Šta je novo?

Cene nekretnina

Di ćeš se mučiti toliko daleko, dođi na Zlatibor, tek je na 29c, a biće maksimalnih 31c danas...za vikend i dalje do maks 32c...kažu da pivo i jača hrana najbolje prijaju na tim temperaturama ;)
Nikako na Zlatibor ko hoce da pobegne od jakog sunca - strasno visok UV index
 
Seća li se neko RGZ-ove pompezne objave da će da učine dostupnim procenu vrednosti svih stanova u Srbiji? Šta beše sa tim na kraju?
 
Seća li se neko RGZ-ove pompezne objave da će da učine dostupnim procenu vrednosti svih stanova u Srbiji? Šta beše sa tim na kraju?
Pa jos nije dostupno javnosti, samo "profesionalnim korisnicima" sta god to znacilo. Nisu rekli kada ce to biti dostupno, ja bih ocekivao tek sledece godine to.
 
StokholMe stižem, pusti ovu Afriku ovde.
Već sada je nepodnošljivo.
Mislim da bi vrlo brzo bežao nazad u BG. Ja jedva čekam subotu da poletim prema Srbiji. Dosta mi je ovih oblaka i konstantne klime od 20C sa oblacima. Srbija ima super klimu, još malo globalnog zatopljavanja i biće skoro 5 meseci leta pravog.
 
Mislim da bi vrlo brzo bežao nazad u BG. Ja jedva čekam subotu da poletim prema Srbiji. Dosta mi je ovih oblaka i konstantne klime od 20C su oblacima. Srbija ima super klimu, još malo globalnog zatopljavanja i biće skoro 5 meseci leta pravog.
Klima u Srbiji je veoma potcenjena, kao i sve njene ostale komparativne prednosti.
 
Klima u Srbiji je veoma potcenjena, kao i sve njene ostale komparativne prednosti.
Nažalost tačno! Ja sam jedan od tih koji nije video koliko je klima važna dok nisam to izgubio. Kad letom smatraju 22c sa suncem:))) Po toj zapadnoj definiciji mi imamo 8 meseci leto :)) A sve preko 27 im je tropsko:)) Užas!
 
Au, Shade, u kom univerzumu ti živiš...

Shvati da su ta vremena prošla, prodaja ide jako slabo, isti oglasi se vrte mesecima... za tri i po meseca se broj neprodatih stanova oglašenih na prodaju duplirao! Šta možemo da očekujemo za naredna tri meseca? Game over...

Bolje reci otvoreno čoveku da lovi poslednji voz za prodaju tog stana, mada su mu šanse, sudeći po svim pokazateljima, jako slabe...

Razumem da je prodaja stala i da nisi primio platu bar nekoliko meseci, nije lak život agenta za nekretnine. Treba ipak da razmisliš malo pre nego što napišeš nešto.
Jedno podsecanje na vremena koja su "prosla".
16 meseci kasnije nigde gameovera.
 
Danas je baš jako toplo, kao i ovih par dana, ali kada bi se radilo samo online u kući sa bazenom odlično bi bilo, sigurno bolje nego u centru grada ;)
Koliko sve ovo pričam i nabrajam razloge kako je u kući na periferiji ili predgradju bolje, mislim da ću se ponovo fokusirati na tu priču...U pitanju će biti podnožje Fruške gore...
MIslim da se izgubio taj neki muški posao da se baviš održavanjem kuće, dok za samostalnu gradnju da ni ne govorim....
Nego je ovo linija manjeg otpora, uđeš u neku zgradu gde neki još i kukaju na viber grupama stanara, tražiš stalno neku pravdu, to jest uvek tražiš nekog krivca itd...
Dani i godine prolaze :)
 
Cini se da ce FED uspeti da uradi Soft Landing, CPI izvestaj nije los:

The latest U.S. inflation report suggests the Federal Reserve will soon lower interest rates, which should help support stock-market valuations, according to Comerica Wealth Management’s John Lynch.

“We look for two cuts in the coming months to ensure monetary policy gets less restrictive,” with the CPI data bolstering prospects of the Fed cutting rates as soon as September, he said.
 
