Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Još jedna slika
62cc379d681b5a15190f32507187c02c.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
🤣🤣🤣🤣
 
Imajući u vidu kakve gluposti se otvaraju u poslednje vreme u Galeriji, biće tu puno zatvaranja lokala...
 
Dosao sam u Galeriju posle 10ak meseci van zemlje i mogu reci da sam iznenadjen koliko je ljudi bilo. Generalno gledam da se uvek parkiram na sporedne ulaze jer je uvek manja zauzetost a sad na tim sporednim je bilo sigurno 80% veca zauzetost u odnosu na isti period pre. Jos je moja poseta bila oko 1-2 u sred radnog vremena, nisam ocekivao da je toliko zazivela za sad.
 
Kad se setim postova ovde da Galerija umire i da će to biti grad duhova koji se nikad neće napuniti. :D Od celog BgH2O Galerija mi je taman spratnosti, kolko tolko skladna i definitivno jedna od najboljih građevina u celom projektu. Residences su mi kul i ona niska zgrada na mestu Lastine stanice. Šifonjerke neću komentarisati. Ali evo i ja lično, kad idem u šoping Galerija mi je prvi izbor. Polako ali sigurno ostajemoo bez nezakupljenih lokala, a posećenost je odlična.
 
Zakupci lokala u Galeriji rade tamo i imaju dobru podecenost jer u tim lokalima imaju veliki izbor boja i brojeva dok u lokalima na drugim lokacijama nemaju.
 
Galerija News:
Na prvom spratu, manikir "Lavish" postaje prodavnica handmade kozmetike "Bombs by Lavish"
b1a71f5b50881d30c288ad344c83a2d6.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Dosao sam u Galeriju posle 10ak meseci van zemlje i mogu reci da sam iznenadjen koliko je ljudi bilo. Generalno gledam da se uvek parkiram na sporedne ulaze jer je uvek manja zauzetost a sad na tim sporednim je bilo sigurno 80% veca zauzetost u odnosu na isti period pre. Jos je moja poseta bila oko 1-2 u sred radnog vremena, nisam ocekivao da je toliko zazivela za sad.
Samo neka kida Galerija, i meni je to sada glavna destinacija za šoping, iako mi je Delta City na 5 min pešaka od zgrade, ipak prvo uvek idem u Galeriju.

Sad kad otvore St Regis i ulete top premium/luxury brendovi, više neće biti moranjr da se za neke brendove zapucava do Italije i Austrije kao do sada.

Samo neka kida Galerija, ja sam prezadovoljan.
 
Samo neka kida Galerija, i meni je to sada glavna destinacija za šoping, iako mi je Delta City na 5 min pešaka od zgrade, ipak prvo uvek idem u Galeriju.

Sad kad otvore St Regis i ulete top premium/luxury brendovi, više neće biti moranjr da se za neke brendove zapucava do Italije i Austrije kao do sada.

Samo neka kida Galerija, ja sam prezadovoljan.
I ja isto. Licno nisam ljubitelj "offline" kupovina ali Galerija je zaista nesto posebno!
Neverovatno kako su sve organizovali
 
Ne razumem sta je tako spektakularno i organizovano u Galeriji? Prljavi toaleti, pune kante koje se ne prazne redovno, cesto vrlo losa klima i slaba ventilacija na delu sa hranom. Zakupci tipa "moj sendvic", "moj giros" "brt burger"... Kao food court sa AliExpressa. Od restorana uglavnom je 80 posto italijanska kuhinja i to ne narocito dobra, a cene prepajdarene. Mozda sam se ja razmazio velikim trznim centrima na bliskom istoku gde je sve besprekorno, ali moram da ih uporedjujem sa Galerijom jer je to taj tip trznog centra... Nekako osim velikog prostora sve ostalo je razocaranje. I kako se vodi trzni centar do zakupaca u samoj Galeriji.
 
Kao food court sa AliExpressa.

Većina novih lokala je tog tipa. Očigledno su morali da jure svakakve zakupce da bi popunili prostor, ali je pitanje koliko je to održivo. Zamišljeno je da dođu novi luksuzni brednovi koji bi po prvi put bili u Beogradu ekskluzivno u Galeriji, a otvaraju se nekakve galerije poklona, zlatare sa batlerom, radionice i slične gluposti.
 
