Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Jes' bezveze kad cujes da neko umre, pa i veoma stari ljudi poput cika Ofera, ali, brate, s njim ne umire njegov biznis. Ako ne dodje do realizacije projekta u Bloku 26, Oferova smrt ce biti najmanji krivac za to.
 
Homer Jay":shrycpiq je napisao(la):
Ako ne dodje do realizacije projekta u Bloku 26, Oferova smrt ce biti najmanji krivac za to.
Хтео си рећи: КАД не дође? :D

Наравно да бизнис опстаје, само је питање шта ће наследници одлучити. Свакако, остаје да се види, јер и овако је цела прича замрла на дуже време.
 
А у пм,људи почели да умиру а кула и даље нема.
 
Ne verujem ni da ce ih biti dok u ovoj zemlji ne proradi SLOBODNO TRZISTE, pre svega nekretnina, ali posredno i svega drugog. U protivnom se zna sta su prioriteti, nista dok gazda Misko i podivljali ortoped ne prodaju sve sto su sagradili ili naumili da sagrade.
 
Cim on jos uvek ne pocinje da gradi ono u bloku 20 situacija je jasna. Ako je iko u ovoj drzavi finansijski mocan da gradi takve objekte onda je to on, a vidi se za sta su se preorijentisali u zadnje vreme - za trzne centre, soping molove, poljoprivredu.
Sto se stranih investitora tice ponovo je danas u novinama po ko zna koji put nazalost izasao feljton pod nazivom "SAMI TERAMO STRANCE" po kojem smo na samom dnu po povoljnostima za investiranje, i ponovo po ko zna koji put se isticu SPORA I NESPOSOBNA BIROKRATIJA, KORUPCIJA, IZUZETNO LOSA INFRASTRUKTURA, POLITICKA NESTABILNOST, VISOKE PORESKE STOPE itd
Sta vise reci, pitam se, realno, da li se sve ovo namerno radi kako domaci tajkuni nebi imali smetnju i konkurenciju?!
 
Добро питање. Нисам никад о томе размишљао, али сад кад си то поменуо... :shok:
 
nekad mi se cini da se nove zgrade i objekti uguravaju gde god mogu, a u ovom kvartu nista....Kad ce bilo sta da tu urade? :(
 
Postovani gospodine Johansone, kada prosetate gradom ili se vozite GSP-om, podignite malo glavu i pogledajte na koliko fasada poslovnih objekata stoji natpis "FOR RENT" koji ocajnicki poziva bar neke klijente da se usele u nikada jeftiniji poslovni prostor u Beogradu. A zasto je nikada jeftiniji? Pa, zato sto na desetine hiljada kvadrata poslovnog prostora zvrji prazno jer jednostavno u Beogradu trenutno nema nikoga ko bi se tu uselio (ili ih ima vrlo malo).

I sada se mi pitamo zasto neko ne pukne nekoliko stotina miliona evra da izgradi pola miliona kvadrata poslovnog, stambenog, maloprodajnog i hotelskog smestaja, i to na zemljistu za koje ne postoji Plan detaljne regulacije, sa veoma nejasnim imovinskim odnosima i u situaciji kada jos nije poznato kakav je stav gradskih planera o izgradnji visokih zgrada u tom bloku?

Mozda bismo mogli da ga popunimo nekim novim Dulvilom - 10-ak stambenih zgrada od po 8 spratova, lepe onako s terasom i garazom ispod, okolo park i ljuljaske, kvadrat za 1.500. Ej, prekoputa Arene!? 'De ces bolju cenu? Dulic se smeska sa zutim slemom na glavi - Srbija radi, Beograd se gradi - ma, svi srecni. Ali ako bi me neko pitao danas da biram izmedju takve slike i toga da ovaj blok zarasta u korov jos pet godina dok ne doceka ozbiljnog investitora, koji ce unajmiti ozbiljnog arhitektu da mu napravi ozbiljan projekat u koji ce biti ulozene ozbiljne pare - bez razmisljanja biram ovo drugo.
 
Za razliku od nasih kula koje stoje na papiru, makedonci su poceli da grade svoj 4 kule po 42 sprata.

