Šta je novo?

Budući projekti - planovi, investicije i potrebe

Prolazio ja danas, rade se neki potproni zidovi ka muzickoj skoli i neke instalacije, i nesto se kopa, ali nema table
 
cela lokacija ukljucuje 4 parcele, znaci ona mala kucica pored muzicke skole se rusi. Ako se pogledaju svi projekti vidi se da jedino onaj prvobitno plasirani projekat ukljucuje i izgradnju na toj lokaciji.
 
Dakle,molim vas za pomoc,krajnje sam zbunjen!
Da li neko konacno zna sta de desava sa veranovom kulom i koji djavo se gradi u bloku 23 nakon svega??Verujem da je puno vas bilo na veranovom sajtu,pa mozda neko ima i objasnjenje:Koliko neozbiljna treba da je kompanija koja pretenduje da navodno tako krupnim koracima navali na trziste nekretnina,a na sajtu nudi pogresne (da ne upotrebim tezu rec) informacije o tome koji se objekat gde uopste gradi???Pa pobogu,imaju cak i uredno popisan spisak projekata u cijem parcijalnom pa cak i potpunom investiranju postoji mogucnost ucesca,ili koje je moguce iznajmiti...I sta sad,ja odlucim da investiram u verano tower,kontaktiram verano manegement i oni mi kazu:"paaa jao,znaate.,..sajt nije azuriran",crveneci pritom.Ipak,potrudili se jesu da pricu puste u javnost,sam Bobic se busao tim,kako je rekao gigantom,pravdajuci odluku da se besixu kaze ne.Secate se sigurno...Ako sam do tada sumljao u ovaj projekat,moram priznati da sam mislio da makar bobic kad obeca...to je obecano:))bag** jedna...:)
Inace,steta za parcelu kod arene,mislim da je savrseno mesto za ovako nesto.No...ne mozemo biti ljuti sto verano nije tu da ispunjava nase zelje.Ipak,deluju jako neozbiljno,pa me zanima da li je ista do sada ozvaniceno sa njihove strane???

Da li su oni potvrdili sta grade u bloku 23,ili spekulisemo?
 
Gle, za blok 23 NIKADA, ponavljam NIKADA nije bila planirana kula!!! (to je blok preko puta arene) nego je ta kula bila planirana za blok 34 iza genexa!!! To je jednostavno greška u dizajnu na webstranici verana, projekti za blok 23 i 34 su greškom zamenjeni. Tako da ono što svi misle da treba da se grade u bloku 34 je ustvari oduvek bilo planirano za blok 23, a kula je bila planirana za blok iza genexa. Mada kako sada stvari stoje kula je ionako otkazana, nažalost.

inače da si pročitao thread samo stranicu ranije našao bi sve odgovore na pitanja :)

Poz :)

Steva
 
^^^^ ... možda će biti građena ta verzija, ali na njihovom sajtu :

delta_city.jpg


je i 'pogrešna' verzija za DeltaCity u bl.67 ... jer ovako se izgradilo :

picture040fn9.jpg
 
NIje pogresna verzija Dragane. Ta se verzija Delta cityja izgradila samo ti na ovoj slici fali "zvonik":)

A ovo za Tri lista... kuku meni! Zovite Bobica ljudi, neka urgira ;)
 
Nenad":2w42ltku je napisao(la):
NIje pogresna verzija Dragane.
Ta se verzija Delta cityja izgradila samo ti na ovoj slici fali "zvonik":)
Na 'zvonik' nisam ni mislio, već na stakleni deo i celu fasadu prema J.Gagarina.

Vidi se da nisi građevinac. :) ... pogledaj još jednom.
 
kingdom":3ipza3bb je napisao(la):
'Fala Stevo!
Ne budi tako nervozan:)
pozdrav:)
nije lako biti miran kada cela nacija misli da je za blok 23 oduvek bila planirana kula :) Lepo si objasnio u svom postu da je to dosta neozbiljan online nastup verana :(
 
Za Delta city su u pitaju nijanse, a ne skroz drugaciji projekat...

Ali zao mi je sto cemo na Tri lista duvana gledati najverovatnije ovo:
3ld2.jpg


HYPO - seljacka austrijska banka, neka ove kucice grade negde u Vasarhensgnburgedorfu u nekoj austrijskoj sumi

Inace, jeste li cekirali onaj Atlas centar u Podgorici na Mace sajtu... Vrlo lepo
 
Aleks":co4mloek je napisao(la):
I believe that this is the final design of the building. http://www.mace.co.yu/projekti/3ld.asp
Quite disappointing if you ask me.
More than disappointing.. rather sad...

Hipo bre stvarno gradi kante na sve strane. Mada u ovom slucaju stvarno krivim Grad jer su za ovakvu lokaciju stvarno morali da daju najjasnije moguce smernice za dozvoljeni izgled objekta!!!
 
