Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo jedna dobra ponuda sto mi je iskocila sad na FB: Kvadrat ispada 2734 sa PDVom. Novogradnja. Jeste prizemlje ali opet novogradnja...
1720779413096.png
 
Problem je tu sto ti je grejna povrsina 20m2 manja, u principu debelo placas terasu i prizemlje :)
Kome ne smeta to jeste OK cena u odnosu na ostatak bloka.

Newport koji je brat blizanac Wellporta je papreno skup, pricamo o pocetnim startnim cenama od 3600 sa PDV do 4000 sa PDV na osmom spratu kada sam se raspitivao pre koji mesec, pretpostavljam da ovi veci stanovi u prizemlju su igrom slucaja zbog velicine dvorista samo ispod 3000 eur sa PDV.
 
Problem je tu sto ti je grejna povrsina 20m2 manja, u principu debelo placas terasu i prizemlje :)
Kome ne smeta to jeste OK cena u odnosu na ostatak bloka.

Newport koji je brat blizanac Wellporta je papreno skup, pricamo o pocetnim startnim cenama od 3600 sa PDV do 4000 sa PDV na osmom spratu kada sam se raspitivao pre koji mesec, pretpostavljam da ovi veci stanovi u prizemlju su igrom slucaja zbog velicine dvorista samo ispod 3000 eur sa PDV.
Tačno je da terasu plažaš debelo, ali sada u toplim danima više ćeš je koristiti nego sam stan. U BGu možeš komotno 5-6 meseci da ručaš i večeraš na toj terasi... Tako da iskorišćenost jeste dobra.
 
Evo jedna dobra ponuda sto mi je iskocila sad na FB: Kvadrat ispada 2734 sa PDVom. Novogradnja. Jeste prizemlje ali opet novogradnja...
Pogledajte prilog 204764
Ovaj stan neto bez terase ima 75m2, sto znaci da je kvadrat skoro 4k e/m2.
Doduse, imas i "dvoriste" u koje moze svako sa visih spratova da baca smece.
Drugim recima, nije nista jeftiniji po kvadratu od ostalih stanova, uglavnom ova ponuda se svodi na to da kupovinom stana u prizemlju dobijas "dvoriste na poklon".
Mislim da ko ima skoro 300k evra za kupovinu sigurno ima bolje opcije, nije ovo uopste povoljno.

EDIT: Evo kako takvo dvoriste izgleda u praksi, moras da stavljas nadstresnice ako ne zelis da ti komsije pune dvoriste smecem
1720780397735.png


Tako da, ko zeli da ima isto iskustvo kao stanovnici "Ranca prokletih" iz serije "Srecni ljudi", eto prilike za njega ;)
Inace, sto se tice tih prizemlja, ne smem ni ja pomislim sta bi se desilo sa stanom u slucaju poplava kojih imamo sve cesce. Da ne pricam o riziku kradja i sl.
 
Poslednja izmena:
Pa to je kondomminijum, ne moze tu u dvoriste da udje niko osim (par hiljada) stanara tih solitera i da te pokrade. A tu je video nadzor I "tehnicko obezbedjenje" koje ne sme fizicki kontakt da ima ni sa kim pa ni sa provalnicima, vec sme samo da delegira u slucaju pozara/poplave/kradje ka drzavnim sluzbama.

Iznenadjuje me tu da su vas celo "dvoriste" izbetonirali.
 
Evo jedna dobra ponuda sto mi je iskocila sad na FB: Kvadrat ispada 2734 sa PDVom. Novogradnja. Jeste prizemlje ali opet novogradnja...
Pogledajte prilog 204764
Pa sa subvencijama za mladu mamu i povrat PDV-a ispadne 250k. Dobro treba tu verovatno još jedno parking mesto od 20k što ispadne ukupno 270k, za mladu porodicu jedan super, lep i velik stan u novom kompleksu...
Ja bih lično za život gledao onda kuću, malo dalje od gradske gužve i betona da za te novce kupim ili izgradim...
 
Ja sam na ivici da li ti profesionalno troluješ ili si samo odvojen od realnosti :)

Da bi dobio 20k evra subvenciju od države, ukupni porodični prihodi ne smeju preći dve prosečne plate. Ljudi koji primaju dve prosečne plate sigurno neće plaćati stan skoro 300k evra.
 
Ovaj stan neto bez terase ima 75m2, sto znaci da je kvadrat skoro 4k e/m2.
Doduse, imas i "dvoriste" u koje moze svako sa visih spratova da baca smece.
Drugim recima, nije nista jeftiniji po kvadratu od ostalih stanova, uglavnom ova ponuda se svodi na to da kupovinom stana u prizemlju dobijas "dvoriste na poklon".
Mislim da ko ima skoro 300k evra za kupovinu sigurno ima bolje opcije, nije ovo uopste povoljno.

