Šta je novo?

Cene nekretnina

Živim na B. Kosi. Nekada sam živeo u blokovima oko Fontane i u Zemunu. Meni se seli sa NBG. Da košta 1500 EUR/kvm puno je za ono što će se sve tu napraviti. Jeste da imaš skole, vrtić, market na pešice, brzo se dođe do autoputa, buseve za sve delove grada ali to više nije mesto napravljeno po meri čoveka. Nije kvalitetan život 15 min city. Pojedinačno stanovanje blizu prirodе, šume je luksuz a ne NBG pa i sa bazenom na terasi. Mislite o tome.
I da, kakav god da je Zlatibor, kakve god da su Divčibare, okolina Čačka, Kragujevca... Ko može da zaradi beogradsku platu i da živi tamo je "viša klasa" u odnosu stanovnika na NBG i BW.
 
Zamisli hipoteticku situaciju, sednemo mi u kafanu na ibarci i opustimo se, pojedemo po 10 cevapa i popijemo po 3 piva, moja zena vozi, nema razloga da brines... :) E sad, ako nam konobar naplati racun za sve ukupno 2,3 hiljade din, mi cemo biti pozitiva, sve u fulu, idemo opet! A ako nam zvekne racun 20k dinara, naravno cemo o kafani misliti sve najgore i necemo se vise vracati.

Takva ti je nekako situacija za Bg i za stanove, volim ja ovaj grad, volim ove reke i sve to... Al nekako imam takav neki osecaj, kao da neko hoce da mi naplati klopu na Ibarci ko rucak u Hajatu.
Na kontu primera za cevape, ja ti kazem imas na pola sata kolima super cevape i cenu i ti mi kazes ali nisu u Beogradu 🙂

Dosta vise ljudi u ovoj temi se negativno/besno ponasaju prema ljudima koji imaju stan kao da su oni neprijatelji, a da vam neko najblizi prodaje stan isto bi ga savetovali da prvo stavi ako prodje prodje cemu pa tek onda da spusta.
 
Na kontu primera za cevape, ja ti kazem imas na pola sata kolima super cevape i cenu i ti mi kazes ali nisu u Beogradu 🙂

Dosta vise ljudi u ovoj temi se negativno/besno ponasaju prema ljudima koji imaju stan kao da su oni neprijatelji, a da vam neko najblizi prodaje stan isto bi ga savetovali da prvo stavi ako prodje prodje cemu pa tek onda da spusta.
Na mene se još ljute što nemam stan, a nisam ljut što sam "isteran" sa Nbg. Kao samokažnjavam se :) Ne razumem zaista.
 
Gospodjetina je upravo najviše umesana u malverzacije na Zlatiboru inace 🙂 kao bivša ministarka gradjevinarstva. Ostali su samo nastavili utabanom stazom. Ona je jedna od glavnih krivaca uništene planine zarad skupih kvadrata i zemljišta. A sad pere ruke 🙂. Neverovatno.
Krivo joj što nije izvela to što je bila naumila, ta zemlja je u međuvremenu poskupela 2-3 puta! Ista stvar sa MrGood-om i njegovima iz agencije koji nisu otvorili kancelariju i sad kukaju...što je najgore po njih prodaja i dalje raste, ali tvrda glava je tvrda glava ;)

...
I da, kakav god da je Zlatibor, kakve god da su Divčibare, okolina Čačka, Kragujevca... Ko može da zaradi beogradsku platu i da živi tamo je "viša klasa" u odnosu stanovnika na NBG i BW.
Na Zlatiboru zapažen veći broj automobila sa USA tablicama, jel to naši samo hvataju dobru ladovinu ili traže da kupe neku nekretninu dok se dolar još dobro drži...
 
Na kontu primera za cevape, ja ti kazem imas na pola sata kolima super cevape i cenu i ti mi kazes ali nisu u Beogradu 🙂

Dosta vise ljudi u ovoj temi se negativno/besno ponasaju prema ljudima koji imaju stan kao da su oni neprijatelji, a da vam neko najblizi prodaje stan isto bi ga savetovali da prvo stavi ako prodje prodje cemu pa tek onda da spusta.
Ako mislis da su neprijatelji oni koji imaju stan kao takav, onda nisi slusao na casu. Ja na primer mislim da su neprijatelji u mutnoj vodi, nisu krivi prodavci. Aj opet, da podelim linkove, koje svi vidimo pa zaboravimo za par sati:



Aj, dosta sam kucao za danas, da ne smaram i ja vise na ovu vrucinu....
 
