5 bitnih stvari u životu, izaberi 3….ne može sve….
 
Gde klasična novogradnja svuda od BW (ne premium) do Soul64, Pupin, The One, Airport Garden, Lastavice, Greda sa parking mestom i opremanjem.
A ako ne veruješ da se ti stanovi izdaju za 1000 e ( ne stan na dan) okreni Halo Oglase pa vidi.
To su ti klasični dvosobni stanovi 50-55kvm sa parkingom.
A gde da se kupi stan za 100.000€ i dobije renta od 400€ koliko si izračunao da je prinos od kamate?
To visoke rente gde primas u stan Ruse bez boravišne dozvole ili migrante ili prijateljice noći ili baku praseta ima…mislio sam stabilnog stanara na duže bez problema …to je proslo, rente idu dole …
 
E sad Filipe, kolika je , gde je…jbg moglo je do skora i garsonjera na Zarkovu da se za dnevni odmor izdaje i zaradi i do 700-800€ mesečno…malo vise posla oko pranja posteljine , ali šta ćeš 😉
Ništa ne radim, to sve agencija radi i imam Ugovor sa njima.
Bukvalno ništa ne radim osim što pogledam na aplikaciji zauzetost stana.
Čak i sitne popravke oni odrade, a kod malo većih me ipak nazovu.
Ovo je čisto što ostane posle svih poreza i usluga i računa...
Mogao sam da iznajmim i za 450- 500eur da li našima ili Rusima na mesečnom nivou i pre par koju godinu a i sada.
Nisam hteo na mesečnom nivou iz mnogo razloga što se tiče ovog stana, ali eto jedan od razloga je i što je i dalje stan kao nov, zbog takve vrste izdavanja.
Pešačka zona, sam centar NS-a, garsonjera 33m2.
 
Super, samo teško ide život bez stresa i dobra zarada…kako ide ono imaš 5 bitnih stvari u životu, izaberi 3….ne može sve….
Ja sam rekao da zarađujem dovoljno da živim ok, daleko sam od "dobre zarade" za naše uslove. Ali se i ne rasipam i ulažem puno vremena u poslednje vreme da produbim ekonomsko/finansijsko znanje (u čemu su mi pojedini ovde dosta pomogli) kako bih sutra znao kako da najpametnije upravljam svojim novcem. Ovo je samo jedan ciklus, vremena se menjaju. Ali povoljne okolnosti treba i prepoznati, a za to ti treba i nešto znanja.
 
Mok odlazak u inostranstvo pre 2 godine je bio najveći šok. Tada je bila razlika oko 20-25% u proseku. Prošlogodišnji odlazak je bio gori 25-30%. Ovogodišnji odlazak je oko 15-20%. Bezveze mi je palo na pamet, prošle godine svratili do lidla po vodu i voće i vidim gauda u listićima 6evra po kg.....kod nas 1800rsd. Te godine sam se zaludeo da napravim savršenu picu u kućnim uslovima zato znam 🙂. Prošla godina je bila najgora što se tiče cena i razlike u cenama ovde i van.
Jedino što je skuplje van je alkohol
Ok, ovo jednostavno nije tačno. Uporedi na numbeo cene namirnica u Beogradu I Amsterdamu ili Minhenu ili nekom drugom visokorazvijenom gradu slične veličine i apsolutno cene hrane nisu više u Beogradu, verovatno su 20-30% niže. Uporedi sveže namirnice, hleb, meso, voće, povrće, sve je skuplje u razvijenim gradovima. Postoje stvari kao dezodorans ili prašak za veš koji su možda jeftiniji u EU ali to nisu artikli koji se kupuju svakodnevno.
 
Vrh