Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa profa kaze da bi uvek uzeo kredit sa fiksnom kamatnom...
,,Ja pripadam onim ljudima - prvo skupi novac, pa kupi", ukazuje Savić.

Ističe da, kada je reč o ceni stanova, ništa u ekonomiji samo ne raste.

"Svako ko imalo misli sebi i svojoj porodici dobro, ovog trenutka ne treba da razmišlja o kreditu. Ovo je dobro vreme za ljude koje novac ne košta ništa", kaže Savić."
 
Znaci tvoj citat je:


A u clanku:




Ocekivano :) Al ko ce sad da cita dalje od naslova i sa razumevanjem.
Izbaciješ iz konteksta i reči i rečenice. Kad se pročita ceo tekst krajnje jasno da je profesor veliki protivnik stambenih kredita. Dva puta u životu je podizao potrošački kredit, stambeni nikad.
 
,,Ja pripadam onim ljudima - prvo skupi novac, pa kupi", ukazuje Savić.

Ističe da, kada je reč o ceni stanova, ništa u ekonomiji samo ne raste.

"Svako ko imalo misli sebi i svojoj porodici dobro, ovog trenutka ne treba da razmišlja o kreditu. Ovo je dobro vreme za ljude koje novac ne košta ništa", kaže Savić."
Ovog trenutka - clanak je iz proisle godine kada se jos uvek nije znalo koliko ce kamate rasti.

Izbaciješ iz konteksta i reči i rečenice. Kad se pročita ceo tekst krajnje jasno da je profesor veliki protivnik stambenih kredita. Dva puta u životu je podizao potrošački kredit, stambeni nikad.
Kada se procita tekst vrlo je jasno da profesor nije nikakav 'veliki protivnik stambenih kredita' (bilo bi suludo da je jedan profesor ekonomije to) i da govori o neizvesnosti u kojoj smo se nalazili pre godinu dana (koja je danas vec dosta manja).

Da li je uzimao potrosacki ili stambeni se ne zna, ako je uzimao potrosacki, koji je visestruko nepovoljniji od stambenog, onda je malo kontradiktoran sam sebi.
 
Ma nije problem developer i IT stručnjak, će se snađe taj.
Nego gde će ta famozna kasirka iz Maxija, gde će profesor hemije iz srednje sa platom od 60K, gde će poštar sa 50K, gde će medicinska sestra koja sutra treba krv da ti vadi i previje? Jel oni ne rade ozbiljne i korisne poslove
Nekada su dobijali stanove naravno ne na lokacijama tipa K Distrikt i BW i slična prose...anja, ali su dobijali na Petlovom brdu, Galenici, Železniku, Karaburmi itd.
Danas nema šanse ne da dobiju nego ni da kupe pa još tri života da imaju.
Ja ne vidim da ijedna stranka ima program socijalnog stanovanja, nego samo da se zida lux a sirotinja nek nestane, decu će nepalci da nam uče matematiku, "nek žive u baraci u Jakovu ko ih šiša"
Ekonomski program jedne ozbiljne države (kojima težimo) mora imati i plan za radničko stanovanje okrenut prema najranjivijim a opet društvu itekako potrebnim. skupinama, ne samo bogatašima.
 
Što je najgore, Njegoš to nije ni rekao :)
,,PUČINA JE st*** JEDNA GRDNA, DOBRE DUŠE KAD JOJ REBRA PUČU."

Slabo si čitao lektiru u srednjoj školi🤥

Prosto neverovatno kako je Njegoš kao plemić znao da velika većina ljudi ,,dobra" dok ih drže u strahu i poslušnosti, u suprotnom pokazuju potpuno drugo lice. Pre je ovo mogao da uoči pripadnik građanske klase, a ne plemstva. Genije💛.

I ona čuvena Ajnštajnova izreka da sve ima svoje granice, osim ljudske gluposti.

U impozantnoj kombinaciji gluposti i nemorala, većina ljudi je potpuno uverena da je stanje u državi sada ovakvo zato što socijalizam ništa nije valjao🦍.

Takvim osobama želim da uživaju u motanju kablova za minimalac narednih 30 godina, otplati stambenih kredita, kamatama i ostalom. Kad nisi umeo da ceniš, bolje ni ne zaslužuješ.
 
,,PUČINA JE st*** JEDNA GRDNA, DOBRE DUŠE KAD JOJ REBRA PUČU."

