Šta je novo?

Cene nekretnina

Ja pitam za realne argumente, ne za "put praška" i slične gluposti. Isto tako i za Ruse, veliki broj njih je već otišao iz Srbije dalje na Zapad, a ta manjina koja planira da ostane u Srbiji verujem da će kupovati stanove i delovati na strani tražnje, ali ne verujem da su to neki značajni brojevi. Isto tako možda kamate ne padu, pa rast cena bude samo 5-7% na godišnjem nivou, kao što je sada.

Moja projekcija je da dobrih projekata u centralnim delovima grada (Vračar "historical", "gornji"Dorćol, centralni delovi Savskog Venca- ne BNV) ima jako malo i verujem da kada bi cene bile 20-30% više opet bi imao ko da kupi te stanove. Tako da na predmetnim lokacijama očekujem značajniji rast u narednih 2-3 godine. "lux novogradnje" po Vidikovcima, Mirijevima i ostalim rubnim delovima grada (naručito grada poput Beograda sa skromnom putnom infrastrukturom) nalazim za oksimoron i tu očekujem pad.
A izvini druze, bas nam fale "realne" price o tvojim imaginarnim ortacima u IT koji biju po 5000 eur. I proscnom Srbinu koji zaradjuje 2000 zahvaljujuci svetom Vucicu, pa uzima novogradnje za kesh. I gore gluposti... Aj pricaj nam opet o tvojim drugarima i njihovim IT platama, da nas nasmejes malo posle poraza od Engleza.
 
Ja pitam za realne argumente, ne za "put praška" i slične gluposti. Isto tako i za Ruse, veliki broj njih je već otišao iz Srbije dalje na Zapad, a ta manjina koja planira da ostane u Srbiji verujem da će kupovati stanove i delovati na strani tražnje, ali ne verujem da su to neki značajni brojevi. Isto tako možda kamate ne padu, pa rast cena bude samo 5-7% na godišnjem nivou, kao što je sada.

Moja projekcija je da dobrih projekata u centralnim delovima grada (Vračar "historical", "gornji"Dorćol, centralni delovi Savskog Venca- ne BNV) ima jako malo i verujem da kada bi cene bile 20-30% više opet bi imao ko da kupi te stanove. Tako da na predmetnim lokacijama očekujem značajniji rast u narednih 2-3 godine. "lux novogradnje" po Vidikovcima, Mirijevima i ostalim rubnim delovima grada (naručito grada poput Beograda sa skromnom putnom infrastrukturom) nalazim za oksimoron i tu očekujem pad.
Da su beznačajni brojevi onda ne bi došlo do naglog skoka kirija? Ne mogu biti samo beznačajni brojevi kad treba da padne cena kirije a kad treba da skoči onda su značajni ...


Podržavam ovo oko centralnih lokacija. Tu je manji obim i izuzetno je likvidno tržište. Naročito će to biti izraženo kada se totalno uruši kvalitet života na NBG kroz 3-5 godina.

Edit: 3-5 godina jer će se do tada završiti sve planirane kule na više lokacija..od Juge,yubc-a preko Siva/Arene, buvljaka, Minel-a i naravno ex IMT-a
 
Ja placam trenutno 300eur prizemlje gde drzim sustene roletne da me ne bi gledali prolaznici nekih 35m2, hteo sam bolji stan od 500eur 50m2 na višem spratu, ali nisu hteli da mi ga izdaju na par meseci nego minimum na god dana i kao ima vec zainteresovane...
Za 350e imaš 70m2+ novogradnje u centru tako da ono.....
 
Da su beznačajni brojevi onda ne bi došlo do naglog skoka kirija? Ne mogu biti samo beznačajni brojevi kad treba da padne cena kirije a kad treba da skoči onda su značajni ...


Podržavam ovo oko centralnih lokacija. Tu je manji obim i izuzetno je likvidno tržište. Naročito će to biti izraženo kada se totalno uruši kvalitet života na NBG kroz 3-5 godina.

Edit: 3-5 godina jer će se do tada završiti sve planirane kule na više lokacija..od Juge,yubc-a preko Siva/Arene, buvljaka, Minel-a i naravno ex IMT-a
A sta ce to tacno da urusi kvalitet zivota, izuzetno prenaseljeni Nbg ima gustinu od oko 5000 ljudi po km2, vracar 23000, stari grad 14000.