Danas je baš jako toplo, kao i ovih par dana, ali kada bi se radilo samo online u kući sa bazenom odlično bi bilo, sigurno bolje nego u centru grada ;)
Koliko sve ovo pričam i nabrajam razloge kako je u kući na periferiji ili predgradju bolje, mislim da ću se ponovo fokusirati na tu priču...U pitanju će biti podnožje Fruške gore...
MIslim da se izgubio taj neki muški posao da se baviš održavanjem kuće, dok za samostalnu gradnju da ni ne govorim....
Nego je ovo linija manjeg otpora, uđeš u neku zgradu gde neki još i kukaju na viber grupama stanara, tražiš stalno neku pravdu, to jest uvek tražiš nekog krivca itd...
Dani i godine prolaze :)
Evo ga ... Bolje južno do Save i Dunava
 

Prilozi

  • IMG-5c62f62faee9549646852a2514ce844b-V.jpg
    IMG-5c62f62faee9549646852a2514ce844b-V.jpg
    89,2 KB · Pregleda: 82
Evo ga ... Bolje južno do Save i Dunava
Nekome je to odlično, ja sam za severnije, to jest NS i Frušku goru, jer me vežu razne stvari i ovde se osećam najbolje. Ali svakako mi je drago što imamo i Avalu pored BG-a i Frušku goru pored NS-a. Dunav je i kod jednih i drugih 😉 Samo treba to i koristiti
 
Ovakve crtaće treba u što ranijem dobu da se puštaju, da se finansijski opismenimo i razumemo kako funkcioniše ekonomija i svet.
Imaju baš dobre epizode, ja ću ovde staviti samo neke epizode, bezano za ovu temu, opisuju inflaciju i pravo na stan kao osnovnu životnu stvar:

Još da objasne kako je svojim teškim radom i trudom svaki milijarder zaradio svoje bogatstvo. I kako je istim tim teškim radom izbegao da plati porez...

Nije baš lepo da stavljaš crtaće ovde da objasniš ljudima kako niko nije zaslužio da mu se pokloni stan i hrana, kao da pričaš sa decom. Niko to ovde ni ne traži, ljudi samo hoće malo pravedniji sistem, ništa drugo...
 
Nije baš lepo da stavljaš crtaće ovde da objasniš ljudima kako niko nije zaslužio da mu se pokloni stan i hrana, kao da pričaš sa decom.

Tema je potpuno banalizovana od strane vlasnika nekretnina koji su sad zagazili i u neko moralisanje i objašnjavanje sirotinji raji kako treba da se živi. Ne vidim više smisao učestvovanja, bar ne u kontekstu koji se ovde forsira.
 
Tema je potpuno banalizovana od strane vlasnika nekretnina koji su sad zagazili i u neko moralisanje i objašnjavanje sirotinji raji kako treba da se živi. Ne vidim više smisao učestvovanja, bar ne u kontekstu koji se ovde forsira.
Što je najgore, na ignore listi mi je. Ne znam ni kako mi se pojavio komentar...
 
Cini se da ce FED uspeti da uradi Soft Landing, CPI izvestaj nije los:

The latest U.S. inflation report suggests the Federal Reserve will soon lower interest rates, which should help support stock-market valuations, according to Comerica Wealth Management’s John Lynch.

“We look for two cuts in the coming months to ensure monetary policy gets less restrictive,” with the CPI data bolstering prospects of the Fed cutting rates as soon as September, he said.
Pa izaslo je hladnije nego sto se ocekivalo, to je razlog za brigu zapravo tako da ne verujem da ce soft landing uspeti. Ono sto mislim da se desava je da su preterali sa zatezanjem a to cemo videti na svakom sledecem izvestaju, ako rezultat bude hladniji od ocekivanog, imacemo problem gde cemo morati da se stabilizujemo tu oko 2%.

Obveznice nakon ove vesti su naravno otisle jako dole, index dolara otisao dole, trziste slavi zato sto ocekuje da ce uskoro poceti smanjivanje kamate. Skocile sanse da ce to biti septembar.


