Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

Mislim da bi se to sustenje moglo rijesiti kad prodje grejna sezona da se isperu instalacije ,moguce da ima neceg u istim
 
Dosao sam do nekih informacija. Objekat u bloku 61 Neimar su ''socijalni stanovi'', verujem da znate sta to znaci. Istina je da su jako lose uradjeni. Poznanici su se zalili ali nisam ih detaljno ispitivao. To mi je opasno poljuljalo misljenje o projektu SAVADA.
Medjutim, mislim da ih Banca Intesa kreditira a to ipak pruza odredjenu sigurnost za kvalitet radova. Poslali su mi svoju prezentaciju u kojoj navode sledece :
*Konstrukcija - Armirano betonska, skeletna.
*Fasadni zidovi - giter blok + termoizolacija 10 cm + opeka
*PVC stolarija, termoizolaciono staklo, Alu roletne
*Unutrasnja stolarija - Bojeni medijapan
Podovi - Hrastvo parket 1. klase i keramicke plocice 1. klase.
Energetski razred objekta je B sto je, koliko sam ja razumeo, na skali od 1 - 9 po kvalitetu 3.
Prva faza se planira pre roka i to u decembru 2015 a pocetak DRUGE FAZE sa jos 4 lamele pocetkom 2015 i svakako pre useljenja.

Kontaktirao sam takodje i Ablok i uskoro cu ih posetiti posto zivim u blizini. Zgrade su jako lepe i dobio sam informaciju da se stanovi 1.0 i 1.5 planiraju graditi vec u drugoj fazi koja uskoro pocinje. Iskreno, nadam se dobroj strukturi tih stanova pa da se lepo ide u preskupu KIKU i malo za svoju ''dusu'' da se pazari.
 
banca intesa takođe finansira projekat savske terase...

pa možeš i tu temu da pogledaš ako misliš da će neka banka da garantuje kvalitet radova.
 
Splinter365":22qotosk je napisao(la):
Dosao sam do nekih informacija. Objekat u bloku 61 Neimar su ''socijalni stanovi'', verujem da znate sta to znaci. Istina je da su jako lose uradjeni. Poznanici su se zalili ali nisam ih detaljno ispitivao. To mi je opasno poljuljalo misljenje o projektu SAVADA.
.

Ako su pod ovim terminom "socijalni stanovi" mislio da kažeš da se radi o nekom državnom konkursu moram da te demantujem. Objekat NeimarV u 61 Bloku je 100% privatna investicija, nema nikakve veze sa državom ili konkursima.

Postoji jedan drugi objekat u bloku 72 gde je investitor GDS, a izvođač NeimarV. Ali ni to nema veze sa socijalnim stanovima.

Postoje i odgovorajuće teme na sajtu koga zanima može lako ovo proveri.
 
Neimar stanovi u 61. su se prodavali koliko se ja secam za preko 1500 bez pdv-a, tako da nema tu S od socijalnih stanova.
 
Tako je i meni delovalo dok nisam cuo price o komsijama, inace vlasnicima stanova u istom. Onda mi jednostavno nije jasno kako je mogao projekat tako lose da ispadne. Struktura stanova u SAVADI mi je odlicna, cena mi odgovara ali posle svega procitanog, jako sam razocaran.
Jel znate za druge njihove projekte ? Mozda su naucili na svojim greskama i izucili zanat :mrgreen:

Fasada Ablok-a je solidna ali kupatilo, parket/laminat i stolarija boje drveta su mi uzasni.
Izbor je izmedju ova dva a najkasnije do kraja sledece godine, sve me vuce ka SAVADI iako ne znam od cega me prvo glava boli i sta me vise brine. :bash:
Nek neko iskusniji uskoci u pomoc.
 
