Šta je novo?

Cene nekretnina

Al kolko je sirotinja jedva docekala da bogatunerima otpadne deo kuće da bi se radovali.
Srbinu nista lepse nego komsiji kad crkne krava.

Svakako stanovnici tog naselja ce pre sanirati stetu nego oni iz starogradnje koji cekaju drzavu duradi nesto jer se terasa obrusila i nastavice sa svojim zivotom.
 
Hahha koliko bogatunerima smeta kad ono u šta sta su investirali ispadne mačka u dzaku :)
Jedino sreća da niko nije bio pored da padne na njega, a za njih se ne brinem, brzo ce oni to sanirati...
Najgore je upravo to kad misle da su nedodirljivi ako imaju pare...prosto smešno!
Što se tebi gadi sirotinja? Plašiš je se ili su neki kompleksi u pitanju? AKo si već hteo manje da gledaš sirotinju u Srbiji onda si trebao da reklamiraš Kopaonik, nećeš skoor dočekati da nema sirotinje na Zlatiboru jer će ostati bez glavnih potrošača.
Radi se o razvoju a ne o podeli na sirotinju i bogate, pogrešno postavljena teza. Znači samo razvoj, aerodromi, golf tereni, autoput i veoma kratko vreme dolaska/odlaska...sve su to činioci za lakše odlučivanje kod turista, i ne samo turista, da dođu i vide...neki verovatno i ostanu da žive. Evo kako izgleda golf teren u jednom turističkom mestu, veoma blizu i na sličnoj visini.
A mi ćemo uz to kao plus imati aerodrome, autoput i glavni grad na 1.5h
 
Pa ti stalno potenciras premiumTM i podelu turista kao i zelju da smestaji budu sto skuplji. A sve to sto pises (laksa dostupnost, brze putovanje…) ce samo privuci one koji nemaju za bolje. PremiumTM turisti idu na druge destinacije gde sirotinja ne moze lako da dodje.
 
Jos jedna potvrda da u ovoj zemlji moras da budes pravnik, gradjevinac, elektricar, radnik iz katastra, staticar, arhitekta, da bi sigurno i bezbrizno kupio stan. A i tad bi nasli nacin da te z...ebu

Nema ništa bezbedno... evo skoro mi neko reče u starogradnji u bloku 61 krov otišao, voda se spušta 4 sprata ispod... stanovi u tim zgradama 2400-2500 kvadrat...

onda odeš u novogradnju, tamo zidovi krivi, poplave u garažama, loša izolacija itd.

Gde god se okreneš, dupe ti je pozadi
 
Pa ti stalno potenciras premiumTM i podelu turista kao i zelju da smestaji budu sto skuplji. A sve to sto pises (laksa dostupnost, brze putovanje…) ce samo privuci one koji nemaju za bolje. PremiumTM turisti idu na druge destinacije gde sirotinja ne moze lako da dodje.
Ne potenciram nikako, jer je nemoguće u postojećim uslovima. Mesto se do sada razvijalo kako se razvijalo, sada Razvojni plan to menja, ide se na svetske sadržaje i približavanje gradskim centrima kroz infrastrukturu
 
Treba se držati relevantnih podataka, jer pijačarski mediji prenose i ne bi trebalo to prenositi, neozbiljno je...RZS jasno kaže da se broj noćenja povećava svake godine, a prošle čak preko 60%
Hahaha, a šta kaže broj apartmana u ponudi na booking.com ?

Je l' i tu sve popunjeno?
 
Samo jos da dodam. Razumem zasto @vradovic razmislja kako razmislja, poslednjih koliko, 12-14 godina, sve ide samo gore. Realno gledano, kvalitet zivota je samo rastao i ovo je dug period i prva stvar koja ljudima pada na pamet, koji ne prate sta se desava je "ma ne brini, to samo ide gore".
U pravu je jer prati trend i prvo pravilo u investiranju je da se nikada ne boris protiv trenda ali mi smo stvarno dosli do momenta kada su svi toliko ludo sigurni da ce sve biti ok da mi vise strah ne osecamo. Ja stvarno verujem da vecina ljudi razmislja kako ce sve na kraju biti ok, da nema doze opreznosti i mislim da je to jako opasno. Pogotovu je opasno deliti samo pozitivne stvari i razmisljati samo na taj nacin, kao sto je i opasno za investitora razmisljati kako ce smak sveta doci a propusta dobit.
Za svaku analizu sam davao chart i zasto mislim da ce tako ispasti i nikada necu reci da MORA tako da se desi jer to niko ne zna, da znam bio bih odavno milioner.
Jedino sto mogu da radim je da pratim trendove, cikluse i da pratim sta se desavalo u proslosti. Kada se nesto desi mnogo puta, zasto bi sada bilo ista drugacije?

