Šta je novo?

Cene nekretnina

Hvala na odgovoru, chiki.
Povrsina te parcele, tj. tog puta je nesto iznad 5 ari.

Zar ne bi trebala cena da bude niza od trzisne posto je rec o putu koji se ne moze koristiti ni kao gradjevinsko ni kao poljoprivredno zemljiste.
Ima logike ali njihove parcele ne bi mogle postati građevinske da nije bilo te parcele koja je opredeljena za put. Pošto to nije put u katastru ti možeš to da ga preoreš i poseješ kukuruz i oni trebaju da budu svesni toga.
Ne kažem da trebaš da im skineš kožu s leđa ili da zaoštravaš odnose ali cena treba da se kreće od one pre korone do danas pa možda nešto na sredini.
Možda su i ranije cimali da prodaš pa je ok da bude niža od tržišne. Jel tvoja parcela izlazi na taj put?
 
Ima logike ali njihove parcele ne bi mogle postati građevinske da nije bilo te parcele koja je opredeljena za put. Pošto to nije put u katastru ti možeš to da ga preoreš i poseješ kukuruz i oni trebaju da budu svesni toga.
Ne kažem da trebaš da im skineš kožu s leđa ili da zaoštravaš odnose ali cena treba da se kreće od one pre korone do danas pa možda nešto na sredini.
Možda su i ranije cimali da prodaš pa je ok da bude niža od tržišne. Jel tvoja parcela izlazi na taj put?
Ne, moja parcela ne izlazi na taj put, a postoje drugi putevi koje koristim. Sam taj put na svom jednom kraju spaja prometnu ulicu a na drugom se nadovezuje na puteve koji su u privatnom vlasnistvu drugih.
 
Priča pred izbore
To su svi pričali prvo Velja Ilić sa famoznih 50-100e takse za legalizaciju po objektu i 3 meseca rokom pa onda svi drugi preuzeli. Evo nas skoro 23 godine posle i gde se došlo... Opet na početak. Ti objekti su od početka takvi i kao takvi će i ostati osim u nekim retkim slučajevima da vlasnici baš žele da ih legalizuju pa onda nađu načina.
Moći će ljudi da žive ali pravu materijalnu vrednost nemaju. Možeš ih iznajmljivati migrantima i to je to...
 
Виктори Гарденс први попустио међу већим играчима и то за 300 евра :vops:
Može li neki screenshot ili da verujemo na reč? Na sajtu ništa ne vidim a ni na Kadeninom (jer oni vrše prodaju)... Ili sam prevideo nešto.
 
Kako da ne spuste, nosioci projekat su dva pravna lica registrovana pre par godina sa malo kapitala, treba im novac kupaca da krenu u realizaciju, isto vazi i za Marinu Dorcol...Tesko dobiti finansijsko projektovanje na ovim cenama i u ovim okolnostima...
Sto bi rekli , sta kog investitori da odluce, pogresice...
 
Kako da ne spuste, nosioci projekat su dva pravna lica registrovana pre par godina sa malo kapitala, treba im novac kupaca da krenu u realizaciju, isto vazi i za Marinu Dorcol...Tesko dobiti finansijsko projektovanje na ovim cenama i u ovim okolnostima...
Sto bi rekli , sta kog investitori da odluce, pogresice...
Mogu da dobiju svi finansiranje od banaka, ali onda moraš imati biznis plan, moraš imati plan otplate, moraš imati sales po kvartalima ili po fazama izgradnje i naravno plan B ako ne ide prodaja kako ste zamislili.
Ako ideš na direktnu prodaju i tako finansiraš izgradnju naravno onda nisi uslovljen bankom koja ti diše za vratom svaki mesec i ako se ne prodaje kako želiš čekaš...
 
Ако неко сумња нека их позове и пита. Само у директној комуникацији добијате ту цену, што не чуди.
 
Ако неко сумња нека их позове и пита. Само у директној комуникацији добијате ту цену, што не чуди.
OK! Hvala na info! Stari zapadni trikovi - list price ostaje - a onda dajes popust ispod žita ili cash back akcije.
Čim su počeli s tim preko telefona znači da je dogorilo do noktiju i moraju probati s popustima! U svakom slučaju tako veliki projekat s 10% popusta mora da se čuje i kod drugih.
Iako je nedelja štednje podbacila s kamatama (očekivao sam bolje) mislim i dalje da treba čekati sledeće leto (2024) i onda u shopping. Naravno to se ne odnosi na kupce prvog stana ili stana gde će fizički živeti.
 
Može li neki screenshot ili da verujemo na reč? Na sajtu ništa ne vidim a ni na Kadeninom (jer oni vrše prodaju)... Ili sam prevideo nešto.
Screenshot_2023-11-03-13-12-01-05_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

Spustili su cenu 10% krajem septembra, a sad je skliznulo još 50 evrića.
IMG_20231103_131831.jpg


Zanimljivo je i da Viva Residences ima prodajni dan na isti datum, sa novom selekcijom stanova. Sećam se krajem prošle godine ljudi se tukli za stanove ko penzioneri za piliće u Lidlu...
Skinuli su i cene stanova sa sajta.
Screenshot_2023-11-03-14-15-24-79_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg


Pojedini manji igrači su već spustili cene 5-10%, ali to je teže ispratiti. Ja znam za krajeve koje pratim, recimo blizu cvetka. U principu mi deluje da je širi centar udario u 3.000 evra po kvadratu i odbio se nazad.