Stevo,kapiram ja tebe.
Ti si ionako nas duhovni vodja,ne zelim da rizikujem bilo kakav nesporazum sa tobom :)
Sala,naravno.Sve ja to znam,ali jednostavno nisam mogao da bez reakcije prihvatim da neko ko hoce da gradi onu grdosiju od kule moze na napravi tako trivijalnu gresku na sajtu.Prosto imam utisak da nas namerno provociraju :)

Neka se realizuju usce 2 i deltina kula,za sada sasvim dovoljno da poprilicno promeni skyline.Ne treba ziveti u mehuru sapunice...
 
Smernice!!???Kakve smernice ocekujes od gradskih celnika?Seti se onog monstruma na samom ulazu u knez mihajlovu,a nema bitnije lokacije od te.Bobicu je bre ovo ultra-mega-giga-extra,on zali sto i sam nije nesto ovako projektovao...Neka...bice.
 
Homer Jay":3d5mkc9m je napisao(la):
Za Delta city su u pitaju nijanse, a ne skroz drugaciji projekat...

Ali zao mi je sto cemo na Tri lista duvana gledati najverovatnije ovo:
http://www.mace.co.yu/projekti/images/3ld2.jpg

HYPO - seljacka austrijska banka, neka ove kucice grade negde u Vasarhensgnburgedorfu u nekoj austrijskoj sumi

Inace, jeste li cekirali onaj Atlas centar u Podgorici na Mace sajtu... Vrlo lepo
Izgleda kao da je zidano 1990. :/ Gde su iskopali ovo... kockasti prozorcici su ubedljivo najgori. Nesto slicno stoji na Bulevaru preko puta ETFa.
 
Homer Jay":dj1sg9cu je napisao(la):
Za Delta city su u pitaju nijanse, a ne skroz drugaciji projekat...

Ali zao mi je sto cemo na Tri lista duvana gledati najverovatnije ovo:
http://www.mace.co.yu/projekti/images/3ld2.jpg

HYPO - seljacka austrijska banka, neka ove kucice grade negde u Vasarhensgnburgedorfu u nekoj austrijskoj sumi

Inace, jeste li cekirali onaj Atlas centar u Podgorici na Mace sajtu... Vrlo lepo
Primera radi meni taj projekat sa slike uopste nije toliko los, naravno Podrekin je daleko bolji stim sto je problem kod ovog "novog" projekta ona kapica odozgo koja deluje bas palanacki, i malo veca staklena povrsina nego sto bi pristajala takvoj lokaciji.
 
Pa, jel ima neka tabla sa slikom ? ..

... na tom tzv.'gradilištu' od '3.lista'.
 
Igor":27hw32ke je napisao(la):
Primera radi meni taj projekat sa slike uopste nije toliko los, naravno Podrekin je daleko bolji
hoteltrilistaduvana_161106.gif

Ne da je daleko bolji, nego ne može da se poredi.. Podrecca :love:

Ono što je genijalno kod Podrecce je da on projektuje prema okruženju, tj. ukomponuje u okolne zgrade... A to našim investitorima hronično fali...
 
Toliko o Tri lista duvana, aj cak ova frontalna fasada i nije toliko losa, zavisi od izbora stakla, ali ona pozadinska - dvorisna fasada koja se vidi iz svakog ugla je ocaj.
Evo nekih slicica Tri lista duvana projekat koji simbolizuje LIST Duvana. Po meni fina svedena simbolisticka forma.






Ali ''Mace'' je ipak rekao svoje...
 
Pošto nema table, a i kada pogledam kako kilave na tom tzv. gradilištu, nisam siguran ni da je ona slika sa Mace definitivan projekat - što se tiče i izgleda i namene.

I nije mi jasno što su odustali od gradnje hotela. Ovog trenutka u gradu Beogradu u hotelima NEMA mesta - popunjenost ~ 95%. Jedan WEG (već) povratio sve uložene pare u "Balkan" (za kupovinu samog hotela i za njegovo renoviranje).
 
@kingdom
Pa smernice Zavoda za zastitu spomenika, urbanistickog zavoda, SANU, svih zajedno, whatever! Kakav crni Bobic. O takvim lokacijama ne moze i ne sme da odlucuje samo jedan covek / investitor.

A jel Podrecca uradio ovaj projekat po nalogu Hypo ili onako, cisto za lokaciju (tipa video rupu pa ko veli :) )
 
Uradio bas za Hypo kada su oni preuzeli lokaciju i rekli da ce biti hotel... bili smo ubedjeni da je proradila austrijska veza... medjutim posle nekoliko meseci rekose da odustaju od hotela, te da ce tu biti izsgradjen (jos jedan) ekskluzivni poslovni prostor... Ako mene pitate taj kucerak je cak dozvolio da bude replika jedne tako bezznacajne zgrade kao sto je Imelov objekat na uglu Milentija Popovica i Bulevara Zorana Djindjica
 
Trebalo bi da ih neko kontaktira i pita za konkretan rendering - posto nemaju nikakvu tablu, nesto ce morati da objave!
 
Podrekin projekat je fantastican... ali kako neko rece ranije bas sve njih briga da prave monumentalna zdanja, daj samo da se sad zgrne lova, pa posle "eventualno"... :mad:
 
Pa dobro. Ni ovaj rendering sa kisobranom nije bas toliko los. Stvarno ne izgleda tako lose, bar meni. :/
 
Vrh