Šta je novo?

Bulevar Oslobodjenja (ex JNA) od Autokomande do Slavije rekonstrukcija

Despota-Stefana-29-novembra.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834606#p834606:39io8pc0 je napisao(la):
Piccolo » 25 Mar 2021 00:46[/url]":39io8pc0]Ja bih ugao DS i Cvijićeve pretvorio u trg, samo da se ukloni pumpa i poploča, možda i fontana neka.

file.php
Ako me sećanje dobro služi, tu je bilo planiranoi dečje igralište - pakić , al' ne mogu da se setim iz kog razloga se odusatalo.
 
Nažalost mislim da su urbanističkim planom zadržali pumpu posle pritiska kapitala :/

Da ne bude off:

11-prokop-768x340.jpg
 
Ово је фино испало. Штета што Ресавска није урађена овако, макар тротоари и паркинг места.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210403_002441.jpg
    Screenshot_20210403_002441.jpg
    299,3 KB · Pregleda: 4.253
I Resavska i Beograđanska. Beogradska izgleda kao bomba da je pala.
 
Jedino mi nije jasno zašto su sekli ono drvo...
 
Gotovo je urbano odmaralište za vozače autobusa. Nisam slikao, ali treba:)
 
Сликао је Вожд, али су слике на теми о скверовима.
 
Plan detaljne regulacije za deo oko raskrsnice Bulevara oslobođenja i Kneginje Zorke. Iz SSP tvrde da se plan radi za Galens, ali koliko ja vidim naručilac plana je Majpers d.o.o. Zasad nisam uspeo da nađem vezu dve firme.

Normalno je i očekivano da se trenutno poluraspali blokovi iznad Slavije popune i interesantna je ideja da se spoje Kneginje Zorke i Birčaninova, ali pitam se je l' ikako moglo bez ove zgrade u "trouglu" ispred pokojnog "Orača"???

Čini mi se da bi lepše izgledalo da je tu ostao slobodan prostor ili što bi se moderno reklo - urbani džep.

Bulevar 1.JPG


bulevar 2.JPG


bulevar 3.JPG
 
Стврно је беспотребан вишак тај троугао. Доста отежава функционисање саобраћаја и саме зграде.
 
Imamo park sa druge strane ulice, ovde je potrebno kompletirati ulični front. Nadam se samo solidnoj arhitekturi a ne standardno lošem tranzicionom Vračaru.
 
Ако добро видим овде је у плану и да се дозидају два увучена спрата на згради на ћошку булевара и Охридске.
 
То спајање Бирчанинове са Књегиње Зорке сам одавно видео уцртано у катастру па сам се питао колико је тај план стар и да ли се од њега одустало, као и од толико других по граду. Драго ми је што није.

Слажем се са Хомером да би много елегантније било да тај троугао остане урбани џеп, сличан таквој површини са друге стране улице, али са друге стране, за то спајање улица за које претпостављам да град инвеститору неће платити експропријацију већ ће инвеститор те површине да се одрекне у замену за градњу на овом троуглу.
 
Prvo mi nije bilo jasno odakle trougao kad je sada normalan front. Znači hoće da probiju ulicu za desno skretanje, samim tim bi rušili par kuća/zgrada, Drvo javorovo verovatno. Možda je skupa egzibicija a ne dobija se ne znam šta...
 
Znači Birčaninova praktično produžava pravo od Bulevara oslobođenja do Knjeginje Zorke, stvarajući tako trougao sa pomenutim ulicama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854555#p854555:3m5i70ue je napisao(la):
Johnest_Hon » 31 Мај 2021 11:20 am[/url]":3m5i70ue]Prvo mi nije bilo jasno odakle trougao kad je sada normalan front. Znači hoće da probiju ulicu za desno skretanje, samim tim bi rušili par kuća/zgrada, Drvo javorovo verovatno. Možda je skupa egzibicija a ne dobija se ne znam šta...

Мислим да је идеја да возила из Књегиње Зорке која за циљ имају Кнеза Милоша не иду више лево у Булевар Ослобођења па десно у Тиршову него ће ићи одмах десно на Бирчанинову преко овог новог патрљка, а лево би скретали само они који иду даље на Вождовац.
 
