Šta je novo?

Bulevar Oslobodjenja (ex JNA) od Autokomande do Slavije rekonstrukcija

I ja da potvrdim priču od jutros. Vrlo me je iznenadilo da je posle rekonstrukcije situacija čak i gora nego ranije.
 
Ne mislim na ppdignute bastice nego na kvalitet istih...ako je stvarno tacno a verujem da jeste, da nov beton toliko truska...pa to je za odstrel...samo da kazem iz firme MBA Miljkovic direktno stoji Zvonko Veselinovic...nema dalje sta da se prica...finansijer pre SRS a sad SNS...vidjeni zajedno svojevremeno na kosovu...mitrovica itd...neka Djuraskovic,Borovica sad MBA...svaka vlast ima svog putara..sve gore do goreg...
 
Све су то лешинари некада успешних фирми.
 
Cela Srbija postaje jedan kartel. Od najbanalnije prodaje kafe (da, čak i to drže karteli), preko distributera bele tehnike i elektronike pa sve do građevinskih firmi.
Rezultati se već vide.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471698#p471698:19628pr5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 16 Aug 2017 10:36[/url]":19628pr5]Cela Srbija postaje jedan kartel. Od najbanalnije prodaje kafe (da, čak i to drže karteli), preko distributera bele tehnike i elektronike pa sve do građevinskih firmi.
Rezultati se već vide.

Охохохо ово је тек почетак

Тек кад крене распад пошто су сами себи ископали гроб, онда ће белај да буде
 
Зато су му и минирали механизацију. Има она прича која се провлачи у народу - нико није купио машину за асфалтирање да би је палио једном годишње. :D
 
А ја сам се стварно тешио да не може горе од овога шта смо до сада видели, али свака им част, разуверили су ме. Прво сам се надао да ће Косанчићев венац бити квалитетно урађен, међутим, већ сада се види да је то далеко испод неког не европског, него ко зна ког просека када се раде такве улице. Онда су показали "успех" у Мије Ковачевића где је бетон и асфалт испуцао пре неко што су завршили други део улице, а сада ово труцкање. Срећа је што ће и слепима бити јасно о ком квалитету је реч када се буду провозали туда, после Војводе Степе и ових сада "реконструкција" могу само минус да зараде, и то са заслугом. На све ово кривим и наш менталитет, јер мајсотри раде поприлично аљкаво, а гледали смо и да лочу пиво док раде.
 
Nije problem da se popije pivo dok se radi. Problem je očigledno u lošoj opremi ili lošoj kontroli radova. Ne postoji taj majstor koji se ne može naterati da ne radi aljkavo.
 
Уствари РМН-МБА имају релативно нову опрему, претежно Волво, од половњака сам видео само две старе цистерне. Биће да је контрола оманула. Мада бетон им је допремио неки подизвођач.
 
Зајебала их је контрола која им је вероватно говорила да раде што брже, а бетон су узели онај с каменчићима што је за бетонирање дворишта
 
Koliko sam ja shvatio te neravnine imaju veze sa finišerom? Da li uopšte može finišer da radi pošto su tu šine u nivou?

Može neko stručan da objasni ovo truckanje? @Earthmoving?
 
Нисам видео да користе финишер за бетон. Изливају га директно из мешалице.
 
Nema alkohola dok traje obnova.
Kako bivši susjedi rade

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_aQp-US5rLo[/youtube]
 
Неупоредиво квалитетније обављен посао. Бетон квалитетнији, нисам видео да је игде испуцао као код нас после годину дана, а све се обавља под саобраћајем. Код нас трамвај имамо само да бисмо рекли да га имамо. Сада имамо пола линија које не саобраћају, а ништа посебно се неће урадити. Чак ови из ГСП-а имају времена и да сами ремонтују трамваје, а не само да их оперу, мада нећемо ни прање дочекати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471750#p471750:2xsxpjt8 je napisao(la):
Žika » Sre Avg 16, 2017 4:33 pm[/url]":2xsxpjt8]Nema alkohola dok traje obnova.
Kako bivši susjedi rade

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_aQp-US5rLo[/youtube]

Veliko postovanje za uresnost pri izvodjenju radova na samom gradilistu. Najbolja referenca za firme, kvalitet mora da prati ovako precizne radove.
 
Čekajte tek za koji mesec da vidite kako su kvalitetno urađene šine, i u Ruzveltovoj i ovde... Baštice su još pesma.
Što se tiče nadzora i kontrole, koriste se pravne smicalice da se nepravilnosti zabeleže, ali ne i uklone, već da da se pravno bezbedno naknadno popravljaju kada se nešto ošteti.
 
Igor":9bbq30xs je napisao(la):
Prosao sam pre nekih sat vremena autobusom preko kombinovano tramvajsko autobuske trake (bastice). Utisci su jako jako losi posto je podloga lose uradjena pa se autobus tresao celom novom trasom.

Ja sam danas prosao istom tom basticom u Mine Kovacevica i to treci put ove nedelje. Utisci su identicni. Cak se usudjujem da kazem da je ravnije bilo ranije ukoliko si pazio da izbegnes sve rupe. Ljudi vi nemate pojma sta je ovo sad...jedva cekam da se svi provozate....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Provozao se i ja. Ono ne bi smelo da prođe nadzor. Bolje kaldrmu da su stavili u baštice, manje bi se bus tresao.
 
Kvalitet radova bi trebao da se nadje u medijima !!! Jer će se dotični vodja hvaliti sa još 2 bulevara koji je on renovirao sa katastrofalnim kvalitetom....
 
Da li je u Ruzveltovoj planiran saobraćaj osim tramvaja preko betonskih baštica,??
 
Jel ima neko neki info hoce li postavljati neke stubice za ove sto se parkiraju bahato a ova mesta nisu predvidjena za parkiranje?

qi13aC6.jpg


Lbz1ZIS.jpg
 
Gde se gradi nova garaža? Vidim na slikama da su stara parking mesta ukinuta širenjem ulice, pa pretpostavljam da nije neko bez mozga samo ukinuo stara, a da nije izgradio nova parking mesta u kraju koji ionako već ima probleme sa gužvom.
 
Vrh