Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

oko 3000 eura sa PDV.

Pa dobro, ocekivala sam da ce biti vise, imajuci u vidu da se u Belvilu prodavalo za 2000, ytong univerzitetska gradnja.
 
za te pare bi kuhinja trebala da bude bar 3X prostranija.
a ugaona je izgleda u ovim krajevima i dalje vr' vr'ova enterijera dn. boravka. bez nje nemos docekati tazbinu i svojtu izgleda.
 
Oni nisu prodali stanove vec su rezervisali sta god to znacilo... A bilo je 10 000 prijavljenih. ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rezervacija košta soma evra. Ne verujem da neko baca te pare tek tako.



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Бар 10% ће одустати који су резервисали, шта је сома наспрам 300 сома.
 
Bilo je u ponudi cca 130 stanova 297-160(W residences) znači rezervisano je oko 100-nak stanova.
 
vradovic":yacglx36 je napisao(la):
Danas i sutra krece haos oko prodaje stanova :)

Po mom misljenju trebali su odmah da startuju sa barem 5-6 takvih zgrada sa prodajom. Ovako ce samo biti navala i ljudi ce biti nervozni.
Mora da se šališ. Pa ko je toliko lud da plaća stotine hiljada evra za stanove tog tipa sa pogledom na bezlične tranzicione staklene zgradice i socrealističke blokove sa jedne strane reke i Kameničku, Picin park, Zelenjak i ceo onaj urbanistički horor podno Terazija na drugoj strani. Sve i da uspeju da podignu te stanove teško će za njih naći kupce po projektovanoj ceni, pa tako da će ili otići budzašto ili će zvrjati prazni , a naravno orgomne gubitke zbog sve te zaje*******ancije će plaćati gradjani tj. njihova deca i unuci
 
Prodata skoro cela "A" kula!
M. T. Kovačević | 03. oktobar 2015. 20:31 | Komentara: 0
Kupovina stanova u "Beogradu na vodi". Već "planuli" najskuplji kvadrati
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ela-A-kula

ZA samo sedam sati prodata je većina ponuđenih stanovi u Kuli "A". Budući žitelji "Beograda na vodi" u subotu su se u zgradi Beogradske zadruge najviše interesovali za one najekskluzivnije i najskuplje nekretnine. Iako koštaju od 300.000 do 400.000 evra, oni su prvi "planuli".

Prvog dana prodaje javilo se preko 130 kupaca. Posle analize, ali i gledanja makete, najveći broj se odlučio da otvori novčanik i uplati 1.000 evra, koliko je rezervacija stana.

Da bi zaštitili mušterije od novinara, predstavnici firme "Beograd na vodi" su zabranili novinarskim ekipama da izveštavaju sa događaja. Prodaja stanova tekla je tako što bi svaki kupac dobio svoj broj, da bi ga potom preuzeo agent prodaje.

S obzirom na takva pravila, da bi dobili tačne podatke, reporter "Novosti" se prijavio kao kupac. U 16 časova na raspolaganju su bila svega četiri jednosobna stana veličine između 55 i 60 kvadrata. Najjeftiniji je bio onaj od 57 kvadrata, sa pogledom na grad. Cena sa PDV 169.000 evra. Međutim, gde je 169.000, tu je i dodatnih 19.800 za garažno mesto, koje je obavezno kupiti.

- Svaki stan ima terasu, a u oviru stambene kule mogu da se koriste zatvoreni bazen i teretana - objašnjavaju izuzetno ljubazni agenti. - Za stanare će postojati i dva parka. Jedan, sa bogatim sadržajima, nalaziće se na platou zgrade s pogledom na Savu, dok će se drugi nalaziti na četvrtom spratu zgrade.

I dvosobni stanovi su bili traženi. Nekretnina od 85-90 kvadrata košta oko 280.000 evra, plus garažno mesto.

Svi stanari, pored redovnih računa, moraće posebno da plaćaju stavku - održavanje zgrade. O njihovoj bezbednosti 24 časa brinuće i profesionalno obezbeđenje.

Nikola Nedeljković, direktor "Beograda na vodi", rekao je sinoć da je prodato više od 75 odsto ponuđenih stanova.

KUPCI UGLAVNOM SRBI
ZA 296 stanova prijavio se oko 6.500 zainteresovanih. Oni koji su pazarili stan za oko dve i po godine trebalo bi da se usele, jer je tada rok za završetak svih radova na višespratnicama.