EDIT: Evo kako takvo dvoriste izgleda u praksi, moras da stavljas nadstresnice ako ne zelis da ti komsije pune dvoriste smecem
Pogledajte prilog 204771

Tako da, ko zeli da ima isto iskustvo kao stanovnici "Ranca prokletih" iz serije "Srecni ljudi", eto prilike za njega ;)
Inace, sto se tice tih prizemlja, ne smem ni ja pomislim sta bi se desilo sa stanom u slucaju poplava kojih imamo sve cesce. Da ne pricam o riziku kradja i sl.
Koliko ja znam nadstrešnice se stavljaju zbog sunca a ne kao "brana od kesa sa smećem"... Imao sam priliku i da šetam tim kompleksom i mogu reći da super izgleda, da je sve čisto i da nema "slobodno padajućih kesa sa smećem". Pa toga nema ni u običnim soliterima iz 60-ih prošlog veka. A što se poplava tiče, pa pogledajte da su sva ta prizemlja malo izdignuta tipa metar od obične ulice tako da ne verujem da će baš voda... No svako može da bira šta hoće. Ako mislite da ne valja ok. Ja sam samo imao želju da podelim informaciju. Istu tu terasu u BW ćeš platiti kao i kvm stana tako da sve zavisi od percepcije i onoga šta kupac želi. Kome se ne sviđa neka zaobiđe ima sada barem novogradnji na izbor i sigurno može svako da nađe nešto što mu je po volji i sprat i položaj stana i veličinu i sve.
 
Ja sam na ivici da li ti profesionalno troluješ ili si samo odvojen od realnosti :)

Da bi dobio 20k evra subvenciju od države, ukupni porodični prihodi ne smeju preći dve prosečne plate. Ljudi koji primaju dve prosečne plate sigurno neće plaćati stan skoro 300k evra.
Postoji procenat ljudi koji ce dobiti subvenciju a koji planira takvu kupovinu. Bukvalno iz prve ruke govorim informaciju i pošto mi je osoba jako bliska čak mu i pomažem oko te kupovine..
 
Da bi dobio 20k evra subvenciju od države, ukupni porodični prihodi ne smeju preći dve prosečne plate. Ljudi koji primaju dve prosečne plate sigurno neće plaćati stan skoro 300k evra.
Nema nista od tih 20k evra, napravljeno je tako da je nemoguce da se dobije ta subvencija, vec sam jednom rekao da smo sve pokusavali zena i ja kad se porodila, a imamo i ozbiljne veze i nikako nismo mogli da izvucemo tih 20 soma
 
Postoji procenat ljudi koji ce dobiti subvenciju a koji planira takvu kupovinu. Bukvalno iz prve ruke govorim informaciju i pošto mi je osoba jako bliska čak mu i pomažem oko te kupovine..

Aha, siguran sam. Ti imaš prijateljicu mladu mamu koja se kvalifikuje da dobije 20k evra subvenciju za stan, i koja će da pazari stan 4k evra kvadrat.

Stvarno cirkus pravite od ove teme.
 
Pogledajte prilog 204774
AI hype buble, ipak bih rekao da smo u euforiji :)
Po meni nismo još u euforiji. Još samo malo. Još jedna mala korekcija S&P 500 indexa (samo mala) i onda još jedan eksponencijalni bull do 6100-6300 (e to će biti euforija i FOMO). Posle toga ide strašan pad 50%. Šta će biti okidač ne znam. Koji će biti narativ za krizu ne znam. U svakom slučaju do kraja godine u US dolazi kriza. Kod nas će kasniti kao i sve, i koliko će se odraziti na nekretnine ne znam.
 
2-3 meseca posle izbora u americi i krece korekcija stock marketa po meni :)

Demokrate nece da ispadne da se desilo za vreme njihovog termina i sad se vestacki pumpaju indeksi po meni.
 
Nema nista od tih 20k evra, napravljeno je tako da je nemoguce da se dobije ta subvencija, vec sam jednom rekao da smo sve pokusavali zena i ja kad se porodila, a imamo i ozbiljne veze i nikako nismo mogli da izvucemo tih 20 soma
Ne treba ti veza treba samo da skupiš papire koji su propisani konkursom.-
 
Ne treba ti veza treba samo da skupiš papire koji su propisani konkursom.-
Ja pricam iz mog iskustva gde sam sve radio kako pise i uvek se naleti na neku zackoljicu koja ja tu namerno ubacena da ne bi ispunio uslov za subvenciju. Nemojte da pricate nesto o cemu veze nemate, kao da ja sad vama pricam o vasem stanu u inostranstvu i kako je trebalo ovako ili onako
 
Aha, siguran sam. Ti imaš prijateljicu mladu mamu koja se kvalifikuje da dobije 20k evra subvenciju za stan, i koja će da pazari stan 4k evra kvadrat.

