Šta je novo?

Cene nekretnina

Izgubiti posao u manjem mestu (npr režu se troškovi i nisu više ljudi potrebni) je na neki način i tragedija. E sad zamisli nekog ko uzme kredit a zna da se do posla dolazi mnogo mnogo teže u tom Kragujevcu, Nišu, NS pa i svim manjim mestima.
Баш ово је највећи проблем. Ван Београда и Новог Сада можеш да нађеш посао који ће бити одлично плаћен. Али ако се деси да га изгубиш, онда је доста тешко наћи слично плаћен посао. У Београду и Новом Саду ћеш да нађеш релативно лако.
 
cene nekretnina su sasvim ok za grad koji je preuzeo ulogi da sve bude u njemu. ako neko hoce na dedinje neka plati, ako hoce da ustedi neka kupuje u kaludjerici. ko nema da plati neka izadje van grada, recimo obrenovac ili barajevo. mene mnogo vise brine kvalitet gradnje. ali ok. onaj koji je posteno zaradio pazice na svaki detalj.
 
cene nekretnina su sasvim ok za grad koji je preuzeo ulogi da sve bude u njemu
To zvuči kao neka floskula bez previše suštinskog značenja. Cene su ti ok ili ne u onoj meri u kojoj odgovaraju tvojoj platežnoj moći i projekcijama. Profesoru istorije u osnovnoj školi, recimo, sa platom od 80k dinara cene sigurno nisu ok, a sigurno mu nije ni ok što ga ti teraš vam grada. 35-godišnjem momku koji radi u IT sektoru za 3k evra cene su možda sasvim lepo postavljene. Izvrši anketu na nivou grada među različitim strukturama stanovništva, prikupi određeni broj ispitanika, neke konkretne podatke, prosečne zarade, platežnu moć, bdp po glavi stanovnika, izvuci neki zaključak pa onda napiši novi post.
onaj koji je posteno zaradio pazice na svaki detalj.
Strašan aksiom. Onaj ko je završio fakultet sigurno je veoma pametan. Ko ide u crkvu nesumnjivo je dobar čovek.
 
cene nekretnina su sasvim ok za grad koji je preuzeo ulogi da sve bude u njemu. ako neko hoce na dedinje neka plati, ako hoce da ustedi neka kupuje u kaludjerici. ko nema da plati neka izadje van grada, recimo obrenovac ili barajevo. mene mnogo vise brine kvalitet gradnje. ali ok. onaj koji je posteno zaradio pazice na svaki detalj.
Wow, kakav downtoearth stav, kakvo surovo sipanje istine, savesnost gratis.
 
To zvuči kao neka floskula bez previše suštinskog značenja. Cene su ti ok ili ne u onoj meri u kojoj odgovaraju tvojoj platežnoj moći i projekcijama. Profesoru istorije u osnovnoj školi, recimo, sa platom od 80k dinara cene sigurno nisu ok, a sigurno mu nije ni ok što ga ti teraš vam grada. 35-godišnjem momku koji radi u IT sektoru za 3k evra cene su možda sasvim lepo postavljene. Izvrši anketu na nivou grada među različitim strukturama stanovništva, prikupi određeni broj ispitanika, neke konkretne podatke, prosečne zarade, platežnu moć, bdp po glavi stanovnika, izvuci neki zaključak pa onda napiši novi post.
Veći je problem potplaćenosti odredjenih profesija od cena nekretnina. Što dovodi do daljeg urušavanja npr školstva. Kvalitetan čovek neće raditi za tu platu, nekvalitetan će da bude srećan jer ima 3 meseca odmora, a posao će samo da otaljava.
 
Veći je problem potplaćenosti odredjenih profesija od cena nekretnina. Što dovodi do daljeg urušavanja npr školstva. Kvalitetan čovek neće raditi za tu platu, nekvalitetan će da bude srećan jer ima 3 meseca odmora, a posao će samo da otaljava.
Ja nisam rekao da su cene nekretnina problem. Kakvo god da je tržište, ono na duži rok teži da uspostavi ravnotežu izmedju ponude i potražnje. Ja sam samo istakao da je malopređašnja izjava nepromišljena. Jedan profesor matematike će (možda sa pravom) tvrditi da je njegova uloga u društvu daleko značajnija od jednog radnika u IT sektoru, jer je znanje koje će on preneti mladima temelj svih njihovih budućih nastojanja, i da on stoga sasvim pravično očekuje da sebi može da priušti krov nad glavom. Neko će sa druge strane reći da njega ništa ne obavezuje da radi kao profesor (ko će onda?) ili da njemu niko ne brani da radi sa strane i zaradi više, jer su mogućnosti nikad veće.
Kvalitetan čovek može da postane nekvalitetan pod uticajem negativnih nadražaja. Ljudi reaguju na impulse.
 
Da li je porasla realna vrednost stana u BNV ili je pala vrednost evra?
Zanimljivo kako pokušavaju da uhvate naivne na ovo +42% porast vrednosti stana... Čak bi se moglo reći da je lažno reklamiranje.