- Imamo neočekivano visok broj zainteresovanih i onih koji su kupili stanove. Prema prvim informacijama, uglavnom su to Srbi, ali sa preciznim podacima izaći ćemo za desetak dana - rekao je u subotu premijer Aleksandar Vučić.
(K. M.)
 
Na stranu to što će uz same stanove prolaziti još godinama pruga i dva puta dnevno vozovi sa otrovnim materijama (prevrtanje cisterni sa vinil-hloridom avgusta 2003. godine). Ima ljudi koji vole vozove a ovo će im biti izuzetna prilika da ih svaku noć proprate.

Ja i dalje mislim da je ozbiljan problem rezonantna metalna kutija Zarićevog mosta po kojoj direktno vozi tramvaj i izaziva veoma glasnu buku a nije nikako atenuirana niti se planira. Ja sam živeo na Kalvariji (dakle kilometrima daleko) a leti sam ujutro čuo prvi tramvaj kao daleku potmulu jeku, kao prvi zvuk koji je razbijao tišinu tihog i usnulog grada.

Lično ne bih dao 1000 evra za kaparu. Zanima me koliki je stan vradovic rezervisao.
 
To je toliki Bullshit sto kazu amerikanci da je to nevidjeno. 75 % stanova prodato. Kladim se da nije niti jedan. Kao prvo ne kupujes kilogram paradajza na pijaci nego stan . Prvo ti treba pred ugovor pod kojim ides u banku da trazis kredit ili da imas kes, I tad ti treba bankarska potvrda da posedujes odredjenu sumu para. Treba naj manje nedelju dana dok se ne dodje do zakljucnog ugovora o kupovini. Prosek primanja , posed nekretnina , pokretnosti ne-pokretnosti I sve ostalo na osnovu cega mogu da sklope ugovor.
 
@tihiSrb
Ovde je očigledno da su u pitanju kupci sa gotovinom, odnosno bez kredita. Da bi dobili kredit treba da upišu stan u katastar pod hipotekom banke, a stan ne može da se upiše u katastar jer još nije izgrađen.
 
bilo bi lepo...kad bi neko i napravio neke slike od gradeliste...ove diskusije dal je dobro ili ne...nije bas za ovu stranu!
 
@bullwye

Fotografije od pre dva dana, sa 5 strane ove teme od korisnika "HoRuS": http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=20&t=3466&start=100#p351920


img7714.jpg



img7724.jpg
 
Da li neko strucan moze da objasni ukratko da li zgrada sa ovoliko prozora i aluminjumskom Alumill stolarijom(ona je u pokaznom stanu) moze da zadovolji minimum energetske efikasnosti koja je sada propisana zakonom?

Pitam iz razloga sto nema puno zidova koji se sada grade sa debljim slojem izolacije, a koliko se secam aluminijumska stolarija nije uspevala nikad da ima prolaz ispod U < 1W/m2K.

Po zakonu sada zid objekta mora da ima ispod 0.3W/m2k, a prozori ispod 1.8W/m2k , ali kod vecina zgrada je zid ~ 90% a prozori 10~ povrsine, a ovde maltene obrnuto.
 
http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1046994

Kupci su značajno doprineli svetloj budućnosti Srbije.
(Torbica, 4. oktobar 2015 11:45)

Veliki broj kupaca koji je kupio grandiozne stanove ukazao je veliko poverenje.
(jaca, 4. oktobar 2015 11:43)

Gradjani su prepoznali kvalitet i vaznost ovog projekta. To je samo jos jedan od dokaza da svi veruju u realizaciju Beograda na vodi.
(Mikelandjelo, 4. oktobar 2015 11:41)

Definitivno ima onih koji su skepticni oko izgradnje Beograda na vodi.Ali kao uvek u zivotu treba reskirati i uveren sam da ce se ulaganje u ovu nekretninu visestruko isplatiti.
(Cipelica1, 4. oktobar 2015 11:40)

Prodaja je prošla više nego uspešno.
(xyxyxyxyxyxy, 4. oktobar 2015 11:38)

Većina ljudi je prepoznala najoriginalniju stvar za kupovinu.
(Sladjana, 4. oktobar 2015 11:37)

