Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2qgJ0XA-FVc[/youtube]
 
I Izmedju Gazele i sajma nista drugo nego - stambene zgrade, ccccc alal vera, ma tu ce biti uzivanje od stanovanja kakav crni poslovni prostor kome to jos u ovoj zemlji trznih centara, kladionica i pekara treba, to je promasaj. Strani investitori, dirincenje za 250 evra i trzni centri, to je formula za sigurnu i uspesnu buducnost.
 
20180511_112100.jpg
 
Dugo pratim forum pa reko da pitam nesto onako amaterski, mada mislim da ste o tome vec diskutovali,
a dosta ljudi je to reklo ovako u nekakvom opustenom razgovoru.
Elem, a da ova gradjevina nije premnogo blizu auto-putu, sa svima sa kojima sam pricao je to zapalo u oko.
Kad tuda prolazim kolima ili 18-icom mahinalno se sagnem u autobusu kada dizalica okrene kran pa zahvati pola auto-puta.
Iz autobusa vidim danas radnike na spratu i mislim da je jedan citao Informer ili tako nesto, koliko se lepo sve vidi?
 
Blizu jeste, ali nije ništa čudno, ima i drugih objekata ima koji su i bliže autoputevima (ne samo kod nas). A ovaj deo do mosta je garaža, tako da to nije onaj prodajni prostor. Oni će uskoro završavati radove u tom delu, tako da kranovi neće dugo još biti tu.
Uskoro kreću i sa opremanjem, a fokus se baca na ovaj prodajni prostor, podizanje spratova i tokom godine će se uključiti još jedna firma koja će raditi zidove, pregrađivanje, električne radove i drugo...
 
Ma kakvi blizu, može još jedna Gazela da stane. :D :D :D
 
Nije uopste blizu. ima cak i preko 20 metara.
Autoput koji prolazi kroz centar Toronta je udaljen na mestima svega dva metra od stambenih zgrada i to jos imaju balkone. To je sve nova gradnja i ne razumem tako da je Trzni Centar sasvim dovoljno udaljen a i Gazela se nece nikad prosirivati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537753#p537753:3izqozoq je napisao(la):
Tihi_SRB » 13 May 2018 02:09 am[/url]":3izqozoq]Nije uopste blizu. ima cak i preko 20 metara.
Autoput koji prolazi kroz centar Toronta je udaljen na mestima svega dva metra od stambenih zgrada i to jos imaju balkone. To je sve nova gradnja i ne razumem tako da je Trzni Centar sasvim dovoljno udaljen a i Gazela se nece nikad prosirivati.

Pojam "blizu" se definiše kao "manje od dva metra, jer u Torontu ima balkon na dva metra od autoputa"?
 
Naravno, uzimamo najgore svetske primere kao reper.

ps: Meni ovo deluje kao neka privremena budževina, ali svejedno, sigurno nije merilo normalnosti.
 
Mislim da je 30 metara od Gazele do TC, sto neko rece bukvalno moze jos jedna gazela da stane izmedju.
Ne vidim cemu polemika oko toga?
 
Ni ja. Da su stanovi u pitanju pa da treba da se brine.

Jedini problem je zaklanjanje pogleda, ali to je problem sa celim BnV.
 
Mislim da je BW Galerija objekat koji je na pocetku bio najvise na udaru kritika (sto zbog pozicije to zbog namene) a zapravo u izvedbi se pokazuje kao najmanje sporan i estetski prihvatljiv.

Sto se tice njegove visine i ako ima 2 sprata TC je gabarita jedne zgrade P+5 sto bi cak bila i normalna visina svih zgrada koje bi trebale da se grade pored reke da se nisu gradili gigantski objekti poput BW Residence ili Kule ili buduceg Hotela pored mosta.
Tako da sam misljenja da ne zaklanja pogled ni vise ni manje nego bilo koji prosecni stambeni objekat u Beogradu.
 
Гледајући рендере, мислим да ће ТЦ споља изгледати као неколико зграда, да су се потрудили да фронт ка реци не изгледа као једна целина. Као што @spatiotecte рече, испаде најмање грдна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537871#p537871:ztziqwcc je napisao(la):
abrines » Ned Maj 13, 2018 3:49 pm[/url]":ztziqwcc]Гледајући рендере, мислим да ће ТЦ споља изгледати као неколико зграда, да су се потрудили да фронт ка реци не изгледа као једна целина. Као што @spatiotecte рече, испаде најмање грдна.

Pa šta ja pričam od samog početka? :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537882#p537882:1rxbgct6 je napisao(la):
Mr.Awesome » 13 May 2018 04:01 pm[/url]":1rxbgct6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537871#p537871:1rxbgct6 je napisao(la):
abrines » Ned Maj 13, 2018 3:49 pm[/url]":1rxbgct6]Гледајући рендере, мислим да ће ТЦ споља изгледати као неколико зграда, да су се потрудили да фронт ка реци не изгледа као једна целина. Као што @spatiotecte рече, испаде најмање грдна.

Pa šta ja pričam od samog početka? :kafa:
Neznam ja sta vi pricate ali od samog pocetka je jasno da su price jedno a stvarnost drugo, upravo je glavni i centralni problem sto ce taj trzni centar izgledati kao ogromna kutija iz jednog dela. Te zgradice koje pominjete verovatno ce tako biti unutarnja organizacija ispod spoljne fasade ali spolja gledano to ce biti jedna ogromna kompaktna kutija kojoj tu absolutno nije mesto i cije su dimenzije u najmanju ruku za cudjenje a realno za mnogo vise od toga:



 
Nisam viđao baš takve "kutije", ali dobro. U svakom slučaju, taj gabaritam kutije neće biti monoton i upadljiv, jer će fasada dati taj efekat da deluje kao sklop više objekata. To sam na samom početku rekao. U ostalom videćete kad bude gotovo.
 
@Mr. Awesome

Je l' te ponekad sramota kada toliko branis ovu prevaru od projekta, tzv pokretac srpske privrede? Kapiram da imas jak stomak koji moze svariti dosta sendvica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537928#p537928:12y4h30p je napisao(la):
marone » Ned Maj 13, 2018 9:07 pm[/url]":12y4h30p]@Mr. Awesome

Je l' te ponekad sramota kada toliko branis ovu prevaru od projekta, tzv pokretac srpske privrede? Kapiram da imas jak stomak koji moze svariti dosta sendvica.

Druže, ovakvi projekti se rade svuda po svetu, pa ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi i kod nas? Ja i dalje ne razumem zašto je ovaj projekat loš?
A drugo, već sam rekao jednom... Ja u slobodno vreme treniram, vozim bajs, trudim se da se hranim zdravo, i iskreno, senviče nisam skoro jeo.
 
Ma projekat je uvau dobar kida nema sta da se zamjeri renco pijano i kalatrava norman foster su odusevljeni
Docice na otvaranje da se dive djelu svog nn kolege...
 
Vrh