Šta je novo?

Cene nekretnina


Ups, malko smo pobrkali brojeve, ipak je 818 000 manje. Dešava se svima, brojke umeju da budu nezgodne.
Amerika i kolektivni Zapad s ovim ratom u Ukrajini su bukvalno, ali bukvalno postali kao Slobodan Milošević. Počevši od lažiranja statistike, do takse na brojilo (koja se sada samo zove eko taksa na struju:))) pa do takse na izlazak iz zemlje (konkretno povećali su aerodromske takse iz NL s 10e po karti na 30e po karti). Samo su druge nazive upotrebili. Još samo da uvedu Šešeljevu taksu na mobilni i sve je isto:)) Bukvalno deja vu:))
 
Što se tiče cena nektrenina kod nas, poslušajte jučerašnji Dnevnik 2, RTS1 u 19:55. Narativ je ekonomija se oporavila, cene stanova rastu, a s padom EURIBORa rasti će još i više. To vam je sada zvaničan narativ, koji se skroz razlikuje od prethodne stagnacije.
Između ostalog, u prilogu je jasno istaknuto sledeće:
1. 30% ljudi u Srbiji ima više od jedne nekretnine.
2. Stanovi se ređe kupuju kao rešavanje stambenog pitanja, a češće kao investicija. (Eto, sad znamo i zvanično.)
3. Cene rastu sporijim tempom, raste i ponuda.
4. Porez za iznajmljivanje stana platilo je nekih 2000 ljudi (poslednji popis kaže da 130k živi u iznajmljenom stanu).
5. Jedna smešna formulacija: tržište nekretnina ima veliki uticaj na ekonomiju plaćanjem poreza prilikom kupoprodaje, a "trebalo bi" i prilikom iznajmljivanja.
6. I za kraj, šlag na tortu: IDEALNO je vreme za kupovinu stana!
 
Znao sam da namestaju brojke i vise puta sam pisao da posle dodju revizije i onda niko ne prica o tome ali ovo je toliko lose, da se zapitam kako ti ljudi koji promase toliko smeju da budu na slobodi. Kakva manipulacija!
Upravo ono o čemu sam pričao. Fingiranje podataka o poslovima i da je USA već u recesiji 6 meseci.
 
Neće da spuste sigurno. Ove zamrznute kamatne stope idu svima gore do maksimum 6.12(za sad, ne znam koliko često će da updatuju taj prosek da odrede maksimalnu stopu)

Ako je neko potpisao tipa 3%+euribor pre par godina i sada mu je kamata zakucana na 4.08%, taj može da očekuje 6.12% od januara (pod uslovom da euribor ostane isti).
Evo gledam ponude banaka.
2.95% (banke podigle proviziju od 2021 cini mi se)+ 3m Euribor ( trenutno je to 3,5%). Ukupno 6.45% nakon isteka mere.
I šta je sad novina? Raste cena kredita minimalno 20%?
 
Ne budite grubi, i najbolji greše. Bitno da su se pošteno ispravili 😂
Znaš u čemu je fora. Ja sam mislio da je bolja situacija u ekonomiji od ove. Mislio sam da su tačni podaci ali da tržište rada apsorbuje migrante samo za low skill, minimalac poslove (ranije bilo 100 dnevno, sada 5-10k dnevno). Čak i pored toga oni su fingirali vise od 60000 poslova mesečno da ne bi pukla berza i ekonomija. To je i za USA katastrofa. Plaćenih poslova nema.
Big7 drži spx. Ako bude loši rezultati za q3-q4 ili q1 , ode berza prvo malo gore špekulativno na osnovu inside info da earnings loš a onda ide sve to mnogo dole.
 
I šta je sad novina? Raste cena kredita minimalno 20%?
Pišem ovom Sale013 već tri puta, ali čovek nikako da me sasluša. U članku je navedeno da će biti mera: prosečna ponderisana kamatna stopa + njena petina = maksimalna kamata. Dakle, ako obore referentnu kamatu kao što se očekuje, plafon će ti biti još niži od ovih 6.12%, koliko se sad navodi. Što uslovi budu bolji (odnosno kamata pada), to će i plafon biti niži. Efektivna kamata će svakako biti veća, ali i tu će biti ograničenja koliko vidim.
 
