Šta je novo?

Cene nekretnina

Ovo je sad 2010. god kao pad je na papiru a u oglasima nista posebno!
Kad krenu da spustaju kamate drzite gace!

Kako nam ide BW Rima? :)

IMG_0455.jpeg
 
I? Hoces da kazes da cene sad idu na gore :) pa ako sam se i zeznuo za procenu, sad je vreme za kupovinu? Aj opet, prijatan dan, nemam sta da dodam. Ako mislis da je vreme za kupovinu kupuj, za srednjoskolske rasprave vremena nemam. Ko iz ovih slika vidi rast, nek te lajkuje.

Znaci volimo da imamo kratkorocno pamcenje :) Nema veze sira slika, gledamo samo ono sto nam se svidja :)
 
Aj onda nam predstavi tu siru sliku, ako je moguce u 5 recenica, bez 20 postova i doskocica. Ti si postavio tri slike i ja vidim ono sto vidim, pa nisu Rosahove mrlje pa da kazem - sishmish, jer mi se tako svidja... Meni je, a i mom krugu ljud,i pre godinu dana sa onim stopama bilo preskupo, sad je jos gore. A niko nije ni sirotinja raja, niti radi za kikiriki. Ako ti je sira slika da ce za 60 god sve sigurno biti skuplje, zaobidji me leba ti :)
 
Aj onda nam predstavi tu siru sliku, ako je moguce u 5 recenica, bez 20 postova i doskocica. Ti si postavio tri slike i ja vidim ono sto vidim, pa nisu Rosahove mrlje pa da kazem - sishmish, jer mi se tako svidja... Meni je, a i mom krugu ljud,i pre godinu dana sa onim stopama bilo preskupo, sad je jos gore. A niko nije ni sirotinja raja, niti radi za kikiriki. Ako ti je sira slika da ce za 60 god sve sigurno biti skuplje, zaobidji me leba ti :)
На нешто од овог могу и ја да одговорим јер сам управо један од оних који су сад купили стан. Купио бих га и пре годину и пре две да сам имао довољно учешћа. У међувремену смо жена и ја уштедели колико смо планирали и немам неки значајнији изговор или разлог. Поклопиле се жеље и могућности.

Такође, врло добро се сећам и пређашњег пада 2008/09. Цене јесу пале, али је и понуда била никаква. Моји родитељи су тада хтели да купе стан, али буквално нису имали шта да купе. Пратим поједине локације већ неко време и добрих станова има осетно мање. Остају само они са болесним ценама који су малтене стална поставка на огласима. А рупе по Миријеву, Миљаковцу или Калуђерици за по 2500 нећу коментарисати.
 
Aj onda nam predstavi tu siru sliku, ako je moguce u 5 recenica, bez 20 postova i doskocica. Ti si postavio tri slike i ja vidim ono sto vidim, pa nisu Rosahove mrlje pa da kazem - sishmish, jer mi se tako svidja... Meni je, a i mom krugu ljud,i pre godinu dana sa onim stopama bilo preskupo, sad je jos gore. A niko nije ni sirotinja raja, niti radi za kikiriki. Ako ti je sira slika da ce za 60 god sve sigurno biti skuplje, zaobidji me leba ti :)
Ovo je novi nivo kukanja. Desio se nezaustavljiv pad vec mesecima, ali sada je jos gore nego kada su cene bile vise pre godinu dana.😀

Ja ne znam sta se dobija padom cena ako si na kiriju potrosio mnogo vise novca cekajuci taj pad.
 
Tebi Shade svkaka cast, ti si samac, u Rumi, doboro zaradjujes, a jedes integralne grisine i leblebije, ko gore pomenuti shishmish i ulazes u nepokretnosti i svaka tebi cast. Tako treba, ne brinem za tebe, samo nemoj da se zenis. :) E sad, ovde je poenta da neki vide uzlazni trend u date tri slike i tvrde da je crno u stvari belo. Nije ovo kukanje, nego ilustracija stanja na terenu.
 
Što ti njemu govoriš das ne ženi, on zna kakos kuća kući, još da nađe ženu koja zna da špara dinar...leb lebije su zdrave ko dren. Jel ima neki pouzdan izvor stanja prodaje u NS. Navodno je mnogo loše.
 
Što ti njemu govoriš das ne ženi, on zna kakos kuća kući, još da nađe ženu koja zna da špara dinar...leb lebije su zdrave ko dren. Jel ima neki pouzdan izvor stanja prodaje u NS. Navodno je mnogo loše.
Trenutno su cene oko tri pileta/kvm sto mu dodje oko dzak i po krompira po srednjem kursu.
 
Nismo još došli do tog stadijuma da košta toliko (ali uz ovoliko zaduživanje doći ćemo ne brini).
 
