Šta je novo?

Cene nekretnina


Niska cena za ovu lokaciju. Šta bi mogao biti razlog?
Ne pise na koliko je uknjizen, ne znam kakve su generalno strukture stanova tu ali meni ovo izgleda kao da je budzeno gledajuci plan stana (cudan mi je izgled).
A i hodnik je pojeo dosta kvadrata :)

Osim toga izgleda korektno cena, mozda najbolje da se pozove/vidi uzivo
 
Ne kupujem trenutno, tek negde krajem godine opet krećem u potragu, samo me začudila cena, ali si možda u pravu da je budževina ili da nije uknjižen na punu kvadraturu.
 
Bliski ljudi razmatraju kupovinu. Petrovaradin ili Avijatičarsko naselje (square). Square se završava sad, krajem godine. Imaju dosta slobodnih stanova a cena oko 2090 sa PDV-om. Šta ne valja tamo kad je ostalo slobodno? 🙂
Različite su lokacije.
NS Squre garden je velik kompleks ali po meni nekako je na samoj periferiji Novog Sada.
Petrovaradin verovatno gledaju neke pojedinačne zgrade.
Kažem zavisi od pojedinca, da li voliš da si u izdvojenom velikom kompleksu ili na Petrovaradinu.
Ne fali ništa, ok je cena za toliko velik kompleks novogradnju na periferiji.
Ja bih uzeo u Petrovaradinu(ili negde u NS-u)u nekim manjim zgradama koje nisu na glavnom putu, gde uz kupovinu možeš dobiti možda parking mesto i malo dvorište uz zgradu ili na ravnom krovu.
Ako gledaju Square važna ti je mikrolokacija stana u samom kompleksu.
 
Dosta tih zgrada ima nadogradnju na zadnjem spratu, od zajednickih prostorija. Plus, obrati paznju na liftove, cini mi se da su i tu liftovi sprceni, jedva dvoje ljudi da stane :confused:
 
Sve to stoji :) al ni on ne gradi kucu od vazduha. Ovde je aktuelna teza da toliko ode samo na materijal za soc gradnju. I naravno, ne bih ovo uzeo, pa makar bio podstanar kod onog zmaja sto trazi gospodara i gospodaricu.
 

Kako li izdrzava ovaj covek, kad je cena gradnje 1500 po kvadratu minimum?
Cena izgradnje varira dosta od puno faktora:

1. Cena parcele po M2 - ledine posebno ovaj deo nije bas na ceni, sa obzirom da novogradnje su tu oko 1500 tu znaci da lokacija nije preterano skupa
2. Trosak da se dobiju lokacijski uslovi i gradjevinska dozvola, znam da kada sam citao za projekat gde sam ja uzeo stan da je samo iznos taksa za izdavanje lokacijskih uslova iznosila valjda 170 miliona dinara (ili je bilo za gradjevinsku, nemoj me drzati za rec) sto je 1.5 miliona eura
3. Ovo su grubi gradjevinski radovi, pitanje je da li imas parket uopste u ovakvom stanu i stolariju, kakva je izolacija itd itd. Ovaj deo Ledina isto funkcionise preko septickih jama a ne kanalizacije.
4. Pitanje je kada i da li ces uknjiziti ovaj stan jer zavisis od sledeceg zakona za legalizaciju kada on bude u toku itd

Cena izgradnje ovakvog "stana" je vrv 400-500 eur / m2 bas zbog ovih iznad stvari...
 
Balkan Sqare Zlatibor ...
Verujem da će uspeti da sa ovim stave tačku na ovaj grad. Koliko brzo grade i prodaju apartmane vidim se da će projekat uspeti..
Komentari ...hvala
 
Soc materijalizacija, tj zgrade i apartmani, ali najavljuju kao neki 2u1 park/klizaliste izmedju zgrada i neki mini spa sa malim bazenom, pa mozemo da ga svrstamo u lower standard segment.
 
Sve to stoji :) al ni on ne gradi kucu od vazduha. Ovde je aktuelna teza da toliko ode samo na materijal za soc gradnju. I naravno, ne bih ovo uzeo, pa makar bio podstanar kod onog zmaja sto trazi gospodara i gospodaricu.
Gde to stoji na ovoj tezi da ode na materijal za soc gradnju 1500eur?
 
