Šta je novo?

Cene nekretnina

Prodaju se 3 stana i započne se svoja gradnja mini zgrade.
Ti si vlasnik zgrade gde možeš da i iznajmiš krov za repetitore i razne reklame.
Naravno u Ugovorima se svi odriču kao stanari tih stvari i ne mogu tebe da izglasaju i ti ćeš biti Upravnik zgrade.
Nekada samo od ustupljivanju krova za repetitor se dobija oko 1000eur mesečno.
Reklame i bašta za neki lokal se isto plaća mesečno po m2.
Održavanje zgrade staviš u Ugovoru onako dosta ozbiljnije 1-1.5eur po kvadratu, ali to kupcima ne govoriš do samog potpisivanja(pa ko nije lepo sve pročitao jbg), sa mogućnošću progresivnog povećavanja.
Kao Upravnik unajmiš svoje firme za održavanje i popravke da preko njih možeš da izvlačiš lovu.
Kao vlasnik i Investitor napraviš i neka parking mesta koja ne mogu da se prodaju jer ih nema u dozvolama, ali kao Investitor možeš da daš nekome to jest prodaš, tu ti već trebaju neki advokati koji su dobri u tim stvarima.
Kao Investitor sa Izvodjačem napravi neki dil oko kompenzacije i sa vlasnikom parcele.
Projektante i nadzor nemoj neke ozbiljnije i gledaj one koji overavaju sve po kafanama(možda su i mrtvi ali se koristi njihov pečat) i realno ne moraš ih ni platiti, nikako nikome avans ne treba dati i sa tim koji traze avans ne saradjuješ.
Kasnije kada prodaš sve stanove ugasiš firmu i osnuješ drugu, pa ta sva dugovanja prema drugima su izbrisana.
Realno rade Investitori da i od tehničkih soba ili garaža naprave stanove, a i nadograde poslednji sprat mimo gradjevinske dozvole(prodaju se i ti stanovi nekako, ali mogu da se rentaju na crno).
Spoljašnost i uredjenje zgrade koje je obećano renderom je poprilično skupo, tako da kada se vidi predračun za te stvari za koje ne može niko da te tuži preskočiš.
Jer bolje da se krene izgradnja druge zgrade sa drugom novonastalom firmom 😉
EDIT: pločice obavezno neka budu I klase neke inostrane(ako su skupe, neka ti na stovarištu samo na lošijim udare te žigove, a to niko ni ne proverava)...
@Filip 01 usao u mod pohlepnog investitora. My precious
 
@Filip 01 usao u mod pohlepnog investitora. My precious
U tom slučaju sam bio prodavac svog dela placa (vlasnik 1/3placa) koji je pronašao Investitore.
Bio sam na neki način na dve stolice i hteo sam da uspem da realizujem celokupni dogovor, kao i da ja dobijem 1.5 stana u kompenzaciji ili 140m2.
Nije uspeo dogovor dobio sam 140k u kešu i dodao još dosta para da bi kupio za sebe i porodicu stan za život.
EDIT: plac i dalje stoji i taj kupac ne planira nikakvu izgradnju u skorije vreme, jer ima mnogo placeva i čeka da se ceo deo prvo izgradi i podigne vrednost pa će onda možda i on.
 
On gleda samo stanove, i gleda da ako je njegovom stanu skočila vrednost 100% ali skočila je tako i drugim stanovima, on je u čabru.

Idealni rezultat za Miću bi bio da je njegovom stanu skočila vrednost 100%, a drugima ostala ista, pa da on može da proda svoj jedan stan i kupi dva.

Samo što toga nema ni u diznilendu.
U nekim trenucima poželim da se vrati Hristijana i nastavi svoj rat sa (x) stanodavcima (mićom). Kontam da bi bila baš lepa rasprava na 100nak strana.
 
Nisam ja nigde rekao da si ti nešto zaradio, rekao sam da si odlično prošao jer si platio nekretninu 80k evra, a ona sad vredi 160k.

Ti si verovatno jedini vlasnik stana koji takav rasplet događaja posmatra tragično, obično su ljudi srećni kad im se investicija duplira u vrednosti.

Treba samo biti precizan, ne duplira se u vrednosti nego u ceni, treba praviti razliku izmedju cene i vrednosti.
 