На нешто од овог могу и ја да одговорим јер сам управо један од оних који су сад купили стан. Купио бих га и пре годину и пре две да сам имао довољно учешћа. У међувремену смо жена и ја уштедели колико смо планирали и немам неки значајнији изговор или разлог. Поклопиле се жеље и могућности.

Такође, врло добро се сећам и пређашњег пада 2008/09. Цене јесу пале, али је и понуда била никаква. Моји родитељи су тада хтели да купе стан, али буквално нису имали шта да купе. Пратим поједине локације већ неко време и добрих станова има осетно мање. Остају само они са болесним ценама који су малтене стална поставка на огласима. А рупе по Миријеву, Миљаковцу или Калуђерици за по 2500 нећу коментарисати.

Ta dobra ponuda u vreme visokih cena o kojoj pričaš je fatamorgana. Ja ne vidim šta je pozitivno u tome da imaš široku, ali jako precenjenu ponudu u oglasima. Ljudi povlače stanove sa oglasa zato što ne mogu da ih prodaju, a ne mogu da ih prodaju jer im je inicijalno razmišljanje bilo ne "kako da prodam" već "APP".

Što se mene tiče, svi APP oglasi i treba da nestanu. Oni ionako nisu gledali da prodaju stanove, već su tražili neke naivce sa džakovima para.

Ja gledam par stanova na oglasima 3+ meseci koji stoje i stajaće još toliko jer su precenjeni daleko iznad prostora za pregovaranje. I to je kao ponuda? Pre će rupe u Kaluđerici naći kupca nego ti stanovi LUX RENOVIRAN RETKO U PONUDI na SJAJNIM LOKACIJAMA.
 
https://rtv.rs/hu/ekonomija/sat-javnog-duga-otkucava-92-evra-svake-sekunde_564306.html Evo da Vas podsetim iz 2015. Nismo došli do toga da stan košta džak krompira po m2, jer se Srbija konstantno zadužuje za novac za koji znamo da ne možemo vratiti. Zato Srbija posle izbora kreće da kopa; Jadar Loznica, Mionica, Rudnik, Ljig...zato nam plate neće rasti ni u 2024 u skladu sa inflacijom. Tako da možete samo pričati o rastu cena stanova, mogu još malo na silu održavati dok eto ne rasprodaju bnw.
 
Tebi Shade svkaka cast, ti si samac, u Rumi, doboro zaradjujes, a jedes integralne grisine i leblebije, ko gore pomenuti shishmish i ulazes u nepokretnosti i svaka tebi cast. Tako treba, ne brinem za tebe, samo nemoj da se zenis. :) E sad, ovde je poenta da neki vide uzlazni trend u date tri slike i tvrde da je crno u stvari belo. Nije ovo kukanje, nego ilustracija stanja na terenu.
Sad sam i vegan samac iz Rume postao. Sledece je verovatno otkrivanje da sam gej ili nesto smelije.😀😀
 
На нешто од овог могу и ја да одговорим јер сам управо један од оних који су сад купили стан. Купио бих га и пре годину и пре две да сам имао довољно учешћа. У међувремену смо жена и ја уштедели колико смо планирали и немам неки значајнији изговор или разлог. Поклопиле се жеље и могућности.

Такође, врло добро се сећам и пређашњег пада 2008/09. Цене јесу пале, али је и понуда била никаква. Моји родитељи су тада хтели да купе стан, али буквално нису имали шта да купе. Пратим поједине локације већ неко време и добрих станова има осетно мање. Остају само они са болесним ценама који су малтене стална поставка на огласима. А рупе по Миријеву, Миљаковцу или Калуђерици за по 2500 нећу коментарисати.
Ovo nije tačno. U vreme prethodne ekonomske krize je ponuda stanova bila prilično dobra, Mirijevo, Cerak, Vidikovac, Miljakovac, Petlovo brdo, Labudovo brdo- mogao si da biraš stanove po ceni kvadrata od 900 do 1.000 EUR, ali kupaca nije bilo nigde jer zbog opšte krize gotovo niko nije imao keš za kupovinu, niti se iko usuđivao da podigne kredit.

Logika kaže da ako je godinu dana prodaja stanova oborena 40%, skupio se ogroman broj stanova koje vlasnici nisu mogli da prodaju, tako da kupci imaju daleko veći izbor.
 
Ovo je novi nivo kukanja. Desio se nezaustavljiv pad vec mesecima, ali sada je jos gore nego kada su cene bile vise pre godinu dana.😀

Ja ne znam sta se dobija padom cena ako si na kiriju potrosio mnogo vise novca cekajuci taj pad.
Druže, postoje banke. Staviš novac na štednju i dobiješ 4,5% kamate svake godine. Za to vreme tvoj stanodavac plaća porez za stan i popravke u stanu, a ti nakriviš kapu i gledaš na Wolf- ovom sajtu kako padaju cene.

