Šta je novo?

Cene nekretnina

Samo eto Srbija i druge banane gde većinu ljudi nema pas za šta da ujede
Beograd prednjači u svemu, a tu kupuju stanove ljudi koji imaju para. Evo, slušaj slučajeve za koje sam ja čuo da su kupili stan u Bg prethodih 6 meseci: mladić sa 10 godina iskustva radi u IT sektoru; sredovečni bračni par koji je prodao zemlju u Bosni valjda i kupio stan u kešu; stranac oženjen sa našom ženom (sa kojom živi u inostranstvu) koji je investiciono kupio više nekretnina u Pančevu i Bg-u. A to sam tek načuo usputno. Znači ima svegaaaa.
 
Poslednja izmena:
70% njih i dalje bez problema spremno da plaća masno, i to za uglavnom gradnju srednjeg ili lošijeg kvaliteta u najvećoj balkanskoj palanci...

Zbog cega bi ti na primer, hipoteticki samo, planirao kupovinu na takvom mestu I trosio svoje vreme na forumu o nekretninama u najvecoj balkanskoj palanci?
 
Zbog cega bi ti na primer, hipoteticki samo, planirao kupovinu na takvom mestu I trosio svoje vreme na forumu o nekretninama u najvecoj balkanskoj palanci?

Ti misliš da ja uživam u životu u Beogradu? Osuđen sam na njega jer sam u njemu rođen i tu su mi svi prijatelji i posao.

Imam tu nesreću da radim u industriji koja postoji samo u BG.

Mnogo puta sam razmišljao o preseljenju na zapad, što nije ni sad isključeno, samo mi se još nije otvorila dobra prilika.
 
Pa dobro, u BG ima jos bar milion takvih rodjenih u BG koji iz ovog ili onog razloga ne izlaze iz svoje zone komfora, pa umesto u Stokholmu bar delic njih stan planiraju bas u BG da kupe.

Inace taj stav "selidba iz sela/palanke u veliki grad/zapad" mi je nekako bas palanacki... Lako je ici linijom manjeg otpora i samo otici, ali jesi li pokusao neki aktivizam, nesto da promenis u svom gradu da ga ucinis od palanke metropolom za kakvom zudis?
 
Ovaj mučenik se i dalje zaluđuje

Slaviša giša.PNG
 
Imam informaciju od drugara koji se bavi zidanjem manjih zgrada (<2000 kvm). Kaže da se predgrađa lakše prodaju. Nekoliko konkurenata mu je reklo da poslednjih par meseci ne mogu da prodaju stan u gradskim opštinama. Ne znam tačne lokacije sli saznaću i to. Meni se čini da se prodaju samo ovi veći kompleksi po gradu, NBG i BW. Ostali pucsju po malo.
Pitanje za sve vas, da li bi ste pre kupili stan u BW od 115kvm, dva parking mesta, useljenje za par meseci, gleda na park ili stan u Belvilu iste kvadrature i broja parking mesta za istu cenu ?.(405000 EUR)
 
Imam informaciju od drugara koji se bavi zidanjem manjih zgrada (<2000 kvm). Kaže da se predgrađa lakše prodaju. Nekoliko konkurenata mu je reklo da poslednjih par meseci ne mogu da prodaju stan u gradskim opštinama. Ne znam tačne lokacije sli saznaću i to. Meni se čini da se prodaju samo ovi veći kompleksi po gradu, NBG i BW. Ostali pucsju po malo.
Pitanje za sve vas, da li bi ste pre kupili stan u BW od 115kvm, dva parking mesta, useljenje za par meseci, gleda na park ili stan u Belvilu iste kvadrature i broja parking mesta za istu cenu ?.(405000 EUR)
BW! Bez razmišljanja!
 
Dobri su ti eksperti, ko ih je slusao 10 godina tapka u mestu. Vecina ih je politicki vodjena pa spram toga prave misljenje koje na mnogo mesta nema veze sa stvarnoscu.

Ovaj lik nije ni ekspert nego neki novinar koji je maksimalno istrigerovan otkad su skočile cene pa piše svašta
 
Ovaj lik nije ni ekspert nego neki novinar koji je maksimalno istrigerovan otkad su skočile cene pa piše svašta
U tekstu je napisao da se poznavaoci tematike smeju na price o cenama, a i sebe ubraja u poznavaoca tematike, pa sam zato napisao "ekspert".
 
Taj novinar neka muska verzija @Hristiana-e po still tumacenja podataka, pisanju I promicurnosti da se iza svega krije orkestrirana zavera agencija za nekretnine kojima ljudi bezuslovno veruju.

Tu su naravno i stavke realne cene, realni kurs dinara, prava istina i "sta se zaista krije iza..."

Kurir type novinar level pro. Prevazisao i onog BiznisPrice.
 
da moram da zivim u njemu, pre bih belvil. mada fazon biraj manje zlo od ta dva
Od dva zla :) Na neki nacin te i razumem, samo ne znam sta fali nekoj prosecnoj osobi tamo, medju najboljim mestima za zivot, zato i jesu nedostizni za vecinu zbog potraznje a i samim tim cene...
Kuca je resenje mozda, ako je neko nezadovoljan tim resenjem stanovanja, ali u realnosti ljudi dolaze u gradove i na ok lokaciji sopstvena kuca je privilegija koju retko ko moze da ispuni...
 
Iako vise volim NBGD od centra, izmedju Belvila i BW ipak BW je bolji izbor, meni se Belvil uopste ne svidja vizuelno.
 
BW- zato je i tamo cena u izgradnji ista kao i da se uselis u gotov Belvil i to one koje nisu premijum zgrade, samo treba razumeti i sačekati trenutno veliko gradilište na BNV i da će tek početi idealan život tamo kroz 3-5god.
 
Od dva zla :) Na neki nacin te i razumem, samo ne znam sta fali nekoj prosecnoj osobi tamo, medju najboljim mestima za zivot, zato i jesu nedostizni za vecinu zbog potraznje a i samim tim cene...

kao sto neko rece, meni je taj deo grada belvil i ablok bio red flag zbog autobuske. ali bw mi je bio red flag zbog isto velikih guzvi, stanova na dan, raznih komsija itd. sada ja nisam ziveo tamo nikada, samo imam par poznanika od kojih sam dobio feedback.
 
Pre bi Belvil (naročito strana koja gleda na jugozapad)
jer je zaživeo, neke mane i prednosti su se već za ovih 15g iskristalisale.
Edit: da dodam da je i jasno profilisan urbanistički, neke široke ulice okolo, dosta prostora između zgrada, nešto zelenila, subjektivni osećaj - ne osećam teskobu.

Možda je ofucan u odnosu na novije projekte ali i dalje je zanimljiv, deluje mi humanije
Dakle, mnogo kafića, igraju se neka dečica, neke sasvim normalne prodavnice (ne toliko napucane kao u BW), biciklom si na Savi za 10min, tu ti zelenilo...

Jedini problem je autobuska, ali generalno napraviće najveći problem ljudima koji gledaju na depo (izmestiće ga, a kad niz Đorđa Stanojevića krene kolona buseva u 08 i 16h ka Tošinom bunaru i na Miloš Veliki biće pakao).
Doduše biće pakao svuda.
 
Poslednja izmena:
Belvil fazon - zgrada iz soc blokova + demit fasada.
pa NBG je deo grada za socijalno stanovanje, najvecim delom pokriven blokovima zgrada.

na koji tacno nacin utice demit fasada na kvalitet zivota stanara? jesu toliko losa njena izolaciona svojstva, ili je sramota reci da zivis u zgradi koja ima taj tip fasade?
 
Vrh