Šta je novo?

Cene nekretnina

Zlatibor je najjeftinija destinacija u Srbiji. Nigde sem na ZL ne moze da se iznajmi nov, lepo namesten apartman za 20e/dan. (sem za NG)
 
Evo konkretno, u sred raspusta, nov apartman, ocena 9,8 odvojena spavaca soba, 20 evra dnevno

Ne znam kako oni imaju racuna da izdaju za te pare.
 

Prilozi

  • yl.jpg
    yl.jpg
    64,2 KB · Pregleda: 71
Bilo jedno kratko vreme, ako uopšte! Sada cene odletele u nebo, sve više vrhunskih hotela i hotelskih lanaca... https://borhotel.com/index.html
Ali novi razvojni projekat će tek da ga vine u svetske visine https://forum.beobuild.rs/threads/zlatibor.3968/post-1216032
Mislim da će i Beograd lepo da prođe kad se povežu autoputem
Jel si znao da i Paralija i jos neka budzet letovalista u Grckoj takodje imaju hotele? Sva turisticka mesta imaju hotele, cak i ona za najvecu sirotinju, tako da hoteli ne cine neko mesto ekskluzivnim.
 
Ali planirani Razvojni projekat nema veze sa ovim do sada, novo brendiranje, sve novo...aerodrom, golf tereni, autoput i još mnogo toga...
 
Ali planirani Razvojni projekat nema veze sa ovim do sada, novo brendiranje, sve novo...aerodrom, golf tereni, autoput i još mnogo toga...
Kad kreću rušenja? 😂🍻

Ne ozbiljno. Razumem entuzijazam, interes i verujem da postoji neki novi plan, ali malo realističniji osvrt na situaciju bi mnogo bolje prolazio ovde.

Meni u principu propaganda i ne smeta mnogo. Smeta mi što radiš to na niskom nivou, a čak i ne troluješ. Mora bolje to.
 
Treba se držati relevantnih podataka, jer pijačarski mediji prenose i ne bi trebalo to prenositi, neozbiljno je...RZS jasno kaže da se broj noćenja povećava svake godine, a prošle čak preko 60%
 
Ja definitivno uzimam u decembru i jurio sam starogradnju ali sam razocaran kakvi krsevi se prodaju tako da cu najverovatnije novogradnju. Osim ako ne naletim na neki dobro renoviran polovni stan.
Jel ima neki razlog zasto bas u decembru - da li očekujes tad nesto povoljnije ili jednostavno do tad moraš da sklopiš neku finansijsku priču?
 
I samo da dodam jos na ovo da stampanje novca znaci i cene da idu gore. To ne znaci nuzno da ce biti tako jer ne pokrece se ekonomija na osnovu toga koliko novca ima u sistemu vec koliko ljudi trose, pravi primer je kao sto sam spomenuo je Kina sada. Postoji jos jedan primer a to je 2008 kriza.
Svetlo plava linija je ciklus globalne likvidnosti (trend) a tamno plava linija je prava likvidnost u tom periodu.
Ono sto se da za primetiti je da je likvidnost skakala izmedju 2006 i 2008 ali to sto je likvidnost skakala, to nije znacilo da je sve islo gore. Jos jednom, to sto ima para u sistemu ne znaci da ce ljudi trositi.
Ovo je vise za @vradovic posto mislim da je njegov narativ bas takav da ako ima likvidnosti onda znaci da ce cene ici gore.
Pogledajte prilog 203470

Pa kako stvari stoje moraće da štampaju...bojim se da će iskoristiti ratne sukobe jer svi ostali razlozi su im takoreći slabašni. A onda se bojim da se ne ostvari ona @vradovic -eva predikcija...!?!
 
Vrdnik je precenjen do zla boga
Realno jedino gde vidim potencijal za neki značajniji rast narednih 2-3 godine je taj potez od Vrdnika ka Irigu. Kad se napravi tunel biće bukvalno na 15 minuta od centra NS, a iz Beograda se stiže za manje od sat- zaista nema ništa od prirodnih resursa tako blizu najnaseljenijem delu zemlje.
 
Će bude ajerodrom? Ako neće, ništa. Ima Smederevska Palanka sa termalnim izvorima i lekovitom vodom za piće sa selenomTM na samo 80km od Beograda.
 
Jel ima neki razlog zasto bas u decembru - da li očekujes tad nesto povoljnije ili jednostavno do tad moraš da sklopiš neku finansijsku priču?
Iskreno ne gledam kada ce pad ili rast jer ne gledam to sa investicione strane. Voleo bih naravno da je jeftinije ali sta je tu je, vreme prolazi a ja vec moram da uzimam polako dok sam u snazi jos :D a i zbog klinaca koji rastu.
 
Pa kako stvari stoje moraće da štampaju...bojim se da će iskoristiti ratne sukobe jer svi ostali razlozi su im takoreći slabašni. A onda se bojim da se ne ostvari ona @vradovic -eva predikcija...!?!
Stampace sigurno, samo je pitanje da li ce stampati jer ce nesto puci ili ce stampati jer ce misliti da je sada ok da stampaju. Istorija opet govori da spustanje kamata prvo nikada nije izaslo na dobro, uvek nesto pukne. Kada se to desi onda je nezaposlenost veca, ekonomija zestoko usporava i pojavljuje se strah, u tom momentu moze da se pojavi i strah kod nas jer bi ta kriza bila globalna i onda u tom trenutku moze da se ocekuje taj pad cena ALI nakon toga ce centralne banke dati sve od sebe da sto pre opet stimulisu ekonomiju. Setite se kovida, ogroman strah je bio, ekomonija usporila zestoko i oni su odstampali jako veliki novac da bi sto pre to preokrenuli, sto znaci da ako hoce isti efekat, da se sto pre ekonomija vrati na noge, morace da odstampaju daleko vise novca, bukvalno da poklanjaju pare i da objasne ljudima da je sve u redu i da nema sta da brinu i da kompanije mogu da pozajmljuju kao blesave ali to ce pokrenuti opasnu inflaciju, mnogo goru od ove sto smo imali.


