Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

dsc03689.jpg


dsc03690.jpg


dsc03691.jpg
 
Ја као архитекта овде не бих имао дилему у избору стана. САВАДА је урбанистички много боље решена од А Блока и сама позиција њиховог парчета блока је прилично квалитетнија од позиције А БЛОКА. У обзир треба имати даљу градњу у блоку. Северно од саваде никаква градња у тој зони није могућа а останак зеленила у потојећем обиму је известан. Са друге стране А БЛОК ће тек бити докусурен П+12 бедемима ка Јурија Гагарина. Блок је и овако лоше испланиран а тек му следи додатно девастирање у смислу квалитета блока за становање.

Станове смо већ апсолвирали. А БЛОК обилује становима који су неадекватни за наше животне навике и потребе а расипање квадрата је обимно. Ту је савада боља и то прилично.

Не сумњам у врхунски квалитет градње А БЛОКА али ни неимар се овде није обрукао. Сендвич зид, Б класа енергетске ефикасности...То је више него коректно и само треба проверити звучну изолацију. Но, знајући шта је потребно за такву енргетску ефикасност овде ће највероватније сама термоизолација и састав зидова одрадити сав посао што се тиче звучне изолације. Но, не сумњам да је иста ствар и са А БЛОКОМ.

Што се естетике тиче, већ сам писао да су ми ови "дрвени" фасадни панели гротескни као појава на Новом Београду. Како су ламеле у а блоку завршене могу да сумирам утиске и да закључим да је боље да нису ништа ни покушавали. Притом, ти панели су прилично скупа ствар. Архитектура саваде је практично непостојећа али и таква ми је подношљивија од овог јереса у А блоку. По Игоревим сликама рекао бих да се ни са ентеријером нису прославили иако су и ту уградили квалитетне материјале. Естетски је то по мени незадовољавајуће.

Донекле могу да разумем тај психолошки моменат озбиљног инвеститора, савршено организованог градилишта, брзе градње читавог насеља, квалитетног маркетинга...Али то је по мени недовољно наспрам реалних параметара које сам горе навео.

Неко се наравно неће сложити са мном и то је ок. Ја мислим да имам објективан став јер нисам купац и гледам на целу ствар с стручне стране. Но, и међу струком увек има неслагања...
 
Delija, vidim da si dosta hvaljen ali ja jednostavno nikako da se slozim sa tobom, bar ne u potpunosti.

URBANISTICKI plan SAVADE mi se jako svidja, retko nenatrpan projekat. Takodje, ono sto sam ja gledao vezano za strukturu stanova, SAVADA je opet bolja. A blok zaista ne znam sta je planirao u ovoj prvoj fazi ali to nije za nase uslove i nas mentalitet.

Sto se tice kvaliteta gradnje SAVADE, ne znam kako mozes da kazes da se nije obrukao kad nije ni na pola posla. Pre svega, sporo ide izgradnja. VELIKA MANA je sto investitor masovno kompenzuje, to mi se nimalo ne svidja. Tu nema opravdanja. Razumem da je Srbija, razumem da nam je takav mentalitet, ali toliko stvari sam cuo da se kompenzuje a investitor vec 20 godina gradi.

Slazem se za ove ''drvene'' fasadne panele i mnogo mi se vise svidja ono na WEST-u. Sto vise gledam ABlok, to mi se estetike manje svidja. Nije lose, prihvatljivo ali moze i bolje > WEST.

SAVADA je sa druge strane najstrasnija klasika, ono sam mogao i ja da projektujem koji se bavim totalno drugim profesijama.

Ono cime sam siguran da sam opravdano nezadovoljan SAVADOM je cinjenica da imaju stanovi u prizemlju ciji su prozori odmah pored ulaza. Voleo bih da mi neko to objasni, da li je to realno upste ? Meni je to uzasavajuce, lokali sa jedne a stanovi sa druge. Mogli su bar lokale pored ulaza a stanove u prizemlju sa druge strane.

