Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa ti bi trebalo da znaš ko radi na Bw, pošto sve znaš, inače znaš onda i da grupa Turaka koja je protestvovala zbog plata vraćena nazad u domovinu, a takođe znaš i ko ih je na kraju debelo isplatio...ti i ja koji se prepucavamo ovde, eto toliko smo napredovali finansijski.Treba biti objektivan i realan, jer ovo je postalo besmisleno već.Bw je lep projekat (šetališta) i to je to.Koliko napredujemo ekonomski vidi se po narodu, a nažalost i moralno.
 
Znam da nista ne znam. A i kako da znam? Ti kazes da u BNV rade stari radnici nelegalno i neprijavljeno, drugi kazu da to nije tacno vec da su svi legalno, sa dozvolama i prijavljeni. Neko tu ne govori istinu.
 
:idea: Da li je Dubai bolji izbor za investiranje od Beograda? :?: Odnos prosečne plate i cene nekretnina u Dubaiu je neverovatan, dok u Srbiji je takodje neverovatan ali u suprotnom smeru.Hoću da kažem da je u Beogradu malo teže iznajmiti stan za 2000 eura jer je prosečna plata mala.Da li neko ima neku matematiku ili najbolje direktnih saznanja kolike su rente u Dubaiu?

Prema indeksu odnosa cena nekretnina i zarada, u Srbiji je potrebno oko 17,8 godina, da neko sa prosečnom zaradom kupi stan od 60 kvadrata. U Pekingu i Londonu je situacija slična kao i kod nas, dok je recimo u Dubajiu, sa tamošnjom prosečnom platom, moguće stan kupiti za svega 3,5 godine.
London - 18 godina
U glavnom gradu Velike Britanije prosečna plata iznosi oko 2.927 dolara, dok su prosečne cene stanova 638.100 dolara, kaže Bright Side.
Dubai - 3,5 godina
Prema navodima, prosečna plata u ovom gradu iznosi oko 3.340 dolara, a prosečna cena stana je 143.850 dolara.
Pariz - 12 godina
Prosečna plata u glavnom gradu Francuske iznosi oko 2.531 dolar, dok su cene stanova u proseku 359.100 dolara.
Peking - 17,5 godina
Prosečna plata u ovom gradu je oko 1.370 dolara, dok je prosečna cena stana oko 289.150 dolara.

:dil: Abu Dhabi values fell by 8.3% and Dubai by 6.6% over the past 12 months, according to the latest Knight Frank Global Residential Cities Index
 

Prilozi

  • Dubai-Average-Residential-Prices.jpg
    Dubai-Average-Residential-Prices.jpg
    113,9 KB · Pregleda: 864
  • BUhoO4NW-Dubai-Skyline-2019.jpg
    BUhoO4NW-Dubai-Skyline-2019.jpg
    245 KB · Pregleda: 861
Pitam se sta to govori o Dubaiu kad u ovom bolesnom vremenu cene nekretnina padaju, dok u raspadu od grada kao sto je Beograd vrtoglavo rastu. :violina:

Mozda ima nesto sa tim sto nemaju kanalizaciju, nego moraju kamionima da izvoze g**na iz najvise zgrade na svetu i da su pokupili sve najgore iz americke kulture, pa imaju auto put sa 12 traka i moras svuda autom da ides. A mozda ima veze i sa tim da imigranti rade kao jeftina radna snaga i da zive kao robovi u predgradju, dok u gradu imas najluksuznije hotele na svetu... Mada malo sam skrenuo sa teme :)
 
.... dok u raspadu od grada kao sto je Beograd vrtoglavo rastu....
Refleksija zaustavljanja i pada se ne može izbeci pitanje je vremena tačnije inteziteta... što kasnije krene na dole postignuta visina je veca
te pad strašniji ...
Svima jasno a u voz sunovrata ko još ulazi
osim subvencionalnih korisnika kredita
za mlade brcne parove ?
:sesir:
 
boca-ica":208rz4u5 je napisao(la):
.... dok u raspadu od grada kao sto je Beograd vrtoglavo rastu....
Svima jasno a u voz sunovrata ko još ulazi
osim subvencionalnih korisnika kredita
za mlade brcne parove ?
:sesir:

Mnogi!

- Milioneri sa ovog foruma
- Svako ko se konsultuje sa Kacom Lazarevic
- Svako ko ima u senci studio za pranje pare
 
Dubai završava (milijarde su uložene) kanalizacioni sistem 2025.Šta fali putu sa 12 traka? Nemam ništa prtiv jeftine radne snage (sve dokle ne pripadam toj grupaciji :wink: ).Beograd se sa cenama približio Dubaiu :?: :!: ... Dubai je svetska metropola a kolika je Beograd metropola govori da je na ovom forumu jedna od češćih tema (čak je i predsednik spominje) da li će Louis Vuitton da otvori radnju u tržnom centru :roll: ...
 