Slabo si čitao lektiru u srednjoj školi🤥

Prosto neverovatno kako je Njegoš kao plemić znao da velika većina ljudi ,,dobra" dok ih drže u strahu i poslušnosti, u suprotnom pokazuju potpuno drugo lice. Pre je ovo mogao da uoči pripadnik građanske klase, a ne plemstva. Genije💛.

I ona čuvena Ajnštajnova izreka da sve ima svoje granice, osim ljudske gluposti.

U impozantnoj kombinaciji gluposti i nemorala, većina ljudi je potpuno uverena da je stanje u državi sada ovakvo zato što socijalizam ništa nije valjao🦍.

Takvim osobama želim da uživaju u motanju kablova za minimalac narednih 30 godina, otplati stambenih kredita, kamatama i ostalom. Kad nisi umeo da ceniš, bolje ni ne zaslužuješ.
Čitao sam koliko me je zanimalo, ali sam zapamtio neke stvari, ne mogu da se pohvalim da sam baš upućen. Kao što rekoh, Njegoš nije rekao da su ljudi st***, ne znam iz kog razloga ljudi poistovećuju lik iz drame sa mišljenjem autora, inače je to "rekao" vezir Selim, tj napisao, a čitao vladika Danilo. Gugl vojs je voćka čudnovata, ne kuca, a prste polomi.
 
Ma nije problem developer i IT stručnjak, će se snađe taj.
Nego gde će ta famozna kasirka iz Maxija, gde će profesor hemije iz srednje sa platom od 60K, gde će poštar sa 50K, gde će medicinska sestra koja sutra treba krv da ti vadi i previje? Jel oni ne rade ozbiljne i korisne poslove
Nekada su dobijali stanove naravno ne na lokacijama tipa K Distrikt i BW i slična prose...anja, ali su dobijali na Petlovom brdu, Galenici, Železniku, Karaburmi itd.
Danas nema šanse ne da dobiju nego ni da kupe pa još tri života da imaju.
Ja ne vidim da ijedna stranka ima program socijalnog stanovanja, nego samo da se zida lux a sirotinja nek nestane, decu će nepalci da nam uče matematiku, "nek žive u baraci u Jakovu ko ih šiša"
Ekonomski program jedne ozbiljne države (kojima težimo) mora imati i plan za radničko stanovanje okrenut prema najranjivijim a opet društvu itekako potrebnim. skupinama, ne samo bogatašima.
Većina ljudi funkcioniše na nivou ,, nek je živ preCednik i kUJ ga glasa, i svi da igramo i pevamo i gledamo u asValt"🐑. Ubeđena sam da parizer i ostala sr.... koje reklamira predsednik stavljaju neko đubre koje izaziva ireverzibilno oštećenje frontalnog korteksa (lobotomiju).

Posle možeš da im seviraš kakvo god hoćeš đubre i to dobro naplatiš. Oni ne vide nikakav problem s tim, bitno im je da si im uplatio pre izbora neku kintu.

Sve i da okupiš najkvalitetnije ljude u Srbiji i osnuješ stranku koja će štititi prava običnog normalnog čoveka, ne bi skupio ni 2% glasača. Ne možeš muvi da objasniš da je med bolji od...
 
,,PUČINA JE st*** JEDNA GRDNA, DOBRE DUŠE KAD JOJ REBRA PUČU."

Slabo si čitao lektiru u srednjoj školi🤥

Prosto neverovatno kako je Njegoš kao plemić znao da velika većina ljudi ,,dobra" dok ih drže u strahu i poslušnosti, u suprotnom pokazuju potpuno drugo lice.
Legendo foruma, to je rekao Turčin, sa kojim se 'plemić' (!) Njegoš izvan svake sumnje ne poistovećuje...

A šta reče vojvoda Draško o kineskom kreditu za autoput, ima li to??
 
Čitao sam koliko me je zanimalo, ali sam zapamtio neke stvari, ne mogu da se pohvalim da sam baš upućen. Kao što rekoh, Njegoš nije rekao da su ljudi st***, ne znam iz kog razloga ljudi poistovećuju lik iz drame sa mišljenjem autora, inače je to "rekao" vezir Selim, tj napisao, a čitao vladika Danilo. Gugl vojs je voćka čudnovata, ne kuca, a prste polomi.
Pisci se obično ne pojavljuju u svojim dramama, ali neretko iznose svoje stavove kroz različite likove u drami. Koliko je Njegoš mogao da zaključi o pravoj prirodi većine ljudi, s obzirom da je imao privilegovanu poziciju od samog rođenja, kao aristokratsko dete, ne znam, ali ta rečenica je živa istina.
 
