Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

majk":10pecean je napisao(la):
Priznajem gresku,nije blok 63 vec blok 61!
Sta da radim,meni su svi ti blokovi isti.
Drugar je kupio stan u toj zgradi,gradjevinski kaze sasvim korektno uradjeno,ali zavrsno zanatski radovi blagi uzas!

A na sta se zalio drugar? Jedan moj drugar je uzeo,ali je on bas zadovoljan sa onim sto je dobio. Njegov glavni problem je bio sto su probili rokove dosta.
 
Najvise na krecenje,valjda lose gletovano,zatim na lose lakiranje parketa I na neki problem oko stolarije.I da,garazno mesto mu je siroko citavih 2,25m pa ce morati da uzima jos jedno sa komsijom i ga podele,posto na svojim mestims ne mogu parkirati.
 
Jel to 2.25 bez ikakvog prostora izmedju parking mesta? Znam da je minimum koji sam vidjao u projektima 2,3 kod upravnog i kosog parkiranja , ali ovde ga baš stisnuše. To je varijanta da se nabijes uz jednu ivicu i da možeš normalno da izadješ. Baš ću da premerim dimenzije u garaži u BOP-u, mada su i ona tesna. Koliko je kostalo garazno mesto?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Mali off topic ali je vezan za Neimarovu zgradu u 61 bloku. Vraćam se danas sa posla i ne verujem šta vidim. Kako doći da jeftinog kvadrata? Prosto, samo ozidajte deo terase.
a9ysu3um.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
То је кад дођеш из Вражогрњаца у БГ али ти недостаје шупа за кисељење купуса ... и направиш је ...
 
To je totalna katastrofa,ali pre svega neodgovornost samih stanara sto nisu uopste reagovali da se spreci ogradjivanje terase!Trebaju odmah zvati inspekciju,vredelo bi barem pokusati,ipak je to jos nova zgrada.
A sto se tice cene garaznog mesta,stvarno ga nisam pitao ,da mu ne stajem na muku!
 
Kad imas ministra koji javno kaze da ne zeli da rusi nelegalne objekte sve je jasno... Ostajemo civilizacijska rupcaga...
 
Stanari bi možda i reagovali, ali koliko ja vidim po broju upaljenih svetala u zgradi, uselili se manje od 5 stanara. Pa je čovek iskoristio priliku da odradi šupu na brzaka.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Dakle ovo je stvarno neverovatno, a jos vise mi je neverovatno da nije reagovao sam Neimar koji ima jos sigurno neprodatih stanova. Pa na sajtu u opisu nekretnine im je stajalo da cak i za pomeranje klime mora da se konsultuje izvodjac radova da ne kvari fasadu, a sada neko ovako jadno ozida terasu ?! :bash:
 
Mogao bi neko da podnese prijavu. Od toga imamo vajde, od kuckanja po forumu bas i ne :)

Nemojte mi zameriti, samo mislim da trebamo biti proaktivni. Pogotovu ako je neko stanar tog bloka i smeta mu ovaj problem. Prijava inspekciji pa da vidimo sta ce raditi cike ciji je to posao da sankcionisu
 
Prolazio sam juče pored placa, i u prvi mah pomislio da idem pored Chipsy city-ja, zato što su izgleda posekli svo rastinje i konačno završili ogradu. Izgleda da su se malo ubrzali, s obzirom da su krenuli malo usporeno.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Sad sam napravio par fotki sa placa. Očistili su sve, sad bi trebalo da krenu sa kopanjem.
u8e6ejyb.jpg

yragaqag.jpg

jazupuhy.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ovde se izgleda ništa ne dešava. Juče sam napravio par fotki i kao da su svi na kolektivnom godišnjem odmoru. Samo dva bagera koji se suncaju :)
4e7uqe3y.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Neimar V tema je prebacena u deo foruma u izgradnji
 
Odličan potez Igore.
Samo da prebacim vest sa teme o komšijskom placu ovde.

milos.tro":27mty0t0 je napisao(la):
"Neimar V" počeo gradnju stambeno-poslovnog kompleksa u novobeogradskom Bloku 67a
Petak, 11. 04. 2014.|12:50 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... -Bloku-67a

neimarblok67110414tw1024.jpg

Kompanija "Neimar V" počela je gradnju stambeno-poslovnog kompleksa u novobeogradskom kompleksu Blok 67a. U pitanju je parcela koja je smeštena pored budućeg kompleksa "Deka inženjeringa", o kome se prošle godine mnogo pisalo.

Parcela u komšiluku tržnog centra "Delta City" je omeđena ulicama Omladinskih brigada, Rjepinovom i Uroša Martinovića.

Pripremni radovi (prva faza projekta), krenuli su prošlog meseca, a kako stoji na tabli na gradilištu, treba da budu gotovi do juna. Površina parcele je oko 18.600 kvadrata.

Kako je navedeno, odgovorni projektant je Zorica Tanović, a tehničku dokumentaciju izradio je "Markom project line" Beograd. Građevinska dozvola izdata je 12. februara ove godine, a ta informacija stoji i u registru investitora, na zvaničnom sajtu grada Beograda.

