Šta je novo?

Cene nekretnina

Čovek je postavio link koji nije u centralnoj opštini, iako jako blizu što je najcrnje. Al dobro verujem da tu ima i probirljivih lokacija na slikama... Verujem da u krnjači ima i jeftinijih nekretnina od 2k po m2. Ali sve je to problem centralizacije jbg i slažem se, ko još uvek ima vremena i volje treba se oprobati u drugoj državi. Dok je ovakva navala cene niže biti neće.

evo npr 1160e m2


1300e

edit: i novogradnji ima fino oko 1500e, app oglase nećemo da računamo.
Uknjižene novogradnje ? Sumnjam, a i prvi link je veci stan dosta, a drugi je naselje koje je ka Pancevu ne tipična Krnjača no sve je to nebitno.
No nebitno kapiram poentu, ja sam samo uzeo ukucao istu ulicu kao i na prvom oglasu i izasao mi je ovaj oglas.
Dal su APP, ne znam, ja sam vidjao i za 2300 stanove koje vise ne vidjam na oglasima.

Poenta je da svako ko zna kraj, zna da je bilo 800 do 1000 pre ove priče i koliko je geto bez kanalizacije itd.

Kad se poredi sa Bukureštom i svim onim sta se dobija za 1450, bude vise nego smešno i to mi je poenta, pa makar bio prosek i 1200 u Krnjačici :)

Čisto da se razumemo nije nesto da hejtujem levu obalu npr pre bi živeo u Borci 3 i 5 koje i imaju neku priču kao naselje iako su dalji mnogo. Kornjača mi je jeziva.
 
Ko je lud da kupuje po ovim cenama, orocis 100.000€ u dinarima i mesečna kamata u nivou kao da si kupio stan od 250.000€ i iznajmjuljes … …nisam bas računao na decimale, ali računica nije daleko od ove…
…inače renta u zastoju, cene idu dole…

i ja slušam price gastarbajtera ovih dana, kako je policija previs mlaka u Srbiji, doduše ovi su radnici, ali isto razmišljaju kao drug vradovic, mega mozak iz Honolulu -a…
 
Ko je lud da kupuje po ovim cenama, orocis 100.000€ u dinarima i mesečna kamata u nivou kao da si kupio stan od 250.000€ i iznajmjuljes … …nisam bas računao na decimale, ali računica nije daleko od ove…
…inače renta u zastoju, cene idu dole…
A kamate na stednju nisu u zastoju i idu na gore?
 
Ispada da je stednja oko 15.4 milijardi evra. Eto ga kapital za kupovinu stanova?
Pa, ako bude pada cena ili ljudi osete da im pare idu skroz u đavola, sigurno će pojuriti da ih što pre plasiraju u nešto opipljivo (čitaj beton). Pogledaj ovde forumaše, od 20 ljudi 15 je spremno sutra da kupi stan bez razmišljanja kada bi cene pale samo 10-15%. Ove priče oko Rumunije su samo da se malo izduvaju dizne. Verujem da većina ne bi u životu razmotrila život tamo.
 
Pa, ako bude pada cena ili ljudi osete da im pare idu skroz u đavola, sigurno će pojuriti da ih što pre plasiraju u nešto opipljivo (čitaj beton). Pogledaj ovde forumaše, od 20 ljudi 15 je spremno sutra da kupi stan bez razmišljanja kada bi cene pale samo 10-15%. Ove priče oko Rumunije su samo da se malo izduvaju dizne. Verujem da većina ne bi u životu razmotrila život tamo.

15% pad cene bi bio 300-400 evra po kvadratu, to je iskreno ludilo pad i naravno da bi svi potrčali da kupe
 
Ko je lud da kupuje po ovim cenama, orocis 100.000€ u dinarima i mesečna kamata u nivou kao da si kupio stan od 250.000€ i iznajmjuljes … …nisam bas računao na decimale, ali računica nije daleko od ove…
…inače renta u zastoju, cene idu dole…

i ja slušam price gastarbajtera ovih dana, kako je policija previs mlaka u Srbiji, doduše ovi su radnici, ali isto razmišljaju kao drug vradovic, mega mozak iz Honolulu -a…
Nisi baš dobro računao. Na 100k eura u din imaš sada max 4,5% ajde da kažemo 5%. To je 5k eura godišnje (bez poreza jer su dinari) znači 400e mesečno. Stan od 250k eura iznajmljuješ za min 1200e mesečno, ali da kažemo za 1000e mesečno znači 12k godišnje.
Ali kamate na štednju padaju i padaće. Tako da moraš gledati načine plasiranja novca osim štednje jer će se "topiti". Stan donosi i uvek vredi.
 
Pa, ako bude pada cena ili ljudi osete da im pare idu skroz u đavola, sigurno će pojuriti da ih što pre plasiraju u nešto opipljivo (čitaj beton). Pogledaj ovde forumaše, od 20 ljudi 15 je spremno sutra da kupi stan bez razmišljanja kada bi cene pale samo 10-15%. Ove priče oko Rumunije su samo da se malo izduvaju dizne. Verujem da većina ne bi u životu razmotrila život tamo.
Ok batana bas si pokidao sa razmisljanjem, naravno da ne bi živeo jer ne znam nikog tamo, a nije kao da su Havaji pa da je raj, ali pogledaj infrastrukturu i ostalo u poredjenju sa Krnjacom pa i Begeom.
Elem izvalio sam toxicna je tema samo prepucavanja kad oces da izneses neko poredjenje vise ide naglabanje i prebacivanje.
Evo pobedio si u raspravi sve kul i da zavrsimo i sa Rumunijom i svime.

Samo sam hteo bukvalno i slikom i recima da dočaram koliko to nije bas normalno.
 
Ne znam za većinu kupaca kakav je račun. Meni bi pad od 15% rešio problem jer sam ja limitiran učešćem.

Problem je što se Bg pljuje kada su stanovi 3k/m2 tamo gde ti misliš da je super lokacija, ali da je 2.5k/m2 bilo bi ti sve potaman.

Ja sam rođen u BG i pljujem po njemu zadnjih 15 godina. To što hoću da kupim stan u njemu ne znači da mi se dopada, već samo da bolju opciju trenutno nemam.
 
Pa ne znam gde to ima ok lokacija za 3k? Ja koliko vidim ok lokacije su 3500 i vise jer toliko kosta BnV kome niko ne sme da konkurise.
Gde nema, ne preteruj.
Ok batana bas si pokidao sa razmisljanjem,
Moje razmišljanje je sasvim normalno. Ako već imam porodicu u Srbiji i odlučio sam da ostanem u njoj, neću sigurno da gledam koliko su stanovi u Rumuniji u odnosu na Krnjaču. Krajnje deprimirajući uticaj na ljude.
Ja sam rođen u BG i pljujem po njemu zadnjih 15 godina. To što hoću da kupim stan u njemu ne znači da mi se dopada, već samo da bolju opciju trenutno nemam.
Da toliko ne volim Bg ja bi pre tražio načine da ga napustim nego da kupujem stan u istom.
 
Imam ja odvojeno pare za opremanje, pa šta ti misliš, da sam debil? :)
Ako može jedno ličnije pitanje, jer me baš zanima.
Koliko planiraš para po m2 za renoviranje i opremanje starogradnje, a koliko za novogradnju?
Može i poredjenje kompletno renoviranje starogradnje od poda do plafona sa opremanjem i delimičnog renoviranja sa opremanjem?
 
Vrh