Plan je super samo kad bi se odustalo od ove krmače u obliku trougla, mnogo bi bila lepša ulica sa skverom tu nego sa tom krmačom koja bi zauvek ostala trn u oku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854328#p854328:16j11hlr je napisao(la):
Homer Jay » 30 Maj 2021, 15:17[/url]":16j11hlr]Plan detaljne regulacije za deo oko raskrsnice Bulevara oslobođenja i Kneginje Zorke. Iz SSP tvrde da se plan radi za Galens, ali koliko ja vidim naručilac plana je Majpers d.o.o. Zasad nisam uspeo da nađem vezu dve firme.

Normalno je i očekivano da se trenutno poluraspali blokovi iznad Slavije popune i interesantna je ideja da se spoje Kneginje Zorke i Birčaninova, ali pitam se je l' ikako moglo bez ove zgrade u "trouglu" ispred pokojnog "Orača"???

Čini mi se da bi lepše izgledalo da je tu ostao slobodan prostor ili što bi se moderno reklo - urbani džep.

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1


file.php

file.php

file.php
Izvinjavam se na izrazito kasnom odgovoru.
Pre komentara pitanje: da li to znači da je rešeno pitanje vlasničkih odnosa zaostalih iza pokojne "Hidrotehnike"?
Ako je makar i na uvidu plan, to pozdravljam, jer je ceo blok teško ruglo (mislim da je ovo jubilarni stoti put da to potenciram :bubanj: ). Spajanje Kneginje Zorke i Birčaninove nije uopšte loša ideja, znam da su slični planovi postojali i ranije.
Dopada mi se, ako je išta u nacrtu tačno, da će visinski zgrade biti izjednačene.
BTW, ne znam otkuda SSP-u (govorimo o stranci?) ideja da je reč o "Galensu", možda su opet klasično amaterski pomešali lončiće. "Majpers" je za ceo blok u igri već godinama i izgradili su već jednu zgradu (pri kraju je).
 
Ako ja dobro vidim, trenutna raskrsnica ili ti ova https://www.google.com/maps/@44.7998869 ... 6656?hl=sr vise nece postojati, to je po ovom projektu pesacka zona. Sad ce se za Vozdovac iz Knjeginje Zorke skretati levo iz te nove ulice, sto moze da napravi tu cep jer ce dosta ljudi ce iz Bircaninove ici pravo u Knjeginje Zorke.
 
I meni ovo promaklo...

Elem, koliko vidim, ovo bi u stvari bila sklepana zamena za onaj nekadašnji plan o bulevaru kroz Vračar, što je Došljak pominjao više puta na drugim temama a koji nikad nije napravljen jer ''ima vremena...'' Tako da podržavam ovu ideju.

A što se zgrade unutar ''trougla'' tiče, pa šta ga znam, možda bi i ispalo simpatično ako bi se lepo uradilo i ostavio dovoljan razmak između nje i postojećih.
 
Булевар кроз Врачар је уствари одбачен од општине и цркве. Наводно би дегеадирао амбијент.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858002#p858002:2yeboaya je napisao(la):
Дошљак » 15 Jun 2021 11:29[/url]":2yeboaya]Булевар кроз Врачар је уствари одбачен од општине и цркве. Наводно би дегеадирао амбијент.

Пошто је то глупо, а глупост мора бити брутално кажњена, сада треба агитовати не за булевар, него за читав аутопут :twisted:
 
Нема од тога ништа нажалост, нема сокака на Врачару без новоградње. Има мало простора да се уради део у Скерлићевој, и теоретски би могао и део Боре Станковића иза храма да се прошири, али даље ка Каленићу и Вуку нема простора. Оригинални план је предвиђао да булевар иде Скрелићевом и делом Стојана Протића па да скрене преко тих блокова иза храма ка Мутаповој, даље предпостављам да би ишао Мутаповом до Каленића, пресекао пијацу и до Вука би ваљда ишао Синђелићевом.
 
uvek se iznerviram kad se setim priče o svetosavskom bulevaru i parole "sačuvajmo vračarske bašte" od kojih je danas možda preživelo 10% i sve su zamenjene novogradnjom umesto preko potrebnom saobraćajnicom
 
Vrh