Stvarno cirkus pravite od ove teme.
Nece pazariti m2 po 4k, niti je u ovom primeru 4k/m2, nego u tom slucaju sa subvencijama 250k za 100m2(ok sa velikom terasom kako god).
Moji su skromniji uzece stan od 90m2 u NS-u izgradnji za otprilike 1900-2100eur, nije centar grada već bi neki rekli periferija, sa parking mestom uključenim u to.
I da rodjak je nezaposlen, zaradio u inostranstvu radeci oko 8 godina. Dace ženi novce i ona ce kupiti kako bi probali sve moguce subvencije da iskoriste povrat PDV-a i hoce i tu za mladu mamu.
 
Ja pricam iz mog iskustva gde sam sve radio kako pise i uvek se naleti na neku zackoljicu koja ja tu namerno ubacena da ne bi ispunio uslov za subvenciju. Nemojte da pricate nesto o cemu veze nemate, kao da ja sad vama pricam o vasem stanu u inostranstvu i kako je trebalo ovako ili onako
Moj rodjak planira i tu subvenciju, e sada da li ce uspeti ne znam. Nisam rekao da je to ostvario niti iskreno poznajem neku osobu koja je pokušala da uzme tu subvenciju.
 
Nece pazariti m2 po 4k, niti je u ovom primeru 4k/m2, nego u tom slucaju sa subvencijama 250k za 100m2(ok sa velikom terasom kako god).
Moji su skromniji uzece stan od 90m2 u NS-u izgradnji za otprilike 1900-2100eur, nije centar grada već bi neki rekli periferija, sa parking mestom uključenim u to.
I da rodjak je nezaposlen, zaradio u inostranstvu radeci oko 8 godina. Dace ženi novce i ona ce kupiti kako bi probali sve moguce subvencije da iskoriste povrat PDV-a i hoce i tu za mladu mamu.

Oči su mi se prevrnule za 720 stepeni, slobodno napiši odmah da pomažeš dijasporcu povratniku da kupi stan za keš umesto da govorimo o "procentima ljudi" i slično.
 
Ja pricam iz mog iskustva gde sam sve radio kako pise i uvek se naleti na neku zackoljicu koja ja tu namerno ubacena da ne bi ispunio uslov za subvenciju. Nemojte da pricate nesto o cemu veze nemate, kao da ja sad vama pricam o vasem stanu u inostranstvu i kako je trebalo ovako ili onako
Za ovu subvenciju ne znam iz prve ruke. Za povrat PDVa znam i znam vrlo bliske rođake koji su kupili kuću preko Krkobabićevog programa na selu. Sve su išli legalno, nikakve veze i poznanstva i kupili su. Jeste da su morali sami da dodaju još 6k eura jer 10k daje država a kuća je bila 16k, ali kuća je stara švapska i ogroman plac, ali baš ogroman skoro 2000kvm. Uslov je da žive 10 godina na selu, evo već 4 godina su tamo, sad nedavno dobili i bebu. Naravno za tu nadoplatu roditelji su uletili, ali mogu da potvrdim da bez ikakvih veza i poznanstava. Samo su aplicirali.
 
Za ovu subvenciju ne znam iz prve ruke. Za povrat PDVa znam i znam vrlo bliske rođake koji su kupili kuću preko Krkobabićevog programa na selu. Sve su išli legalno, nikakve veze i poznanstva i kupili su. Jeste da su morali sami da dodaju još 6k eura jer 10k daje država a kuća je bila 16k, ali kuća je stara švapska i ogroman plac, ali baš ogroman skoro 2000kvm. Uslov je da žive 10 godina na selu, evo već 4 godina su tamo, sad nedavno dobili i bebu. Naravno za tu nadoplatu roditelji su uletili, ali mogu da potvrdim da bez ikakvih veza i poznanstava. Samo su aplicirali.
Povrat PDVa je jednostavna stvar, o tome nista nisam ni komentarisao, 20 000 od drzave subvencija je mazanje ociju od strane AV
 
Ja bi ipak i da prokomentarišem promet u maju! Pošto mi se čini da je celokupan. Opet je maj jak i izgleda umesto na 1000 mesečno promet sada možemo reći se stabilizovao na 1200+- jedinica mesečno. Sa takvim prometom mislim da i najvatreniji zagovornici velikog pada mogu da kažu da od pada cena (značajnog a ne 2% korekcija) nema ništa. S nedavnim smanjenjem kamata i još najavama smanjenja mislim da će preko leta dodatan broj ljudi da kupi stan. Plus sad juli i avgust su udarni meseci kad dolaze gastarbajteri da gledaju stanove i da kupe. Biće tu još dodatnih kupovina koje će se videti tek od septembra zbog godišnjih odmora... Sve u svemu po meni promet se oporavio i kreće uzlazno. Tržište se naviklo na cene i to je što je. Prodaja ide polako ali sigurno. BW je izuzetak gde bukvalno, ali bukvalno morate biti na prvom prodajnom danu ako mislite da kupite stan - bilo u premium ili standardnoj zgradi. Kod ostalih kompleksa imate malo više "lufta" ali ne nešto previše.
 
Vrh