Garaža (subotom uveče) je jeziva! Puštaju vozila iako je prepuna i ima 0 slobodnih mesta, onda se zaglavite dole u saobraćajnom kolapsu. Ljudi parkiraju i na prolazima gde nije obeleženo. Videh i par napuštenih vozila sa skinutim tablicama. Katastrofa i velika nula. Tc prepun, ko sudnji dan da je, toliko o neposećenosti...
 
@Iggyvlay ne možeš da očekuješ sve i odmah. I ja sam se zaleteo i mislio prve godine će to da izgleda kao Dubai mall, Mall of Emirates i sl. Međutim ako si zaista živeo na bliskom istoku i posećivao te jače tržne centre, onda znaš i sam da je i njima trebalo određeno vreme da se "napune". Dubai Mall je nekoliko godina lagano širio broj zakupaca, isto kao i Galerija. Takođe food court tamo ima pored svih svetskih franšiza takođe i gomilu, kako ih ti nazivaš, ali express lokala. Imaš i top premium brendove, ali i neke za koje nikad nisam čuo. Sve su to normalne stvari, i sve će to doĉi vremenom u Galeriji samo treba biti realan i strpljiv.

Zamisli kada bi ja rekao da u Dubai mall-u ne možeš da nađeš pantalone, jer se meni pre par godina desilo da npr. nisam mogao da nađem pantalone sa produženim nogavicama u bez obzira što sam obišao skoro sve meni poznate brendove u celom Dubai mall-u, jer za restoran u koji sam imao zakazanu večeru dress code je bio takav da su bile zabranjene kratke pantalone. To ne bi bilo realno i ja ne bih bio objektivan ako bih rekao tako bez da dam kontekst.

Tako i ovde, samo budi strpljiv i lagano sve dolazi na svoje i već sada imamo tržni centar u kojem možeš da se osećaš skoro kao da si u "mini Dubai mall-u".
 
Sve ja to kapiram, brendovi su nesto sto dolazi i odlazi iz trznog centra, ali ono sto meni upada u oci je upravljanje samim trznim centrom. Vec sam opisao stanje higijene u toaletima, smeca, klackajucih behaton ploca na terasama, lose ventilacije i klima uredjaja, haoticnog parkinga. Sta reci kada u chain restoranu africke piletine (necu da imenujem) nisu imali mogucnost placanja karticom, ali su se ponudili da mi izadju u susret i naplate iznos u evrima iako nije zvanicna valuta republike Srbije. Definitvno moraju se pozabave vodjenjem centra i isprave sve te sitnice koje bas upadaju u oci. Nadajmo se da ce se promeniti na bolje.
 
Galerija od početka ima problema sa manjkom radnika a kako se tc "širi" lokali popunjavaju a broj posetilaca raste, tako i taj problem postaje sve očigledniji. Ni dolaskom radnika iz tih manjih azijskih država situacija se nije poboljšala.
 
Garaža (subotom uveče) je jeziva! Puštaju vozila iako je prepuna i ima 0 slobodnih mesta, onda se zaglavite dole u saobraćajnom kolapsu. Ljudi parkiraju i na prolazima gde nije obeleženo. Videh i par napuštenih vozila sa skinutim tablicama. Katastrofa i velika nula. Tc prepun, ko sudnji dan da je, toliko o neposećenosti...
Pa decembar je, uz to vikend. Ima otvoren parking na sprat, uvek mi bilo fascinantno sto se svi guraju na onaj prvi ulaz u garazu. Inace kazu na sajtu da ima 3600 parking mesta. Nek u svakim kolima dodje dvoje, dal je moguce da u svakom trenutku bude 7200 ljudi u tc? To bi bila ogromna guzva, nesto se ne uklapa.
 
Bio sam u "Galeriji" pre nekoliko dana. Popunjenost prostora je sada sasvim pristojna, možda još ukupno 15-20 lokala na prvom i drugom spratu čeka da budu izdati, neki su u fazi "coming soon".
Elem, što se tiče posećenosti, ona je sada na prizemlju i delovima prvog sprata kao na "Ušću". Delovi koji nisu izdati su, naravno, i dalje uglavnom prazni.
Pojedini restorani, pre svega azijski, takođe nisu naročito atraktivni.

