Šta je novo?

Cene nekretnina

Spinuješ. Slažem se sa prethodnim komentatorom.

Dakle nije bitno da li agent znao, i da li je to opšte poznato ili ne, već da li je to dobro ili loše što je tako.

Agent se zabezeknuo zato što pretpostavljam da misli da je veoma loše ovo u čemu mi živimo.
Nemoj čoveku rušiti sneška. Malo mu je relevantan Numbeo, malo nije. Spin majstor.
 
Spinujem da je razlika u standardu izmedju Srbije i Svedske opste poznata cinjenica? Ok, lol.
Spinuješ, jer nije bilo reči o tome.
Naveden je primer agenta iz Švedske koji ne poznaje lokalno srpsko tržište i ti onda spinuješ na Numbeo.

Jel možeš da objasniš kako si zaključio da na osnovu toga što čovek ne poznaje srpsko tržište nije čuo za Numbeo?

Ko je čuo za Numbeo, upoznat je sa svakim tržištem u svetu? Evo, svi beogradski agenti znaju iz topa da ti odgovore o tržištu u Jerevanu, u suprotnom nisu čuli za Numbeo.

Šta bi sa superprvodnikom na sobnoj temperaturi? Jel počela revolucija?
 
Spinuješ, jer nije bilo reči o tome.
Naveden je primer agenta iz Švedske koji ne poznaje lokalno srpsko tržište i ti onda spinuješ na Numbeo.

Jel možeš da objasniš kako si zaključio da na osnovu toga što čovek ne poznaje srpsko tržište nije čuo za Numbeo?

Ko je čuo za Numbeo, upoznat je sa svakim tržištem u svetu? Evo, svi beogradski agenti znaju iz topa da ti odgovore o tržištu u Jerevanu, u suprotnom nisu čuli za Numbeo.
Da, ocekivao bih od coveka koji je AGENT ZA NEKRETNINE da je otprilike upucen u stanje na svom kontinentu. Da je svestan koji gradovi su redovno u samom vrhu te Numbeo liste priustivosti a koji na dnu. Da mu nije neki sok ako neka zemlja na Balkanu van EU ima za 2% vece kamate za stambene kredite od Svedske. Ne govorim o prosecnom Svedjaninu vec o coveku kome je to domen posla.

Ne ocekujem da zna prosecnu cenu kvadrata na Savskom Vencu u evro, ali ove stvari ne vi trebale da mu budu sok.

Kada mi neko napise post kako se AGENT ZA NEKRETNINE sokirao na te cinjenice, vise me zacudi neznanje tog agenta.

Šta bi sa superprvodnikom na sobnoj temperaturi? Jel počela revolucija?
Izgleda da nije potvrdjena tvrdnja iz originalne publikacije. Ne znam kako to potvrdjuje tvoju tezu da je u pitanju skoro beznacajno otkrice.
 
U soku je koliko je kupovina stana u Beogradu nepristupacna prosecnom kupcu. I to je uzeo u obzir samo cene kvadrata i kamatu. Nisam mu ni pricao da su plate daleko nize kod nas, ali ajde da kazemo da vecina stranaca zna da nismo jos dostigli Austriju. Jos da vidi kako izgledaju nasi stanovi i kakve su zgrade i oko zgrada morao bih da mu dam secer i vodu.
Austrija je možda top zemlja na planeti u odnosu zarade i troskova. Centar imperije koja je trajala 1000 godina. Kažeš 'nismo još dostigli', kao da je Austrija Albanija 😀

Dalje, meni je poseta Stokholmu pre par godina ostavila utisak da se ne živi baš toliko dobro, kao što neki u Srbiji predstavljaju, mahinalno, radi imidža ili interesa. Nisam stekao utisak da lagodno živi radnicka ili srednja klasa.

Ne znam cene nekretnina u Svedskoj, ali sumnjam da je u Stokholmu cena stana "pristupačna prosečnom kupcu". Šta je uopšte prosečan kupac?
 
Da, ocekivao bih od coveka koji je AGENT ZA NEKRETNINE da je otprilike upucen u stanje na svom kontinentu. Da je svestan koji gradovi su redovno u samom vrhu te Numbeo liste priustivosti a koji na dnu. Da mu nije neki sok ako neka zemlja na Balkanu van EU ima za 2% vece kamate za stambene kredite od Svedske. Ne govorim o prosecnom Svedjaninu vec o coveku kome je to domen posla.

Ne ocekujem da zna prosecnu cenu kvadrata na Savskom Vencu u evro, ali ove stvari ne vi trebale da mu budu sok.