Ok sve jako zavisi, ja sam kačio ovde jednu tabelu sa već dogovorenim skoro svim radovima.
Baš zavisi, kolika je parcela, kolika je izgradnja.
Za koliko ćeš kupiti parcelu ili je dobiti u kompenzaciji(pregovori).
Što veća parcela i što su veći količinski radovi, doprinose da ugovorena izgradnja bude jeftinija, kao i ostale stvari zbog količine...
Tip izgradnje varira. Uredjenje kompleksa.
Itd...
Da li ćeš gledati na svemu da uštediš i kod materijala.
Koje projektante, izvodjače i nadzora ćeš angažovati, razlikuje se cena i više od duplo u nekim slučajevima.
Koliku reklamu ćeš platiti..
Može i preko 50% da se razlikuje celokupna izgradnja.
Kod raznih nameta državi ako se plati celokupan iznos ostvaruje se popust od 30%, neki manji Investitor to ne može, pa plaća celokupan iznos na rate.
Naravno da oni iskusniji i koji su već to prošli znaju da iskoriste i predvide razne uštede, ali baš se razlikuje i ne bi moglo da se generalizuje.
Da li ćeš uzeti jednog glavnog Izvođača ili više manjih a unajmiti 2 projekt managera, razlika od 10-12% celokupne gradnje ako uspeš sam to da izvedeš.
Itd...
 
Ok i sta kažemo apropo ovog pucanja na berzi i najavljene krize - kako se to odražava na cenu nekretnina/ekonomiju/cene namirnica itd?
Da li će sad ljudi koji imaju mnogo da prodaju akcije itd i pokupuju 10 i 12ti stan u strahu od inflacije ili ce da paze i zadržavaju keš jer ide kriza?

Za obične smrtnike kapiram da se već zna i da kapiraju da im sad nije vreme za zaletanja kad dogodine može da se ostane bez posla?

Jel ima neko nekakva predvidjanja?
 
600-800 evra+plac+nameti države
Paušalno i netačno. Kao što reče Filip 01 zavisi od dosta faktora uključujući i kvalitet gradnje. Da ne pominjem koliko se uštedi rizikujući pa na primer ne obezbediti temeljnu jamu npr šipovima (jer, jelte, skupoe) pa se uruše okolni objekti. A gde je podzemni parking? Samo ta stavka kad se uradi valjano je izuzetno skupa. Itd...

E tako, uglavnom može biti i 600-800, pa i ispod toga, a može i preko 1500 ako se malo potrudis :)
 
Ok i sta kažemo apropo ovog pucanja na berzi i najavljene krize - kako se to odražava na cenu nekretnina/ekonomiju/cene namirnica itd?
Da li će sad ljudi koji imaju mnogo da prodaju akcije itd i pokupuju 10 i 12ti stan u strahu od inflacije ili ce da paze i zadržavaju keš jer ide kriza?

Za obične smrtnike kapiram da se već zna i da kapiraju da im sad nije vreme za zaletanja kad dogodine može da se ostane bez posla?

Jel ima neko nekakva predvidjanja?
Po meni:
Biće otpuštanja, to jest firme će se fokusirati na unajmljivanje radnika ili firmi po potrebi, generalno to jače firme i rade jer im je tako jednostavnije i efikasnije.
Hrana- kvalitetna hrana će biti još skuplja a ove gluposti koje se nazivaju hranom će da održavaju cenu.
Nekretnine - nisam siguran ali po meni veći stanovi će imati blagi pad.
Dok će manji stanovi stagnirati.
Na boljim lokacijama bih predvideo rast manjih stanova i penthausa.
Snižavanjem kamata će ljudi da prelome to jest da kupe zamišljeni stan na periferiji ili manji stan od zamišljenog na skupljoj lokaciji.
Ekonomija - kao i u svakoj krizi velike korporacije će da preuzmu manje firmice, jer su se na vreme pripremile na ovo i veoma su likvidne.
Trajanje naredne krize bih prognozirao na 1god.
Prošla kriza je bila 2020god, tako da moguće je da bude tokom sledeće godine početak.
Samo mi još sve zavisi od pumpanja krize u medijima to jest da li će se ići sa pompeznom najavom poput Covida.
 
Vrh