Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Mislis da ce ti stanovi biti u zajednickoj zgradi sa tim hotelom? To ima logike al eto na par mesta procitah taj deo da ce ti stanovi biti u 'dve kule'.
 
Ekapija: Početak izgradnje “BW Residences”, koje su tik uz “W Belgrade Hotel & Residences”, zakazano je za 27. septembar 2015, čime će započeti izgradnja prvih stambenih zgrada u projektu “Beograd na vodi”.
 
Videcemo kakva ce arhitektura i struktura objekata biti za W hotel. Moguce da ce biti dva objekta jedan hotelski a drugi stambeni ali o tome u opstoj temi o Beogradu na vodi
 
Zvanicna prodaja stanova krece u subotu a verujem da ce neki biti prodati i pre toga. Inace prodavace se samo stanovi u kuli A. Bas me interesuje odziv :)
 
Što i ti ne kupiš jedan kada si već tako oduševljen?
 
uh to je vec mnogo :)

Koliko li sprat ima kvadrata u proseku posto nece svaki imati isto.
 
Pa jes', tvoje je da hvališ za siću i da gledaš kako drugi skidaju kajmak...
 
ja se zaista plasim da ce te dve kule sa po 20 spratova :O , barem na toj lokaciji, biti previse dominantne i mozda ruzne/neprirodne.

jel moze neko vest da postavi animaciju/sliku kako ce to da zaista da izgleda?
 
Čini mi se da čak nije problem u visini, koliko u širini. Mnogo su, brate, debele ove prve dve zgrade. Na sajtu "Navodnog Beograda" postoje dva rendera sa reke, na kojima se vide "BW Residences", ali na kojima je, nažalost, ignorisana postojeća panorama Beograda.

news.jpg


careers.jpg
 
Bravo, cak je sirina zgrada veci problem.

Jako mi se svidelo poredjenje sa zgradom Telekoma na Slaviji.

Plasim se da ce progutati sve iza sebe i da ce pogled sa Gazele na centar grada bit upropascen i neskladan
 
dobra stvar je sto je smanjena spratnost svih objekata i da se projekat vraca u normalnije okvire tipa P+4 do P+12, sto je dovoljno za evropski grad kao sto je Beograd.
 
мени је и даље само привлачно савско шеталиште. ово остало и не мора
 
Homer Jay":l5xl68fy je napisao(la):
Čini mi se da čak nije problem u visini, koliko u širini. Mnogo su, brate, debele ove prve dve zgrade. Na sajtu "Navodnog Beograda" postoje dva rendera sa reke, na kojima se vide "BW Residences", ali na kojima je, nažalost, ignorisana postojeća panorama Beograda.

news.jpg


careers.jpg


Ја нисам архитекта па нек ми одговори неко стручнији...да ли је ово стварно врхунац архитектуре данашнице?
Све зграде са рендера ми изгледају прилично немаштовите...
Ове прве две које се граде као да смо имали пре 40 година када су грађене источне капије... још ми оне и сад делују лепше...
 
pa recimo da dve grupe arhitekata trenutno reaguju ovako:
- jedni se prevrću u grobu
- ostali čupaju kose.
 
spatiotecte":zunwxgal je napisao(la):
dobra stvar je sto je smanjena spratnost svih objekata i da se projekat vraca u normalnije okvire tipa P+4 do P+12, sto je dovoljno za evropski grad kao sto je Beograd.

Hoce li kule biti 20 spratnice ili ne?
 
Pa ovih par kula sto planiraju da izgrade ce biti preko 20 spratova
 
Malo slika maketa

5ec9e299cedd7800fb4b070eb3adcfff.jpg
9c070dbc069f1c58886a8df92a55ba2d.jpg
f593a4532e76718c96a8b544a0ae7b11.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Мени је и даље надреално да су малтене сви делови пројекта урађени толико заглупљујуће ружно.

Чак и све остало да разумем, и пљачку и безобразлук и бахатост не могу апсолутно да схватим потребу да се овако предано и одлучно прави нешто оволико ружно за видети. Био сам на њиховој чувеној променади и има толико делова који су урађени лоше или естетски боду очи а не би били ни скупи ни тешки да се направе да бар колико-толико личе на нешто. Исто је и са овим зградама, нити је у питању неки новитет па да се и занемари у име оригиналности естетика нити су овако јефтиније за прављење нити ће привући више купаца ако их направе овако ружним, апсолутно не видим разлог да изгледају овако. Ко и само окретање тераса да не гледају на реку него на остале, збијене зграде, стиче се утисак да су намерно направили пројекат да буде наопак и лош

Чуди ме само што кула није један велики средњи прст
 
Kailan":3363vhan je napisao(la):
Мени је и даље надреално да су малтене сви делови пројекта урађени толико заглупљујуће ружно.

Чак и све остало да разумем, и пљачку и безобразлук и бахатост не могу апсолутно да схватим потребу да се овако предано и одлучно прави нешто оволико ружно за видети. Био сам на њиховој чувеној променади и има толико делова који су урађени лоше или естетски боду очи а не би били ни скупи ни тешки да се направе да бар колико-толико личе на нешто. Исто је и са овим зградама, нити је у питању неки новитет па да се и занемари у име оригиналности естетика нити су овако јефтиније за прављење нити ће привући више купаца ако их направе овако ружним, апсолутно не видим разлог да изгледају овако. Ко и само окретање тераса да не гледају на реку него на остале, збијене зграде, стиче се утисак да су намерно направили пројекат да буде наопак и лош

Чуди ме само што кула није један велики средњи прст

Ja ponavljam da u Srbiji glavni problem nije finansijske prirode. :kafa:
 
Vrh