Sto se neimara-v tice,blok 61 nisu socijalni stanovi,ali ispali su kao da jesu.Ta zgrada se samo nalazi do objekta koji je grad Beograd gradio za mlade bracne parove.
Neimar je isfuserisao tu zgradu,a gradio je i dva objekta na bezaniji kod maksija,ali nemam informacija kakvog kvaliteta,takodje njihov objekat je i zgrada u Gramsijevoj,preko puta megableje,koja je jako solidna i lepo uklopljena u okolinu,i takodje jako luksuzan savograd kod hayata.Savada ima lepsu mikrolokaciju,a sto se tice upredjivanja sa komsilukom,treba sacekati da zavrse barem tu prvu fazu.Ako bude kao Gramsijeva,onda ok,a ako povuce na blok 61,bezi odatle!
Za Ablok,po meni,jako nabijena lokacija,jako mala visina stanova,uski hodnici,sto u zgradama,sto u stanovima,nedostatak sunca,pogotovo kad se izgradi treca faza sa zgradama od 12 spratova(ne zaboravi da 12 spratova poslovne zgrade znaci skoro 15 ovakve stambene)koje ce skroz osenciti postojece stambene zgrade.
Lokacija prosecna,cena,za sadasnje uslove jako konkurenna,pogotovo za avansnu uplatu 100%(doduse,do pre dva meseca)
Ono sto si napomenuo da je stolarija u boji drveta,nije da je to boja,vec je to alu stolarija koja je oblozena drvetom,sto se danas smatra jednom od top varijanti u gradnji,znaci po meni sest klasa lepse i bolje nego pvc.
Takodje,smatram da je fasada prelepa,kamo srece da vise takvih primera ima u Beogradu!
 
arsa.arsa":3m45opva je napisao(la):
Izgleda da je delovanje nelojalne konkurencije opet jako na ovom forumu...:D

Ne znam da li mislis na mene ili na ''Z & J'' Ali ne vidim razlog za takav komentar. Ja sam potencijalni kupac a on je izneo ipak cinjenice sa kojima se gotovo svi slazu. Cak i vlasnici stanova koje poznajem.

majk":3m45opva je napisao(la):
Sto se neimara-v tice,blok 61 nisu socijalni stanovi,ali ispali su kao da jesu.Ta zgrada se samo nalazi do objekta koji je grad Beograd gradio za mlade bracne parove.

Izmedju ostalog, to sam i hteo reci. Ako nisu socijalni stanovi, onda su definitivno ispali kao da investitoru nije previse stalo do kvaliteta.

Za Savograd znam i to im je izgleda jedina jako uspesna gradnja.

Meni iskreno i odgovara da nema mnogo sunca i da je osenceno. Zaista se ne razumem ali znam da mi se ne svidja. Ukoliko dodje do pregovora, videcu da njihovi majstori urade nesto po tom pitanju pa makar i o mom trosku.
U svakom slucaju, vrlo informativno Majk.
 
Dobro vece,

jos jedan potencijalni kupac. Ne poznajem blok61 u Vukasovicevoj, mada su mi rekli da su promenili podizvodjaca. Dalje, prodaja im je brza na pismima, odgovaraju bar meni. Pitacu za sve probleme navedene ovde. Hvala za to. Za moje pare ja sam gazda.

Do sad su mi rekli da su hteli da ostavljaju 1 osobu za kontakt bar godinu dana gde zavrse zgrade, prima zalbe stanara. Da li znate nesto o tome ili nema istine u tom sto prodavac prica?

Za info sa terena: sve sem srednje zgrade su na VII spratu. Danas prosao pored, na najblizoj Belvilu, zidaju zidove izmedju soba malom ciglom.
 
I prilikom gradnje bloka 61 su bili izuzetno brzi,dok nisu dosli do zanatskih radova.Sve zavisi kakav im je vid finansiranja,da li rade projektno finansiranje ili klasicna varijanta,kes-kompezacija,sto je losija varijanta!Raspitaj se,jako bitna stavka.
 
