Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

ja ne mogu da docekam da se tc zavrsi i otvori, najiskrenije.. jedav cekam da sruse stari savsi most, ukinu tramvaje, usele ove zgrade u izgradnji i otvore tc, naravno uz neophodno spajanje sa karadjordjevom i bulevarom vojvode misica.

bice to sve jedan veliki spektakl, nesto sto svakako zasluzujemo
 
kako mislis ukinu tramvaje pa opet ce tramvaji tu da idu
bar sam ja tako razumeo
 
lepo si razumeo, nego sam ja hejter, smarac, polu pacov polu zmija a drogama sklon jos od onomad...

ce da idu tramvaji.. cas posla, slavija, savska, senjak, most na adi, jedan krug oko livade kod buvljaka i hopala.. eto te u belvilu a cak nisi mnogo ni ostario, isto godisnje doba, eventualno pomerene kazaljke sat napred ili nazad
 
Da li je mozda radjena neka studija opterecenosti saobracajnica kada se bude otvorio trzni centar, izvinite unapred ako ste vec pricali o ovome? :) I jel moguce da ce imati 500 lokala?? :shock: Pa to je vise od tri puta od Usca, negde sam procitao da usce ima oko 150 lokala.
 
Cini mi se da ce izmedju garaze i trznog centra biti ulica. To bi bilo dobro jer bi se na taj nacin dva objekta jasno razdvojila i utisak o velicini trznog centra bi bio koliko toliko podnosljiviji. Nebi nikako bilo dobro da se oba objekta spoje i stave pod isti krov jer bi se na taj nacin formirala kompaktna mega kutijetina.
 
Sava opasno preti trznom centru, krenuli su dzakove da stavljaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526201#p526201:2fimsyrr je napisao(la):
zoran_m » Pon Mar 19, 2018 7:53 pm[/url]":2fimsyrr]Sava opasno preti trznom centru, krenuli su dzakove da stavljaju.

I prilikom iskopavanja temeljne jame su bili dzakovi preventivno u ovo doba godine. Nije prvi put.
 
A kako misle da u budućnosti reše problem visokih voda Save? Jel će u svako proleće morati da instaliraju džakove ispred najvećeg tržnog centra na Balkanu i reklamiraju sezonska sniženja prigodnim naslovom "Samo kod nas potop cena!!"?
 
A jel su testirane negde u Srbiji te mobilne barijere? Mislim, video sam da rade u Austriji, ali kao što znamo, auto-put u Austriji nije isto što i auto-put u Srbiji, pa tako ostaje pitanje koliko će uspešno te barijere u Srbiji da drže vodu.
 
Dragi rolande, odgovor se krije u tvom pitanju, kakvi putevi u poredjenju sa Austrijom, takve su nam i barijere u poredjenju sa Austrijom )
 
Barijere su bile predvidjene samo za deo starog setalista od Brankovog mosta do Savanove. Novo setaliste se izdize do nivoa gde nece biti potrebne barijere.
 
Sadašnjom dinamikom izgradnje obaloutvrda će do Gazele biti kompletirana za 8 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526400#p526400:2x25i7vl je napisao(la):
Armatura » 16 minutes ago[/url]":2x25i7vl]Barijere su bile predvidjene samo za deo starog setalista od Brankovog mosta do Savanove. Novo setaliste se izdize do nivoa gde nece biti potrebne barijere.

Zar im nije bilo jeftinije da malo podignu nivo šetališta nego da postavljaju ove mobilne barijere.

Koliko se sećam, u Donjem Milanovcu su te barijere visoke skoro 2m, a ovde ih postavljaju zbog koliko, pola metra visinske razlike?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526396#p526396:2rd7buwv je napisao(la):
roland » 20 Mar 2018 01:02 pm[/url]":2rd7buwv]A jel su testirane negde u Srbiji te mobilne barijere? Mislim, video sam da rade u Austriji, ali kao što znamo, auto-put u Austriji nije isto što i auto-put u Srbiji, pa tako ostaje pitanje koliko će uspešno te barijere u Srbiji da drže vodu.

А `ел си ти аутошовиниста или само шовиниста? :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526436#p526436:3jlcycmz je napisao(la):
Veliki Vracar » Tue Mar 20, 2018 3:51 pm[/url]":3jlcycmz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526396#p526396:3jlcycmz je napisao(la):
roland » 20 Mar 2018 01:02 pm[/url]":3jlcycmz]A jel su testirane negde u Srbiji te mobilne barijere? Mislim, video sam da rade u Austriji, ali kao što znamo, auto-put u Austriji nije isto što i auto-put u Srbiji, pa tako ostaje pitanje koliko će uspešno te barijere u Srbiji da drže vodu.

А `ел си ти аутошовиниста или само шовиниста? :shock:

Samo razmišljam svojom glavom, a ti?
 
Ako postoji tehnologija i sko se ona koristi na način koji je neko već isprobao, onda se ne postavlja pitanje testiranja, već adekvatne primene. A to ko čime razmišlja...
 
Postoji tehnologija izgradnje obaloutvrde i sigurno bi adekvatna primena te tehnologije sprečilo Savu i podzemne vodotokove da obruše novoizgrađenu obaloutvrdu. Kad se već jednom desi veliki propust na najvećem gradilištu u Beogradu, kao što je obrušavanje obaloutvrde, ne znam zašto bi mislili da se neće ponoviti neki sličan propust. Požar je bio drugi veliki propust.

Znači, na gradilištu BnV postoji evidentirano već nekoliko velikih propusta, što u projektovanju, što u izvođenju radova. Da sam investitor, zabrinuo bih se. Jer na kraju šteta zbog nestručnog projektovanja i nestručnog izvođenja radova pada na investitora. A mi građani Beograda smo suinvestitori, bar sam čuo da tako piše u ugovoru. I ne vidim da je iko iz gradske vlasti postavio pitanje izbora projektanata i izvođača.
 
Мало "инсајдерске информације" - ујак ми ради у инжењерској фирми која је унајмљена да за ово чудо направи систем одвода на крову - због тога што постоји колектор само са једне стране, а зграда је огромна, једино решење које су смислили је прилично скупо - ови наравно незадовољни ценом. Биће прокишњавања и бара по крову видим ја
 
Vrh