Oblakoderi%20AER%20viz01.jpg


:(
 
Македонци или Албанци? ;)
 
gospodin Johanson":3w21n05t je napisao(la):
nekad mi se cini da se nove zgrade i objekti uguravaju gde god mogu, a u ovom kvartu nista....Kad ce bilo sta da tu urade? :(


Nikad, a mozda ni tad :laugh: ...

Salim se, prognoziram preuredjenje u zelenu povrsinu! Zivi bili pa videli. To je "najpametnije" sto ova oligarhija na celu sa urbanistickim zavodom i dir. za gradj. zemljiste moze da ucini sa tim i sl. prostorima u ovom gradu i ujedno najvece dostignuce, jednostavno nemaju potencijal. Tome u prilog ide i povrsina slobodnog prostora koju zauzimaju ova dva bloka, a koja je po nekom planu predvidjena za ono sto oni nazivaju downtown ili city sto je teska koma. Na onom prostoru nema mesta za vise od 3 zgrade i to od po 25 spratova sa sve parkinzima i jos po nekim pratecim objektima! po tome se vidi koliko su oni "ozbiljno" planirali u ovom gradu izgradnju nekog takvog projekta. Kao slag na tortu stavise i onu crkvu po sistemu svega ima samo drage crkve nema ...

Jos jednom, zivi bili pa videli.
 
Ја сам за пренамену блока прекопута СИВ-а: да оставимо оне две зграде које су већ подигнуте и цркву, и да на слободном простору направимо новобеоградски Централ парк, повезан са простором и фонтаном испред СИВ-а (Булевар Михајла Пупина у подвожњак) и са друге стране с метро станицом код Арене.

Простора за пословне комплексе има напретек (ИМТ, на пример, или око Бувљака и пруге), а мислим да бољи јавни простор од парка у рангу Таша и Калиша на том месту не можемо да добијемо. Још када би СИВ постао музеј...
 
Пантограф":hu05417n je napisao(la):
Простора за пословне комплексе има напретек (ИМТ, на пример, или око Бувљака и пруге), а мислим да бољи јавни простор од парка у рангу Таша и Калиша на том месту не можемо да добијемо. Још када би СИВ постао музеј.

mozda sam ja lud ali na 100m od tog tvog "central parka" se nalaze hektari zelene povrsine. zar ne mislis da bi logicnije i korisnije bilo IMT pretvoriti u park? ma ne.. oni iz blokova ce na metro pa do arene u setnju....
 
Ниси луд, дабоме; међутим, ја резонујем да становници блокова имају "под носом" прворазредни урбани јавни простор и парк - савски кеј.
Даље, зашто је по мени ИМТ добра локација за пословни центар, City Београда. Па, прво зато што је тај простор веома велики - за разлику од блока код СИВ-а. Даље, таква, пословна функција у његовој најближој околини се већ увелико развија: "Ерпорт сити", "БГ офис парк", пословне зграде... Треће, у директној је вези са "зоном високих (највиших дозвољених) објеката" предвиђеном уз пругу, чиме се компактна пословна зона додатно увећава (на том простору биће и централна аутобуска станица, и штајга "бр. 2", што значи одличну саобраћајну повезаност са целом Србијом, и шире). Итд.
Са реченим у вези - питање је да ли би, ако се овоме да приоритет у односу на Блок 25 и 26, у њима икада биле изграђене икакве пословне зграде, пошто мислим да је простор ИМТ-а, плус Трећи булевар довољан... за наредне деценије. Шта ћемо онда? Још један блок са (скупим) становима? Гласам за јавни простор, тј. за парк.
 
заправо, мислим да би та идеја била одлична. парк на Ушћу, око СИВ-а и у блоку 26 би била једна супер зелена целина какву НБГ нема
 
Београд није Лондон па да му се изгради некакав Сити и то у целом блоку ИМТ-а. Коју па ми привреду имамо да су нам потребни ти силни финансијски посредници у солитерима. Булевар Милутина Миланковића и Еирпорт сити су ти пример каква ће се архитектура ширити и ка ИМТ-у. Уз то сигурно ће бити и стамбених блокова, а ла Бежанијска коса. То је реалност.
 