Ja sam izneo cinjenice koje su lako proverljive tako da stvarno nema reci o "nelojalnoj konkurenciji". Neimar radi grubu gradnju a sve zanatske daje podizvodjacima kojima kasni sa isplatama i koji shodno tome samo otaljavaju posao. Eto pala je kisa i mogu da kazem da jos nema vode u garazi ali je ponovo stvoreno malo jezerce na platou ispred Enmonove prodavnice. Tako je bilo i ranije i tu je Neimar obecao resenje ali eto posle godinu dana cekanja dodje zima i sada se ceka prolece da bi se to resilo. Sto se tice ABloka odlicna primedba za osvetljenost stanova, nisam o tome razmisljao ali je to stvarno jako bitan momenat. Neimar ostavlja kao kontakt osobe prodavce stanova koji nemaju ama bas nikakav uticaj na operativu i samo prenose poruke i primedbe tako da je to poprilicno obesmisljeno.
 
Direkciji su kompenzaciom platili naknadu zemljista, 70-80 stanova od 303 u prvoj fazi, verovatno i dobavljacima vecim isto kompenzuju...druga faza ce im biti cista. da li taj info znaci nesto za kvalitet radova?
 
Ukoliko je tacna ta informacija meni vise govori o direkciji na sta su spali da naknadu kompenzuju u stanovima. Da mi je znati samo ko je i kako odredio "trzisnu" vrednost kompenzovanog stana.
 
Pa vjerovatno ovlascen i procjenitelj , uglavnom na stetu drzave ,kao onaj kriminal na dorcolu kad su dali parcelu za 280 m lokala u prizemlju zgrade ,na mjestu livnice
 
Ја такође дајем предност САВАДИ у односу на А БЛОК. Тај део блока је на лепшој, тишој локацији и преко пута је ниски објекат руске амбасаде са огромним двориштем који ће тамо остати, па вероватно заувек што значи да нема градње у суседству. Поред тога, ламеле су боље позициониране па неће бити "ЦЕ-ЗЕ" ефекта за разлику од а блока. Станове нисам проучио али не може да буде горе од онога у А Блоку. Мени се и архитектура а блока све мање свиђа јер сматрам да су они "дрвени" панели скоро па гротескни у амбијенту Новог Београда. Остаје само да се види квалитет градње и материјала који је вероватно на страни чипсија.
 
Delija":1bdqt61t je napisao(la):
и преко пута је ниски објекат руске амбасаде са огромним двориштем који ће тамо остати,
То није зграда руске амбасада, него руска школа.
 
Delija":30cyfokh je napisao(la):
Ја такође дајем предност САВАДИ у односу на А БЛОК. Тај део блока је на лепшој, тишој локацији и преко пута је ниски објекат руске амбасаде са огромним двориштем који ће тамо остати, па вероватно заувек што значи да нема градње у суседству. Поред тога, ламеле су боље позициониране па неће бити "ЦЕ-ЗЕ" ефекта за разлику од а блока. Станове нисам проучио али не може да буде горе од онога у А Блоку. Мени се и архитектура а блока све мање свиђа јер сматрам да су они "дрвени" панели скоро па гротескни у амбијенту Новог Београда. Остаје само да се види квалитет градње и материјала који је вероватно на страни чипсија.

Ja se vidis, u potpunosti ne slazem a iznecu upravo i zasto.
I ja sam u pocetku mislio da je lepsa i tisa lokacija a onda sam se setio da je tu Tehnicka skola za koju se zna kakve ''ucenike'' ima. Kladim se da ce Savada bitni izvrljana raznim nebitnim naslovima. O tisini i blizini fudbalskog terena koji je sada po balonom i da ne pricam. Sto se tice buke automobila, Omladinskih brigada je na na zapadnoj strani oba kompleksa.

Nije Ruska ambasada nego Ruska skola koju par puta godisnje cuvaju vojnici i specijalci zbog kojih sam jedva uspeo da se provucem do poligona za vozacki pre par godina.

Ni ja nisam odusevljen enterijerom A blok-a i za sada mi se vise svidja struktura SAVADA stanova ali ja definitivno odustajem od tog projekta. Nisam zadovoljan njihovim proizvodom jos u fazi gradnje ali ipak mislim da ce po toj ceni rasprodati sve stanove. Slamarice su u Srbiji uvek spremne.
 