Dakle, kupac sam ali me i SAVADA i Ablok ne privlace nesto preterano. Bar nisam kreditni kupac :D
 
Па није се обрукао најављеним карактеристикима зидова, изолације итд. Видећемо на крају где су и да ли су на нечему закинули. Градња уопште није спора, само је спорија од градње А БЛОК-а који је по томе вероватно рекордер у новијој историји српске стамбене градње и на томе им свака част. Не разумем ово за компензацију? Око осталог се изгледа слажемо.
 
U zabludi su oni koji misle da se u Abloku ugradjuju vrhunski materilali.
Parket je izuzetno tanak,koga ne mrzi neka ode i proveri,mislim da nje ni 1 cm debljne,vrata medijapan ispunjen kartonskim sacem,ulazna vrata najobicnija,stolarija solidna ali malih povrsina,i ako je monoblok ovde u vecini slucajeva zastupljen,meni je logicno da geberit bude standard za ovakav objekat.Da ne pominjem keramiku u hodnicima,naspram nekog kamena ili granita deluje jako jeftino.
Ne kazem da je Savada bolja,ali treba sacekati pa uporediti.
Sto se grube gradnje tice,Ablok nije radio sendvic zid vec blok pa izolaciju pa fasadu,znaci trenutno je bolja prica kod anaeimara,ipak je bolje blok-vuna-cigla pa fasada.
 
Tacno.Ne zelim nijedan da dizem u nebesa,svaki ima svojih losih delova,ali ipak smatram da je cena savim korektna,i da,ko god da kupuje bilo gde od obadve lokacije nece pogresiti.
Da je vrh,i nije,ali da je solidan odnos dobijeno-ulozeno,jeste!
 
Napisao si ''Не сумњам у врхунски квалитет градње А БЛОКА али ни неимар се овде није обрукао''. ABLOK je odradio dobar deo radova a imamo i slike, prodajni paviljon je na uglu samog bloka. Za njih bih razumeo da si napisao da su se obrukali ili nisu. Neimar nije imao ni priliku da se obruka posto nisu ni na pola gradnje. Ne vidim zaista kako mozes da konstatujes gore navedeno.

Zgrada najbliza ulici Oml. brigada koja je najbrze gradjena, a inace vec mesec dana minimum se nista na njoj ne radi, pola cigle nema. Tek sam danas video nekoga na krovu da nesto radi posto su 3 dizalice fokusirane na sporije radjene zgrade ka DC-u.
Zato i kazem da nisam zadovoljan brzinom gradnje, nema to veze sa brzinom Ablok-a.

Ovo za kompenzaciju je pisano i ovde a i cuo sam neke stvari. Zemljiste kompenzuju za stanove, to mi se prvo ne svidja. 20 godina grade a nemaju ni dovoljan pocetni kapital. Trebali su da grade u Vinci i Ovci onda, ova lokacija ima veliki potencijal.
Takodje, ovo nije provereno ali sam cuo i za proizvodjace sa kojima saradjuju da takodje kompenzuju.

Kvalitet materijala Ablok-a ne bih da komentarisem posto nisam ni strucnjak a i nemam neko formirano misljenje.

''Ne kazem da je Savada bolja,ali treba sacekati pa uporediti.'' Apsolutno se slazem.

I ja se slazem da su oba investotira korektna sa cenama, kakvi su ovi oko njih, oni su jos i dobri.

Ali bih voleo da neko ostavi svoje misljenje o stanovima u prizemlju i njihovim prozorima tik uz ulaz. Ne mogu da verujem da to postoji u 21. veku. Mene to mozda i sprecava od kupovine u Neimar-u, nisam uopste protiv SAVADE ali mi je to sokantno.
 
