Šta je novo?

Bulevar Oslobodjenja (ex JNA) od Autokomande do Slavije rekonstrukcija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832361#p832361:ekmha94k je napisao(la):
stf » 18 Mar 2021 10:00 am[/url]":ekmha94k]У Краља Милутина, не Краља Милана. А тамо већ има отправничка кућица у виду простра намењеног за ТОБ. ТОБ је ту вишак.

Амин
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832361#p832361:1npj61be je napisao(la):
stf » Чет Мар 18, 2021 10:00 am[/url]":1npj61be]У Краља Милутина, не Краља Милана. А тамо већ има отправничка кућица у виду простра намењеног за ТОБ. ТОБ је ту вишак.
Милутина сам и мислио, хвала на исправци. :D И тачно сам мислио како простор одређен за ТОБ може да послужи као отправничка кућица.
 
mene kao biciklistu izludjuju ovakvi debilni detalji
ako vec projektant nikada nije vozio bicikl i nema iskustva u tome zar niko od izvodjaca nije moga da sugerise ili ih zabole?!
ako su vec zelelei da zaobidju drvo moglo je na dva nacina zaobli krivinu umesto da je radis pod uglom ili celu stazu u ravni pomeris malo!!! i to u stazi sa oba smera.... zar je to toliko tesko?!
s obzirom kako je odradjeno drvetu je presudjeno i susi se garant ! i sta ostaje ostrvce bez smisla! :bash:
 
Уопште је глупо што се форсира бициклистичка стаза ка Славији, боље да се иде на Бирчанинову (наравно уз редукцију паркинг места што за предуслов има нову гаражу у близини).
 
Dole od ovog skvera ne mogu to zvati biciklističkom stazom jer ima previše pešaka i nemoguće je proći biciklom, pa onda one stepenice kod Slavije i druge kod Meka. Da su makar izravnali ta dva spusta od stepenica, ovako zaobilazim taj frtalj Slavije.
 
Зато бициклистичке стазе треба да заобиђу Славију у потпуности.
 
_20210321_002054.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832522#p832522:13fjoa1x je napisao(la):
Дошљак » 18 Мар 2021 03:26 pm[/url]":13fjoa1x]Зато бициклистичке стазе треба да заобиђу Славију у потпуности.
Ако желимо да бицикл заиста постане алтернативно превозно средство, онда треба да искористимо све његове предности а не да их плански анулирамо. А то значи да бици стазе треба да заобилазе места попиут Славије. Као што сам својевремено писао, инсистирање на бици стази кроз Рузвелтову је такође била велика грешка.
 
Такође је велика грешка и инсистирање на бициклу преко Франша, Аутокоманде и Трга ослобођења. Боље да су сачекали изградњу надвожњака у продужетку Делиградске и везе булевара ослобођења са тим надвожњаком и туда направили крштен бициклистички коридор. Овако муче и бициклисте и пешаке.
 
Naravno da ih muče, kada je nekome pala na pamet genijalna ideja da ono što je decenijama pešačka staza, i namenski izgrađeno da to i bude, pretvori u bici stazu.
 
Соле, то је последица јако лошег деловања бици удружења која инсистирају да се у свакој улици приликом реконструкције убаци бици стаза, па имало то смисла или јок.
 
Bici staza u Ruzveltovoj može biti funkcionalna tek izgradnjom novih objekata i uvlačenjem regulacije, trenutno je više kontejnera na trasi bici staze sa obe strane ulice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832427#p832427:1ntc1czq je napisao(la):
sergio-m » 18 Мар 2021 12:13 pm[/url]":1ntc1czq]mene kao biciklistu izludjuju ovakvi debilni detalji
ako vec projektant nikada nije vozio bicikl i nema iskustva u tome zar niko od izvodjaca nije moga da sugerise ili ih zabole?!
ako su vec zelelei da zaobidju drvo moglo je na dva nacina zaobli krivinu umesto da je radis pod uglom ili celu stazu u ravni pomeris malo!!! i to u stazi sa oba smera.... zar je to toliko tesko?!
s obzirom kako je odradjeno drvetu je presudjeno i susi se garant ! i sta ostaje ostrvce bez smisla! :bash:

Данас су исекли то дрво тако да је та кривина тек сад бесмислена :lol:
 
Malopre prodjoh sva drveca koja su bila u tom "parkicu" su posecena, pa cak i ovo sa Vozdove slike.
 
Dakle to drveće je prvo tu bilo presađeno odnekle (namesto Mareta), a sada je posečeno?
 
Мислим да је било дрво у башти Мила кувара.
 
Ovo mi nesto sad izgleda golo...sta znam...da su makar lepe okolne fasade, pa i da razumem...
 
Isekli su svo drveće al da sklone ove odvratne kioske sa sve frižiderima koji su blokirali trotoar neće nikada.
 
Da li se zna sta je jos u planu tj koji dzepovi za sredjivanje?

Deluje da je sve gde se ukrsta vise od 4/5 ulice pod razlicitim uglovima zrelo za ovakve intervecije.
 
Скверови у Деспота Стефна вапе за уређењем.
 
Ja bih dodao sl.:

Pumpa Rige od Fere, ugao Strag. Bana i Tad. Koš., kraj Kneza ispred bivse SLO ambasade, ugao Milseveske i Cara Nikolaja, sve ispred SKCa, sve ispred Geozavoda, sve ispred turisticke skole na Zelenjaku, park kod Kalenic pijace sve okolo, sve ispred Politike i zadnje sve iza crkve Nevskog na Dorcolu... vrv ima brda još ali ovo mi prvo pada na pamet

Sto se tice ulice Despota Stefana, Kneza Milosa i donji deo Bulevar - sve posebno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834448#p834448:33165t8t je napisao(la):
Дошљак » Wed Mar 24, 2021 4:46 pm[/url]":33165t8t]Скверови у Деспота Стефна вапе за уређењем.

Ja bih ugao DS i Cvijićeve pretvorio u trg, samo da se ukloni pumpa i poploča, možda i fontana neka.

Screenshot_2021-03-25-00-32-12-236_com.google.android.apps.maps_1_1.jpg
 
Vrh