Amerika i kolektivni Zapad s ovim ratom u Ukrajini su bukvalno, ali bukvalno postali kao Slobodan Milošević. Počevši od lažiranja statistike, do takse na brojilo (koja se sada samo zove eko taksa na struju:))) pa do takse na izlazak iz zemlje (konkretno povećali su aerodromske takse iz NL s 10e po karti na 30e po karti). Samo su druge nazive upotrebili. Još samo da uvedu Šešeljevu taksu na mobilni i sve je isto:)) Bukvalno deja vu:))
Ne brinem ja za "truli" zapad, jos manje za one koji su sve sto imaju stekli u tom "groznom" sistemu - pa ga posle pljuju. Izvucice se oni na kraju nekako. Vise me brine sta ce biti sa nama Slovenima i sirotinjom rajom. Mi cemo opet da "pobedimo", pa da se urusimo sami od sebe, deja vu... Za Zapad kriza moze samo da bude kraj jednog ciklusa. Pa i u toj groznoj Holandiji, kao sto rekosmo, kvadrati su dostupniji u odnosu na plate nego u BG. Oni ipak imaju industriju, preduzetnicki mentalitet itd... Al zato mi imamo srce junacko, puno inata.
 
Pišem ovom Sale013 već tri puta, ali čovek nikako da me sasluša. U članku je navedeno da će biti mera: prosečna ponderisana kamatna stopa + njena petina = maksimalna kamata. Dakle, ako obore referentnu kamatu kao što se očekuje, plafon će ti biti još niži od ovih 6.12%, koliko se sad navodi. Što uslovi budu bolji (odnosno kamata pada), to će i plafon biti niži. Efektivna kamata će svakako biti veća, ali i tu će biti ograničenja koliko vidim.
Razumeo sam te vrlo dobro, ti tri puta ne shvataš mene. Moj stav je lično mišljenje, predviđanje na osnovu ljudske pohlepe i manipulacije. Najbolji primer plafona je cena goriva. Prodavci tog proizvoda vole da budu na plafonu, a verujem da će banke naći način za to.
 
Razumeo sam te vrlo dobro, ti tri puta ne shvataš mene. Moj stav je lično mišljenje, predviđanje na osnovu ljudske pohlepe i manipulacije. Najbolji primer plafona je cena goriva. Prodavci tog proizvoda vole da budu na plafonu, a verujem da će banke naći način za to.
Pa, iskreno i ne razumem poentu baš, ali nema veze. Ponderisana kamatna stopa je rezultat promena koje su stalne, odnosno nikad ne može da bude ista. A sve, bukvalno sve pokazuje na to da idemo ka spuštaju kamatnih stopa..
 
Između ostalog, u prilogu je jasno istaknuto sledeće:
1. 30% ljudi u Srbiji ima više od jedne nekretnine.
2. Stanovi se ređe kupuju kao rešavanje stambenog pitanja, a češće kao investicija. (Eto, sad znamo i zvanično.)
3. Cene rastu sporijim tempom, raste i ponuda.
4. Porez za iznajmljivanje stana platilo je nekih 2000 ljudi (poslednji popis kaže da 130k živi u iznajmljenom stanu).
5. Jedna smešna formulacija: tržište nekretnina ima veliki uticaj na ekonomiju plaćanjem poreza prilikom kupoprodaje, a "trebalo bi" i prilikom iznajmljivanja.
6. I za kraj, šlag na tortu: IDEALNO je vreme za kupovinu stana!
Lepo si sve sumirao i sve što je rečeno je istina po meni. Čovek je rekao da je idealno vreme pogotovo za ljude koji kupuju stan za život. Što je tačno i što i ja kažem. Kad imaš uslove kupuj.
 
Lepo si sve sumirao i sve što je rečeno je istina po meni. Čovek je rekao da je idealno vreme pogotovo za ljude koji kupuju stan za život. Što je tačno i što i ja kažem. Kad imaš uslove kupuj.
Slažem se. Fin rezime tržišta!
Vise me brine sta ce biti sa nama Slovenima i sirotinjom rajom
Sve će biti ok sa rajom, evo piše da smo uštedeli 20% više love u dinarima, pa sad imamo rekordnih 165,6 milijardi dinara u štednji (oko 1.4 milijardi evra). A kad smo kod deviza, nemanjka ni njih: uvećanje za skromnih 3,87%, pa sad imamo nekih 15 milijardi evra štednje. Da uzmemo tih 16. 5 milijardi i podelimo na naših tričavih 6.5 miliona stanovnika (neka bude toliko), dobijemo 2500 evra za svakog. Milinica.
 