Splinter365":372ogrq2 je napisao(la):
Ono cime sam siguran da sam opravdano nezadovoljan SAVADOM je cinjenica da imaju stanovi u prizemlju ciji su prozori odmah pored ulaza. Voleo bih da mi neko to objasni, da li je to realno upste ? Meni je to uzasavajuce, lokali sa jedne a stanovi sa druge. Mogli su bar lokale pored ulaza a stanove u prizemlju sa druge strane.
Možda to tebe užasava jer si zdrav i prav, ali nekome u invalidskim kolicima takav stan u prizemlju izuzetno mnogo znači. Tako nešto ne može baš tako lako naći.
 
Splinter365":2zapqktl je napisao(la):
Napisao si ''Не сумњам у врхунски квалитет градње А БЛОКА али ни неимар се овде није обрукао''. ABLOK je odradio dobar deo radova a imamo i slike, prodajni paviljon je na uglu samog bloka. Za njih bih razumeo da si napisao da su se obrukali ili nisu. Neimar nije imao ni priliku da se obruka posto nisu ni na pola gradnje. Ne vidim zaista kako mozes da konstatujes gore navedeno.
А ја сам написао: "није се обрукао најављеним карактеристикима зидова, изолације итд." Тако да ми није јасно шта ти није јасно.
 
Ako malo bolje pogledate projekat, sa jedne strane su ulazi i ti prozori a sa druge strane lokali.
Racionalnom umu ce lokali biti odmah pored ulaza gde su sada prozori stanova u prizemlju, sto je dobro i za rad samih lokala a i za same stanare koji nece morati da prave krugove. Za ljude koji su imali tu nesrecu da nisu u mogucnosti da funkcionisu kako zbog bolesti tako zbog invaliditeta, stanovi su mogli biti u prizemlju ali sa druge strane, gde su sada lokali. Isti ulaz ali umesto da skrene levo, samo nastavi pravo do svog stana koji gleda na istocnu stranu.
 
Napisao si da se nije obrukao a ne da se nece obrukati. Post napisan u 4:58, gde se ti ''ne bi uopste dvoumio''.
Nakon mog post-a, ispravljas kako se nije obrukao NAJAVLJENIM radovima.
Znaci ni sadasnja vlast se nije obrukala ''Beogradom na vodi''? Najavili su ga i oni za sve pare!!!
To opet nije realnost. Lepo da sacekamo, pa ce svima biti jasno.
 
Koliko mogu da primetim, samo u lamelama 4 i 5 su lokali postavljeni 'kontra', dok su u lamelama 1, 2 i 3 postavljeni pored ulaza.

Šta je razlog tome, ne znam tačno, ali može se primetiti da su lokali u lamelama 4 i 5 znatno 'plići' od ostalih lokala, pa je možda i to jedan od razloga.
 
Svi ti stanovi bice poslovni prostor. U Belville su vecina stanova na prvom spratu upotrebljena za poslovni prostor.
 
Načuo sam sam od druga koji je u građevini da cena može da se 'pregovara' do 200-300 e/kvm. Ako su lagali mene i ja lažem vas :)
 
arado":3s7kv3zf je napisao(la):
Svi ti stanovi bice poslovni prostor. U Belville su vecina stanova na prvom spratu upotrebljena za poslovni prostor.

Jako loše rešenje, govoreći iz iskustva. To je moja najveća zamerka Belvilu, takođe. U Belvilu još nije popunjeno ni pola lokala, a parking je već ogroman problem. Iako imam garažu, svakako mi ne prija da svakog dana na putu do iste pravim slalom između bahato parkiranih vozila.

Takođe, kada se pogleda struktura biznisa u tim lokalima tu većinom nema ničega pametnog ni kreativnog: frizerski i kozmetični saloni, kafići i restorani. Retko šta od toga je korisno za same stanare naselja, a svakako ne u tom broju.

Nažalost, većinom se u novu gradnju trpaju lokali u prizemlju, a stanari mahom ne kupuju parking/garaže.
 
Splinter365":10l32z7a je napisao(la):
Znaci ni sadasnja vlast se nije obrukala ''Beogradom na vodi''? Najavili su ga i oni za sve pare!!!
To opet nije realnost. Lepo da sacekamo, pa ce svima biti jasno.