U tom slučaju sam bio prodavac svog dela placa (vlasnik 1/3placa) koji je pronašao Investitore.
Bio sam na neki način na dve stolice i hteo sam da uspem da realizujem celokupni dogovor, kao i da ja dobijem 1.5 stana u kompenzaciji ili 140m2.
Nije uspeo dogovor dobio sam 140k u kešu i dodao još dosta para da bi kupio za sebe i porodicu stan za život.
EDIT: plac i dalje stoji i taj kupac ne planira nikakvu izgradnju u skorije vreme, jer ima mnogo placeva i čeka da se ceo deo prvo izgradi i podigne vrednost pa će onda možda i on.
Najgora situacija kad zavisiš od nekog....
Kaži lepo Mišeluk, Kamenica, Petrovaradin 🙂
 
Prodaju se 3 stana i započne se svoja gradnja mini zgrade.
Ti si vlasnik zgrade gde možeš da i iznajmiš krov za repetitore i razne reklame.
Naravno u Ugovorima se svi odriču kao stanari tih stvari i ne mogu tebe da izglasaju i ti ćeš biti Upravnik zgrade.
Nekada samo od ustupljivanju krova za repetitor se dobija oko 1000eur mesečno.
Reklame i bašta za neki lokal se isto plaća mesečno po m2.
Održavanje zgrade staviš u Ugovoru onako dosta ozbiljnije 1-1.5eur po kvadratu, ali to kupcima ne govoriš do samog potpisivanja(pa ko nije lepo sve pročitao jbg), sa mogućnošću progresivnog povećavanja.
Kao Upravnik unajmiš svoje firme za održavanje i popravke da preko njih možeš da izvlačiš lovu.
Kao vlasnik i Investitor napraviš i neka parking mesta koja ne mogu da se prodaju jer ih nema u dozvolama, ali kao Investitor možeš da daš nekome to jest prodaš, tu ti već trebaju neki advokati koji su dobri u tim stvarima.
Kao Investitor sa Izvodjačem napravi neki dil oko kompenzacije i sa vlasnikom parcele.
Projektante i nadzor nemoj neke ozbiljnije i gledaj one koji overavaju sve po kafanama(možda su i mrtvi ali se koristi njihov pečat) i realno ne moraš ih ni platiti, nikako nikome avans ne treba dati i sa tim koji traze avans ne saradjuješ.
Kasnije kada prodaš sve stanove ugasiš firmu i osnuješ drugu, pa ta sva dugovanja prema drugima su izbrisana.
Realno rade Investitori da i od tehničkih soba ili garaža naprave stanove, a i nadograde poslednji sprat mimo gradjevinske dozvole(prodaju se i ti stanovi nekako, ali mogu da se rentaju na crno).
Spoljašnost i uredjenje zgrade koje je obećano renderom je poprilično skupo, tako da kada se vidi predračun za te stvari za koje ne može niko da te tuži preskočiš.
Jer bolje da se krene izgradnja druge zgrade sa drugom novonastalom firmom 😉
EDIT: pločice obavezno neka budu I klase neke inostrane(ako su skupe, neka ti na stovarištu samo na lošijim udare te žigove, a to niko ni ne proverava)...
Dobro si napisao, a u stvari ovo nije ni 50% onoga sto se radi.
 
Najgora situacija kad zavisiš od nekog....
Kaži lepo Mišeluk, Kamenica, Petrovaradin 🙂
Na samoj granici KO Sremske Kamenice i KO Petrovaradin, podnožje Tatarskog brda u neposrednoj blizini puta za Frušku goru kada se prodje petlja kod Mišeluka.
Kačio sam ovde na forumu čak i tabelu sa prikazom planirane gradnje i nekih proračuna vezano za samu izgradnju i projektovanu cenu ulaganja i prodaje itd...
EDIT: Bukvalno je najgore kada zavisiš od nekog zato neki investitori neće ni da gube vreme kada vide da nije 1/1 neki plac koji im je zanimljiv.
Eto ja sam izgubio i živaca i vremena u celoj situaciji jer smo skoro svi hteli da se dogovorimo i krenemo u izgradnju osim tog gospodina 😉 Ali šta da se radi nauči se i iz svega toga nešto i ide se dalje...
 
Dobro si napisao, a u stvari ovo nije ni 50% onoga sto se radi.
Pa ima još stvari, ovih sam se u par minuta setio.
Ranije su bile i duple prodaje stanova.
Sada je to nadam se skroz iskorenjeno zbog Notara.
Par puta sam ovde pisao kako mi je važan Investitor to jest reputacija te firme pa i sam vlasnik.
Treba pogledati njihove reference kao i prethodne njihove objekte.
Advokat i potpisivanje Ugovora i šta piše u njemu je jedna stvar i mnogo tu detalja nije opisano i jednostavno zavisiš od tog Investitora.
Zbog ovih stvari se i jedan deo kupaca uvek odlučuje za starogradnju.
Dok kod ok Investitora koji ispoštuju sve dogovore i budu korektni jedan deo kupaca(pogotovo Investicionih) ih prati na svakom sledećem objektu.
 
Vrh