Ti projekti nece podici gustinu ni na 5500.
 
I mene zanima kako ce to da se narusi kvalitet zivota, po meni gradnja na NBGD je 10x humanija od lokacija kao sto su Vracar/Stari Grad/Ledine itd cak i sa nekim predimenzionisanim projektima (pupinova palata).

A na delu IMTa ce biti i infrastrukturnih zgrada (skolstvo/medicina).
 
Za 350e imaš 70m2+ novogradnje u centru tako da ono.....
Drugarica izjnamljivala garniseru 25m2 u centru za 250e, pa prešla u dvosoban za 400e. Sadašnja žena, radašnja devojka, jedva našli sobu (sobu) za 100e mesečno kad je sezona studenata. Koja to novogradnja daje 350e za 70+ m2 u centru?
 
Drugarica izjnamljivala garniseru 25m2 u centru za 250e, pa prešla u dvosoban za 400e. Sadašnja žena, radašnja devojka, jedva našli sobu (sobu) za 100e mesečno kad je sezona studenata. Koja to novogradnja daje 350e za 70+ m2 u centru?
Evo ti sa 2 spavaće+garaza
Imaš i prazan u N.Pašica
U principu padaju cene zakupa stidljivo a ponuda je mnogo bolja. Oko 2021-2022 je bilo malo problematično
 
Poslednja izmena:
Drugarica izjnamljivala garniseru 25m2 u centru za 250e, pa prešla u dvosoban za 400e. Sadašnja žena, radašnja devojka, jedva našli sobu (sobu) za 100e mesečno kad je sezona studenata. Koja to novogradnja daje 350e za 70+ m2 u centru?
Je l' je toliko tesko da 30 sekundi pogledas oglase pre nego sto napises nesto?


 
Evo ti sa 2 spavaće+garaza
Imaš i prazan u N.Pašica
U principu padaju cene zakupa stidljivo a ponuda je mnogo bolja. Oko 2011-2022 je bilo malo problematično
A ti si za Kragujevac pricao, onda ok, ja sam mislio za Bg
 
A sta ce to tacno da urusi kvalitet zivota, izuzetno prenaseljeni Nbg ima gustinu od oko 5000 ljudi po km2, vracar 23000, stari grad 14000.

Ti projekti nece podici gustinu ni na 5500.
Nedostatak javne infrastrukture -vrtići, škole, sportski objekti, domovi zdravlja, parking ...
Izgradnjom Miloša Velikog saobraćaj iz unutrašnjosti sada prolazi kroz Novi Beograd dok je ranije prolazio kroz Žarkovo.
Praktično je Novi Beograd postao opština kroz koju prolazi najviše vozila.

Jeste bolji što se tiče površine zelenila, obale itd i to doprinosi kvalitetu života sigurno ali nakon što se ispune preduslovi koje sam naveo gore.
 
Evo ti sa 2 spavaće+garaza
Imaš i prazan u N.Pašica
U principu padaju cene zakupa stidljivo a ponuda je mnogo bolja. Oko 2011-2022 je bilo malo problematično
Jedan 60m2 350e, nameštaj iz doba Tita. Bolja ponuda je prazan za 370e ali dok ga opremiš...
Je l' je toliko tesko da 30 sekundi pogledas oglase pre nego sto napises nesto?


Jel toliko teško da vidiš o čemu se pričalo pre nego što daš linkove o kojima niko nije pričao?

Pazi ovo, 65m2 700e. ?!?!?#2q94932q3025032


A eto, ima u Beogradu dve spavaće sobe 370e što napisa član iznad.
 
Nedostatak javne infrastrukture -vrtići, škole, sportski objekti, domovi zdravlja, parking ...
Izgradnjom Miloša Velikog saobraćaj iz unutrašnjosti sada prolazi kroz Novi Beograd dok je ranije prolazio kroz Žarkovo.
Praktično je Novi Beograd postao opština kroz koju prolazi najviše vozila.

Jeste bolji što se tiče površine zelenila, obale itd i to doprinosi kvalitetu života sigurno ali nakon što se ispune preduslovi koje sam naveo gore.
Pa upravo se grade novi odbojkaski centar u Tosinom Bunaru, kod 11og aprila se prosiruje kompleks sa 3 bazena na 8 u toku sledece godine.
U nekim od novih projekata isto su predvidjeni spa centri / bazeni, teretane i vise zelenila i parkova nego proteklih godina.