Kada mi neko napise post kako se AGENT ZA NEKRETNINE sokirao na te cinjenice, vise me zacudi neznanje tog agenta.


Izgleda da nije potvrdjena tvrdnja iz originalne publikacije. Ne znam kako to potvrdjuje tvoju tezu da je u pitanju skoro beznacajno otkrice.

Opet spinuješ.
Ekvivalent da Šveđanin zna o nekretninama u Srbiji je kao da Srbin zna o nekretninama u Moldaviji, Gruziji, Jermeniji. Možda i zna poneko, ali daleko je to od nekog pravila.

Šok kad se čuje za kamate usledi kao šlag na tortu (cene nekretnina + plate).

Opet spinuješ. Niko nije rekao da bi to bilo beznačajno otkriće, nego sve i da jeste (a nije) u prethodnim stvarnim otkrićima (grafen i slično) bilo je potrebno 15+ godina do kakve takve upotrebe. Ovde se proglasila revolucija 7 dana nakon objavljivanja prvog rezultata.
 
Opet spinuješ.
Ekvivalent da Šveđanin zna o nekretninama u Srbiji je kao da Srbin zna o nekretninama u Moldaviji, Gruziji, Jermeniji. Možda i zna poneko, ali daleko je to od nekog pravila.

Šok kad se čuje za kamate usledi kao šlag na tortu (cene nekretnina + plate).

Opet spinuješ. Niko nije rekao da bi to bilo beznačajno otkriće, nego sve i da jeste (a nije) u prethodnim stvarnim otkrićima (grafen i slično) bilo je potrebno 15+ godina do kakve takve upotrebe. Ovde se proglasila revolucija 7 dana nakon objavljivanja prvog rezultata.
Svedjanin koji je AGENT ZA NEKRETNINE, treba da otprilike zna, kao sto bi i Srbin trebalo da zna za Jerevan ako se time bavi. Pogotovo kada je u pitanju kontinentalni ekstrem, sto Beograd jeste. Velikim slovima dva puta napisem i opet se nekako izgubi.

Ti si rekao da je manje vise beznacajno otkrice. Ok za maglev vozove vozove i to je to.

Da ne pricam napamet, evo sta si pisao:

Pročitao članak. Većina se svodi na efikasnost što sam i napisao (osim MRI).

Kao što sam napisao, maglev bi se možda gradio u Kini.

Fuzija. I danas postoje superprovodnici pa nemamo fuzijske reaktore u upotrebi. Da imamo fuziju, efikasnost provodnika nam ne bi ništa značila jer bi energije bilo skoro beskonačno.

Sve se svodi na efikasnost.
A tolika pompa o nečemu što je objavljeno pre nekoliko dana, što niko još uvek nije ponovio i potvrdio, savršeno opisuje današnje društvo. Samo bull bull bull, magični metak koji sve rešava.

Da je neko izašao i rekao povećaćemo efikasnost transfera struje za 5% niko se ne bi ni osvrnuo. Ali pronašli smo materijal danas, eto fuzije sutra, to je ono što se prodaje.
 
Poslednja izmena:
Svedjanin koji je AGENT ZA NEKRETNINE, treba da otprilike zna, kao sto bi i Srbin trebalo da zna za Jerevan ako se time bavi. Pogotovo kada je u pitanju kontinentalni ekstrem, sto Beograd jeste. Velikim slovima dva puta napisem i opet se nekako izgubi.

Ti si rekao da je manje vise beznacajno otkrice. Ok za maglev vozove vozove i to je to.

Da ne pricam napamet, evo sta si pisao:
Ti baš imaš problem sa napisanim.

Prvo, što se agenata za nekretnine tiče, ako nađeš jednog koji ima čak i najmanju predstavu o tržištu u Jerevanu skidam kapu. A tek da je to nešto što bi svaki trebao da zna je nonsens.

Oko superprovodnika. Sve što sam napisao i dalje stoji. Nikakva revolucija. Sajajno otkriće (koje da je tačno) bi u roku od 20+ godina dovelo do poboljšanja svakodnevnog života ali ne toliko da bi se nazvalo revolucijom.
I to sam napisao.
Glavna poenta je bila u hypu (kog je nauka do sad bila manje više izuzeta) gde se za 7 dana stvara takva euforija da je pronađeno rešenje za sve probleme.
A takav pristup danas može da se vidi u svakom domenu života (Expo, bull, rusi, idemo nekretnine). Čim neko kaže, ček stani, postavi neko osnovno pitanje (kanalizacija, superprovodnici koji postoje a fuzije još nema pa kako će superprovodnik na sobnoj T to da promeni) onda se kreće u spinovnaje o "beznačjanom otkriću".
 
