Šta je novo?

Cene nekretnina

Što reče kolega sa druge teme, progutaće zgrade jedna drugu
Možda sam ja operisan od ukusa za arhitekturu ali ne znam šta je ovde atraktivno i interesantno..

IMG_8512 (1).jpeg
 
Što reče kolega sa druge teme, progutaće zgrade jedna drugu
Možda sam ja operisan od ukusa za arhitekturu ali ne znam šta je ovde atraktivno i interesantno..

Pogledajte prilog 202431
Интесантно је и интересантан је, да додам, тенденциозно изабрани ракурс (је л' се тако каже?)
 
Interesantne su te terase. Velike, komforne, moze cela porodica da boravi na njima I to da budu za razlicite namene iskoriscene. Ne znam sto ni starogradnje na NBG nemaju takve terase, nego samo one u praksi beskorisne za bilo sta osim za susenje vesa?

Takodje, interesantne su I te staklene povrsine od poda do plafona.
 
Ne znam sto ni starogradnje na NBG nemaju takve terase, nego samo one u praksi beskorisne za bilo sta osim za susenje vesa?

Takodje, interesantne su I te staklene povrsine od poda do plafona.
Zavisi gde, ja recimo na NBG imam terasu 7KVM a ukupna povrsina stana je 63KVM sa terasom. Takve su mnoge zgrade u mom bloku i moze dosta nas da sedne na terasu.
 
Upravo to, moze da se sedne I to je to otprilike. A kada su terase velike I prostrane ima mesta I za veliki trpezarijski sto, rostilj, garnituru za sedenje, neka spravica za vezbanje ili deciji bazencic itd. Moze i neko ozbiljnije zelenilo, a ne samo tipa muskatle.

Dosta ljudi tu moze da boravi I ima neku aktivnost koja nije sedenje. To je vrlo interesantna stvar tu.

Jos jedna interesantna stvar je I privatno dvoriste u visini prvog sprata u tim zgradama.

Ok, jasno mi je da ljudi da hejtuju svaku, bas svaku novogradnju ali 'de bas ovo nadjose od onolikog bnv gde bas svega I svacega ima.
 
Eto i to je interesantna prednost na ovim zgradama, za razliku od drugih starogradnji ovde niko nije naruzio izgled fasade/zgrade vec skoro deceniju. Po starogradnjama svako zastakljuje sta I kako hoce, I kaci klime gde god. Ovde toga nema.
 
Upravo to, moze da se sedne I to je to otprilike. A kada su terase velike I prostrane ima mesta I za veliki trpezarijski sto, rostilj, garnituru za sedenje, neka spravica za vezbanje ili deciji bazencic itd. Moze i neko ozbiljnije zelenilo, a ne samo tipa muskatle.

Dosta ljudi tu moze da boravi I ima neku aktivnost koja nije sedenje. To je vrlo interesantna stvar tu.

Jos jedna interesantna stvar je I privatno dvoriste u visini prvog sprata u tim zgradama.

Ok, jasno mi je da ljudi da hejtuju svaku, bas svaku novogradnju ali 'de bas ovo nadjose od onolikog bnv gde bas svega I svacega ima.
Zato što po pravilu niko ne koristi te terasu u tu svrhu, pogotovo ne rošilj u BnV, a pitanje je kako bi i komšije reagovale na dim. Koštaju ko m2 stana, a izadješ par puta godišnje, ako i toliko.
 
Zato što po pravilu niko ne koristi te terasu u tu svrhu, pogotovo ne rošilj u BnV, a pitanje je kako bi i komšije reagovale na dim. Koštaju ko m2 stana, a izadješ par puta godišnje, ako i toliko.

Zasto par puta godisnje? Mi imamo vrlo umerenu klimu, zadnjih godina cak I zimi mozes da provodis vreme na toj terasi. Zapravo tada ti je I najkorisnije provoditi vreme na terasi, kolicina sunca je zimi najmanja.

Sto se cene tice, ne vidim zasto bi ona bila manja/visa od cene ostatka stana? Ne deluje mi da je nesto drugaciji trosak izgradnje te terase u odnosu na izgradnju m2 unutar tog stana.

Sto se dima tice, ko je lud da jede rostilj sa zara/cumura. Elektricni I na gas rostilji ne prave dim.

Cvarci na obrtanje? Pa to samo neznalici moze pasti pa pamet.
 
ko jos prodaje stanove na m2? bnv svaki stan gleda kao zaseban proizvod I za svaki komunicira ukupni cenu, ne po nekoj mernoj jedinici.
 
 
Ne mogu bas da tvrdim. Samo sam preleteo opstine, ali mi se cini da je najjaci rast prodaje zabelezen u opstinama van centra.

Ako neko bude gledao detaljnije, cini mi se da je najjaci rast ovde:

- Vozdovac,
- Zvezdara
- Zemun (novogradnja)
 
Mene zanima kako je u BnV arapski "investitor" dobio 100ha našeg zemljišta besplatno, još i 97M evra kredita od naše države za "uređenje" zemljišta noćnim bagerima, uz asistenciju zaposlenih u fantomkama, pa je postao dvotrećinski vlasnik privrednog društva. I sad lepo zida solitere ko u Abu Dabiju Il Šenženu za max 1K a prodaje razdraganim kupcima za 4-5K kvadrat.
E to je posao. Ima i da proširi biznis na još 327ha, Bog da ga vidi.
 
Mene zanima kako je u BnV arapski "investitor" dobio 100ha našeg zemljišta besplatno, još i 97M evra kredita od naše države za "uređenje" zemljišta noćnim bagerima, uz asistenciju zaposlenih u fantomkama, pa je postao dvotrećinski vlasnik privrednog društva. I sad lepo zida solitere ko u Abu Dabiju Il Šenženu za max 1K a prodaje razdraganim kupcima za 4-5K kvadrat.
E to je posao. Ima i da proširi biznis na još 327ha, Bog da ga vidi.

Po tvojoj racunici zarada po m2 je 4k. Od toga drzavi "ide" trecina, tj 1.320e po m2. Ako uzmemo u obzir da je velika iskoriscenost povrsine za stambene zgrade, a da skoro sve stambene zgrade idu u visinu dosta, koliko je to vise ili manje od potencijalne trzisne cene po kojoj bi zemljiste bilo prodato te 2012./2013. godine? U tekstu koji sam linkovao vidimo da ce trosak zemljista u ceni stana oko 627e po m2, pri cemu znamo samo da je "bolja lokacija u gradskom jezgru" i da je to po cenama iz 2023. godine koje su daleko vise od cena iz 2013. godine.
 
ok, ono sto sam skontao iz neke interne price, da ljudi koji su na primer kupili stan pre vise godina (tipa pre 7/8) a nisu ga tada uknjizili, a sada ga uknjize, pojavi se cena iz ugovora iz te godine?!
Ja ne znam to, ali mi zvuci cudno.

Takodje, mislim ove kupoprodaje sto gledamo sadrze "datum ugovora", tako da ne znam kako mogu sada da se pojave npr. u aprilu 2024.

Voleo bih da se javi neko ko zna.
 
Vrh