Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

MilisaV":65uv3qny je napisao(la):
Uživo ovo ne deluje ništa bolje. Deluje ružnije od svih novogradnji u komšiluku

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Rekao bih da se bar njih 600 ne slaze sa tobom MilasaVe.
 
Kako si došao do broja 600 da mi je znati.


Btw ako je neko kupio stan u savaadi to ne znači da mu je to vrh arhitekture, nego da je to dobar kompromis između cene,lokacije, kvaliteta, itd.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Mozda gresim ali zgleda da ovi sto hvale zgrade u Savadi su kupci koji ne zele da prihvate kritiku o njihovim zgradama.
 
MilisaV":15ynjzhj je napisao(la):
Kako si došao do broja 600 da mi je znati.


Btw ako je neko kupio stan u savaadi to ne znači da mu je to vrh arhitekture, nego da je to dobar kompromis između cene,lokacije, kvaliteta, itd.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Bilo bi krajnje logicno da su to onih 300 koji su vec kupili stan, a da ce se sa tim sloziti i ostalih 300 koji kupuju u drugoj fazi, zar ne?

spatiotecte":15ynjzhj je napisao(la):
Mozda gresim ali zgleda da ovi sto hvale zgrade u Savadi su kupci koji ne zele da prihvate kritiku o njihovim zgradama.
Sve zavisi, oba bloka su zaista kvalitetna. Svaki na svoj nacin ima svoje prednosti a narocito mane. Nekome se vise dopada modernija arhitektura a nekom klasicnija, u svakom slucaju odluka je licne prirode. Kod nas je presudila cinjenica koja se ticala bolje iskoriscene kvadrature stanova koji su nas zanimali.
 
Kupac.. Kod mene je presudila lokacija obzirom da sam odrastao 500m dalje... Tačka. Ali moram da priznam - ne razumem ovo nadmudrivanje ko je koliki stručnjak i ko je tu veći arhitekta..aj prosipajte svoje vajne ideje, svoje mudrosti na nekim stručnim bijenalima, izložbama..ovo je malena priča o tri zgrade, zašto tražite u tome božanstvo i savršenstvo..nećete ga naći.. Meni je ovo dovoljno dobro, ni manje ni više...

713ece4cb307ff98d9976a22d322c506.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Naravno da kad kupis nesto, bilo sta, a pogotovo kad je u pitanju ozbiljna insvesticija kao sto je stan, da ne volis da neko da negativno misljenje o tome.
To na neki nacin pokvari ceo taj dozivljaj kupovine i to zna da smori coveka i to je jasna stvar. :( :cry:
Ljudi su razliciti i imaju drugacije potrebe ili drugacije vidove na neke stvari.
Nekom nije bitno da zivi u lepoj zgradi, neko gleda samo kvalitet, eto neko se opredelio za ovaj stan jer je odrastao 500 metara od njega.
Dakle to su stvari iz sfere licnog dozivljaja nekog prostora.
Ako je vama lepo u tom stanu, nama sto komentarisemo ovde je jos lepse. :sesir:

Ali realno, to je kao da ste kupili novu Daciju, i ona je lepa zato sto je nova, ali to je i dalje Dacia. :wink:
 
Samo što se Dacia u nekim zemljama (recimo u Rusiji) prodaje pod značkom Renault :D

Kako god, za 99% kupaca stanova spoljašnji izgled zgrade nema nikakav značaj pri donošenju odluke o kupovini.
 
sismise, ovo je forum na kome ljudi diskutuju upravo o temama vezanim za arhitekturu. to sto si ti pogresno razumeo da je ovo meste gde ces oformiti virtuelni kucni savet je druga stvar... tako da druze pusti nas da ovde da prosipamo mudrosti a ti sa novim komsama lepo na klupicu ispred zgrade pa caskajte o vasim novim nekretninama.

nemoj da mislis da je neko ovde ljubomoran, samo smo slabi na nove clanove koji posle 2-3 posta daju sebi za pravo da "administriraju" beobulid
 
Evo jedan primer za uporedni prikaz. :)

400x300_28969_28969%202.jpg



7nbdweh1tc-fotografija2841.jpg



im_4705703081407267042.jpg



HPIM3892.jpg


Novi Beograd, Blok 24, izgrađeno 1989 god.
Napomena: Potkrovlja koja vidite nisu postojala do pre 10. godina, već su nastala u skorije vreme.


Recimo da su u istoj kategoriji, niska zgrada, fasadna cigla. Pogledajte samo terase. Osim što je razlika u veličini razlika je i u praktičnosti u odnosu na Savadu. Unutrašnji raspored prostorija u stanu i stepeništa u ulazu zgrade bloka 24, tek to "ne smem" da prikažem u odnosu na Savadu. Jedino što blok 24 nema garažu i to je jedini blok koji nema garaže. Imaju podrume i ne znam čemu im služe, za "podrum vina"? :)
 
spatiotecte":1vic9sse je napisao(la):
Mozda gresim ali zgleda da ovi sto hvale zgrade u Savadi su kupci koji ne zele da prihvate kritiku o njihovim zgradama.
Ja sam kupac i mislim da je ovo crnilo spolja kriminalno. Da su to stavili na render u startu, Savadu ne bi ni pogledali, a kamoli kupili stan tamo.
 