Da, ocekivao bih od coveka koji je AGENT ZA NEKRETNINE da je otprilike upucen u stanje na svom kontinentu. Da je svestan koji gradovi su redovno u samom vrhu te Numbeo liste priustivosti a koji na dnu. Da mu nije neki sok ako neka zemlja na Balkanu van EU ima za 2% vece kamate za stambene kredite od Svedske. Ne govorim o prosecnom Svedjaninu vec o coveku kome je to domen posla.

Ne ocekujem da zna prosecnu cenu kvadrata na Savskom Vencu u evro, ali ove stvari ne vi trebale da mu budu sok.

Kada mi neko napise post kako se AGENT ZA NEKRETNINE sokirao na te cinjenice, vise me zacudi neznanje tog agenta.


Izgleda da nije potvrdjena tvrdnja iz originalne publikacije. Ne znam kako to potvrdjuje tvoju tezu da je u pitanju skoro beznacajno otkrice.
Zasto je onda Vradovic, kada sam izneo dokaze crno na belo, morao da kontaktira nekog svog coveka da proveri cene od 2600e/m2 na 15min od centra Stokholma? Hoces da kazes da je Vradovic los agent za nekretnine?

Elem to sto se agent za nekretnine u Stokholmu sokirao govori koliko su nasi ljudi u losem polozaju pri ovakvim cenama kvadrata. I govori o tome da se gasterbajterima bas i ne isplati da kupuju u Beogradu po ovim cenama. Jednom recju ovo stanje je neodrzivo.

Malo da pojasnim situaciju. Sticajem okolnosti sreo sam se sa agentom i nekim nasim ljudima koji prodaju stan i kukaju oni kako moraju da prodaju stan jer ne mogu da izdrze ovakvu ratu nakon skoka kamatnih stopa na 4.5%. I pitaju me kolika je kamata kod nas u Srbiji. E tu je nastao sok. Pa reko cekaj, a tek da vidite cene kvadrata, ovih vasih 4000e/m2 nije daleko od Beograda.

Defke je poceo ozbiljno da smara i spamuje. Covek oseca potrebu da svakom odgovori. Sta si ti, neka tehnicka podrska na ovom forumu?
 
Veliki pozdrav za celu ekipu,
pratim vas vec dugo vremena i ima zanimljivih stavova.
Razmisljao sam se u kupovini stana u Bg ili veceg u Uzicu ali trenutno je to na holdu.
Poseban pozdrav za Labuda, mog zlatiborskog komsiju, uslovno receno.
Mada su moji stavovi o zlatiboru sa koga upravo kucam, prilicno drugaciji od njegovih
 
Zasto je onda Vradovic, kada sam izneo dokaze crno na belo, morao da kontaktira nekog svog coveka da proveri cene od 2600e/m2 na 15min od centra Stokholma? Hoces da kazes da je Vradovic los agent za nekretnine?

Elem to sto se agent za nekretnine u Stokholmu sokirao govori koliko su nasi ljudi u losem polozaju pri ovakvim cenama kvadrata. I govori o tome da se gasterbajterima bas i ne isplati da kupuju u Beogradu po ovim cenama. Jednom recju ovo stanje je neodrzivo.

Malo da pojasnim situaciju. Sticajem okolnosti sreo sam se sa agentom i nekim nasim ljudima koji prodaju stan i kukaju oni kako moraju da prodaju stan jer ne mogu da izdrze ovakvu ratu nakon skoka kamatnih stopa na 4.5%. I pitaju me kolika je kamata kod nas u Srbiji. E tu je nastao sok. Pa reko cekaj, a tek da vidite cene kvadrata, ovih vasih 4000e/m2 nije daleko od Beograda.

Defke je poceo ozbiljno da smara i spamuje. Covek oseca potrebu da svakom odgovori. Sta si ti, neka tehnicka podrska na ovom forumu?
Vece kamate nego u Svedskoj i nepovoljniji odnos prihoda i cena kvadrata nisu neka novotarija vec stanje koje ovde vazi barem 15 godina. Ako je neodrzivo, dosta se dugo odrzava.

Ne znam dal je to ista kategorija znanja kao i neki pojedinacan stan koji iskace iz proseka, niti da li je vradovic agent za nekretnine.

I kako mi sad postavis pitanje, a pises da spamujem? Odluci se jel zelis odgovor ili ne.
 
Zasto je onda Vradovic, kada sam izneo dokaze crno na belo, morao da kontaktira nekog svog coveka da proveri cene od 2600e/m2 na 15min od centra Stokholma? Hoces da kazes da je Vradovic los agent za nekretnine?