Dakle, po nacinu na koji pises, hoces da kazes da se SAVADA nece nikada izgraditi i da ljudi koji su platili stanove sada su pogresili?
Ukoliko je ovo tacno, molim za izvor informacija ili sta te je navelo na ovakav post.

Hvala
 
pepperhat":24y59eh1 je napisao(la):
Koliko mogu da primetim, samo u lamelama 4 i 5 su lokali postavljeni 'kontra', dok su u lamelama 1, 2 i 3 postavljeni pored ulaza.

Šta je razlog tome, ne znam tačno, ali može se primetiti da su lokali u lamelama 4 i 5 znatno 'plići' od ostalih lokala, pa je možda i to jedan od razloga.

Mene npr bas lamele 4 i 5 mozda zanimaju, bice u centru bloka i mislim da je to jako dobra lokacija.

mekbejn":24y59eh1 je napisao(la):
Načuo sam sam od druga koji je u građevini da cena može da se 'pregovara' do 200-300 e/kvm. Ako su lagali mene i ja lažem vas :)

Ja iskreno mislim da je ovo mnogo, do 100 eura po kvadratu i mozda 3,4 % u zavisnosti od dinamike placanja. Ako kvadrat moze da se spusti na 1500 e, onda ce biti rasprodato brzo!

trackzero je napisao(la):
Dakle, po nacinu na koji pises, hoces da kazes da se SAVADA nece nikada izgraditi i da ljudi koji su platili stanove sada su pogresili?
Ukoliko je ovo tacno, molim za izvor informacija ili sta te je navelo na ovakav post.

Hmmm...ne. Nisam siguran da si najbolje razumeo i zato cu pojasniti.
Pre svega me zanima kako si dosao ti do zakljucka da se Beograd na vodi nikada nece izgraditi? Ja to nisam napisao i samim tim ne vidim zasto repliciras da se SAVADA nece izgraditi u poredjenju sa tim projektom.
Ja sam samo napisao da je Beograd na vodi spektakularno NAJAVLJEN. Uopste se ne bih toliko ni vezivao za taj Beograd na toj mutnoj vodi o kojoj niko ne vodi racuna, ali je jasno svima sta ce od toga biti.

Ono sto ja hocu da kazem je da Delija ne moze biti upravu kada kaze da se Neimar nije obrukao sa Savadom odnosno onim sto je NAJAVIO za SAVADU. Dok ne vidimo zgrade, slike i ne dobijemo komentare buducih stanara, Neimar nije imao ni priliku da se pokaze.
 
Uđoste u rasprave bolje-gore, kvalitetnije-nije a ovde ni sam investitor još uvek ne zna kako i čime će opremati stanove.

Usporite malo, kada se sve bude definisalo imaćete o čemu da raspravljate, ovako je trla baba lan.
 
Nevenkovic":2s7hmr6f je napisao(la):
Uđoste u rasprave bolje-gore, kvalitetnije-nije a ovde ni sam investitor još uvek ne zna kako i čime će opremati stanove.

Usporite malo, kada se sve bude definisalo imaćete o čemu da raspravljate, ovako je trla baba lan.

To je upravo ono sto ja pisem vec nekoliko post-ova gore. Sam Investitor moze da najavi sta hoce ali je vec poznato da kompenzuje, popunjava rupe, ni sam ne zna kako i sta tacno, bori se ko i ostali u Srbiji. Sudicu mu kao potencijalni kupac kroz 6 meseci otprilike. Kraj prve faze je najavljen za 10-12 meseci, Savada.
 
Splinter365":27gwyfp8 je napisao(la):
Nevenkovic":27gwyfp8 je napisao(la):
Uđoste u rasprave bolje-gore, kvalitetnije-nije a ovde ni sam investitor još uvek ne zna kako i čime će opremati stanove.

Usporite malo, kada se sve bude definisalo imaćete o čemu da raspravljate, ovako je trla baba lan.

