Šta je novo?

Cene nekretnina

Program nije savršen, namenjen je sirotinji koja nema gde da živi, ali će svakako biti od pomoći i imaće neki značaj.
Problem je što se ti maksimalno, svesno ili nesvesno upinješ da u svemu vidiš najlošiju stranu, te tako izgleda ne možeš ni da sagledaš realno ono malo stvari koje zaista idu na bolje. A tako vređaš sentiment ljudi koji su odlučili ili su primorani da ostanu i žive ovde. Nazivaš Jakovo Jarkovo, a kladim se da nisi proveo duže od 10 minuta tamo. Čak i da jesi, i da si izvrstan poznavalac prilika po svim krajevima Srbije, to ti ne daje pravo da se na tako perfidan način izražavaš kada govoriš o mestima gde su ljudi odrasli i proveli ceo svoj život.
Nisam ih ja prekrstio u Jarkovo, ali izgleda da im se svidelo cim zele da promene ime mesta. Bice uskoro i peticija pa vidi da se izjasnis protiv. Ma jeste, vidim ubise se svi da pomognu narodu.
A evo ti kako drzava vodi brigu o socijalno ugrozenim. Mozes da ih ubijes, silujes i za sve to okrivis zrtve. I posle im das kucu od 5k eura da je renoviraju svojim parama za 40k eura kako kaze Dzo.
 
Nisam ih ja prekrstio u Jarkovo, ali izgleda da im se svidelo cim zele da promene ime mesta. Bice uskoro i peticija pa vidi da se izjasnis protiv. Ma jeste, vidim ubise se svi da pomognu narodu.
A evo ti kako drzava vodi brigu o socijalno ugrozenim. Mozes da ih ubijes, silujes i za sve to okrivis zrtve. I posle im das kucu od 5k eura da je renoviraju svojim parama za 40k eura kako kaze Dzo.
Uvek moraš da iskopaš najcrnje vesti, kao da će to nekome doneti zadovoljstvo.
 
Crno je to sto se na svakom koraku ne sprovodi zakon za obicne radne ljude. A tih stotinak stracara sto su podelili je cista sarena laza. Jeftina kampanja da izgleda da se nesto radi.
U Italiji mozes da kupis kucu za jedan euro, ali moras da je renoviras pa te ispadne vise od tih 40k eura koje mora ova nasa sirotinja da izdvoji sto kaze Dzo.
Sreca pojedinih koji od toga imaju koristi je sto Srbija nije u EU inace bi kroz 5 godina ostalo u Srbiji jedno 3-4 miliona ljudi.
I nije uopste isto odseliti se u EU sa EU pasosem i bez.
 
Crno je to sto se na svakom koraku ne sprovodi zakon za obicne radne ljude. A tih stotinak stracara sto su podelili je cista sarena laza. Jeftina kampanja da izgleda da se nesto radi.
U Italiji mozes da kupis kucu za jedan euro, ali moras da je renoviras pa te ispadne vise od tih 40k eura koje mora ova nasa sirotinja da izdvoji sto kaze Dzo.
Sreca pojedinih koji od toga imaju koristi je sto Srbija nije u EU inace bi kroz 5 godina ostalo u Srbiji jedno 3-4 miliona ljudi.
I nije uopste isto odseliti se u EU sa EU pasosem i bez.
Ti si pogrešno opet protumačio što sam rekao. Kuće jesu da može da se živi. A da bi bila baš lepa onda treba po mojoj proceni oko 40k ali, ALI to ne znači da se mora da se odmah uloži 40k već polako. Za konkretan slučaj mogu reći da su uložili prošle godine 18k uveli CG na gas i još neka poboljšanja. Posle će ulagati još. Ali ljudi žive i polako ulažu.
 