Elem to sto se agent za nekretnine u Stokholmu sokirao govori koliko su nasi ljudi u losem polozaju pri ovakvim cenama kvadrata. I govori o tome da se gasterbajterima bas i ne isplati da kupuju u Beogradu po ovim cenama. Jednom recju ovo stanje je neodrzivo.

Malo da pojasnim situaciju. Sticajem okolnosti sreo sam se sa agentom i nekim nasim ljudima koji prodaju stan i kukaju oni kako moraju da prodaju stan jer ne mogu da izdrze ovakvu ratu nakon skoka kamatnih stopa na 4.5%. I pitaju me kolika je kamata kod nas u Srbiji. E tu je nastao sok. Pa reko cekaj, a tek da vidite cene kvadrata, ovih vasih 4000e/m2 nije daleko od Beograda.

Defke je poceo ozbiljno da smara i spamuje. Covek oseca potrebu da svakom odgovori. Sta si ti, neka tehnicka podrska na ovom forumu?
Ne razumem, zar je potrebno imati insidera koji poznaje tržište Stocholma da bi se utvrdile lokalne cene? U Beogradu ti ne treba niko, pogledaš RGZ ili www.cenenekretnina.com i vidiš sve lokacije, površinu, cenu realizovanih transakcija. Ne verujem da je u Švedskoj, koja ima daleko viši nivo razvijenosti od Srbije potrebno angažovati "svog čoveka" za ovako trivijalnu informaicju.

Stocholm je relativno mali grad sa dobrim javnim prevozom, tako da su skoro svi delovi grada i mnoga predgrađa "15 minuta od centra" Tako da to što ti pišeš nije baš previše relevatno. Bilo šta u centralnom delu Stocholma je mnogo skuplje nego u Beogradu, uporedi cene u Östermalm-u u odnosu na Dorćol uopšte nije za poređenje.
 
To sto Beograd mozda jeste godinama na vrhu numbeo liste za Evropu ne znaci da se taj koeficijent ne menja i ne znaci da se nece promeniti, pogotovu zato sto verujem da, kao sto se mozda necemo vratiti na cene nekretnina pre korone, tako se verovatno necemo vracati ni na kamatne stope pre korone. Okolnosti su druge u odnosu na raniji period, nista nije uklesano u kamenu, tako da ne znaci da se nece promeniti.

Vest nevezano za komentar:
 
Ne razumem, zar je potrebno imati insidera koji poznaje tržište Stocholma da bi se utvrdile lokalne cene? U Beogradu ti ne treba niko, pogledaš RGZ ili www.cenenekretnina.com i vidiš sve lokacije, površinu, cenu realizovanih transakcija. Ne verujem da je u Švedskoj, koja ima daleko viši nivo razvijenosti od Srbije potrebno angažovati "svog čoveka" za ovako trivijalnu informaicju.

Stocholm je relativno mali grad sa dobrim javnim prevozom, tako da su skoro svi delovi grada i mnoga predgrađa "15 minuta od centra" Tako da to što ti pišeš nije baš previše relevatno. Bilo šta u centralnom delu Stocholma je mnogo skuplje nego u Beogradu, uporedi cene u Östermalm-u u odnosu na Dorćol uopšte nije za poređenje.
Slao sam linkove, i tamo imas ogranicenje brzine tako da tih 15min autom nije bas toliko velika kilometraza. Ali bar si pokusao da osporis, pohvala za tebe ;)
Nije bas dovoljno pogledati javni registar prodaja. Treba i da poznajes malo grad pa da vidis sta kupujes. A u Beogradu uglavnom kupujes raspad starogradnju, a ni novogradnja bas nije za pohvalu, pocevsi od bg na vodi. Sem toga na rgz se ne vidi da je Beograd sabijen kao favela.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ar4
Ovaj forum vise sluzi za reklamu za prodaju nekretnina i promociju misljenja da su sadasnje cene realne i jeftine nego za neku ozbiljnu diskusiju.
Bukvalno nema jedne osobe na temi koja tvrdi da su sadasnje cene 'realne i jeftine', a kamoli da je to neko dominantno misljenje.

Ako vec hoces ozbiljnu diskusiju red je da ne banalizujes napisano.

"Ozbiljna diskusija' je valjda da svi horski ponavljamo 'sta nam radeee, ovo samo kod nas ima'.
 
Nemojte se pravdati Defketu.
Samo iz inata ne kupujte nekretnine i lozite druge da ne kupuju. Botovanje na prefinjeni i ugladjeni nacin :)
Sto bi rekla poslovica, ko botuje zlo ne misli. :)
 
Vrh