Lazu dusmani I za Smederevo na Dunavu

 
Gledam sada kako Mirijevo pliva u vodurini, svuda se bujice slivaju posle svake jace kise. Ovde ne bi ziveo da mi plate, a ne da mi jos udaraju cenu kao da sam u Budimpesti. Pakao od kraja.Infrastruktura kao Banglades..
 
Poslednja izmena:
Dosta profesora znam koji mogu biti savetnici po firmama, tu nije plaćen ni po radnom satu nego po savetu i da su prisutni dok se neki posao obavlja, nekad posao traje godinu dana, a on je zadužen za par telefonakih razgovora i davanja saveta i možda 4-5 mail-a i sugestija da odradi. Problem je što naravno kao i u svakoj profesiji nije bitna samo titula i licenca i diploma nego stvarno znanje i poslovno znanje itd...
Za takav jedan posao su plaćeni mesečno isto kao kada rade redovno na fakiltetu...
Takodje i dosta profesora dok su na fakultetu zajedno sa kolegama rade na projektima, imaju razne bonuse, plaćena putovanja i ozbiljne bonuse ako drže neka vanredna predavanja van fakulteta u raznim udruženjima mogu biti i u odborima, ima dosta njih i prijavljenih na delimično radno vreme(mislim da je minimum sada 1 sat dnevno)u Institutima i firmama kako bi davali svoju licencu ili CV zbog dobijanja poslova, prestiž im i reputacija dolazi zbog predavanja na fakultetima...
 
Kad poskupi sve u isto vreme, jel to porasla vrednost svega odjednom?
Ne znam cemu polemisanje da li je samo BW ili sve poraslo, da li je inflacija ili euro pao, realnost je da je poraslo na kraju dana.
Kupac je izvisio pa je izvisio, ustedjevina mu je obezvredjena a ko ima nekretninu je zadrzao vrednost ili dobio vrednost.

Marketing ce da radi u korist prodaje, to da li je tehnicki u pravu ili ne nije bitno, ekonomski gledajuci su u pravu i realnost je da su cene stanova skocile pa su skocile i da se kupci nisu zeznuli.

Da li ce isto vaziti u sledecem periodu je druga stvar, vecina faktora mi govori da hoce samo ne u tolikom faktoru.
Mislim da je skok od 20% u sledecih 5-6 godina realan doduse.
 
Dosta profesora znam koji mogu biti savetnici po firmama, tu nije plaćen ni po radnom satu nego po savetu i da su prisutni dok se neki posao obavlja, nekad posao traje godinu dana, a on je zadužen za par telefonakih razgovora i davanja saveta i možda 4-5 mail-a i sugestija da odradi. Problem je što naravno kao i u svakoj profesiji nije bitna samo titula i licenca i diploma nego stvarno znanje i poslovno znanje itd...
Za takav jedan posao su plaćeni mesečno isto kao kada rade redovno na fakiltetu...
Takodje i dosta profesora dok su na fakultetu zajedno sa kolegama rade na projektima, imaju razne bonuse, plaćena putovanja i ozbiljne bonuse ako drže neka vanredna predavanja van fakulteta u raznim udruženjima mogu biti i u odborima, ima dosta njih i prijavljenih na delimično radno vreme(mislim da je minimum sada 1 sat dnevno)u Institutima i firmama kako bi davali svoju licencu ili CV zbog dobijanja poslova, prestiž im i reputacija dolazi zbog predavanja na fakultetima...
Nije uopšte poenta bila položaj nastavnika, profesora itd, već da je pojam "ok cene" relativna stvar, ali dobro.
 
Другарица која је наставник српског језика у основној школи ради и недељама и суботама и кад год деца или родитељи имају жељу да је окрену на телефон. Школа их обавезује да дају своје приватне телефоне свим ученицима и родитељима. Не желе да им купе пословне телефоне.
У принципу ради много више од осам сати дневно.
 
Ako je priprema za poslovni sastanak radni sat, onda je I priprema za Cas radni sat. Mada nema tu neke velike pripreme za Cas. Vise sam ocekivao da potegnes pregledanje kontrolnih/pismenih/domacih radova.
Nema pripreme? Nema potrebe da diskutujemo dalje. Živim sa profesorkom i nemam šta da "potežem". Svakako odbrana položaja prosvetnih radnika nije bila poenta moje objave.
 
Koliko cesto se profesor mathematike sprema za cas? Na primes, za cas na kom ce da predaje Pitagorinu teoremu sta tacno podrazumevas pod pripremom za cas, I da li je dovoljan skolski odmor za pripremi za naredni cas?
 
Meni je svakako obezvredjeno da se plata formira po radnom satu, ali trenutno je tako u većini sistema, po meni treba po kvalitetno obavljenom poslu ili projektu itd... Jer neko je na poslu 8h a realno i efektivno radi 1h, a sa druge strane neko za taj jedan sat odradi više nego neko za 3radna dana, ali da to je teško definisati i postaviti sistem za takva poslova ja, mada ih imamo sve više u svetu kapitqlizma i privatnim firmama...
Kako god kada bi to pretočio u cenama nekretnina onda mi i onaj članak o luksuzno sredjenim stanovima kako se plaća ceo komplet i jeste ok i da se tu ne može gledati samo cena po m2....
 
Vrh