Imamo taman za po pola kvadrata na Mirijevu. :) Prkosnih, jakih pola kvadrata, vecih od Ajfelove kule i kipa slobode.
 
Imamo taman za po pola kvadrata na Mirijevu. :) Prkosnih, jakih pola kvadrata, vecih od Ajfelove kule i kipa slobode.
Da, ali zanemaruješ činjenicu da 30% stanovništva ima 2+ nekretnine, te im kvadrat u Mirijevu ne treba. 30% od 6.5 miliona = 1.95 miliona. 1.95 x 2 =3.9 miliona stanova. Nema zime.
P. C. Da ne spamujem više, eno na N1 spominju Beobuild za ono obrušavanje terase. Poznati smo!
 
Poslednja izmena:
Da, ali zanemaruješ činjenicu da 30% stanovništva ima 2+ nekretnine, te im kvadrat u Mirijevu ne treba. 30% od 6.5 miliona = 1.95 miliona. 1.95 x 2 =3.9 miliona stanova. Nema zime.
P. C. Da ne spamujem više, eno na N1 spominju Beobuild za ono obrušavanje terase. Poznati smo!
Шта би то тачно значило 30% становништва? Тридесет посто свих грађана сигурно не, то је бесмислица. Чак не ни 30% пунолетних грађана, укључујући дијаспору. Тридесет посто оних који имају бар једну некретнину на себи - то је могуће.
Друго, какве некретнине се рачунају, да ли и земљиште?
 
Шта би то тачно значило 30% становништва? Тридесет посто свих грађана сигурно не, то је бесмислица. Чак не ни 30% пунолетних грађана, укључујући дијаспору. Тридесет посто оних који имају бар једну некретнину на себи - то је могуће.
Друго, какве некретнине се рачунају, да ли и земљиште?
Ma gde znam, malo sam se šalio. To moraš RTS da pitaš, oni su ga tako formulisali.
 
Amerika i kolektivni Zapad s ovim ratom u Ukrajini su bukvalno, ali bukvalno postali kao Slobodan Milošević. Počevši od lažiranja statistike, do takse na brojilo (koja se sada samo zove eko taksa na struju:))) pa do takse na izlazak iz zemlje (konkretno povećali su aerodromske takse iz NL s 10e po karti na 30e po karti). Samo su druge nazive upotrebili. Još samo da uvedu Šešeljevu taksu na mobilni i sve je isto:)) Bukvalno deja vu:))
i ne zaboravi srampanje para i cenzura na medijima! :))) Ja otvorio rt tacka com i dobio pozivno pismo da se javim u mesnu kancelariju (sad se plasim i da otvaram bilo sta). U Nemackoj zabranjen taj sajt.
IMG_6073.jpeg


Iskreno cak mislim da idu i na gore od Milosevica jer recimo imaju Guantanmo sto je slicno sto i goli otok. Totalno ludilo. Sve se izopacilo u Srbiji sloboda govora nevidjena, iskreno cak i preterana, umesto da lemaju ove sto blokiraju saobracaj oni bukvalno “jao da se ne povrede”. Kako bi ih poslao na par meseci na zapad.
 
Sve će biti ok sa rajom, evo piše da smo uštedeli 20% više love u dinarima, pa sad imamo rekordnih 165,6 milijardi dinara u štednji (oko 1.4 milijardi evra). A kad smo kod deviza, nemanjka ni njih: uvećanje za skromnih 3,87%, pa sad imamo nekih 15 milijardi evra štednje. Da uzmemo tih 16. 5 milijardi i podelimo na naših tričavih 6.5 miliona stanovnika (neka bude toliko), dobijemo 2500 evra za svakog. Milinica.