Buc
1720710486542.png
 
Tema je potpuno banalizovana od strane vlasnika nekretnina koji su sad zagazili i u neko moralisanje i objašnjavanje sirotinji raji kako treba da se živi. Ne vidim više smisao učestvovanja, bar ne u kontekstu koji se ovde forsira.
Forumaš Ivan je ipak pokrenuo juče čini mi se ponovo to pitanje/konstantaciju, kako je nepravedan sistem, gde neko nece raditi nego uzimati kiriju itd...Na fazon lezi leba da te jedem i deri kožu nekome...
Slazem se da to može bolje i nemam ništa protiv i oporezivanja više nekretnina ako radi u dobrobiti svih ljudi...
Kako si spomenuo prosli put na osnovu ove teme da necemo diskutovati svi su se slozili i nismo dalje o tome pisali, a prvi imam mnogo širu sliku i nije tako banalizovano kao što neki pričaju radi nekog možda nezadovoljstva.
Prvi necu da se pogotovo ovde na forumu raslojavamo, da li je u pitanju krug dvojke ili Zlatibor ili gastozi, stanodavci itd...
Diskutujemo i postali ste mi skoro svi na neki nacin dragi i uostalom svi zivimo ili imamo poreklo iz naše Srbije i svako je od nekog nešto naučio ili barem razmislio iz druge perspektive...
Izvinjavam se na ovom mom postu, jer nije trebalo tako da trigeruje i zamisao mu je bila drugačija.
Realnost je jedna i svakako da treba da se uvek poboljsava i da se razmenjuju misljenja i zaključci kako bi nam svima bilo bolje i kako bi se razumeli...
 
Haha ko o čemu...četbot mu ostao podešen na Zlatibor :cool:
Za koga radis?

Tema je potpuno banalizovana od strane vlasnika nekretnina koji su sad zagazili i u neko moralisanje i objašnjavanje sirotinji raji kako treba da se živi. Ne vidim više smisao učestvovanja, bar ne u kontekstu koji se ovde forsira.
Nisi se bunio kad su temu banalizovali razne hristijane I kockari, koji su svakog cetvrtka proricali nekakve gejmovere I svakog ko se usudi da kaze drugacije nazivali agentim za nekretnibe...
 
Poslednja izmena:
Pero Zdrero, jel ti traziš i planiraš kupovinu bilo kakvog stana u ovom periodu, to jest bliskoj budućnosti?
Jel imaš odredjenu lokaciju na kojoj bi to i uradio?
Jel imaš uslove da budeš stambeni kupac ili si možda keš kupac?
U Beogradu imam stan i ne treba mi. A trazim evo ovde negde otprilike na 10-15min autom do centra Stokholma kao ovaj oglas ispod. Izmakao mi za dlaku, prodat za 2200e za m2. Za te pare fantazija, to vise ne moze ni na Karaburmi da se nadje, o bloku 70 da ne pricamo. Ovako nesto bi nazvali ultra lux renovirano iako treba malo vise da se dotera. Al ko zna zasto je to dobro, treba biti pozitivan kao Suzu.
 
Tema je potpuno banalizovana od strane vlasnika nekretnina koji su sad zagazili i u neko moralisanje i objašnjavanje sirotinji raji kako treba da se živi. Ne vidim više smisao učestvovanja, bar ne u kontekstu koji se ovde forsira.
Iskreno, sagovornici su nam kripto milioner, gastarbajter, vlasnik IT firme koji hoće sa ortacima u gradjevinu, lik koji saradjuje sa investitorima, lik koji je nasledio stan i skupio učešće da kupi drugi na kredit i lik koji je tu da kaze da je sam kriv sto ne moze da kupi ništa. Povremeno se uključi Zlatibore pitaj Taru i onaj IT monah vegan što mu keva živi sa 28k rsd i to joj je dovoljno.
Svako ko je kao uspešan u obrazovanju, middle manager, preduzetnik i što spada u top 10-3% earnera u zemlji je poklopljen od drugara iznad kao nesposoban. Sad je tu i lik koji je taj profil i koji krivi sebe i predstavlja da je to ok.
U mojoj porodici, žena i ja imamo 4 izvora prihoda. Po sitno sa strane ali dovoljno. Otplaćene sve kredite ali ove cene uz tekuću kamatu (sa tendencijom rasta od 1 januara) su obesmislile svaku moguću kalkulaciju i ROI osim očekivanja da će inflacija pojesti vrednost rate u budućnosti.
 
Vrh