Šta je novo?

Cene nekretnina

i ne zaboravi srampanje para i cenzura na medijima! :))) Ja otvorio rt tacka com i dobio pozivno pismo da se javim u mesnu kancelariju (sad se plasim i da otvaram bilo sta). U Nemackoj zabranjen taj sajt.
Pogledajte prilog 208963

Iskreno cak mislim da idu i na gore od Milosevica jer recimo imaju Guantanmo sto je slicno sto i goli otok. Totalno ludilo. Sve se izopacilo u Srbiji sloboda govora nevidjena, iskreno cak i preterana, umesto da lemaju ove sto blokiraju saobracaj oni bukvalno “jao da se ne povrede”. Kako bi ih poslao na par meseci na zapad.
Pusti slobodu govora nego nam kaži očekuješ li:
1. Stagflaciju, novi printer i pucanje postojećeg sistema
2. Depresiju
Treće ne postoji koliko vidim 🙂.
Elem, ot toga zavisi idu li nekretnine u plus ili minus 40% u narednih 4-5 godina 🙂.
 
Ako nekretnine odu 40% dole za 5 godinu kupicu jos 2 stana 😍
Hahaha. Ajde da pokrenemo temu: na koje ću načine da se iživljavam ako nekretnine odu 40% dole. Ja ću lagano uzeti kuću na periferiji, a na kredit stan u centru, jer sam u mogućnosti. Ali ću i dalji biti na temi kako bih vrebao treću, četvrtu kupovinu. Posle se možda budem žalio na ROI, ali ne zamerite mi.
 
Bice:
2024: Stanovi na savskom keju stvarno vrede 2500e po kvadratu, kvalitet, mikrolokacija, mora to vise.
2026: Ajde bezi da kupujem taj krs za 2000e, kad bude 1500e onda cu da razmislim.
 
Poslednja izmena:
Možda pod zemljom neke zemunice pa onda da se osećaju kao hobiti dok im rentaš za 500 eur

ovo tvoje ima vise smisla, pogotovo ako imaju strah od visine, jer oni onako sitni, sve im je prenaglaseno
napravis zemunice ispod, i imas tipa jedna vrata a preko roknes psenicu pa da imas dupli prionos
u sustini tu 2 pises 3 pamtis i zaradis
 
Bice:
2024: Stanovi na savskom keju stvarno vrede 2500e po kvadratu, kvalitet, mikrolokacija, mora to vise.
2026: Ajde bezi da kupujem taj krs za 2000e, kad bude 1500e onda cu da razmislim.

Eno tamo na temi o Sanivilu žena napisa da hoće da kupi za 2400 kvadrat... Kaže dobra cena, sve ostalo je skuplje.

Ja se samo bojim da mi kad ne počnemo da se strovaljujemo, to bude u ozbiljan ambis. Pare su zaista postale papirići iz monopola.
 
Eno tamo na temi o Sanivilu žena napisa da hoće da kupi za 2400 kvadrat... Kaže dobra cena, sve ostalo je skuplje.
Ja se samo bojim da mi kad ne počnemo da se strovaljujemo, to bude u ozbiljan ambis. Pare su zaista postale papirići iz monopola.
O tome i ja pričam. Zato kažem depresija. Ili štampamo i nastavljamo po starom dok ne pukne sve 🙂

Using new data on market-based transactions we construct real estate price indexes for Manhattan between 1920 and 1939. During the 1920s prices reached their highest level in the third quarter of 1929 before falling by 67% at the end of 1932 and hovering around that value for most of the Great Depression. The value of high-end properties strongly co-moved with the stock market between 1929 and 1932. A typical property bought in 1920 would have retained only 56% of its initial value in nominal terms two decades later

Isto se jurili sa papirićima 🤷
 
Poslednja izmena:
Definicija standarda i kvaliteta zivota je razlicita iz razlicitih uglova.

Evo jedan fin promo Bukuresta, steta sto i BG nije ovako cist i sredjen, a moze da bude. Rumunija i Poljska nacije u poletu, nisu mali kao mi i rastu brze i jace.

 
Poljaci prete da po kvalitetu života preskoče Britaniju u relativno skoroj budućnosti. Ima puno izveštaja gde Englezi paniče tim povodom.
 
Definicija standarda i kvaliteta zivota je razlicita iz razlicitih uglova.

Evo jedan fin promo Bukuresta, steta sto i BG nije ovako cist i sredjen, a moze da bude. Rumunija i Poljska nacije u poletu, nisu mali kao mi i rastu brze i jace.

Kad vec spominjemo Bukurešt nije lose da se podsetimo poredjenja sa elitnom Krnjačom koje sam napravio pre nekih godinu dana, sa malim updejtom Bukurešt ista cena,a Krnjača je sada u istoj ulici preko 2000 :)
Messenger_creation_383826880857852.jpeg
Messenger_creation_864732295384806.jpeg

Evo i linka za taj noviji oglas.

Molim da se lepo baci pogled na sve te prednosti, okolinu, a onda i na Bukurešt od 1450 haha.
 
Šta ćeš, ne da nam se što nismo Rumuni pa moramo u BG :)
Tugica bas bas se smorim kad gledam da je još dodatno skočilo u istoj ulici i to za 25 posto haha. Kao da nije bilo užasno i presmešno prodjenje i pre godinu kad sam pravio ovo.
Sve više gledam da palim odavde, a iskreno baš baš sam bio lokal patriota i nikad nisam hteo da palim iz Beograda i Srbije, ali sad samo da nadjemo dobru šemu i paljba.

Ionako odavno ne znam ljude čak ni u kraju u kom sam odrastao, pola drugara je zapalilo negde, ja se tu nešto tripujem.

Dosta je bilo,ova kap potočića iz Krnjače za 2000 plus je prelila čašu haha :)
 
Defetisti. Videli da Rumuni imaju jeftiniji beton i oborili koplja. Nema predaje!
 
Čovek je postavio link koji nije u centralnoj opštini, iako jako blizu što je najcrnje. Al dobro verujem da tu ima i probirljivih lokacija na slikama... Verujem da u krnjači ima i jeftinijih nekretnina od 2k po m2. Ali sve je to problem centralizacije jbg i slažem se, ko još uvek ima vremena i volje treba se oprobati u drugoj državi. Dok je ovakva navala cene niže biti neće.

evo npr 1160e m2


1300e

edit: i novogradnji ima fino oko 1500e, app oglase nećemo da računamo.
 
Vrh