Šta je novo?

Budući projekti - planovi, investicije i potrebe

Rad koji je 2008. pobedio na konkursu za stambeno-poslovni objekat izmedju ulica Mutapove, Bore Stankovića i Mačvanske, tj. tacno iza Hrama Sv Save:

ma%20r%2001.jpg

ma%20r%2002.jpg

ma%20r%2003.jpg

ma%20r%2004.jpg

ma%20r%2005.jpg

ma%20r%2006.jpg

ma%20r%2007.jpg


Renderi su preneseni sa sajta arhitekte Petra Bojovica

Investitor objekta je firma Dikem izolacija koja cak nema ni svoj Internet sajt, sto dovoljno govori o sansama da se ovaj objekat realizuje. Inace, Dikem trenutno izvodi radove na supermarketu Vero 5 u Vojvode Stepe (da, to je onaj oko kojeg se biju).
 
ufff što ovo izgleda dobro, mada u pravu si ti homere, videli smo šta se dešava sa tim kao futurističkim objektima (poput Campusa).... Svi ostaju u nekoj fioci ;)
 
Homer Jay":30lag50g je napisao(la):
Dikem trenutno izvodi radove na supermarketu Vero 5 u Vojvode Stepe (da, to je onaj oko kojeg se biju).
Više se ne tuku i za uši vuku :D

Mislim, to deluje ovako lepo na slikama, ali mi je nekako ta fasada suviše zatvorena da ne kažem bezlična, slično kao i za onaj hotel što si postavio za blok 11, nekako mi ti renderi deluju više umetnički nego kao neki pravi rad za objekat.
 
Sta bi trebalo da znaci vrlo kineski?


Ja ovakav most mogu da zamislim u Peruu, i u Portugaliji, i u Indiji, i na Novom Zelandu. Ne vidim sta je toliko kinesko na njemu. Mozda negde ima utisnute figure zmajeva, ili ce mozda za izgradnju stubova da koriste stpaice za jelo, mozda to neko vidi, ali ja ne vidim :rolleyes:
 
Most je vise nego OK. Nikakve egzibicije, skladno i funkcionalno. Kinezi to zavrsavaju za 3-4 nedelje. Gotovo. Pusten saobracaj.
Majstori su za brzu gradnju, ali , ponekad, imaju talenat da naprave novo i da vec sutra izgleda kao da je staro.
Valjda ne zele da grade u antagonizmu sa II zakonom termodinamike?
 
Vrlo kineski znaci... vrlo kineski.
Ovakav moste moze da se zamisli i u Portugaliji i u Peru, ali se on tamo zaista nikad nece naci. Jednostavno, mnogo je ruzan da bi ga izgradili.
Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali ona 2 para cackalica na pocetku mosta (pa ih posle u nastavku mosta nema... ne znam da li da kazem: hvala Bogu sto ih nistu nastavili ili zali Boze sto su ih uopste stavili), zatim one originalne betonske ploce u funkciji stubova mosta, pa oni elegantni lukovi pod mostom... ne znam sta bih pre izdvojio! Mislim da ovde zmajevi uopste nisu potrebni da bi ovaj most zasluzio epitet... kineski!
 
:| U ovom kontekstu "verlo kineski" mogu da shvatim jedino kao kompliment... Zamisliti most bez ploči, lukova... To mi malko teže ide..
 
Ja stvarno ne vidim problem u ovom mostu, nije bog zna šta, ali rešava problem, a na toj lokaciji i ne treba nešto grandiozno, impozantno ili whatever.... nego funkcionalno pre svega... a isti ti kinezi su napravili Hangzhou Most koji je najveći na svetu, za neke relativno smešne pare kad se uporedi sa ovim koliko most preko ade košta, tako da... u svakom slučaju ja sam za, ma kakav kod da je izgled, samo da je ok kvalitet
 
@Aleksey Groz
Ове мостове смо ми градили својевремено, оба на дунаву:
Мост код Бешке:
dunav-beska02.jpg


Мост између Смедерева и Ковина:
sd_most.jpg


Јел и они изгледају кинески? Или су једноставно мостови тог типа на тако великом распону најпрактичнији, најјефтинији и најједноставнији за градњу.

П.С. Мени су сва три прелога сасвим пристојна, а највише ми се свиђа централни, са кабловима...
 
Znaci nebitno!
Stvarno nisam pretpostavljao da ce jedan, po meni, dosta shvatljiv komentar da izazove toliko nerazumevanja.
1. kad sam rekao "kineski" nisam aludirao na Kinu i njeno arhitektonsko nasledje; mogao sam da kazem i "vrlo albanski, severnokorejski, nigerijski...." . Ne znam da li se kapiramo?
2. da li sam ja rekao da most treba da bude bez stubova i lukova? ne. rekao sam da su arhitektonska resenja ovih stubova i lukova jednostavno ruzna.
3. da, sve vreme imam daj most kod Beske u glavi i lagano mi se muci. i tu se vracam na prvu tacku mog pojasnjavanja: kad sam rekao "vrlo kineski" to je moglo da bude i "vrlo jugoslovenski, srpski, sovjetski..." ... name it!
I nakon ovog se zaklinjem da vise, na ovom forumu, necu davati komentare u dve reci! Te dve reci mi pojedose tastaturu!
 