danko":26jnpuhd je napisao(la):
spatiotecte":26jnpuhd je napisao(la):
Mozda gresim ali zgleda da ovi sto hvale zgrade u Savadi su kupci koji ne zele da prihvate kritiku o njihovim zgradama.
Ja sam kupac i mislim da je ovo crnilo spolja kriminalno. Da su to stavili na render u startu, Savadu ne bi ni pogledali, a kamoli kupili stan tamo.
Na kraju dana to je samo mesto za zivot i krov nad glavom zar ne? Iako se ne radi od crnoj cigli vec o braon, smatram da je mnogo bitnije imati kvalitetnu gradnju iznutra nego spolja? Ako ste vec kupac, zasto ne spomente koliko su kvalitetno stanovi uradjeni iznutra.
Evo i ja sam kupac, pa mogu da potrvrdim da je unutrasnjost stanova i same zgrade uradjena na vrhunskom niovu u smislu kvaliteta i estetike.
 
trackzero":3gvjjnzw je napisao(la):
Na kraju dana to je samo mesto za zivot i krov nad glavom zar ne? Iako se ne radi od crnoj cigli vec o braon, smatram da je mnogo bitnije imati kvalitetnu gradnju iznutra nego spolja? Ako ste vec kupac, zasto ne spomente koliko su kvalitetno stanovi uradjeni iznutra.
Evo i ja sam kupac, pa mogu da potrvrdim da je unutrasnjost stanova i same zgrade uradjena na vrhunskom niovu u smislu kvaliteta i estetike.
Daleko je to od vrhunskog nivoa, ali da je pristojno, jeste. Meni jeste bilo bitno da ne živim u bunkeru već u normalnoj zgradi, i kao što rekoh jedan od razloga koji je prevagnuo ka Savadi je upravo bio taj što je zgrada na renderu izgledala dosta pitomije sa belom/bež fasadom i belom stolarijom, nego A Blok (sa onim napadnim drvenim panelima, tamnom stolarijom itd.).

Da sada u ovom trenutku biram stan, Savadu bi preskočio instantno, ne bi ni pomišljao na kupovinu jer je ona fasada čisto ruglo.

Ali šta je tu je, bar su održali obećanje i ostavili bele prozore, pa da ne gledam to crnilo i iznutra.
 
Nije toliki problem boja fasadne cigle,vec jako jeftin izgled fasade,a samim tim i celog naselja.Da je upotrebljeno malo vise cigle,koja fasadi daje dugovecnost,sve bi delovalo dosta ozbiljnije.Ko jos stavlja demit fasadu i uz to ocekuje lepotu?A o dugovecnosti demita da ne pricam.
 
Ima lineko informaciju kada bi se moglo ocekivati useljenje, dokle se stiglo?
Niko se ne oglasava...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360764#p360764:s5owtq6x je napisao(la):
anchi » Tue Dec 01, 2015 10:29 pm[/url]":s5owtq6x]Ima lineko informaciju kada bi se moglo ocekivati useljenje, dokle se stiglo?
Niko se ne oglasava...
Pa 31. Decembar kao sto su predvideli i ugovorom. Sredjuje se oko zgrade itd...Mislim da ce biti sve gotvo u pomenutom roku.
 
Poceli su da salju mejlove, useljenje krece od 21.12 u zavisnosti kada vama odgovara i kada se dogovorite sa njima. Tako da je zavrseno 10 dana pre roka predvidjenim u ugovoru. Veliki + za investitora.
 
Kakva je ono stroka bjela po ciglama zelenilo eksterijer djecije igraliste sve nista
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361009#p361009:1vq661vf je napisao(la):
direktor » Thu Dec 03, 2015 8:48 pm[/url]":1vq661vf]Kakva je ono stroka bjela po ciglama zelenilo eksterijer djecije igraliste sve nista
Pa imaju 18 dana da to naprave :)
Inace tesko da cete videti "zelenilo" u sred zime, bar je tako u Srbiji. U Dominikani je verovatno drugacije.
 
Neimar svom arhitekti treba da pusti da dizajnira atomska skloništa, a za stambene objekte da nađu nekog drugog... Kad sam video danas ulazna vrata pomislio sam da se nisam slučajno našao u Novosibirsku, oni vole takva romantična metalna vrata koja štite stanare od medveda...

1DLPdeH.jpg


SYtzzXb.jpg


spkbK1s.jpg


HNm2T3b.jpg


sP8MX7W.jpg


imJ04Zb.jpg


jFbip7q.jpg


RrxrbXE.jpg


dtlJKiM.jpg


8WgPyxj.jpg


gZbLSxV.jpg
 
Zgrade kao da su iz 1984. i imaju cilj da zastraše stanovništvo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361091#p361091:18vfrlas je napisao(la):
Beki » Fri Dec 04, 2015 10:44 am[/url]":18vfrlas]Zgrade kao da su iz 1984. i imaju cilj da zastraše stanovništvo.
Cini mi se da je svih 300 stanara prestavljeno, sta cemo da radimo sad :(

Koja je gradjevina izgradjena 1984. godine ?
 
kakav je parket, kakve su plocice, kakve su instlacije, kakva je stolarija, grejanje... Pustite fasadu...
 
Vrh