Ma nije problem developer i IT stručnjak, će se snađe taj.
Nego gde će ta famozna kasirka iz Maxija, gde će profesor hemije iz srednje sa platom od 60K, gde će poštar sa 50K, gde će medicinska sestra koja sutra treba krv da ti vadi i previje? Jel oni ne rade ozbiljne i korisne poslove
Nekada su dobijali stanove naravno ne na lokacijama tipa K Distrikt i BW i slična prose...anja, ali su dobijali na Petlovom brdu, Galenici, Železniku, Karaburmi itd.
Danas nema šanse ne da dobiju nego ni da kupe pa još tri života da imaju.
Ja ne vidim da ijedna stranka ima program socijalnog stanovanja, nego samo da se zida lux a sirotinja nek nestane, decu će nepalci da nam uče matematiku, "nek žive u baraci u Jakovu ko ih šiša"
Ekonomski program jedne ozbiljne države (kojima težimo) mora imati i plan za radničko stanovanje okrenut prema najranjivijim a opet društvu itekako potrebnim. skupinama, ne samo bogatašima.
Radnici u državnoj prosveti poput profesora hemije u osnovnoj školi i državnom zdravstvu poput medicinskih sestara i tehničara su loše plaćeni i u mnogooo razvijenijim društvima od srpskog i teško da mogu da priušte stan u vlasništvu. Sa druge strane, takvi obrazovni profili iz Srbije mogu danas neuporedivo lakše i brže nego ikad ranije da odu u te razvijene zemlje EU i tamo probaju da nađu krov nad glavom. Plan za radničko stanovanje je potpuna utopija i nešto što je neizvodljivo u trenutnim tržišnim uslovima.
 
Radnici u državnoj prosveti poput profesora hemije u osnovnoj školi i državnom zdravstvu poput medicinskih sestara i tehničara su loše plaćeni i u mnogooo razvijenijim društvima od srpskog i teško da mogu da priušte stan u vlasništvu. Sa druge strane, takvi obrazovni profili iz Srbije mogu danas neuporedivo lakše i brže nego ikad ranije da odu u te razvijene zemlje EU i tamo probaju da nađu krov nad glavom. Plan za radničko stanovanje je potpuna utopija i nešto što je neizvodljivo u trenutnim tržišnim uslovima.
Što Jes jes, u pravu si, kud radnik ili profesor zaslužuje da ima krov nad glavom, samo Vučićeva elita🤥

Još jedan lik iz ekipe Carevo novo odelo koji pokušava da nam objasni da je ovaj tamni vilajet u kome živimo nešto sasvim normalno🦍.

Upravo suprotno napisanom, u razvijenim zemljama je profesor visoko cenjeno i solidno plaćeno zanimanje. Ovde je profesor sveden na nivo konobara, fali samo da prebaci salvetu preko ruke i u uslužuje učenike i roditelje.
 
Što Jes jes, u pravu si, kud radnik ili profesor zaslužuje da ima krov nad glavom, samo Vučićeva elita🤥

Još jedan lik iz ekipe Carevo novo odelo koji pokušava da nam objasni da je ovaj tamni vilajet u kome živimo nešto sasvim normalno🦍.

Upravo suprotno napisanom, u razvijenim zemljama je profesor visoko cenjeno i solidno plaćeno zanimanje. Ovde je profesor sveden na nivo konobara, fali samo da prebaci salvetu preko ruke i u uslužuje učenike i roditelje.

Mora da prica o Srbiji.
 
Ma nije problem developer i IT stručnjak, će se snađe taj.
Nego gde će ta famozna kasirka iz Maxija, gde će profesor hemije iz srednje sa platom od 60K, gde će poštar sa 50K, gde će medicinska sestra koja sutra treba krv da ti vadi i previje? Jel oni ne rade ozbiljne i korisne poslove
Nekada su dobijali stanove naravno ne na lokacijama tipa K Distrikt i BW i slična prose...anja, ali su dobijali na Petlovom brdu, Galenici, Železniku, Karaburmi itd.
Danas nema šanse ne da dobiju nego ni da kupe pa još tri života da imaju.
Ja ne vidim da ijedna stranka ima program socijalnog stanovanja, nego samo da se zida lux a sirotinja nek nestane, decu će nepalci da nam uče matematiku, "nek žive u baraci u Jakovu ko ih šiša"
Ekonomski program jedne ozbiljne države (kojima težimo) mora imati i plan za radničko stanovanje okrenut prema najranjivijim a opet društvu itekako potrebnim. skupinama, ne samo bogatašima.