Nesto iz Blica....
http://www.blic.rs/temadana.php?id=96526

Prvo jedan smesan citat:

Kad su svojevremeno izraelski obaveštajci analizirali bezbednost naših državnih institucija, pa i zgradu Predsedništva Srbije osmatrajući park ispred nje, zapitali su: „Da li su ovo u parku sve agenti vaših obaveštajnih službi?”. Kad su dobili odgovor da su u pitanju obični prolaznici a ne agenti, Izraelci su se zgranuli. „Vi onda ne možete da garantujete punu bezbednost vašeg predsednika”.
:laugh:

Onda jedan meni nejasan plan ministra nam vojnog Sutanovca Dragana:

Svejedno, „Blic” iz svojih dobro obaveštenih izvora saznaje da je preseljenje Vlade i većine ministarstava u Palatu „Srbija” - gotova stvar. U tu svrhu ministar odbrane Dragan Šutanovac namerava da predloži plan preseljenja Vlade Srbije u okviru kojeg bi na Palatu „Srbija” bila dozidana bar još dva sprata kako bi što više ministarstava stalo u zgradu bivše Palate federacije na Novom Beogradu.
Dozidati dva sprata na SIV??? Kako, gde???

I na kraju slicica

Generalštab i MUP u blizini VMA
Dragan Šutanovac, ministar odbrane, prema saznanju „Blica”, ponudiće plan izgradnje dve posebne zgrade u blizini VMA - jedne za MUP i druge za Ministarstvo odbrane. Izgradnja, prema njegovom planu, bila bi finansirana novcem od prodaje policijske zgrade u Kneza Miloša 101 i sedišta Ministarstva odbrane u Birčaninovoj. Prema ovoj računici, posle prodaje ovih objekata čak bi novca i ostalo.
tadicc.jpg
 
hazard":1bm2p5if je napisao(la):
Nesto iz Blica....

Onda jedan meni nejasan plan ministra nam vojnog Sutanovca Dragana:

Svejedno, „Blic” iz svojih dobro obaveštenih izvora saznaje da je preseljenje Vlade i većine ministarstava u Palatu „Srbija” - gotova stvar. U tu svrhu ministar odbrane Dragan Šutanovac namerava da predloži plan preseljenja Vlade Srbije u okviru kojeg bi na Palatu „Srbija” bila dozidana bar još dva sprata kako bi što više ministarstava stalo u zgradu bivše Palate federacije na Novom Beogradu.
Dozidati dva sprata na SIV??? Kako, gde???
Meni ovo nije nimalo nejasno već najblaže rečeno budalaština.
 
Plus što je zgrada pod zaštitom, ako se ne varam. Zeznuto je to. Tolika zgrada sa ogromnim prostorom, ali totalno nefunkcionalnim, ono kao treba da smanjiš troškove i tu bi mogao da strpaš dobar deo administracije ukoliko se izvrši rekonfiguracija enterijera, ali opet je greota skrnaviti te lepe hodnike i sale. U svakom slučaju, bilo kakva promena na eksterijeru je odvratan, loš i nepromišljen potez.
 
Mislim da cemo preziveti skrnavljenje hodnika i sala. U svakom slucaju bar Predsednistvo se moze tamo izmestiti bez problema - i bez skrnavljenja, tu je i zvanicno bila Titova kancelarija, pa moze da se udomi i Tadic i svaki buduci predsednik bez problema. A na sadasnje predsednistvo moze da prosiri gradska administracija, ili jos bolje da to postane jedan lep muzej (muzejskog prostora fali u Beogradu, mnooogo, eksponata ima ali pola trune po podrumima).
 
vlada će da se prebacuje u palatu federacije? EEEEEEKSTRA.

konačno i ta zgrada da počne da se koristi za nešto pametno i eventualno malo bolje da se održava... ona fontanica je malo zapuštena, čini mi se.

a šta će biti u današnjoj zgradi vlade onda?
 
LL, polako druže, to se Šutanovac malo razbacuje sa idejama, a bez da je prethodno razmišljao o celini. Nije sve što piše u novinama tačno :kafa:
 
Meni se skroz svidja ideja da vojska i mup budu pored vma-a zato sto tamo ima i previse livada oko vma-a koje mogu lepo da se iskoriste, a u centru da se oslobode zgrade koje mogu da imaju mnogo bolju namenu a o saobrcj.guzvama i parkingu i da ne govorimo...
 
ivana-bg, a šta ako bih ti ja rekao da su tu gde oni planiraju te zgrade još veće gužve? just saying :kafa:
 
prvo, opet malo branim novine - novine ne pisu svasta, vec ministri svasta izjaljuju. problem je filtriranje informacija, sto sada vec prelazi granice ove diskusije i spada u domen mnogih cinjenica koje cine ovo drustvo veoma tuznim.

drugo, ova suletova ideja ide tacno u istri onaj scatchbook gluposdti gde i dulicev tunel izmedju dve skupstine.
 
Homer Jay":vg0fbi0i je napisao(la):
prvo, opet malo branim novine - novine ne pisu svasta, vec ministri svasta izjaljuju. problem je filtriranje informacija, sto sada vec prelazi granice ove diskusije i spada u domen mnogih cinjenica koje cine ovo drustvo veoma tuznim..
Razumem ja tebe, ali moraš priznati da se većina novinara koji su u beogradskoj redakciji u svojim kućama baš ne proslavljaju sa tačnošću informacija. Najbolji primer je vest o "lakoj železnici" koja je postala vest "o lakom metrou" dok se sve vreme govori o Beovozu. Meni je otužno stanje u domaćim medijima koje se može jednostavno svesti pod jednu reč "amateri". Možda je ovaj post više za onu temu o novinama i medijima kod nas pa ako neko od moderatore tako misli neka slobodno prebaci tami post.
 
Da, izgraditi zgrade vojske i policije pored ogromne bolnice je baš inteligentno. Samo se podsetimo šta se desilo u Višegradskoj kada je bombardovan MUP.
 
Vrh