Zamisli hipoteticku situaciju, sednemo mi u kafanu na ibarci i opustimo se, pojedemo po 10 cevapa i popijemo po 3 piva, moja zena vozi, nema razloga da brines... :) E sad, ako nam konobar naplati racun za sve ukupno 2,3 hiljade din, mi cemo biti pozitiva, sve u fulu, idemo opet! A ako nam zvekne racun 20k dinara, naravno cemo o kafani misliti sve najgore i necemo se vise vracati.

Takva ti je nekako situacija za Bg i za stanove, volim ja ovaj grad, volim ove reke i sve to... Al nekako imam takav neki osecaj, kao da neko hoce da mi naplati klopu na Ibarci ko rucak u Hajatu.
Gde mu dajes ideju, sad ce da pocne da masta kako kupuje stan u Cacku :D
Nego taj osecaj vec imam, u Beogradu isto platim hranu, gorivo, tehniku koju moram, igracke za decu i garderoba su jeftiniji i cesto na pravim akcijama, eto i kvadrat moze da se nadje po istoj ceni i sto je najgore kvalitet je bas vidno losiji kod nas. Da otputujes negde na letovanje isto te kosta. Prvo da pocnemo od kontrole kvaliteta, ako nesto vec isto kosta kao u EU onda bar i kvalitet robe kao i zastita potrosaca da bude na tom nivou. A urbanizam, zagadjenost...
Po meni je to zabrinjavajuce. Nije pitanje da li su ove cene kod nas normalne jer nisu, vec dokle ce da se nastavi ova nevidjena pljacka naseg naroda.
 
Zar to ne rade i u Španiji? Smanjuju kišu...
Nisam za to čuo, istražiću.
Po meni je naša klima odlična, još nam samo more fali 😉
Živim na B. Kosi. Nekada sam živeo u blokovima oko Fontane i u Zemunu. Meni se seli sa NBG. Da košta 1500 EUR/kvm puno je za ono što će se sve tu napraviti. Jeste da imaš skole, vrtić, market na pešice, brzo se dođe do autoputa, buseve za sve delove grada ali to više nije mesto napravljeno po meri čoveka. Nije kvalitetan život 15 min city. Pojedinačno stanovanje blizu prirodе, šume je luksuz a ne NBG pa i sa bazenom na terasi. Mislite o tome.
I da, kakav god da je Zlatibor, kakve god da su Divčibare, okolina Čačka, Kragujevca... Ko može da zaradi beogradsku platu i da živi tamo je "viša klasa" u odnosu stanovnika na NBG i BW.
Tako je, idealno bi bilo da ne mora da se živi u gradovima i raznoraznim gužvama i radnom vremenu od 8h u zatvorenom, ali realnost je za većinu drugačija.
Postoji i dosta digitalnih nomada koji žive i rade po egzotici, pa čak i sa porodicom i malom decom.
Pisao sam ovde gde vlasnici jačih firmi i ostali Investitori, sportisti ili bogataši žive.
Uglavnom baš u blizini šuma gde su okruženi sa manjim brojem komšija. Ne bitno je da li su bogataši, ali ko uspe da živi takvim životom je po meni bolje. Čak se i sam predomišljam oko budućeg života izvan grada to jest na Fruškoj gori😉
 
Ako mislis da su neprijatelji oni koji imaju stan kao takav, onda nisi slusao na casu. Ja na primer mislim da su neprijatelji u mutnoj vodi, nisu krivi prodavci. Aj opet, da podelim linkove, koje svi vidimo pa zaboravimo za par sati:



Aj, dosta sam kucao za danas, da ne smaram i ja vise na ovu vrucinu....
Nisam mislio konkretno na tebe, ali neki drugi clanovi foruma itekako znaju da pustaju emocije u rasprave.
 
Krivo joj što nije izvela to što je bila naumila, ta zemlja je u međuvremenu poskupela 2-3 puta! Ista stvar sa MrGood-om i njegovima iz agencije koji nisu otvorili kancelariju i sad kukaju

A sto bi neko kukao ako nije otvorio kanc na zlatiboru, da nije nestalo nekretnina za iznajmljivanje/kupovinu pa sad vise ne moze 😄 🤣 😂 pa tamo se assets inventory samo gomila, mass proizvodnja soc I lower end standard nekretnina, tamo je problem prodati/iznajmiti a ne naci slobodnu nekretninu, samo neke gluposti pises za zlatibor labudu moj to te sigurno bg investitori placaju da siris dezinformacije za zlatibor nase najjeftinije turisticko mesto.
 
da vam neko najblizi prodaje stan isto bi ga savetovali da prvo stavi ako prodje prodje cemu pa tek onda da spusta.

