Šta je novo?

Cene nekretnina

Običnom čoveku izadje na isto i sa i bez uredbe. Deluje da štite investitore da bi gradili dalje da se ne usplaše pada cena, pri tom uzimaju profit od banaka. Običan čovek nije ni u minusu ni u plusu nažalost.
Ne mogu da se složim sa tim. Kamate se vremenom menjaju. Cena po kojoj kupiš ostaje do kraja otplate
 
Šta mu bi da ovo izjavi, zar on ne zna koliko keša (i stalno raste masa) ima na računima i da su većinski kupci upravo keš kupci...! I tu nema pranja para, ljudi koji su zaradili svoj novac na talasu privrednog uspona, privreda, mala privreda, preduzetnici, menadžment, dijaspora...a banke daju kredite i investitorima za izgradnju....čak je i onaj biznismen Drakulić izjavio jednom prilikom da sve njegove kolege, fabrikanti i poslovna elita čim zaradi i ima nešto viška para ulaže u nekretnine. Verovatno u one nešto skuplje, ali svako prema svojim mogućnostima.
Mislim da je trenutno zatišje i nervoza agenata upravo zbog ovog perioda kada se ne zna gde će evro, na koju stranu, da li će padati ili stagnirati...od toga zavisi investiranje u nekretnine

Običnom čoveku izadje na isto i sa i bez uredbe. Deluje da štite investitore da bi gradili dalje da se ne usplaše pada cena, pri tom uzimaju profit od banaka. Običan čovek nije ni u minusu ni u plusu nažalost.
Štiti se građevina, jer ona čini ako se ne varam dobrih 7% BDP-a, i svaka zemlja je štiti ne samo naša. A građevina sama po sebi povlači drugih nekoliko desetina delatnosti i svi oni generišu profit, plate itd

Stvar je samo u pristupu, da za cenu dobiješ adekvatan kvalitet. Ako je Premijum klasa premijum cena, ako je Standard klasa onda cena u skladu sa tim...ali nas sve ubi u pojam ona glupava investitorska i agencijska mantra Lokacija, Lokacija i samo Lokacija, i ljudi se prime na to...a nekad je bilo Učiti, Učiti i samo Učiti ;)
 
Koji su zanimljivi projekti po Zemunu a da cene nisu budalaština kao kod npr Neimara?
Neki dobar odnos povezanost i cene?
@sutraw znam da si ti nešto gledao
 
Ne mogu da se složim sa tim. Kamate se vremenom menjaju. Cena po kojoj kupiš ostaje do kraja otplate
Menjaju se i na dole i na gore. Psihički uticaj je velik kod kupaca npr svi uvek gledaju početnu ratu i po tome prave računicu za kupovinu. Retko, retko ko će sagledati širu sliku potencijalnog smanjenja kamate ali isto tako i eventualnog povećanja. Tako da kada krajnji kupac sabere ovako kao što je sutraw napisao izadje mu na isto. Po meni, više deluje da štite investitore, bdp i cene.
 
Koji su zanimljivi projekti po Zemunu a da cene nisu budalaština kao kod npr Neimara?
Neki dobar odnos povezanost i cene?
@sutraw znam da si ti nešto gledao

Ne znam šta da ti kažem. Lokacije koje u Zemunu valjaju koštaju dosta. Ako hoćeš malo bolje cene, onda moraš prihvatiti izolovaniju lokaciju.

Vidi šta je ostalo u Residence 7+, vidim da su stanari zadovoljni zgradom na temi.

Pored toga, projekti: Zemunska simfonija, Square Residence, Zemunova, Mačvanska, imaju malo kompetitivnije cene (do 2600). Ima par zgrada i u Cara Dušana gde možeš da nađeš recimo za 2700-2800 sa PDV-om.

Lično sam dosta istražio Zemun gledajući projekte i lokacije prošle godine i zaključio sam da mi se opština uopšte ne dopada osim centra i onog užeg dela oko njega. Tako da sam zasad odustao lično od kupovine u tim izolovanijim delovima, ali definitivno može da se nađe...
 
Menjaju se i na dole i na gore. Psihički uticaj je velik kod kupaca npr svi uvek gledaju početnu ratu i po tome prave računicu za kupovinu. Retko, retko ko će sagledati širu sliku potencijalnog smanjenja kamate ali isto tako i eventualnog povećanja. Tako da kada krajnji kupac sabere ovako kao što je sutraw napisao izadje mu na isto. Po meni, više deluje da štite investitore, bdp i cene.

Kreditni kupac uvek gleda koja mu je rata, uredba je samo fiktivno povećala tu kreditnu sposobnost da bi se održala aktivnost kreditnih kupaca, jer ipak vezane kupovine mnogo utiču na promet.