U preduzeću "Neimar V", osim potvrde da je počela priprema terena, nismo uspeli da dobijemo druge informacije o projektu. Na sajtu kompanije, za objekat u Bloku 67a stoji samo da je – u pripremi.

Kako je moguće da ovde postoje tri naziva ulica od toga dva najnovija jer te saobraćajnice nikada nisu niti su trebale da imaju naziv jer su bile interne saobraćajnice unutar bloka koje služe za dostavu i ulazak u blok 67a.
Tada je bila samo "Ruska" i Mašinska škola u bloku 67a.
Očigledno je greška napravljena mnogo ranije kada su blok 67a ne vešto podelili saobraćajnicom koja danas nosi ime ulica Uroša Martonovića
Vidi se da urbanisti nisu bili Novobeograđani ili mrze Novi Beograd, sada se greška ili namera teška ne može ispraviti.

Budućim stanarima će biti kada nekome objašnjavaju gde žive: Živim u ulici Uroša Martonovića ili ti Rjepinova Gde ti je to? To je na Novom Beogradu. Koji je to deo Novog Beograda? Ma kod Idee (Ideje), medicine rada. Aaa, Omladinskih brigada. Ne nego Uroša Martinovića...
Možda će stanarima, a pogotovu agentima nekretnina biti filing da još više hvale stanove kako to oni znaju, kada budu prodavali samo zato što su u posebnoj ulici čija zgrada "gleda" na Omladinskih brigada? ..., a možda ja malo preterujem?
 
Napravio sam ovu fotku pre skoro nedelju dana, ali recimo da su napredovali kao da su radili 3 puna sata. Ako nastave ovim tempom do sledećih izbora za Mis planete Jupiter će valjda završiti pobijanje šipova :)
ypesadu2.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ccccc, 'ukradose' mi sliku ovi iz E-kapije i jos se ne izvinuse :grand: :evil:


U medjuvremenu pripreme za pobijanje prvih sipova su u toku, tako da ce uskoro okolinom ponovo odjekivati dobri stari zvuk mocnih hammera!

abdscf5322.jpg


abdscf5324.jpg


abdscf5325.jpg


abdscf5326.jpg


abdscf5327.jpg


abdscf5328.jpg


abdscf5329.jpg
 
Koliko meseci u odnosu na Marbo kasne u radovima da li zna neko? Kolika je razlika u zavrsetku gradnje ta 2 projekta?

Sada je vec izvesno da ce MArbo ranije zvarsiti projekat, pitanje je samo koliko ce im to pomoci u laksoj prodaji u odnosu na Neimar...
 
Neimar radi u jednoj smeni, bez nedelje, dok deka radi u dve smene svim danima.
 
Juče sam video dva radnika, jedan je čistio ogradu razređivačem, a drugi je farbao istu žutom bojom. Kada sam popodne prošao pred ograde, bila je rđavo žute boje. A unutra mi se čini da ne rade ama baš ništa.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Možda nisu brzi sa radovima, ali će makar imati lepu ogradu :)

Studenti Arhitektonskog fakulteta oslikavaju zid u Bloku 67 a
Tanjug | 01. 06. 2014. - 10:33h |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Studenti arhitektonskog fakulteta učestvovaće danas u arhitektonsko-građevinsko-umetničkoj manifestaciji pod nazivom "Dan oslikavanja gradilišta".

Oko 200 studenata sa različitih godina, od 11 do 16 sati oslikavaće specijalno pripremljenu ogradu u Ulici Uroša Martinovića u Bloku 67a, koja se nalazi oko objekta u izgradnji, stambeno-poslovnog kompleksa SAVADA nadomak reke.

Oni će oslikati ogradu gradilišta u dužini 250 metara a najbolji radovi biće nagrađeni.

Manifestaciju organizuju građevinsko preduzeće Neimar i Arhitektonski fakultet u Beogradu.

Izvor: Blic
 
Postavljen je veliki render na Omladinskih Brigada. Vidi se da ce 'koncept' biti isti kao i u stambenom delu preko puta u DEKI, tj P+6 i podkrovlje. Ono sto ce vizuelno biti dosta razlicito je kolorit fasada i zanimljiv kontrast izmedju tri povezana bloka. Istovremeno likovni umetnici nastavljaju da ulepsavaju ogradu gradilista sto je velika novina i + kod nas s'obzirom da smo na svakom gradilistu navikli da par godina gledamo sivu bezlicnu ogradu. Gradjevinari bi trebalo da se ubuduce ugledaju na ovaj primer i dopuste likovnim umetnicima da svojom mastom ulepsavaju gradilista dok objekti nicu :


abdscf5339.jpg


abdscf5340.jpg


abdscf5341.jpg
 
Prošao sam danas pored i lepo izgleda. Baš onako osvežavajuće. Mogli bi i iz Deke da produže na sledećem delu ograde do kraja ulice.
Na tenderu piše da će završiti do aprila 2016. Mislim da će morati da se zalete pošteno da ostvare to. Danas sam video da je gradilište bilo živo, oko pola šest popodne.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nekakva promocija projekta na Studiju B:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=05eDNJsoJ6M[/youtube]
 
Vrh