To je zakljucak, kako ce oni predstaviti to sve nama, sve je u tom narativu. Mogu i da odstampaju novac i da spuste kamate ali ako mi, obicni ljudi, budemo uplaseni zbog krize koja nas je pogodila, onda nece biti motivacije da se trosi i sve ce zestoko da uspori i konacno bi dosli do toga da se ljudi po prvi put PLASE i zapravo STEDE.
 
Samo u Standard klasi i van glavnih sezona, inače razbijaju sa cenama
Što se tebi gadi sirotinja? Plašiš je se ili su neki kompleksi u pitanju? AKo si već hteo manje da gledaš sirotinju u Srbiji onda si trebao da reklamiraš Kopaonik, nećeš skoor dočekati da nema sirotinje na Zlatiboru jer će ostati bez glavnih potrošača.
 
Pa kako stvari stoje moraće da štampaju...bojim se da će iskoristiti ratne sukobe jer svi ostali razlozi su im takoreći slabašni. A onda se bojim da se ne ostvari ona @vradovic -eva predikcija...!?!
Samo jos da dodam. Razumem zasto @vradovic razmislja kako razmislja, poslednjih koliko, 12-14 godina, sve ide samo gore. Realno gledano, kvalitet zivota je samo rastao i ovo je dug period i prva stvar koja ljudima pada na pamet, koji ne prate sta se desava je "ma ne brini, to samo ide gore".
U pravu je jer prati trend i prvo pravilo u investiranju je da se nikada ne boris protiv trenda ali mi smo stvarno dosli do momenta kada su svi toliko ludo sigurni da ce sve biti ok da mi vise strah ne osecamo. Ja stvarno verujem da vecina ljudi razmislja kako ce sve na kraju biti ok, da nema doze opreznosti i mislim da je to jako opasno. Pogotovu je opasno deliti samo pozitivne stvari i razmisljati samo na taj nacin, kao sto je i opasno za investitora razmisljati kako ce smak sveta doci a propusta dobit.
Za svaku analizu sam davao chart i zasto mislim da ce tako ispasti i nikada necu reci da MORA tako da se desi jer to niko ne zna, da znam bio bih odavno milioner.
Jedino sto mogu da radim je da pratim trendove, cikluse i da pratim sta se desavalo u proslosti. Kada se nesto desi mnogo puta, zasto bi sada bilo ista drugacije?

Da bi se njegova predikcija ostvarila mora da se desi X stvari, to je ono sto radim, pratim i na osnovu toga se pozicioniram i ulazem.
Iskreno se nadam da kada se desi kriza da ce se ljudi stvarno uplasiti i da ce pripaziti jer nam to stvarno stvarno treba. Ako se desi njegova predikcija, socijalni nemiri ce biti neizbezni jer ce siromasni postati siromasniji, bogati bogatiji, zivot u gradu ce biti jako skup i razmisljacemo kako je Barajevo hit lokacija. Novac ume da zakrivi realnost i onda i mi sami vise ne znamo koliko sta vredi.
Trenutno sam se pozicionirao tako da ocekujem jak skok na trzistu do avgusta, septembra i onda ocekujem da ce nesto da pukne (mozda bude i novembar, nije pitanje vremena vec sta mi analize i trend govore) i ako budem pogresio, prvi cu priznati da jesam i ja cu izaci sa profitom ali verovatno mnogo manjim nego sto je mogao da bude.
 
Ali i da pukne, nije realno da vidimo pad cene nekretnina na bilo koji način, bar ne kratkoročno. Srednjeročno može biti korekcija, ali neće biti 30% niže već 10% i to u roku od 3 godine fazon. Ako budu štampali, ništa neće ići na dole svakako jer će da prave inflaciju opet i ljudi će opet bežati u stanove itd.
 
Ali i da pukne, nije realno da vidimo pad cene nekretnina na bilo koji način, bar ne kratkoročno. Srednjeročno može biti korekcija, ali neće biti 30% niže već 10% i to u roku od 3 godine fazon. Ako budu štampali, ništa neće ići na dole svakako jer će da prave inflaciju opet i ljudi će opet bežati u stanove itd.
Opet se vracam na onaj post gde sam kacio kako je likvidnost 2008 rasla a cene stanova su padale.
Ne pokrece likvidnost cene vec ljudi koji trose, to pokrece biznis cikluse, to pokrece ekonomiju. Ako kriza bude jaka, onda neces biti slep na to, pripazices i sacekaces.
Samo isprati Kinu sada, kod njih je jaka deflacija a likvidnost samo skace ali ljudi se ne zalecu. Tu jedino drzava mora nekako da stimulise da bi se to pokrenulo, to moze biti opet helikopter kes ili neka vrsta fiksnih jeftinih kredita.
 
Vrh