Suština tih povećanih kamatnih stopa jeste upravo da se to zaduživanje smanji da bi se smanjila tražnja i posledično inflacija, ali kod nas su nekretnine političko pitanje i ne daj bože da gradnja u BG uspori.
 
Ne znam šta da ti kažem. Lokacije koje u Zemunu valjaju koštaju dosta. Ako hoćeš malo bolje cene, onda moraš prihvatiti izolovaniju lokaciju.

Vidi šta je ostalo u Residence 7+, vidim da su stanari zadovoljni zgradom na temi.

Pored toga, projekti: Zemunska simfonija, Square Residence, Zemunova, Mačvanska, imaju malo kompetitivnije cene (do 2600). Ima par zgrada i u Cara Dušana gde možeš da nađeš recimo za 2700-2800 sa PDV-om.

Lično sam dosta istražio Zemun gledajući projekte i lokacije prošle godine i zaključio sam da mi se opština uopšte ne dopada osim centra i onog užeg dela oko njega. Tako da sam zasad odustao lično od kupovine u tim izolovanijim delovima, ali definitivno može da se nađe...
Drug prodao stan pa presipa iz šupljeg u prazno. Gleda ili veći a jeftiniji ili manji na boljoj. Koji deo ima potencijal za razvoj da ne ostane izolovana jedna zgrada?
Šta ima od tih boljih lokacija i u Cara Dušana?
 
Poslednja izmena:
To ogranicenje na 5% je u sustini visoka kamatna stopa za EU. Evo pogledajte koliko je u Hrvatskoj, koliko sam uspeo da vidim, znacajno je niza. U EU kome je kamata skocila na 5% on cupa kosu trenutno jer nisu navikli na tolike rate, a nasi ljudi se kao raduju. Zato mislim da je ovo manje vise politicka fora i da su obe strane zadovoljne postignutim dogovorom.
Nase cene su poprilicno sulude pa ukupna suma koja se uzme od banke nije naivna ni sa kamatnom stopom od 5%.
 
Nisu bitni iznosi, bitna je poruka koja se salje.
Kao sto trziste berze reaguje na future guidance tako i trziste nekretnina na monetarne politike.
 
Zelena Avenija oko 3000+PDV i novogradnje u Pregrevici koje idu od 2800+PDV su verovatno sad najbolje pozicionirani projekti u izgradnji tamo. U Cara Dušana ne znam imena projekata, moraš da pogledaš po oglasima, ali tu cene variraju od pozicije u ulici, spratnosti itd.
 
Ne znam da li ovde ima baš ozbiljnih kupaca koji se oglašavaju, uglavnom se čuje par istih ljudi koji spominju najveće komplekse u izgradnji.
Realno je da svuda po Beogradu imamo gradilišta.
Na par navrata su ovde članovi koji se ne izjašnjavaju redovno poredili cene starogradnje iz oglasa.
Bilo bi dobro da stvarni kupci koji tragaju za nekretninom kažu njihove utiske i kod manjih Investitora na nekim lokacijama.
Pretežno se može ostvariti veći dogovor kod njih kao i cena!
 
Koji si ti genije, država donese meru kojom se izlazi u susret dužniku u smislu ograničenja maksimalne kamatne stope koja mu se može obračunatati i odmah komentar šta će nam to ako nam je ekonomija nikad bolja. Zašto onda ljudi na ovom forumu traže da država ograniči cenu kvadrata? Na stranu što bi takva intervenicja bila protivzakonita, ali ekonimija jeste nikad bolja, medjutim blagodeti te ekonomije su manifestovane na procentualno mali broj vlasnika kapitala, a za većinu naroda koja se bori da skupi za učešće da podigne kredit država najzad uradi nešto pozitivno, medjutimin ni to valja! Mi smo takav narod da sve dočekamo na nož, valjda nam zato ovako dobro ide.
Pokušaj da se staviš u situaciju takvih ljudi.
Njima ništa ne valja, kritike za bilo šta!
Da nije ograničila kamate-bilo bi kritike!
Da je ograničila kamate- ok mala zafrkancija ili traženje neke negativne strane toga.
Problem je što zbog nezadovoljstva i da kažem neke ogorčenosti ne mogu realno čak i da pohvale neki dobar slučaj 😏
 