Lepo sto su se setili da izgrade kanalizaciju(a i to je pitanje koliki procenat ce zaista biti prikljucen 2025.).

Ako i ostavimo po strani suzivot sa pravim savremenim robovima, ostaje cinjenica da treba da zivis u pravoj pravcatoj pustinji. Cak je i finiks u arizoni 10x humaniji za zivot od dubaija(a ni tamo nije prijatno).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905332#p905332:3cdpm56e je napisao(la):
ftj » Ned Dec 05, 2021 12:51 pm[/url]":3cdpm56e]Lepo sto su se setili da izgrade kanalizaciju(a i to je pitanje koliki procenat ce zaista biti prikljucen 2025.).

Ako i ostavimo po strani suzivot sa pravim savremenim robovima, ostaje cinjenica da treba da zivis u pravoj pravcatoj pustinji. Cak je i finiks u arizoni 10x humaniji za zivot od dubaija(a ni tamo nije prijatno).
opet ista pesma :vops: :violina: svakom svoje selo najviše prija a moje je selo cela šumadija :bubanj:

Moje pitanje nije bilo da li je Dubai bolji-lepši za življenje nego....

Da li je Dubai bolji izbor za investiranje od Beograda?
 
U pravu si al eto nadovezah se malo jer retko ko investira tamo a da ne namerava tamo da provede dobar deo godine, a to bi za mene bio deal breaker sto narod kaze. Sta vise znam nekoliko primera ljudi koji kad su oducili da ne zive/rade vise tamo prodali nekretninu tamo i kupili u BGu :)

Nevezano za to, dubai je vise puta imao krizu nekretnina koja se nije uvek poklapala sa globalnom, tako da sta znam, deluje kao veci rizik ali i veca potencijalna zarada.
 
Vrlo moguće da se u Dubaiu jako mnogo gradi i da je ponuda velika... istovremeno je potražnja umerena i da je to razlog niske cene kvadrata.Srazmerno značaju i veličini grada mislim da su cene više nego povoljne u ovom trenutku.Naravno stoji i da je Dubai sklon lomovima mnogo više nego neki drugi grad.Ali i cene nekretnina u Srbiji su na staklenim nogama, dovoljno će biti da počne i najmanji oružani sukob na Kosovu pa ćete videti kako ekonomija doživljava sunovrat...sistem u Srbiji je relativno stabilan dok je AV na vlasti,ali to je pojedinac koji vuče sve konce ... mi nemamo izgradjen stabilan sistem koji ne zavisi u tolikoj meri od onoga ko je na vlasti....bla,bla,bla
 
Svaka cast ko ima vremena da investira i brine i o nekretnini u Dubaiju, ja se divim i ovima sto su kupovali garsonjere po Solunu…imovina traži brigu, briga zahteva vreme …
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905418#p905418:ku6qo43c je napisao(la):
niki » Ned Dec 05, 2021 4:23 pm[/url]":ku6qo43c]Svaka cast ko ima vremena da investira i brine i o nekretnini u Dubaiju, ja se divim i ovima sto su kupovali garsonjere po Solunu…imovina traži brigu, briga zahteva vreme …
Tako bi trebalo da bude ali ne mora da znači... ja u lokal koji rentiram nisam ušao 18 god.(ušao sam samo kada sam ga kupio) , a sadašnjeg zakupca koji je trenutno u njemu nisam ni video samo sam telefonom razgovarao :mrgreen: neću da se cimam za sitne pare :wink: pošto su kirije pale preko 50% :cry: :oops: :bash: bilo je lepo dok je trajalo :violina:

PS. Zamrzli su cene nekih proizvoda,što je seljačka metoda oprobana devedesetih...inflacija uzima danak a dinar-euro i dale stoji "stabilno". Kada bi 100 eura bilo 15000 dinara,što smatram realnim, videli bi kako prosečna plata pada na 400 eura a to bi povuklo dalje posledice...sećam se ja i Ante Markovića kada su plate bile 1500 maraka pa sve otišlo u k....c za godinu dana...
 
..... Kada bi 100 eura bilo 15000 dinara,što smatram realnim, videli bi kako prosečna plata pada na 400 eura a to bi povuklo dalje posledice...sećam se ja i ....