Blok je specifican iz vise razloga i kad vec imamo tu nesrecnu crkvu, mozemo tu imati sve. Na onom planu sredina bloka i deo izmedju dve vec izgradjene zgrade su po meni odlicno zamisljene kao veliki trg sa fontanom kao produzetkom one ispred SIV-a. Oko crkve i sve ka ulici vise zelenila kao kamuflaza.
 

cp by razgradjevinar, on Flickr

@Pantograf

Nisam mislio na savske blokove vec na blokove 60, 63, 64, 65.. staru bezaniju pa i blokove 37, 38, 48. pogledaj ovu sliku i shvatices prvo razliku izmedju savskog i dunavskog keja, i povrsinski i poziciono. Park na mestu IMT-a pre svega svojo pozicijom zasluzuje ime "central park", ako nam je do bombasticnih imena. ako nije, nego gledamo samo potrebe lokalnog stanovnistva tesko ces me ubediti da je humanije ziveti u bloku 60 nego npr u bloku 29.

@johnest Hon

znas i sam da blok 25 nije zamisljen kao veliki trg nego kao poslovna cetvrt. nije u pitanju broj nekakvih nebodera, broj spratova i kvadrata koji je tu moguce smestiti te kolike su stvarne potrebe grada za poslovnim prostorom. to ce urediti trziste. da neko misli i planira unapred prvo tu ne bi smestio crkvu posto jedna vec postoji dva bloka dalje nego bi verski objekat bio napravljen tamo gde je potrebniji (mozda upravo negde na savskom keju )
 
Naravno, samo zasto bi poslovna cetvrt iskljucila trg? :)
 
razgradjevinar":10r353zi je napisao(la):
............tesko ces me ubediti da je humanije ziveti u bloku 60 nego npr u bloku 29.
Разграђевинар, блок 60 је доста велики блок. Не знам на који део тог блока мислиш да није хумано живети ! Њему припада и један део прве месне заједнице насеља Бежанијска коса, где имаш осам или девет стамбених зграда од по пет спратова, а остало су све куће у низу. У "доњем" делу блока 60 (Тошин бунар и Земунска) имаш шест зграда и све су у Земунској улици и оне су све по пет спратова.

У сваком случају је, по мени, хуманије живети у блоку 60, поготово у делу прве месне заједнице на Коси, него у блоку 29, који је окружен доста прометним и бучним улицама, поготово Булеваром Арсенија Чарнојевића или ти аутопутем.

Шта ће бити са простором ИМТ и ФОБ то ће вероватно власник да одлучи.
 
Johnest_Hon":21luy8nr je napisao(la):
Naravno, samo zasto bi poslovna cetvrt iskljucila trg? :)

ma naravno da ne iskljucuje, naprotiv. ti pricas o trgu, pantograf o central parku pa je tu nastao nesporazum.

@ gago

kad kazem humanije ja ne govorim o spratnosti vec o okruzenju. teorija da su petospratnice kul a npr petnaestospratnice nisu po meni nema nikakvog smisla. ja razumem da neko voli da zivi u prizemlju ili na nekim nizim spratovima ali shvatite da postoje ljudi kao ja koji bi npr uvek izabrali 15. sprat pre treceg. Nisam rekao da nije humano ziveti u 60. bloku vec da je blok 29. humaniji. kad izadjes iz te fenomenalne petospratnice u 60. bloku okruzen si svinjcima na bezaniji, tramvajskim depoom i blokovima zaraslim u korov a do reke i prve vece uradjene zelene povrsine imas skoro 2km pa sam pomislio da, kad vec govorimo o izgradnji nekih novih parkova na nbg-u, ljudi u tom delu gradu imaju vecu potrebu za parkom nego oni koji su od parka usce udaljeni 200-300 metara.

naravno mozemo ici i drugom logikom pa novac i vredno gradjevinsko zemljiste potrositi na uboge stanare blokova oko arene koji mukice svoj kvadrat cene i prodaju po skoro duploj ceni od onih iz blokova oko imt-a.
 
Vrh