Obično izbegavam ovu temu (a izbegavam i posetu ovom tržnom centru)... ali na osnovu ovoga što čitam, evo komentar na "popunjenost"

Vidim da se lokali popunjavaju mestima kojima inače nije mesto u jednom tržnom centru.

Minus za investitora (jer nije procenio kako može da popuni tržni centar), ali plus za inovativnost, kako da zakamuflira relativno lošu popunjenost. Saloni automobila se inače grade na jeftinijim, van centra lociranim lokacijama, a ovde ih imamo na pretek (veliki znak za uzbunu), zatim imamo galerije (za pohvalu, ali isto tako, nije im mesto u tržnim centrima, jer ne mogu da plate te troškove), itd. itd. Poslovnice aviokompanija (koja to aviokompanija u Evropi ima?!) Većina tih objekata popunjava "rupe", i tako pokušava da oda utisak da je tržni centar pun, ali očigledno ni to nije dovoljno u određenim delovima. Imamo i pop-up stores (npr. prodavnica sa božićnim, tj prazničnim ukrasima), ali i to je nešto privremeno.

Kako se još može zamaskirati loša popunjenost, evo jednog linka. Neke od preporuka za tržni centar Galerija: lekarske ordinacije, npr. estetska hirurgija (ima parking, pa je lakše za doći), co-working prostori (oni puno prostora zauzimaju, a još će ti ljudi koristite ove jeftinije restorane). Mislim da je direktor prepučio bazen (to baš puno prostora zauzima).
 
Broj lokala u poslednjih godinu dana je značajno porastao. Prizemlje je skoro u potpunosti popunjeno a prvi i drugi sprat oko 60%. Posećenost je eksplodirala. Uskoro će Galerija u potpunosti sahraniti Ušće. Na primer, krajem decembra se zatvara Cortefiel u Ušću i ostaje samo u Galeriji. U maju Novolux prelazi iz Ušća u Galeriju...

Ali, higijena je očajna. Toaleti smrde, kabine su često ižvrljane, voda u lavaboima hladna, sapuna često nema.

Takođe, ima nedovoljno obezbeđenja. Barem jednom nedeljno vidim horde raspuštene dece (oko 12 godina) kako otvaraju protivpožarne ormariće ili uništavaju cveće. Obezbeđenje nikad nije u blizini.

Od brendova koji posluju u Srbiji još nedostaju: Reserved, Mojito, LC Waikiki, Madam Coco, Jysk, Deichmann, CCC, Decathlon, IKEA studio, Starbucks, Pepco.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Vec sam opisao stanje higijene u toaletima, smeca
Apsolutno se slažem i to je sistemski problem ne u Galeriji, nego u celoj Srbiji, u svim javnim toaletima, nebitno koji je tip objekta u pitanju. Isto važi i za đubre. To je jedna od stvari koje mene užasavaju u Srbiji, ali to je nažalost duboko ukorenjeno u našem mentalitetu, a razlog verovatno leži u tome što su naši preci koji su živeli pod Turcima namerno đubre ostavljali ispred svoje tarabe kako bi na taj način Turcima napravili dodatni posao. E sad, to je simpatična anegdota/pričica iz istorije našeg naroda, ali istovremeno i razlog zbog kojeg đubre i sada vidimo svugde i u svakom trenutku, jednostavno u genima nam je da nemamo "osećaj" za održvanje higijene na bilo kojoj površini/objektu koji nije naš stan, kuća, itd., već nešto koriste svi.

E sad, ruku na srce, i to se može promeniti ako bude bilo volje, pod tim mislim na kombinaciju jako dobrog upravljanja poslovima na higijeni (gde bi privatni objekti tipa Galerija trebalo da postavljaju standarde), kombinovano sa visokim kaznama za korisnike i odgovorna lica koje boli uvo za smeće i održavanje higijene u javnim objektima i na javnom površinama.
 
Čini mi se i čudno mi je da nema Mone u Galeriji. Makar je nije bilo do prošle godine.
 
Vrh