Na podrucju IMT-a ce biti par zdravstvenih ustanova kako drzavnih tako i privatnih koliko se secam, par vrtica/predskolskih ustanova, jedna osnovna skola i jedna zgrada visokog obrazovanja.
Takodje se dogradjuje studentski grad da se prosiri kapacitet za jos 1000 studenata i planira rekonstrukcija i dogradnju postojecih zgrada.

Parking jeste problem, ali je problem vec duze vreme svuda u Beogradu, ako ikad zazivi metro mozda se i malo rastereti ta situacija.

Nije idealno, ali nije da infrastruktura stagnira na NBGD, sad verovatno ce kasnije propratiti svu gradnju ali mislim da je suludo misliti da jedna od najbogatijih opstina u Beogradu nece izgraditi infrastrukturu po potrebi.
 
Jedan 60m2 350e, nameštaj iz doba Tita. Bolja ponuda je prazan za 370e ali dok ga opremiš...

Jel toliko teško da vidiš o čemu se pričalo pre nego što daš linkove o kojima niko nije pričao?

Pazi ovo, 65m2 700e. ?!?!?#2q94932q3025032


A eto, ima u Beogradu dve spavaće sobe 370e što napisa član iznad.
Kragujevac znam odlično. Lokacije, cene, standard, tržište. Ovo su forma ideale (i slični) nove economic stvari. Nov stan, 60+m2, 2 spavaće sobe+garaža 350e.
Garsonjere do 200, jednosoban oko 250, dvosoban 300. Pričam o boljim stanovima, novogradnja.
Kragujevac je imao brz rast od kraja 2020 godine od 1000m2 na 1500m2 koliko je danas. Sada, na 1500 je posustala prodaja. Imaš ljude koji su uzimali skuplje novogradnje, oko 1400, i sad lupaju neke cene (garsonjera 350 i slične fantazije). To ne može da prodje u KGu jer nije neki standard.
 
Ja sam na Linkedinu pročitao neki post od proceniteljke iz KG da su novogradnje tamo užas što se tiče kvaliteta i pogotovo zemljišta na kojem se grade.
 
Kragujevac znam odlično. Lokacije, cene, standard, tržište. Ovo su forma ideale (i slični) nove economic stvari. Nov stan, 60+m2, 2 spavaće sobe+garaža 350e.
Garsonjere do 200, jednosoban oko 250, dvosoban 300. Pričam o boljim stanovima, novogradnja.
Kragujevac je imao brz rast od kraja 2020 godine od 1000m2 na 1500m2 koliko je danas. Sada, na 1500 je posustala prodaja. Imaš ljude koji su uzimali skuplje novogradnje, oko 1400, i sad lupaju neke cene (garsonjera 350 i slične fantazije). To ne može da prodje u KGu jer nije neki standard.
Znam i ja KG veoma dobro ;) Ne samo po stanovima već recimo da sam proveo tu dosta vremena. Tu Fiat ako pukne, odoše cene dole još. Zato sam i rekao, ako gledam centar (ali baš centar, i tamo je centar "širok" za njihove pojmove) garnisere su tu oko 200-250e sa normalnim nameštajem, a imam i dosta poznanika koji iznajmljuju. Gledao sam i Ja da kupim tu stan investiciono svojevremeno ali mi je sada cimanje BG-KG ali ko zna. Ti reče novogradnja centar 70+ m2 za 350e no nije baš tako. Kao i u BGu sve zavisi od mikrolokacije, kvadrature, opremljenosti stana... Pa znam par koji u S.Palanci (dosta siromašniji i manji grad od KG-a) iznajmljuju 60m2 za 300e u centru starogradnju.

Svakako ne mislim da je loša investicija jer je KG centar šumadije, dosta ima studenata, radnika, problem je malo kada je raspust, tada stanova koliko hoćeš, zato ljudi i izdaju na duže da im ne bude prazno. Ko ima para BG je naravno mnogo bolja opcija. KG nema turista, stan na dan kao da nepostoji, nema vlasnike i radnike stranih firmi toliko, jednostavno je kapacitet manji... NS je takodje mnogo bolja opcija, posle možda Niš pa tek onda KG.