Ovo je samo dokaz da ce cene padati 20% sigurno, ako udari recesija i 50%.

Nakon ovaca koje su bacale pare na preskupe spajize, sa izlazom na ulicu dolaze predatori da izvrse ciscenje terena.

Ne razumem ljude koji se ne cenjkaju i daju prvu cenu. Maltene nijednu krupnu stvar koju sam kupio nisam platio po originalnoj ceni.
Vila koju sam kupio 2019. godine se prvo prodavala za 290.000 evra, posle je spustena na 260.000, a ja sam je platio 240.000 evra.

Skoro sam kupio toplotnu pumpu koja se prodavala za 14.000 evra za 11.000 evra. Cak se nisam ni cenkao, prodavac mi je odmah spustio.
U pitanju je 23kw zubadan.
 
Ovo je samo dokaz da ce cene padati 20% sigurno, ako udari recesija i 50%.

Nakon ovaca koje su bacale pare na preskupe spajize, sa izlazom na ulicu dolaze predatori da izvrse ciscenje terena.

Ne razumem ljude koji se ne cenjkaju i daju prvu cenu. Maltene nijednu krupnu stvar koju sam kupio nisam platio po originalnoj ceni.
Vila koju sam kupio 2019. godine se prvo prodavala za 290.000 evra, posle je spustena na 260.000, a ja sam je platio 240.000 evra.

Skoro sam kupio toplotnu pumpu koja se prodavala za 14.000 evra za 11.000 evra. Cak se nisam ni cenkao, prodavac mi je odmah spustio.
U pitanju je 23kw zubadan.
Sta je u njegovom postu dokaz?
 
Ovo je samo dokaz da ce cene padati 20% sigurno, ako udari recesija i 50%.

Nakon ovaca koje su bacale pare na preskupe spajize, sa izlazom na ulicu dolaze predatori da izvrse ciscenje terena.

Ne razumem ljude koji se ne cenjkaju i daju prvu cenu. Maltene nijednu krupnu stvar koju sam kupio nisam platio po originalnoj ceni.
Vila koju sam kupio 2019. godine se prvo prodavala za 290.000 evra, posle je spustena na 260.000, a ja sam je platio 240.000 evra.

Skoro sam kupio toplotnu pumpu koja se prodavala za 14.000 evra za 11.000 evra. Cak se nisam ni cenkao, prodavac mi je odmah spustio.
U pitanju je 23kw zubadan.
Kakva li je to vila za 240 000e. Kada stan u Borci ide za vise.
 
Upravo suprotno napisanom, u razvijenim zemljama je profesor visoko cenjeno i solidno plaćeno zanimanje. Ovde je profesor sveden na nivo konobara, fali samo da prebaci salvetu preko ruke i u uslužuje učenike i roditelje.
Jao!!! :))
Profesori su zapravo na dnu lestvice u razvijenim drzavama ili barem u Kaliforniji (iz mog iskustva).
Vrlo lose placeni i ispod nivoa granice da mogu da priuste rentiranje nekretnine. Ima izuzetaka tipa nasledili nesto ili stekli neku imovinu na neki drugi nacin pa se time bave jer vole.

Jedan nas poznatiji profesor u US (da ga sad ne imenujem) je ziveo toliko lose da je to bilo surovo gledati :(
Na kraju se ipak vratio u Srbiju sticajem okolnosti (sasvim nevezano) ali taj profesorski zivot je mozda plemenit ali da je "solidno" placen nije. Jako losi uslovi.
 
Strasno kakve sve pustaju u Karnegi Hol. Samo odakle li mu ta ideja i zasto li se ova publika slaze hmmm
Evo, publika od 20k imbecila aplaudira i ovoj šatorskoj pevaljki koja je na koncertu uspela samu sebe da spuca nogom u glavudžu, odletela u Backstage i sasvim normalno dobauljala i nastavila da peva:

https://vm.tiktok.com/ZM68qjkXq/

Zato što:
PUČINA JE st*** JEDNA GRDNA🦍
 
Vrh