Feonemnalan odziv i veliko poverenje kupaca govore samo o ozbiljnosti i radosnom iscekivanju svog buduceg stanovanja na ovom magicnom delu Beograda.
(Kiko, 4. oktobar 2015 11:35)

Sretni smo sto ovo drustvo ima i tako bogatih ljugi koji mogu kupiti stan u takvom okruzenju.Pocetna cena je prilicno niska i zasigurno nije realna, ali ni mesto gde ce biti izgradjeni stanovi je bez premca
(kos lepi, 4. oktobar 2015 11:35)

Kako i da ne prodaju kada je u pitanju vrhunski projekat sto su gradjani i prepoznali.
(Lolek, 4. oktobar 2015 11:34)

Gde su sada nevernici koji su blatili ovaj projekat a sada vidimo koliko nisu bili u pravu.
(Miloske, 4. oktobar 2015 11:33)

Bravo Vučiću, to smo svi od vas i ocekivali, to je put kojim Srbija treba da ide. Ugledajmo se svi na njega i pokrenimo se. Zasto mislite da niko od vas sutra nece biti u prilici da kupi i bolji stan od ovih sto se nude
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (vojkan, 4. oktobar 2015 11:32)

To nista nije cudno jer je u pitanju projekat svetskog kalibra i svi bi da tu imaju stan.
(Milija, 4. oktobar 2015 11:32)

Sve to je vec odavno predstavljeno ali su pojedinci namerno zeleli da obezvrede ovaj projekat laznim pricama kako to nece nikad zaziveti.
(Ilija, 4. oktobar 2015 11:31)

Stanovi nisu skupi za one koji imaju srednja preduzeca u Srbiji zato su brzo rasprodati.Inace su super stanovi.
(misa, 4. oktobar 2015 10:59)

Vidite da neki ljudi mogu kupiti.Što da ne nek se kupuje.
(Željica, 4. oktobar 2015 10:56)

Za očekivanje je bilo da se stanovi prodaju, jer će to biti stanovi vrhunskog kvaliteta i svako ko je planirao kupovinu nekretnina sigurno će se odlučiti za Kule.
(Baroš, 4. oktobar 2015 10:54)

Prodaja stanova je krenula dobro, "Beograd na vodi" postaje stvarnost.
(Cica, 4. oktobar 2015 10:53)

Izvrsno. Beograd ce konacno dobiti svoje lice!
(Dragance, 4. oktobar 2015 10:51)

Konacno ce moja Srbija da prosperira...ponosna sam na nju!
(Oki, 4. oktobar 2015 10:38)

Treba da budemo ponosni sto je toliki odziv kupovine stanova !
(Maja, 4. oktobar 2015 10:37)

Feonemnalan odziv i veliko poverenje kupaca govore samo o ozbiljnosti i radosnom iscekivanju svog buduceg stanovanja na ovom magicnom delu Beograda.
(Kajgana, 4. oktobar 2015 10:37)

BG na vodi ima blistavu buducnost
(havi, 4. oktobar 2015 10:20)

Ocigledno da znaju sta rade iz BG na vodi koliko god neki govorili da su sve suplje price.
(Krle, 4. oktobar 2015 10:12)

Verovatno da ovi stanovi i čitav taj kompleks će biti najegzotičnije mesto na celom Balkanu
(Lusi, 4. oktobar 2015 10:05)

Gradjani Srbije veruju u ovaj projekat i interesovanje za stanove to mozda i najbolje pokazuje.
(Dejan, 4. oktobar 2015 09:55)

Pravi nacin da se napuni budzet i smanji deficit, bravo !
(geza, 4. oktobar 2015 09:54)

U pitanju su kvalitetni stanovi, zato je i prodat toliki broj.
(Kosta, 4. oktobar 2015 09:45)

Za očekivanje je bilo da se stanovi prodaju, jer će to biti stanovi vrhunskog kvaliteta i svako ko je planirao kupovinu nekretnina sigurno će se odlučiti za Kule.
(Nevena, 4. oktobar 2015 09:09)

Jednostavno sa ovim projektom Beograd menja svoj izgled sa kojim ce dobiti znatno vise turista.Zasluzio je nas glavni grad ovakav projekat mnogo ranije samo na zalost nije imao ko da ga pokrene.
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (cukson, 4. oktobar 2015 09:05)