A ako vam to zvuči puno, omraženi nam zapadni susjedi kojih ima manje, a sa kojima volimo da se upoređujemo i odmeravamo imaju štednju od 35.2 milijarde evra.
A da se uporedimo sa Švedskom ili Holandijom? ;)
 
A ako vam to zvuči puno, omraženi nam zapadni susjedi kojih ima manje, a sa kojima volimo da se upoređujemo i odmeravamo imaju štednju od 35.2 milijarde evra.
A da se uporedimo sa Švedskom ili Holandijom? ;)
35. 2 milijarde? Ah, onda je naša štednja obezvređena. Ostaje nam samo da zavidimo na njihovom bogatstvu.

Sve se izopacilo u Srbiji sloboda govora nevidjena, iskreno cak i preterana
Isto je bilo i za vreme korone. Ovde malo kopirali zapad, narod malo jadikovao i sve se završilo za par nedelja. A tamo - to samo znaju oni koji su isto prošli. Znam pojedine koji su doslovno izludeli i vratili se u Srbiju, koju sada hvale na sav glas.
Neka! Pokazalo se da sloboda očigledno "ne peva tako glasno kao što su sužnji pevali o njoj".
 
Poslednja izmena:
Шта би то тачно значило 30% становништва? Тридесет посто свих грађана сигурно не, то је бесмислица. Чак не ни 30% пунолетних грађана, укључујући дијаспору. Тридесет посто оних који имају бар једну некретнину на себи - то је могуће.
Друго, какве некретнине се рачунају, да ли и земљиште?
Ako je nekretnina, nepokretnost... onda veoma moguće. Kuća na selu, vikendica neka, zemljište...
 
i ne zaboravi srampanje para i cenzura na medijima! :))) Ja otvorio rt tacka com i dobio pozivno pismo da se javim u mesnu kancelariju (sad se plasim i da otvaram bilo sta). U Nemackoj zabranjen taj sajt.
Pogledajte prilog 208963

Iskreno cak mislim da idu i na gore od Milosevica jer recimo imaju Guantanmo sto je slicno sto i goli otok. Totalno ludilo. Sve se izopacilo u Srbiji sloboda govora nevidjena, iskreno cak i preterana, umesto da lemaju ove sto blokiraju saobracaj oni bukvalno “jao da se ne povrede”. Kako bi ih poslao na par meseci na zapad.
Od svih SNS pristalica, najgore su SNS pristaše koje su van Srbije i nemaju pojma kakav je ovde medijski mrak i autokratija. Ali im je uglavnom svima zajedničko da vole diktature po svetu, kunu se u Putina i sl. Srbija treba da gleda sopstvene interese a ne da bude mala Rusija, jer nam je budući razvoj vezan za mrsku EU, SAD, Kinu, a Rusija je prilično nebitna. I da, nadam se da će se i tebi desiti tamo isto ono što ti želiš mislećim ljudima koji ovde protestuju. Btw., nije na Zapadu med i mleko kada su u pitanju slobode i demokratija, posebno kada se radi o propagandi vezanoj za rat koji vode protiv Rusije, ali van toga je daleko bolje nego situacija kod nas.
 
i ne zaboravi srampanje para i cenzura na medijima! :))) Ja otvorio rt tacka com i dobio pozivno pismo da se javim u mesnu kancelariju (sad se plasim i da otvaram bilo sta). U Nemackoj zabranjen taj sajt.
Pogledajte prilog 208963

Iskreno cak mislim da idu i na gore od Milosevica jer recimo imaju Guantanmo sto je slicno sto i goli otok. Totalno ludilo. Sve se izopacilo u Srbiji sloboda govora nevidjena, iskreno cak i preterana, umesto da lemaju ove sto blokiraju saobracaj oni bukvalno “jao da se ne povrede”. Kako bi ih poslao na par meseci na zapad.
Znas kako, kad te tuce sirotan iz Borce, to je porodicno nasilje. Kad te tuce bogati lovator, to je 50 nijansi sive :) Nismo mi neko ko bi trebalo da drzi lekcije o slobodi medija, ni Nemcima niti bilo kome. Evo vidim kolone Nemaca koji kupuju stanove u Bg zbog slobode govora.
 
Još da izbace strukturu štednih naloga pa i da vidimo nešto. Poslednji put je tako nešto bilo čini mi se 2019. Ako neko nadje nešto neka pusti link
 
Vrh