Šta je novo?

Cene nekretnina

Sigurno je da ima odredjen procenat koji moze da kupuje po ovim cenama sto visokoobrazovanih sto ljudi koji znaju da se snadju a statistika ih ne prepoznaju. Znam konobare koji voze bmw dzipove, autolimare koji zaradjuju preko 5k mesecno. Svi oni ucestvuju u ovom ludilu betona
 
Obzirom da mi jedna od stvari kojom se bavim u svom poslu isto i unapredjivanje karijera drugih ljudi mogu vam reci da su mladi ili tacnije receno generacija Z, najsebicnija generacija jer pored tehnologije i svega sto vide, oni jos nisu iskusili krizu i time nemaju toliko skromnosti i zahvalnosti kao na primer milenijalci. To moze da bude i dobro za njih jer ne trpe na sebe ali garantujem da kada se desi, ako vec i nije, situacija gde se ipak poslodavac nesto vise pita, onda ce skapirati a to je opet kada se prolazi kroz tezi period.
 
Nešto što bi mi do pre šest meseci bilo neverovatno da će se dogoditi ove godine.

Paviljoni se spremaju za prvu prodaju dvosobnog stana od preko 3.000 evra/m2.

Prema Goranovom sajtu, u junu je prodat dvosoban stan za 2.942 evra/m2. a većina je preko 2.500.

Nisam nekoliko meseci pratio cene, ali pre koji mesec su dvosobni bili oglašavani mahom za oko 2.500, a sad ih ima dosta 2.700-2.800 evra/m2.


A evo i visoko prizemlje bez terase za skoro 3.000 evra/m2.


Šta reći. Ja sam očekivao stagnaciju cena, kad ono- mogu samo da sanjam stan u svom kraju. Već sam i odustao od stana jer mi slabo ide finansijski par godina za redom, ali ovo...

Izgleda da mnogima finansijski ide dobro.
 
A koji je to procenat visokoskoovanih ljudi sa prebivalistem na Nbg ako uzmemo u obzir da je 15% u Srbiji ima fakultetsko obrazovanje? Pa onda koji procenat je u it industriji.
Oko 22% viša ili visoka škola (preko milion ljudi), na Nbg oko 50% prebivalaca spada u tu kategoriju. Dakle oko 100k+ visoko/ više obrazovanih.
 
Šta reći. Ja sam očekivao stagnaciju cena, kad ono- mogu samo da sanjam stan u svom kraju. Već sam i odustao od stana jer mi slabo ide finansijski par godina za redom, ali ovo...

Izgleda da mnogima finansijski ide dobro.

Ja sam rekao pre neki dan ovde da mi je bankarski savetnik rekao da je nivo preplaćivanja na NBG u odnosu na procenjenu vrednost nekretnine značajan. Mislim da nikad nije bilo gore nego sad kupiti nekretninu na NBG, ali ne izgleda da će biti bolje jer je tražnja jaka.
 
50 učešće i sa platama od 4k evra ukupno mogu da dignu kredit od 150k i da kupe 2.5 stan na NBG od 200k.

Neće sigurno za keš od 50k da kupuju u BG.

Ja nisam uspeo da nadjem za te pare. Najviše što možeš da dobiješ od novogradnje je oko 52-53m2 bez garaže sa 1 spavaćom sobom.
Ako hoćeš oko 60+kvadrata, dve spavaće sa garažom, to je već 240k.
Zemun šlj lokaciju sa uspeo da nadjem za taj iznos.....oko 200-210.
 
Ja nisam uspeo da nadjem za te pare. Najviše što možeš da dobiješ od novogradnje je oko 52-53m2 bez garaže sa 1 spavaćom sobom.
Ako hoćeš oko 60+kvadrata, dve spavaće sa garažom, to je već 240k.
Zemun šlj lokaciju sa uspeo da nadjem za taj iznos.....oko 200.

Mogu starogradnju da kupe, za novogradnju si u pravu skroz, ali novogradnja na NBG i nije za mlade parove čak i sa takvim platama.
 
Nešto što bi mi do pre šest meseci bilo neverovatno da će se dogoditi ove godine.

Paviljoni se spremaju za prvu prodaju dvosobnog stana od preko 3.000 evra/m2.

Prema Goranovom sajtu, u junu je prodat dvosoban stan za 2.942 evra/m2. a većina je preko 2.500.

Nisam nekoliko meseci pratio cene, ali pre koji mesec su dvosobni bili oglašavani mahom za oko 2.500, a sad ih ima dosta 2.700-2.800 evra/m2.


A evo i visoko prizemlje bez terase za skoro 3.000 evra/m2.


Šta reći. Ja sam očekivao stagnaciju cena, kad ono- mogu samo da sanjam stan u svom kraju. Već sam i odustao od stana jer mi slabo ide finansijski par godina za redom, ali ovo...

Izgleda da mnogima finansijski ide dobro.