Strpljen spašen. Ko bude strpljiv i sačekao godinu dana, za isti novac dobiće lepšu lokaciju, lepši stan i veći broj kvadrata😻🍀🦔🐾
 
Tebi Shade svkaka cast, ti si samac, u Rumi, doboro zaradjujes, a jedes integralne grisine i leblebije, ko gore pomenuti shishmish i ulazes u nepokretnosti i svaka tebi cast. Tako treba, ne brinem za tebe, samo nemoj da se zenis. :) E sad, ovde je poenta da neki vide uzlazni trend u date tri slike i tvrde da je crno u stvari belo. Nije ovo kukanje, nego ilustracija stanja na terenu.
Pogledajte rezultate za novembar, dobar deo još uvek nije unet, ali sudeći po onome što jeste, u velikoj većini gradova i opština cene i dalje padaju. Tri meseca uzastopnog pada, teško će biti da je slučajno.
 
Što ti njemu govoriš das ne ženi, on zna kakos kuća kući, još da nađe ženu koja zna da špara dinar...leb lebije su zdrave ko dren. Jel ima neki pouzdan izvor stanja prodaje u NS. Navodno je mnogo loše.
10 meseci uzastopno je bio pad prodaje 40%, zatim u oktobru pad prodaje čini mi se manji od 30%, videćemo šta će se događati dalje.
 
Tema opet postaje blog za hristijanjenje i histerijanjenje.

Druže, postoje banke. Staviš novac na štednju i dobiješ 4,5% kamate svake godine.
Opet promovises bankstere i podrzavas ih u tome sto rade!

Postoji nesto sto se zove EKS, ali zato ne postoji banka kod koje dobijas 4,5% na evre svake godine. Da si ulupala svoj novac kod bankstera znala bi i za jedno i za drugo.
 
Poslednja izmena:
Druže, postoje banke. Staviš novac na štednju i dobiješ 4,5% kamate svake godine. Za to vreme tvoj stanodavac plaća porez za stan i popravke u stanu, a ti nakriviš kapu i gledaš na Wolf- ovom sajtu kako padaju cene.

Strpljen spašen. Ko bude strpljiv i sačekao godinu dana, za isti novac dobiće lepšu lokaciju, lepši stan i veći broj kvadrata😻🍀🦔🐾
Nakrivljena kapa lakse pada sa glave od one koja stoji ravno.

Ima smisla, ali si malo zaboravila period koji je za nama. U tom periodu si za stednju mogla dobiti nista, a kiriju si placala toliko da je nikakav pad nece nadoknaditi.
U prevodu, ako si 5 godina bila podstanar, platila si 25000e za kiriju. Tako da stan koji budes kupila za 100 000e zapravo te kosta 125 000e. A to znaci i da ti cena padne 25%, nista nisi uradila, isto bi ti bilo kao da si pre 5 godina kupila stan.

Ti trenutnmo nisi u fazi boljeg prolazenja sa kupovinom stana, nego u fazi cupanja do pozitivne 0. Posto su te prethodne procene ukanalile.
 
Ovo nije tačno. U vreme prethodne ekonomske krize je ponuda stanova bila prilično dobra, Mirijevo, Cerak, Vidikovac, Miljakovac, Petlovo brdo, Labudovo brdo- mogao si da biraš stanove po ceni kvadrata od 900 do 1.000 EUR, ali kupaca nije bilo nigde jer zbog opšte krize gotovo niko nije imao keš za kupovinu, niti se iko usuđivao da podigne kredit.

Logika kaže da ako je godinu dana prodaja stanova oborena 40%, skupio se ogroman broj stanova koje vlasnici nisu mogli da prodaju, tako da kupci imaju daleko veći izbor.
Ја сам искључиво заинтересован за Нови Београд. Делови града које си набројала мени не играју никакву улогу. Ту ми је свака цена превисока.
 
Ја сам искључиво заинтересован за Нови Београд. Делови града које си набројала мени не играју никакву улогу. Ту ми је свака цена превисока.
Ako si iskeširao 2800-3.000 EUR za kvadrat u blokovima, evo da te obavestim da si se pošteno za... i da će do kraja godine tamo kvadrat biti bar 20% jeftiniji. Da si bio malo strpljivi, za isti novac dobio bi veći broj kvadrata, lepši stan, ili lepšu lokaciju.

Ako si kupio stan na nekoj extra lokaciji na 5 minuta od centra, to već ne znam, možda se i nisi prešao. Tu ne verujem da će biti mnogo pomeranja, možda 10%.
 
Vrh