Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Мали је поменуо да је почетак изградње те куле и хотела "W" планиран током наредна три месеца. Е сад, обзиром да све то долази од политичара, причекаћу.

Но, и даље ми није јасно да ли уз кулу "W" хотела намеравају да праве њену "близнакињу" (која се помиње као пословни објекат), те да овај пословни комплекс има исту форму као ове зграде што се тренутно граде, или шта?
 
Ja da gradim pored Save, trudio bi se da pozurim sa radovima ispod povrsine tla ;)
 
spatiotecte":2qiogdk3 je napisao(la):
Nema potrebe, postoji tehnologija za takve uslove.

2 stvari.

1.
Svaka tehnologija kosta, tako da se i pored tehnologije isplati pozuriti.

2.
Ma koliko covek bio napredan, priroda nadje nacin da mu s'vremena na vreme pokaze koliko je mali i nemocan.
Imali smo pre samo nesto vise od godinu dana jednu takvu demonstraciju moci, a niko ne moze da garantuje da se nesto slicno nece ponoviti.
Razlog vise da se pozuri.
 
Gledam ovih prethodnih desetak fotografija na ovoj strani. Gradilište u prvom planu, u pozadini se, kao kulise, nižu Beograđanka, Hram, Ministarstvo odbrane, Uprava železnica, vidi se ceo grad. Sa druger strane - šetalište i Sava...
I mi na tako prelepoj lokaciji gradimo stambeno-poslovne kule!?!? (To jest, oni grade.) Pa čak bi i u onom nakaradnom "Skoplje 2014" projektu prostor ovog kalibra iskoristili da podignu neku operu ili muzej... Srećniji bih bio da su sve izravnali i sagradili trg sa ogromnim Aleksandrom Makedonskim na konju, sa sve kič šarenim vodoskocima i muzikom od 00 do 24 nego ovo čudo.
 
Немој тај локалпатриотизам, Сарајевска: убише се на овом топику да ти објасне како је то поглед на један одвратни, распали, неугледни, мусави... Београд. Како ту нема шта да се држи на виделу. Пусти те храмове, Београђанке, министарства, управе железница и остале кулисе. То је једна фавела и њу ћемо, баш једном кулисом, да заклонимо.

Честитке што си схватио да је пројекат Скопје 2014. бениган у односу на ово подизање надгробног споменика нашем Београду.
 
milos.tro":12ba62nj je napisao(la):
Nema više onog jezerceta sa vodom

NPI sa SSC

Juče sam video kao neke mini bušotine (bar 5 komada) na šetalištu (ne na promenadi, nego dalje ka Gazeli). Jesu li one u vezi sa tim jezercetom.
 
Hm, posto ne mogu da postavim slicicu, azuriran je GOOGLE EARTH pre neki dan od 24/9/2015, pa se lepo vidi ogradjena povrsina ovog projekta.

 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=497CsAG5Uq4[/youtube]
Гост: Срђан Мандић, КОМЕРЦИЈАЛНИ ДИРЕКТОР МАШИНОПРОЈЕКТА
Ono što je interesantno da će biti JEDNA PODZEMNA ETAŽA, a ne dve kako je ranije pominjano na forumu.
 
Не могу да испумпају воду која надире на тој дубини.
 
Mogli bi... Ali to im jednostavno nije isplativo, ne pokriva ni visoka cena po kojoj će se stanovi, a i parking mesta prodavati. + što bi takva oprema morala da se nabavlja "sa strane".
 
Evo šta je trebalo, samo da se iznervira, da mu popusti koncentracija i da se izlane.
Dakle, lepo je rekao (od 1:25) "... što SMO milione evra ULOŽILI i napravili ..."
Nema nikakvih Arapa, ni slične boranije... dakle naše pare su u pitanju, a Arapi se šetaju ovuda za procenat.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JCiteleo-nQ[/youtube]
 
djakovac":1wdr92vw je napisao(la):
Mogli bi... Ali to im jednostavno nije isplativo, ne pokriva ni visoka cena po kojoj će se stanovi, a i parking mesta prodavati. + što bi takva oprema morala da se nabavlja "sa strane".
Slazem se da se ne isplati ali oprema za snizavanje nivoa podzemne vode postoji u bgd.

Sent via Tapatalk
 
Hotel slavija lux npr u podrumu ima "mini postojenje sa pumpama" za podzemne vode,kao što znate nekada je na toj lokaciji bio potok sa sve patkama.
 
verovatno postoji tehnologija za resavanje vode ali porediti potok sa ogromnom rekom je mislim malo neuporedivo.svako jutro prolazim tramvajem i gledam BNV,gradiliste,vidim na dve ili tri mesta cevi,tipa min fi 100 kako izvlace vodu.ne znam koliko je to za gradjevinare problem ali mislim da ni oni toga jos nisu svesni.niko na ovom celom potezu nije gradio nista zadnjih 100 god,mora da je postojao jak razlog za to.nemojte pogresno da me shvatite da sam protiv BNV ali mislim da ce imati ogromne probleme sa vodom...o obala utvrdi i da ne govorim.jer sava do visine biciklisticke staze lagano dolazi...ne znam ljudi..mozda gresim...ako neko ima neko objasnjenje,molio bih da podeli sa svima nama...veliki pozdrav za sve forumase...
 
Vrh