Ni euro nije stabilan i njemu se smeši ,,ponor,, Upravo zato i nekretnine ,,cvetaju,, kod nas, jednostavno
ne zna se više kako ljudi da saćuvaju ono što su stekli... tačnije ne zna se u čemu su najmanje oscilacije ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905434#p905434:1mrsolrl je napisao(la):
boca-ica » Ned Dec 05, 2021 5:15 pm[/url]":1mrsolrl]
..... Kada bi 100 eura bilo 15000 dinara,što smatram realnim, videli bi kako prosečna plata pada na 400 eura a to bi povuklo dalje posledice...sećam se ja i ....

Ni euro nije stabilan i njemu se smeši ,,ponor,, Upravo zato i nekretnine ,,cvetaju,, kod nas, jednostavno
ne zna se više kako ljudi da saćuvaju ono što su stekli... tačnije ne zna se u čemu su najmanje oscilacije ...
Zna se....ZLATO JE KEVA !
 
Zna se....ZLATO JE KEVA !

Ako se ne radi o hitnoj bezzaniji , meni nekretnine ulivaju vise poverenja narocito gola zemlja
Zidano moze da ne stane u trenu , al zemlji ni bombe ni zemljostresi ne mogu nissta
:sesir:
 
i meni licno. Zlata proizvode svake godine sve vise oko 3000T legalno i jos oko 1000T u ilegalnim rudnicima. Tako da je zlata sve vise i vise a tehnologija koja ga trazi/vadi sve jeftinija i efikasnija.

Zemljiste je najbolje resenje. Ima ga koliko ga ima i to je to. Nema dostampavanja novog sve dok ne osvojimo neku drugu planetu.
 
Cene će tek od sada rasti sve do 15 hiljada eura po kvadratu.Zašto? Vrlo prost razlog dolazi nam Riotinto, "malo" zagađenja nije na odmet s obzirom da će ljudi ekonomski napredovati (naravno oni koji prežive to "malecno" zagađenje).Tako da eto razloga, za poskupljenje, cela Srbija će biti u Bg, svih sigurno bar 200.000 duša, pa gde ćeš bolje.Živela Srbija, sa tintom u sigurnu budućnost.
 
Cene će tek od sada rasti sve do 15 hiljada eura po kvadratu.Zašto?....
To nije ni predvidjanje , vise lici na potsticanje rasta obrnute piramide koja svakog sekunda moze da se urusi
Cini mi se da takve stvari nisu dozvoljene kod nas
U ne tako davnoj nasoj proslosti , jedna ,,gospodja i vise ,,gospodina ,, zbog takve piramide i potsticanja su osudjeni na apsanu
:sesir:
 
Ma jok Experte, kažu da se neće urušiti.Naravno moj komentar je bio ciničan u vezi rasta cena.Svako sa Iq preko 89 zna sled događaja.
 
Pa fala na pojasnjenju
evo sad procitah svih 13 tvojih postova , na pocetku prvih 7 meni vrlo jasni razumni ... kvalitetni a ostalih 6 ... hm ...
al OK , pozeljno je svako osvezenje kad je argumentovano
:sesir:
 
China Developer Sunshine 100 Defaults on $170 Million of Bonds

Read more at: https://www.bloombergquint.com/markets/ ... n-of-bonds
Copyright © BloombergQuint

Наставља се. Питање је колико ће кинеско финансијско тржиште моћи да се развлачи са огромним уделом некретнина у домаћем производу.
 
Ova tema je postala diskusija o cenama nekretnina gotvo iskljucivo u smislu investiranja. Kao da svi imaju toliki visak kesha sa kojim ne znaju sta ce pa gledaju kako da to najbolje obrnu.

Jel ima ovde ljudi koji bi diskutovali o cenama nekretnina u kontekstu zivljenja u njima? Sta se dobija za taj novac, koji projekti su best buy, da li kvalitet zivota odgovara cenama stanova u bg, koliko bi kostao kvadrat ako bi gradili kucu na periferiji nekoj i ostale alternative itd... mozemo li mi neinvestitori koje takva diskusija zanima dobiti posebnu temu za to?
 
Е. Маск испунио обећање
https://www.b92.net/biz/vesti/svet/mask ... je-2068113

Izvršni direktor Tesle Ilon Mask prodao je imanje u Silicijumskoj dolini za 30 miliona dolara, što je čak 7,5 miliona manje od prvobitne cene. Mask je ranije rekao da je imanje blizu San Franciska njegova poslednja preostala kuća.

Још је продао испод цене...

I am selling almost all physical possessions. Will own no house. Ово је из Маја 2020

Изгледа да прелази у шатор или БНВ, шта ви мислите?
 
Vrh