Koji si ti genije, država donese meru kojom se izlazi u susret dužniku u smislu ograničenja maksimalne kamatne stope koja mu se može obračunatati i odmah komentar šta će nam to ako nam je ekonomija nikad bolja. Zašto onda ljudi na ovom forumu traže da država ograniči cenu kvadrata? Na stranu što bi takva intervenicja bila protivzakonita, ali ekonimija jeste nikad bolja, medjutim blagodeti te ekonomije su manifestovane na procentualno mali broj vlasnika kapitala, a za većinu naroda koja se bori da skupi za učešće da podigne kredit država najzad uradi nešto pozitivno, medjutimin ni to valja! Mi smo takav narod da sve dočekamo na nož, valjda nam zato ovako dobro ide.
Ja nisam rekao da drzava ovo ne treba da uradi. Samo me cudi odakle potreba za tim kad ljudi ne znaju sta ce sa parama i kad se zivi nikad bolje i iko od nas ne zna osobu koja zaradjuje manje od 2-3k evra. :) Zar se nije ovde pisalo kako cene nekretnina rastu, plate rastu, i tokom vremena tebi rata sve manje opterecuje platu, a vrednost nekretnina ti raste i ti si onda prakticno sve bogatiji? Ovo je cista populisticka mera koja banke ne kosta mnogo (odrace nas na drugim uslugama), a pomaze se sektoru nekretnina, tj. investitorima. I sa ovim prethodnim ogranicavanjem usteda je bila relativno mala u odnosu na to koliko moras da puknes na samu cenu nekrentine i na to koliko moras da das banci po osnovu kamate. Drugim recima, cak i sa ovim ogranicavanjem troskovi kamate su ogromni (u odnosu na druge zemlje).
A to za vecinu naroda sto pominjes, ja koliko vidim vecian naroda ne kupuje nekrtnine, a ti koji kupuju vecinom kupuju u kesu. Kredit retko ko uzima, jer su nekretnine preskupe, kamate previsoke, a plate relativno male, pa samo retki sa solidnim primanjima mogu da priuste to uzimanje kredita.
 
Kupuju se nekretnine, vidimo po raznim sajtovima i kupoprodajnim Ugovorima, tačno znamo i broj ostvarenih Ugovora! Sva sreća pa nam je svašta dostupno besplatno!
Mera za ograničavanje kamata pomaže svim ljudima koji hoće i koji su uzeli na stambeni kredit nekretninu.
Da li su banke na neki način ,,masoni,,? Jesu!
Druga opcija je i da ih izbegnete i da se štedi u slamarici, ali onda vas može i sam sistem procesuirati kao nekog perača para 😂
 
Krediti i kamate su preskupi kada se gleda 30 godina i 20% ucesce.

Ako uzimas na manje godina i sa vecim ucescem nema problema, ali ljudi ovde samo vrte istu pricu o minimalnlm ucescu kao da krediti sa vecim ucescem nisu realnost.
 
Tačno je to da plate i nekretnine rastu. Čak je i najavljeno povećanje plata i penzija, koje se i jeste povećavalo ovih godina(govorim o novcima,ne o kupovnoj moći).
I tačno je da većina naroda ne kupuje nekretnine i da će redje kupovati.
Firme i pojedinci zato uzimaju sve veću tražnju za nekretninama.
Retki i mogu trenutno da uzmu stambeni kredit(imaju takoreći šansu, krvavu i na neki način robničku, ali ipak šansu).
 
Zelena Avenija oko 3000+PDV i novogradnje u Pregrevici koje idu od 2800+PDV su verovatno sad najbolje pozicionirani projekti u izgradnji tamo. U Cara Dušana ne znam imena projekata, moraš da pogledaš po oglasima, ali tu cene variraju od pozicije u ulici, spratnosti itd.
jel si mozda cuod za ad residence? To mu doduse dodje retenzija, sada mi ikacu reklame ali ne znam nista o izvodjacu
 
Novoodobreni stambeni kredit (u milionima evra), sa podatkom za jun

Mesec2021202220232024
Januar81696655
Februar82775955
Mart1071057270
April127886188
Maj92946374
Jun119936781
Jul948358
Avgust908860
Septembar939157
Oktobar949158
Novembar939762
Decembar10710571
Ukupno1,1791,081753423
Jan-Jun608526388423

1722497364071.png




Zeleno je šestomesečni pokretni prosek.
1722497620680.png
 
Šta mu bi da ovo izjavi, zar on ne zna koliko keša (i stalno raste masa) ima na računima i da su većinski kupci upravo keš kupci...! I tu nema pranja para, ljudi koji su zaradili svoj novac na talasu privrednog uspona, privreda, mala privreda, preduzetnici, menadžment, dijaspora...a banke daju kredite i investitorima za izgradnju....čak je i onaj biznismen Drakulić izjavio jednom prilikom da sve njegove kolege, fabrikanti i poslovna elita čim zaradi i ima nešto viška para ulaže u nekretnine. Verovatno u one nešto skuplje, ali svako prema svojim mogućnostima.
Za ovo ne znam da li je sarkazam ili je ozbiljno :) ako je ozbiljno, zaboravite... odoh da da spavam. Prijatan sendvic.
 
Vrh