Ja sam zadnji put preporučio Wolfov sajt za komparaciju da bi se odredila cena. Uzmeš prosečnu u kraju zadnjih 6 meseci, staviš 10% iznad pa polako.

Konkretno ne bih nikad preporučio APP cenu nekome ko želi da proda stan jer bi rezultat toga bilo 6 meseci čame na oglasima, i opet bi verovatno morao da obara jer bu**** je sve manje

Takođe je uvek dobro pitati i agenta šta oni misle za koliko nešto može da ode, mislim da je njihova intuicija tačnija nego šta mi mislimo koji gledamo sa strane.

Skoro sam pominjao stan gde se vlasnica žalila što joj je cena previsoka na agentovu preporuku pa ne može da proda mesecima... E pa prodala je za 5% manje pre neki dan :)
 
A sto bi neko kukao ako nije otvorio kanc na zlatiboru, da nije nestalo nekretnina za iznajmljivanje/kupovinu pa sad vise ne moze 😄 🤣 😂 pa tamo se assets inventory samo gomila, mass proizvodnja soc I lower end standard nekretnina, tamo je problem prodati/iznajmiti a ne naci slobodnu nekretninu, samo neke gluposti pises za zlatibor labudu moj to te sigurno bg investitori placaju da siris dezinformacije za zlatibor nase najjeftinije turisticko mesto.
Koliko se može videti ti iz posta u post ponavljaš nebulozu o nekakvom "soc i lower end" a na Zlatiboru su auta turista od preko 100k eura normalnost...ali kapiram, u suštini vas "ekspertske" agente plaši predviđen razvoj koji će sve to dići na jedan neviđen nivo, pa prosipaš ovde na forumu priče za malu decu u koje niko ne veruje 😂...ali evo imam rešenje, kaži lepo gazdama piroćancima da se otvore za par hiljada evra i stave bar jedan montažni showroom na Zlatibor :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Pa I u BG na aerodromu ti sad sreces milionere razne, pa cak i po nekog (uglavnom ruskog) milijardera. Al to ne znaci nista za BG turizam, za njih je BG samo usputna stanica ne zadrzavaju se. Tako i Zlatibor tranzitna zona samo samo za tih par auta od 100k sto si video.. Svratili na masnu lepinju jer njih obicno vozi neki u fazonu "dodji da te provoza Bata na tablice strane".mp3 na putu do Budve.

Sto ti mrzis Zlatibor ja ne znam. Bas si kreativan veceras, mora da se izlaslo u neku kafanu. USA tablice na 100k automobilima dolaze u zlatiborske showroomove konzerve montazne od 2000e 😀 😍 🤩 ☺️
 
Poslednja izmena:
Lep video. Nastavimo li ovakvom devastacijom..
 
samo da se osvrnem na ovo, mnogo je bolje ne kupiti ništa nego kupiti nešto što ti se ne dopada samo da bi kupio.

imam u okruženju jednu porodicu koja je kupila iz straha da ih skok cene ne izbaci sa tržišta. Uzeli su nešto što je predstavljalo kompromis jer nisu imali dovoljno novca da kupe šta žele. Sad kukaju da su napravili grešku, da im se ne sviđa ni kraj ni stan, i razmišljaju o prodaji posle dve godine.

Kupovina stana je velika stvar u životu i mislim da niko ne bi trebalo da uleće u to tek tako jer moguće je lako zažaliti, završiš sa stanom koji ti se ne dopada i dugom na 20-30 god.
Meni deluje da su sada skupili novac pa bi da kupe "bolju lokaciju". Šta im konkretno smeta? Mulj, blato, pustoš? Em kupili em se žale. Čak i da kupiš stan na lokaciji kojoj žele nikad ne znaš ni kakav je kraj skroz ni kakve su komšije... Ako tako razmišljaš onda u svakoj zgradi i kraju po bar nedelju dana iznajmljivanja stana da osetiš stan, kraj... pa tek onda u biranje stana. Malo je loše reći "bolje je ne kupiti ništa nego kupiti nešto što ne želiš". Evo Ja želim 100m2 u BNV npr, Da ne kupujem ništa dok to ne ostvarim makar nikada ne ostvario? Ako ne možeš da se pružiš koliko želiš onda kompromisi moraju da postoje. E sad neko prihvati te kompromise, neko ceo život kuka na te kompromise, a ništa nije uradio po tom pitanju.
 