Au tacno sva ova vojna lica nisu u libeli, a i prezime mora biti cudno, obavezno.
Zamisli ti picajzlu koja je osmislila tus kabinu na zeton od 10 minuta, da tacno zna koliko si vode potrosio. E to je luks.
Ko bude stanovao kod ovog ima svako jutro u 6 da daje raport.
Vidi se da je to stara kajla, nema tu cile mile... vojna obuka kao pred rat u Vijetnamu. Sigirno proverava svakog jutra jer krevet uredan i zategnut. Ko je sluzio vojsku u apoteci crno mu se pise :)
 
namece se zakljucak da dosta njih zrtvuje lokaciju da bi dobili novogradnju.
Mislim da se baš u tom pravcu kreće tržište, o čemu sam pisao skoro nešto usput. Zato novogradnja u Zemunu sad ide očigledno odlično. Otklon koji je postojao prema novogradnji nestaje polako ali sigurno, a starogradnja sve više gubi popularnost, čak i na dobrim lokacijama. Zašto bi dao nekih 2500, 2600e/m2 za ruiniran stan u "boljim" blokovima, kad možeš lagano da nadješ novogradnju za 3k/m2 na sasvim pristojnim lokacijama. Tržište po meni ide u sve boljem smeru.
Nerealne cene su one koje ne opstaju na tržištu, tako da će se ubrzo sve lepo poravnati. Novogradnja ostaje na sličnim cenama, sa tendencijom rasta, starogradnja sigurno pada na mnogim lokacijama.
 
Ne vidim ovo. Ponuda je preloša da bi padale cene starogradnje.
Možda sam to izjavio preterano optimistično, ali prema onome što ja pratim i vidim, starogradnja sve više gubi popularnost i spušta se polako tačno na onaj "prirodni" odnos cene starogradnje i novogradnje. Ali vreme će pokazati, možda se varam.
Edit: Ponuda novogradnje će razrešiti probleme ponude. Gradiće se, polako ali sigurno.
 
Možda sam to izjavio preterano optimistično, ali prema onome što ja pratim i vidim, starogradnja sve više gubi popularnost i spušta se polako tačno na onaj "prirodni" odnos cene starogradnje i novogradnje. Ali vreme će pokazati, možda se varam.
Edit: Ponuda novogradnje će razrešiti probleme ponude. Gradiće se, polako ali sigurno.
Slazem se. Kao buduci kupac, prvo sam gledao stsrogradnju kako zbog cene tako i zbog lokacije ali sada vec gledam novogradnju za nesto vecu cenu i potencijalno nesto losiju lokaciju. Jednostavno mnogo vise kalkulacije ima sa starogradnjom, kako sa stanom tako i sa komsijama i potencijalno njihovim problemima koje vrlo lako mogu da se naslede zbog nemara.
 
Slazem se. Kao buduci kupac, prvo sam gledao stsrogradnju kako zbog cene tako i zbog lokacije ali sada vec gledam novogradnju za nesto vecu cenu i potencijalno nesto losiju lokaciju. Jednostavno mnogo vise kalkulacije ima sa starogradnjom, kako sa stanom tako i sa komsijama i potencijalno njihovim problemima koje vrlo lako mogu da se naslede zbog nemara.
Isto je i kod mene, i kod baš dosta ljudi koje znam. Najveći problem novogradnje je bio nepoverenje prema investitorima i kvalitetu gradnje. Sa druge strane, starogradnja se dugo izvlačila sa tim nazovimo mitom o daleko boljoj gradnji, što se sve više pokazuje neistinitim. Ogromna ulaganja su potrebna, mučna angažovanja majstora koji su sve skuplji. A što se tiče lokacije, par kilometara gore-dole može da se toleriše ako ti je preči kvalitet stanovanja, zar ne?
 
100% veći problemi na novogradnji počinju ređe od 10. ali od 15. godine sigurno ... U starogradnji problem postoji čim se useliš...
Ja kad odem u podrum zgrade u kojoj živim, sve mi je jasno. To je jednostavno neizreciva starudija. Zato se sad javlja potreba za renoviranjem svega. Krov, fasada, strujometri, lift. Plaća se preko infostana koji samo skače. Svaki mesec nešto novo, a sve na rate. 50% stanara koji imaju pare izglasaju, drugih 50% se ne pita ništa. Pa ti vidi.
 