2300€/m2. Mislim da je skoro otišao jedan veći stan od 70m2+, skroz renoviran, za 2600€/m2 čini mi se. Ne znam da li mogu da nađem link negde slao sam ženi.
EDIT: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/renoviran-3-0-stan-id1842/5425644661665
81m2, ispod 2500€/m2
 
Mogu starogradnju da kupe, za novogradnju si u pravu skroz, ali novogradnja na NBG i nije za mlade parove čak i sa takvim platama.
Jednostavno. Sada traže oko 200-220 za oko 70-tak m2 uknjizene povrsine bez garaže. Mereno je 5-6m2 vise. Dodaj na to još 10 za agenciju i porez 2.5%. To su stanovi koji su iskreno u losem stanju. Ako hoćeš da ga središ, da liči na nešto.....računaj još 15-tak.
Imaš i 55-58, tu je cena oko 180.
+-10%
 
koliko banka daje max kredite? i da li se razlikuje ako uzmis sam kredit ili ako uzimate oba supruznika?
za raiffeisen mi je bilo max 200k solo, ali ne znam da li je neko imo iskustva sa vecim?
 
Jednostavno. Sada traže oko 200-220 za oko 70-tak m2 uknjizene povrsine bez garaže. Mereno je 5-6m2 vise. Dodaj na to još 10 za agenciju i porez 2.5%. To su stanovi koji su iskreno u losem stanju. Ako hoćeš da ga središ, da liči na nešto.....računaj još 15-tak.
Imaš i 55-58, tu je cena oko 180.
+-10%

A dobro vidi, nije NBG jedina opština, kad može može, realno je to sad mesto gde masovno kupuje neka druga kategorija ljudi. Recimo da si okasnio 5-6 godina za neku normalnu cenu.

Ja sam u fazonu Palilula, Rakovica, Čukarica će mi biti fokus kad krenem da gledam. Zemun isto sad ne vredi gledati, masa nekog naroda koji nema pare za NBG kupuje tamo i nabili su cene, a Zemun je van centra kao vojvođansko selo i ne vidim da vredi te pare.

Kupuj šta možeš kad dođe novi zakon i to je to, prilagođavamo se...
 

2300€/m2. Mislim da je skoro otišao jedan veći stan od 70m2+, skroz renoviran, za 2600€/m2 čini mi se. Ne znam da li mogu da nađem link negde slao sam ženi.
EDIT: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/renoviran-3-0-stan-id1842/5425644661665
81m2, ispod 2500€/m2
U maju je otišlo nekoliko stanova po dosta manjim cenama.
 
Da li postoji objašnjenje za to?
Prodaješ nešto jer ti to više ne treba i prodaješ za novac ...za šta god...i onda čekaš..placaš porez..dazzbine....opušteno..godinu i više...svoj novac..
Polazim od sebe ..neverovatno
Postoji - mnogi iznajmljiju a ostave oglas pa kad gledas gledas kad odgovara stanarima termin.
Ja sam bar 3 4 stana tako gledao.
 
Ja sam zvao proteklih par nedelja za neke starogradnje tu po nbg. Bukvalno novi oglasi izasli tog dana sa manjom cenom od redovne sto se vidjaju po oglasima i zoven i kaze vec ima danas 10 gledanja ako se ne proda javite se sutra. Znaci da ima ljudi koji samo cekaju pravu priliku. Tesko da ce u takvoj konstelaciji nesto ici na dole.
 
Ja sam zvao proteklih par nedelja za neke starogradnje tu po nbg. Bukvalno novi oglasi izasli tog dana sa manjom cenom od redovne sto se vidjaju po oglasima i zoven i kaze vec ima danas 10 gledanja ako se ne proda javite se sutra. Znaci da ima ljudi koji samo cekaju pravu priliku. Tesko da ce u takvoj konstelaciji nesto ici na dole.

Ja prošle godine zvao jedan stan u bloku 61 imao ok cenu jer je bio lepo renoviran bez dinara da uđeš u stan, kaže meni agent "to je prodato prve nedelje nego je ostao oglas, 20 njih je gledalo, meni žao što nisam vlasniku rekao da oglasimo za više". Cena bila nešto oko 2300 EUR kvadrat.

Pritom pazi, to je prošla godina kad je promet zamro pa je tako bilo, sad ove godine su se svi reaktivirali.
 
10+10+30= 50
Gde to ima za 50... lagano...Pazova ili Banovci ?
Ja mislim da je bilo ocigledno iz mog primera da se prica o ucescu :)

50 hiljada ucesce znaci da mozes do 250k vrednost stana da ganjas sto mislim da je dovoljno za vise nego pristojan stan:

Screenshot_20240815_133743_Chrome.jpg
 
Pa meni je cena bila ok samo jer je stan bio napucan tip top, da kažeš sve kvalitetno renovirano, inače mi je to mnogo za te blokove.

Inače mi se ne sviđaju ti blokovi 61-2-3, nego lepša polovina bi volela na NBG da živi pa moram da uzmem i to u obzir, mada mi one zgrade izgledaju prestrašno.
 
Vrh