Huliganima koji švrljaju neće biti teško da pređu 50m dalje i išvrljaju i ABlok. Što se tiče terena i samog dela oko MOC-a postoji cela pošumljena livada između objekata (i to onih koji će biti tek deo druge ili neke naredne faze) SAVADE. Veći deo gleda na druge strane, dok su ove sada zgrade praktično dosta udaljene.

Nego primetio sam da će u celom ovom bloku zapravo najmanja udaljenost biti između dve paralelne zgrade, jedne ABloka druge Savade, što se i sada vidi kada se prođe pored. Zbog ovoga će praktično zgrada ABloka koja se sada izgradila, stanovi na severnoj strani, stalno biti u dubokoj senci (isto važi i za komšije na ižim spratovima južne strane SAVADE).
 
Гага":18y4v28x je napisao(la):
Delija":18y4v28x je napisao(la):
и преко пута је ниски објекат руске амбасаде са огромним двориштем који ће тамо остати,
То није зграда руске амбасада, него руска школа.
:D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8[/youtube]

Оно као, зато сам и написао објекат руске амбасаде а не само руска амбасада. Објекат јесте под ингеренцијом амбасаде Русије у Србији.
 
I uziva eksteritorjalni status , tj nasa policija i drzava nemaju jurizdikciju
 
direktor":38d57mak je napisao(la):
I uziva eksteritorjalni status , tj nasa policija i drzava nemaju jurizdikciju

Pa da su bili nasi, ne bi me ni pustili na poligon :lol:

Salu na stranu, ako moze nasa policija i DB da im cuva predsednika, moze i par klinaca. To su bar deca ruskih politicara i slicnih, nadamo se da i ona nece uzeti sprej u ruke. :mrgreen:
 
Delija":1cqpes04 je napisao(la):
Гага":1cqpes04 je napisao(la):
Delija":1cqpes04 je napisao(la):
и преко пута је ниски објекат руске амбасаде са огромним двориштем који ће тамо остати,
То није зграда руске амбасада, него руска школа.
:D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8[/youtube]

Оно као, зато сам и написао објекат руске амбасаде а не само руска амбасада. Објекат јесте под ингеренцијом амбасаде Русије у Србији.

Ајде !

Зграде (објекти!) који нису у саставу (физичком) неке амбасаде не називају се зградом амбасаде (било које). Тако и конзулати који су издвојени у другом делу града или другом граду, нису зграда амбасаде, него зграда конзуларног представништва.

И французи имају у Београду своју основну школу па није зграда француске амбасаде, него само француска основна школа.

Наравно да је и школа у саставу Руског дипломатског представништва, али кад кажеш "објекат руске амбасаде" сви ће прво помислити да је то ту баш зграду амбасаде.

Овде сам мислио на начин прецизнијег изражавања. :wink:

Уосталом видиш да су те и други разумели да си рекао зграда руске амбасаде.
 
Pozdrav Svima,

Bio sam pre par dana na gradilistu Savade, poceli su sa zidanjem pregradnih zidova. Deluje da brzo ide.

Jedna informacija, iza lamele 4,5 ce se u fazi 2 zidati kompleks zgrada u obliku slova P (cirilicom) gde ce u sredini biti velika zelena povrsina. Tako da ce zgrade bidi relativno na dobroj udaljenosti i nece se osecati sardina efekat.

Ono sto mene licno zanima, zasto ne mozemo jos da vidimo koje ce PVC prozore da stavljaju? Zasto nemaju jos uvek demo stan kao sto ima a blok?

Da li neko moze da dodje do ovih informacija?
 
Moja pretpostavka je da ni oni ne znaju koju ce stolariju da stavljaju, kao ni ostale elemente, pa samim tim ne mogu ni da napravo ogledni stan. Ali dokle god su u fazi zidova i stubova, to im ne predstavlja problem. Nazalost moguc je scenario sa zakasnjenjem realizacije projekta, jer ti zavrsni radovi traju dosta dugo u poredjenju sa onim sto vidimo spolja.
 
Vrh