Pored lokacije, idealno bi bilo kupiti stan u zgradi staroj 1-2god, svi su se tada uselili, zgrada funkcioniše neko vreme i nedostaci su vidjeni i sanirani... Ali tada su i najskuplji tu stanovi, jer ako je i ostao slučajno stan koji nije prodao Investitor stavio je dosta veću cenu, i uglavnom ostane samo neki penthaus....Tada se vidjaju i preprodavci koji su kupili stanove u izgradnji i hoće da zarade...
 
starogradnja se dugo izvlačila sa tim nazovimo mitom o daleko boljoj gradnji, što se sve više pokazuje neistinitim.

Evo par godina stare zgrade u naselju Sunnyville, spolja izgledaju ok, a iznutra jadac. Garaža u jednoj poplavljuje od kiše jer odvod nije dobro urađen, već sad moraju da menjaju neke vodovodne cevi, jednom stanaru propao stan na poslednjem spratu zbog loše hidroizolacije itd.

Sve je kocka kod novogradnje, ne znaš šta kupuješ, a neke stvari se ne vide da su loše pri primopredaji. Kod starih zgrada bar znaš u kakvom su stanju.
 
Da li je ovo po vama skupo ili jeftino
 
Evo par godina stare zgrade u naselju Sunnyville, spolja izgledaju ok, a iznutra jadac. Garaža u jednoj poplavljuje od kiše jer odvod nije dobro urađen, već sad moraju da menjaju neke vodovodne cevi, jednom stanaru propao stan na poslednjem spratu zbog loše hidroizolacije itd.

Sve je kocka kod novogradnje, ne znaš šta kupuješ, a neke stvari se ne vide da su loše pri primopredaji. Kod starih zgrada bar znaš u kakvom su stanju.
Mislim da gotovo niko ne kupuje stan u starogradnji, a da stvarno zna na čemu je. Udješ, pogledaš stan, deluje ti manje - više ok, odoleo je zubu vremena, raspitao si se i slično. Ali tek kad kreneš ti da kopaš po tome vidiš čega sve ima. Ko zna koliko je puta to krojeno i prekrajano, a da ti pojma nisi imao, i ko zna kakvi će tek problemi da se ukažu. I to oni koji će zahtevati ogromna ulaganja.
Što se tiče novogradnje, ne vidim kako se bilo kom Investitoru isplati da napravi objekat kojim niko neće biti zadovoljan. Pre kupovine treba unajmiti dobrog advokata i prečešljati sve uzduž i popreko, kako bi se zaštitio od takvih stvari. Znam, reći će svi da su investitori ušemljeni, da ih zabole, nema ti spasa i slično, ali sumnjam da toliki nemar baš može da prođe. Pre svega što u novogradnjama kupuju stanove i ljudi koji su itekako na bitnim pozicijama i koji ne bi dopustili da ih tek tako nasamare kao sirotinju.
Kupovina stana je veliki projekat kome očigledno moraš da se posvetiš ozbiljno.
 
Što se tiče novogradnje, ne vidim kako se bilo kom Investitoru isplati da napravi objekat kojim niko neće biti zadovoljan.
Isplati mu se jer uzme veće pare.

Pre kupovine treba unajmiti dobrog advokata i prečešljati sve uzduž i popreko, kako bi se zaštitio od takvih stvari.

Ja ti želim da odeš sa advokatom na pregovore oko novogradnje, da osetiš taj hladan tuš kad im tražiš da izmene ugovor u tvoju korist :)
 
Isplati mu se jer uzme veće pare.



Ja ti želim da odeš sa advokatom na pregovore oko novogradnje, da osetiš taj hladan tuš kad im tražiš da izmene ugovor u tvoju korist :)
Pa ne znam šta onda ljudi kupuju ako baš ništa ne valja. Da li je moguće da svi imaju pare da se kockaju tek tako. Nemam iskustva u razgovoru sa investitorima, te ne mogu ni da kažem ništa korisno. Možeš da koristiš lošije materijale, štekaš na razne načine i slično, ali da ti se zgrada raspadne i da su svi ok sa tim, to ne razumem...
 
Vrh