Cim je prelepo na maketi bice jos lepse kad se izgradi. Zao mi je samo sto mi sa juga nismo u mogucnosti da nasoj deci priustiumo ovakav stan....
(Ljilja, 4. oktobar 2015 09:03)

Za kratko vreme, za svega jedan dan prodato je više stanova nego za nekoliko meseci ranije, u Beogradu. Sve ovo govori koliko je atraktivna ova lokacija i koliko naših ljudi ima para za ovako nešto.
(Fića, 4. oktobar 2015 09:02)
 
hahahaha :D

Jutros uz kafu pre posla sam citao imbecilne komentare stranacke vojske i bio u iskusenju da ih podelim na forumu.
Pa onda rekoh, neka imamo mi i svoje `ekskluzivce` , ne trebaju nam ovi sa portala ;)
 
Nasi odusevljeni eksluzivci su uklonjeni sa foruma ;)
 
Igore sto kvaris zabavu prekidas zurku kad je najzanimljivije salim se
 
Prošao jutros obalom, gusto zeleno platno zaklanja gradilište, Ok, skapiram ja, neće biti ništa od špijuniranja, nema šanse da se nešto vidi. Taman ja prolazim pored ulaza u gradilište, primetim momka sa žutim šlemom, u jakni i sa fluo prslukom kako otvorio kapiju i izašao ispred, iza njega se vide mašine i iskop koji se radi. Nisam puno primetio samo da momak ima belu majicu sa Putinovim likom.

Prodjem 50-ak metara dalje ka Zarićevom mostu i primetim kako se manja grupa ljudi kreće ka meni. Po načinu oblačenja primetim da se razlikuju od nas koji se tu šetamo radi razonode ili pecanja, a onda među ona dva-tri lika koji su se nešto isticala primetim AV. Odmah iza njega par momaka čiji su bicepsi simpatično popunili majice, dok nezainteresovano prate AV koji sa jednim tipom veoma posvećeno i zainteresovano diskutuje. Nas nekoliko malo zastanemo sa strane da oni prođu. On (sa velikim O) primeti nas, za momenat prekine plodonosnu i živu raspravu sa simpatičnim ćelavcem i pozdravi nas sa "Dobar dan, srećan rad" i nastavi dalje. E sad, da li smo mi njemu ličili na šljakere na gradilištu, nisam siguran. Nema veze, i ja sam video Tita Maršala, legendu tu, druga i borca, slobodotvorca, ....

Prođem pored parkiranih kamiona za služenje pljeskavica, palačinki i ostalih vašarskih đakonija, ugostiteljskog objekta sa građanima koji su zaposeli 75% objekta, i videh ispod jagodinog drveta (to je onaj Strawberry tree, tj solarni panel, punjač sa priključcima za razne vrste mobilnih telefona) još simpatičnih mladića u majicama sa bicepsima kako opušteno ćaskaju a zaboravili da pune mobilne telefone.

Sve u svemu, jedno obično nedeljno prepodne na gradilištu pored Save.

P.S. na prostoru negadašnjeg Ivana Milutinovića već godinu i po dana curi neka voda, očigledno neka maznuta slavina a voda nije zatvorena, vodovod ne interesuje gubitak.
 
Prosao sinoc, u sustinu vrlo mlak utisak. Video sam celu jednu kantu za djubre(malog kapaciteta) kao i gomilu flasa i limenka piva od prolaznika. Osvetljenje mora da je radila ista firma kao i za zadrugu, dakle krajnje amaterski. Za primer kvalitetne(doduse dosta skuplje) rasvete pogledati hram svetog save ili narodnu skupstinu.
Zatim ovde se pricalo o tramvajima i kako je to nesto uobicajeno u gradu, medjutim ovaj zvuk sa mosta apsolutno nema veze sa zvukom tramvaja koji prolazi kroz grad, ovo je znatno bucnije i ko ne veruje nek ode nocu i nek vidi.
 
Što se tiče tog Savskog mosta iz 1942 god. preko koga ide tramvaj. Stanovnici Koteža i Borče su u prolećnim noćima 1999 godine mislili da ih borbeni avion nadleće od buke koja je pristizala sa tog mosta (u strahu su velike oči - uši), zvuk se lako prostirao po površini vode ka Kotežu.
 
Tramvaj zavisno od modela i brzine prave buku katica pa svajcarac pa spanac
 
Vrh