Ja sam na Linkedinu pročitao neki post od proceniteljke iz KG da su novogradnje tamo užas što se tiče kvaliteta i pogotovo zemljišta na kojem se grade.
Ako uporedjuješ KG za 1500e i BG za 3500e onda kvalitet jeste krš. Nemaš tamo klijentelu za skupe stanove i visok kvalitet.
 
Ja sam na Linkedinu pročitao neki post od proceniteljke iz KG da su novogradnje tamo užas što se tiče kvaliteta i pogotovo zemljišta na kojem se grade.
80+% je ok. Čak, daleko bolje od BG-a što prodaju pod "lux" novogradnjom manji investitori za 2500+ evra po m2.
 
Znam i ja KG veoma dobro ;) Ne samo po stanovima već recimo da sam proveo tu dosta vremena. Tu Fiat ako pukne, odoše cene dole još. Zato sam i rekao, ako gledam centar (ali baš centar, i tamo je centar "širok" za njihove pojmove) garnisere su tu oko 200-250e sa normalnim nameštajem, a imam i dosta poznanika koji iznajmljuju. Gledao sam i Ja da kupim tu stan investiciono svojevremeno ali mi je sada cimanje BG-KG ali ko zna. Ti reče novogradnja centar 70+ m2 za 350e no nije baš tako. Kao i u BGu sve zavisi od mikrolokacije, kvadrature, opremljenosti stana... Pa znam par koji u S.Palanci (dosta siromašniji grad od KG-a) iznajmljuju 60m2 za 300e u centru starogradnju.

Svakako ne mislim da je loša investicija jer je KG centar šumadije, dosta ima studenata, radnika, problem je malo kada je raspust, tada stanova koliko hoćeš, zato ljudi i izdaju na duže da im ne bude prazno. Ko ima para BG je naravno mnogo bolja opcija. KG nema turista, stan na dan kao da nepostoji, nema vlasnike i radnike stranih firmi toliko, jednostavno je kapacitet manji... NS je takodje mnogo bolja opcija, posle možda Niš pa tek onda KG.


Ako uporedjuješ KG za 1500e i BG za 3500e onda kvalitet jeste krš. Nemaš tamo klijentelu za skupe stanove i visok kvalitet.
Meni je centar od N.Pašića do Vašarišta. U taj cenovni rang bih dodao i delove Erdoglije.
Istina, KG zavisi od 2 firme trenutno. Stranaca nema, studenata sve manje..... nije kao pre 10-15 godina. Ako uzimaš investiciono, računaj da će ljudi koji zarađuju oko 600-700evra biti oni koji rentiraju.
 
Meni je centar od N.Pašića do Vašarišta. U taj cenovni rang bih dodao i delove Erdoglije.
Istina, KG zavisi od 2 firme trenutno. Stranaca nema, studenata sve manje..... nije kao pre 10-15 godina. Ako uzimaš investiciono, računaj da će ljudi koji zarađuju oko 600-700evra biti oni koji rentiraju.
Razmišljaš kao Beogradjanin :) Ne znam da li si iz Beograda ili ne. U manjim mestima je jedino centar centar (Kralja Aleksandra i delovi okolnih ulica tj delovi oko Hrama), već tamo kod Hotela i Metroa nije baš centar, a nije ni kod Big-a (po meni, a i po ljudima iz manjih mesta. Kada sam rekao drugarici da nije normalna što daje za garniseru 250e rekla je hoću u centru, a i nameštaj je lep). Ako uzmem i primer S.Palanke centar isto obuhvata jednu celinu ali zapravo ono što ljudi tamo smatraju centrom su tri unakrsne male ulice i to je to. Istina, naravno zna se ko su zakupci i njihova platežna moć, zato je po meni možda bolje garnisera ili jednoiposobni stanovi do 40m2 (uglavnom za izdavanje studentima i ljudima iz okolnih sela). Za velike nema baš klijentele.
 
tebra kg je mali, centar ko centar i nema smisla. Od ipsilona do krsta imas 25 min peske jos nizbrdo :)
 
Poslednja izmena:
Tako je, zato je u manjim mestima centar samo ono što lokalci smatraju centrom. Manja mesta uglavnom prepešačiš za pola sata :) Zato kažem, iz ugla Beogradjana to sve izgleda drugačije nego što jeste u praksi.
 
Vrh