Starogradnja stoji po oglasima, ko spusti više puta, proda, ko ne spušta taj ionako ne prodaje stvarno. Manje stanove ne pratim, to verovatno i dalje ide dobro.

Ponuda i dalje nije sjajna, ali mislim da idemo u dobrom smeru. Nema razloga za žurbu, da kupiš potkrovlja, duplekse i suterene po ludačkim cenama, jer se plašiš da će sutra da ode za 10% gore. Pratiš, gledaš, pa kad ti izađe nešto gde stvarno vidiš sebe, razmotriš i kupiš.

Do tad štednjica, jeste malo niža nego prošle godine, ali pojedine banke nude bolje uslove od oficijelnih. Ja sam dobio dobru ponudu za reoročenje recimo.
 
Pogledajte prilog 179173
Spustili su cenu 10% krajem septembra, a sad je skliznulo još 50 evrića.
Pogledajte prilog 179177

Zanimljivo je i da Viva Residences ima prodajni dan na isti datum, sa novom selekcijom stanova. Sećam se krajem prošle godine ljudi se tukli za stanove ko penzioneri za piliće u Lidlu...
Skinuli su i cene stanova sa sajta.
Pogledajte prilog 179178

Pojedini manji igrači su već spustili cene 5-10%, ali to je teže ispratiti. Ja znam za krajeve koje pratim, recimo blizu cvetka. U principu mi deluje da je širi centar udario u 3.000 evra po kvadratu i odbio se nazad.

Starogradnja stoji po oglasima, ko spusti više puta, proda, ko ne spušta taj ionako ne prodaje stvarno. Manje stanove ne pratim, to verovatno i dalje ide dobro.

Ponuda i dalje nije sjajna, ali mislim da idemo u dobrom smeru. Nema razloga za žurbu, da kupiš potkrovlja, duplekse i suterene po ludačkim cenama, jer se plašiš da će sutra da ode za 10% gore. Pratiš, gledaš, pa kad ti izađe nešto gde stvarno vidiš sebe, razmotriš i kupiš.

Do tad štednjica, jeste malo niža nego prošle godine, ali pojedine banke nude bolje uslove od oficijelnih. Ja sam dobio dobru ponudu za reoročenje recimo.
A onda kao ja pozoveš tu istu Vivu i čuješ kako su već generalno sve prodali a da nisu ni stigli do prodajnog dana. I onda ne znaš šta da misliš…
 
A onda kao ja pozoveš tu istu Vivu i čuješ kako su već generalno sve prodali a da nisu ni stigli do prodajnog dana. I onda ne znaš šta da misliš…

Možda su otpale neke rezervacije? Mada što bi organizovali prodajni dan da nemaju dobru ponudu stanova za kupce. Znači da nije tako bajno ni investitorima za koje je inicijalno izgledalo da dobro prodaju stanove.

Činjenica je da sad ima gomila novogradnje po BG koja mesecima jedva da prodaje išta, neki se približavaju 80%, neki čak i useljenju... To je pre koju godinu bilo nezamislivo, prodavalo se sve i pre nego što zabodu prvi ašov :)
 
Pogledajte prilog 179173
Spustili su cenu 10% krajem septembra, a sad je skliznulo još 50 evrića.
Pogledajte prilog 179177

Zanimljivo je i da Viva Residences ima prodajni dan na isti datum, sa novom selekcijom stanova. Sećam se krajem prošle godine ljudi se tukli za stanove ko penzioneri za piliće u Lidlu...
Skinuli su i cene stanova sa sajta.
Pogledajte prilog 179178

Pojedini manji igrači su već spustili cene 5-10%, ali to je teže ispratiti. Ja znam za krajeve koje pratim, recimo blizu cvetka. U principu mi deluje da je širi centar udario u 3.000 evra po kvadratu i odbio se nazad.

Starogradnja stoji po oglasima, ko spusti više puta, proda, ko ne spušta taj ionako ne prodaje stvarno. Manje stanove ne pratim, to verovatno i dalje ide dobro.

Ponuda i dalje nije sjajna, ali mislim da idemo u dobrom smeru. Nema razloga za žurbu, da kupiš potkrovlja, duplekse i suterene po ludačkim cenama, jer se plašiš da će sutra da ode za 10% gore. Pratiš, gledaš, pa kad ti izađe nešto gde stvarno vidiš sebe, razmotriš i kupiš.

Do tad štednjica, jeste malo niža nego prošle godine, ali pojedine banke nude bolje uslove od oficijelnih. Ja sam dobio dobru ponudu za reoročenje recimo.
Hvala puno Wolfe! Car si! Ovo su konkretni screen shotovi i na osnovu toga se vidi.

Što se tiče štednje mislim da si u pravu. Jer meni ističe u decembru dinarska (bio sam 6 meseci) i zvao ih i rekao da li da prebacujem na ženu jer ona je novi klijent ili da mi daju iste uslove kao novim klijentima a ne kao starim koji su 1,5% niže kamate. Kazali su "ne morate ništa da prebacujete na nikoga dođite da se dogovorimo"! Niko ne sme na sajtu izgleda da objavljuje ali imaju prostora da to u direktnoj komunikaciji urade.
 
Vrh