Da bi se njegova predikcija ostvarila mora da se desi X stvari, to je ono sto radim, pratim i na osnovu toga se pozicioniram i ulazem.
Iskreno se nadam da kada se desi kriza da ce se ljudi stvarno uplasiti i da ce pripaziti jer nam to stvarno stvarno treba. Ako se desi njegova predikcija, socijalni nemiri ce biti neizbezni jer ce siromasni postati siromasniji, bogati bogatiji, zivot u gradu ce biti jako skup i razmisljacemo kako je Barajevo hit lokacija. Novac ume da zakrivi realnost i onda i mi sami vise ne znamo koliko sta vredi.
Trenutno sam se pozicionirao tako da ocekujem jak skok na trzistu do avgusta, septembra i onda ocekujem da ce nesto da pukne (mozda bude i novembar, nije pitanje vremena vec sta mi analize i trend govore) i ako budem pogresio, prvi cu priznati da jesam i ja cu izaci sa profitom ali verovatno mnogo manjim nego sto je mogao da bude.
Ja aktivno ucestvujem u ekonomiji od 1993. god i mogu ti reci da prema mom iskustvu nikada nije bilo “altivnije” bez da gledas neke podatke i statistiku. Samo na osećaj moze da se zakljuci da je trenutno nikad jace, u smislu prometa, protoka novca i ljudi.

Da li sam zabrinut da to moze sve da ako ne “pukne” barem da se preokrene trend? Naravno da jesam ali prosto ne verujem u to. Kladim se da neće a ako pogrešim onda me ta opklada prosto košta mnogo.
Na osnovu čega? Prosto na osnovu “future promise”. Osim razvoja na sve strane i trend linija igra značajnu ulogu. Osim toga moj downside potencijal je jako mali. Istorijski gledano nekretnine i ako stane ekonomija (udjemo u recesiju kojim slucajem) pad u Beogradu je malo verovatan. Na Floridi mora pre toga da padne za 60% da bi u Beogradu jedva palo 10% jer smo mi dosta stabilnije trziste od Floride.

Moj zakljucak je da cemo doci do toga da je Barajevo hit lokacija bas kao sto kazes.

Jeste klasna razlika ce se znacajno povecati (i to ocekujem) bez obzira sto imamo vlast koja zeli nekakvu “socijalnu pravdu” mislim da je neminovno.

Meni kao ni ovom Djuki nikad neće biti jasno zašto toliki procenat ljudi hoće na more?? Kako je moguće da je kod nas standard tako visok??
 
Naravno ako @Anon bude u pravu lepo ce se priznati kao sto se i moze ocekivati od mene :)

Uvek moze da se desi njegov scenario na primer krene gradjanski rat u USA zbog izbora i ceo svet upadne u neku zescu depresiju godinama.
 
Jos jedna potvrda da u ovoj zemlji moras da budes pravnik, gradjevinac, elektricar, radnik iz katastra, staticar, arhitekta, da bi sigurno i bezbrizno kupio stan. A i tad bi nasli nacin da te z...ebu
Ma možeš da budeš šta hoćeš i da te niko ne može zeznuti. Naprave onaj rudnik litijuma, dodje do poplave na jalovištu usled ovakvog nevremena. Zagadice ceo sliv Drine i Save i tada će i West65/A blok i bilo koja stanogradnja biti 0€ po m2.
 
Evo malo kisice od jutros i ceo grad u kolapsu…kišni odvodi i kanalizacija , kolektori…to nama ne treba…malo je i 5k€ za Mirijevo…samo neka se zida dok ne krene i kanalizacija da se vraća u stanove….
 

Polako se ove priče uvode na dnevni red. Verovatno se priprema neki veliki reset, jer je nemoguće servisirati tolike dugove (ovde mislim na svet u globalu), pa će biti neki digitalni oblik CBDC monete, a sa tim verovatno i neka pljačka kao onoad sa uvođenjem evra. Cene ostaju 1:1, a zarade idu na 1:2.
 
Nisam ni napisao da treba svaki park da se zameni zgradom, nego lepo da se siri grad. Ima njiva oko Beograda na pretek.
Pa evo siri se na Surcinu. Grade se stanovi koji ce se prodavati po cenama nizim od ostatka te opstine, parkovi, infrastruktura itd. Ali ne videh da je neko na ovoj temi napisao nesto pozitivno na to, niti da je neko daleko bilo uzeo u razmatranje to. Verovatno jer... Surcin. Trocifreni busevi ovo ono.
 
Ne možeš da uzmeš to u obzir jer se stanovi ne grade još uvek, niti infrastruktura. Taj deo za stanovanje neće biti gotov još 5-6 godina. Ono što trenutno rade jeste nasipanje zemljišta da bi mogli da rade hale za ekspo i stadion.
 
Vrh