Meni deluje da su sada skupili novac pa bi da kupe "bolju lokaciju". Šta im konkretno smeta? Mulj, blato, pustoš? Em kupili em se žale. Čak i da kupiš stan na lokaciji kojoj žele nikad ne znaš ni kakav je kraj skroz ni kakve su komšije... Ako tako razmišljaš onda u svakoj zgradi i kraju po bar nedelju dana iznajmljivanja stana da osetiš stan, kraj... pa tek onda u biranje stana. Malo je loše reći "bolje je ne kupiti ništa nego kupiti nešto što ne želiš". Evo Ja želim 100m2 u BNV npr, Da ne kupujem ništa dok to ne ostvarim makar nikada ne ostvario? Ako ne možeš da se pružiš koliko želiš onda kompromisi moraju da postoje. E sad neko prihvati te kompromise, neko ceo život kuka na te kompromise, a ništa nije uradio po tom pitanju.

Filozofiju si napravio čitavu da opravdaš lošu kupovinu. Da li je bitno što se kaju, na kraju dana svako pravi neke svoje izbore, i ne znam što ti je to toliko čudno da nekad ljudi kupe pa shvate da su napravili grešku i da stan nije ono što su tražili.

Ja sam rekao ranije na ovoj temi da svako treba da utvrdi kriterijume šta mu odgovara i da traži u skladu sa tim, jer stan nije kilo jabuka već mesto gde provodiš većinu vremena i jedna od najvećih odluka koje čovek u životu načini kad kupi.
 
Kupovina kakva god da je njihova je. Ako ti se ne svidja prodaj, da je pala cena pala bi i drugim stanovima, imaš malo cimanja oko selidbi ali jbg sam si birao. Nije to nikakva filozofija, svi mi imamo neke prohteve i želje koje ne možemo da ispunimo (otuda i ta ogorčenot ovde na temi). Sam si rekao, ne kupuješ kilo jabuka, ako pre kupovine nisu ni pogledali stan ni kraj onda jbg pod uslovom da su imali za bolje. Ja sam stan kupovao godinu i po dana, naravno da nekad pomislim kako bi bilo da sam kupio negde drugde (kad me nešto iznervira u zgradi, stanu, kraju...) ali kupio sam ono što sam mislio da je najbolje za mene u tom trenutku za šta imam para. Niko me nije bio po ušima, ako mi se ne svidja prodam, kupim drugi, pa ako ni taj onda treći... Ja sa svojim kompromisima živim, ne vidim rešenje da kukam. Ako kukam radiću na tome da ispravim grešku makar protraćio još godinu dana. Bolje godinu dana nego ceo život. Kriterijumi tj želje su jedno, mogućnosti su drugo i to treba razgraničiti.
 
Filozofiju si napravio čitavu da opravdaš lošu kupovinu. Da li je bitno što se kaju, na kraju dana svako pravi neke svoje izbore, i ne znam što ti je to toliko čudno da nekad ljudi kupe pa shvate da su napravili grešku i da stan nije ono što su tražili.

Ja sam rekao ranije na ovoj temi da svako treba da utvrdi kriterijume šta mu odgovara i da traži u skladu sa tim, jer stan nije kilo jabuka već mesto gde provodiš većinu vremena i jedna od najvećih odluka koje čovek u životu načini kad kupi.
Realno ne treba ni tako da se gleda, stan je neka usputna stanica u životu.
U početku ti treba garsonjera, pa sve veći jer zavisi od veličine porodice.
Kasnije kada deca porastu i osamostale se, takodje ti onda odgovara manji stan.
Veće odluke u životu su izbor partnera, karijera, zdravlje itd...
Da ne filozofiram više....
Čak i ako napraviš neku grešku prilikom izbora stana, možeš ga prodati.
Treba paziti da se ne nasedne na precenjene stanove....
 
Opet prazne priče... Ne dozvoljavate da postoji koncept loše kupovine. Svaka kupovina je dobra, kupi šta možeš, samo kupi kupi.

Ne treba nama samo ekonomski reset, nego i mentalni čini mi se, da se pročiste ove naslage FOMOa i bulla.
 
Opet prazne priče... Ne dozvoljavate da postoji koncept loše kupovine. Svaka kupovina je dobra, kupi šta možeš, samo kupi kupi.

Ne treba nama samo ekonomski reset, nego i mentalni čini mi se, da se pročiste ove naslage FOMOa i bulla.
Rekao sam da treba paziti na precenjene stanove.
Ovde imamo primere ljudi koji su davali ponude niže od oglašenih pa su ih prodavci prihvatali.
Niko ne govori kupi kupi kupi..
Vi kao da svi radite zajedno u jednoj prostoriji i svako ima svoj zadatak😉!
Ljudi imaju priliku da kupuju stanove u BG-u od po 2k eur i realno mogu da izbegnu agencije i njihovu proviziju ako se potrude.
Čak mogu i da Investitora pitaju(ako su ozbiljni) da se spusti cena ako će kupiti...
Ja sam i ovde govorio o tome i potvrdjujem da kod nekih(dosta) Investitora to može...
 
Opet prazne priče... Ne dozvoljavate da postoji koncept loše kupovine. Svaka kupovina je dobra, kupi šta možeš, samo kupi kupi.

Ne treba nama samo ekonomski reset, nego i mentalni čini mi se, da se pročiste ove naslage FOMOa i bulla.
Ko priča kupi kupi? Pa nisu umesto jabuka kupili zelene kajsije pa da je loša kupovina. Ja sam te pitao šta im se konkretno ne svidja i zašto žale? Kupili su prostor za život u kom stvaraju uspomene, koji su pre toga istražili nadam se. I to su kupili pre dodatnog skoka cena. Da su čekali em cena veća em ponuda lošija. Ne kažem da ne postoji koncept loše kupovine već da nekad nismo realni u svojim željama. Neko kupi poršea pa žali što nije kupio bentlija, pa onda navodi sve mane svog poršea i samo njih vidi, a para za bentlija ni na vidiku. Uglavnom "problem" je lako rešiv, prodaj loše kupi bolje, bar će ti psiha biti bolja.
 
Evo recimo predloga resenja za ljude sa budzetom 2-2,5k po m2: https://www.halooglasi.com/nekretni...-pesica/5425637449998?kid=4&sid=1720939969037
Pricali smo dosta o tome da su zemunske kapije 3k i da je to nebuloza, ali moze da se nadje novogradnja i sa malo preko 2k.
Jedino mi je sumnjivo sto pise “iz ozakonjenja” ali takodje pise i da je uknjizeno.
Konkretno ovaj stan ima površinu 55m2 (43+12).
Tacno ispadne 2k za m2.
Bez posrednika. Apsolutni porez od 2.5% se i ne plaća ako je u pitanju prva nekretnina.
Iz opisa se vidi da je dobar kvalitet Rehau, troslojno staklo, hrastov parket itd...
I još je u samom oglasu napisano da ima i dodatnih pogodnosti(možda se i parking mesto dobije uz ovo 😉).
Hvala na prikazanom stanu, da stvarni kupci stana vide i ovakve cene.
 
Mana koliko god hoces...

To nije Beograd (to je Zemun).

Treba sat vremena gradskim prevozom do Petlovog brda.

Prevelika terasa.

Kosta vise nego starogradnja u losem kvartu Stokholm-a na 15 min kolima od centra.

Terasa kosta kao m2 stana.

Cigani se greju na gume pa los vazduh zimi.

Dunav blizu pa mnogo komaraca od proleca do jeseni.

Nema zelenilo kao elitne nbg starogradnje pa vruce leti.

Ne prolazi tramvaj broj 2. Teska periferija.

Nije premijum cak ni po zlatiborskim merilima.
 
Poslednja izmena:
Živim na B. Kosi. Nekada sam živeo u blokovima oko Fontane i u Zemunu. Meni se seli sa NBG. Da košta 1500 EUR/kvm puno je za ono što će se sve tu napraviti. Jeste da imaš skole, vrtić, market na pešice, brzo se dođe do autoputa, buseve za sve delove grada ali to više nije mesto napravljeno po meri čoveka. Nije kvalitetan život 15 min city. Pojedinačno stanovanje blizu prirodе, šume je luksuz a ne NBG pa i sa bazenom na terasi. Mislite o tome.
I da, kakav god da je Zlatibor, kakve god da su Divčibare, okolina Čačka, Kragujevca... Ko može da zaradi beogradsku platu i da živi tamo je "viša klasa" u odnosu stanovnika na NBG i BW.
Onda ti predlažem nešto ovako:


Pitam se koliko bi u Švedskoj koštalo 20 ari zemlje i kuća od 160m2?

"Ko može da zaradi beogradsku platu i da živi tamo je "viša klasa" u odnosu stanovnika na NBG i BW".
Definitivno!
 
Vrh