To je upravo ono sto ja pisem vec nekoliko post-ova gore. Sam Investitor moze da najavi sta hoce ali je vec poznato da kompenzuje, popunjava rupe, ni sam ne zna kako i sta tacno, bori se ko i ostali u Srbiji. Sudicu mu kao potencijalni kupac kroz 6 meseci otprilike. Kraj prve faze je najavljen za 10-12 meseci, Savada.
 
trackzero":3gyetkg1 je napisao(la):
Splinter365":3gyetkg1 je napisao(la):
Nevenkovic":3gyetkg1 je napisao(la):
Uđoste u rasprave bolje-gore, kvalitetnije-nije a ovde ni sam investitor još uvek ne zna kako i čime će opremati stanove.

Usporite malo, kada se sve bude definisalo imaćete o čemu da raspravljate, ovako je trla baba lan.

To je upravo ono sto ja pisem vec nekoliko post-ova gore. Sam Investitor moze da najavi sta hoce ali je vec poznato da kompenzuje, popunjava rupe, ni sam ne zna kako i sta tacno, bori se ko i ostali u Srbiji. Sudicu mu kao potencijalni kupac kroz 6 meseci otprilike. Kraj prve faze je najavljen za 10-12 meseci, Savada.
Kakve to rupe popunjava?

O kojim zavrsim radovima se radi, s obzirom da se vecina stvari zna?
- Plocice Italijanske A klase (stigle su mozete ih videti)
- GROHE slavine,tus,keramika
- Hrastov A klasa parket (mozete da birate da li cete da redjaju riblju kost ili paralelno)
- Petokomorni alu pvc (cini mi se da tako pise)
- Lift (pretpostavljam isti kao i u vukasovicevoj, proverio sam odlican je)

U onoj ulici koja deli A blok i Savadu, na prvom i drugom spratu, uradili su ceo zid (kako ce da izgleda, blok + izolacija+ cigla , fali samo jos fasada). Po meni to iZgleda vrlo korektno. Pretpostavljam da ce isto da urade i na ostalim spratovim kada postave skelu.

Eto toliko, ako ima necega sto sam izostavio slobodno pisite.
 
Au, ti si stvarno naivan ako mislis da je sve redovno placeno i da sve ''klizi''. Jedva da imas par investitora koji tako rade.Velike kompanije oroce superkredite na 24 h, 48 h 72 h od novca kojim bi trebalo da uplate nekome nesto. Ako nastavim bice off topic, zivim u blizini i mogu odokativno da procenim koliko brze je moglo da se gradi. Ponavljam, lamele 4 i 5 gotovo da stoje vec duzi vremenski period. Da u Srbiji postoji konkurentnost, gradili bi oni to punom parom, ovako ce svi prodati sve stanove sve i da prokisnjavaju sa zakasnjenjem koje njim odgovara.
Onda ispada da je Vukasoviceva fenomenalna, decko je neki pisao cinjenica i sad odjednom nista od toga ne stoji.
 
Splinter365":3ca859d8 je napisao(la):
Au, ti si stvarno naivan ako mislis da je sve redovno placeno i da sve ''klizi''. Jedva da imas par investitora koji tako rade.Velike kompanije oroce superkredite na 24 h, 48 h 72 h od novca kojim bi trebalo da uplate nekome nesto. Ako nastavim bice off topic, zivim u blizini i mogu odokativno da procenim koliko brze je moglo da se gradi. Ponavljam, lamele 4 i 5 gotovo da stoje vec duzi vremenski period. Da u Srbiji postoji konkurentnost, gradili bi oni to punom parom, ovako ce svi prodati sve stanove sve i da prokisnjavaju sa zakasnjenjem koje njim odgovara.
Onda ispada da je Vukasoviceva fenomenalna, decko je neki pisao cinjenica i sad odjednom nista od toga ne stoji.
Au covece....Poenta mog prethodnog posta je bila da pokazem da se zna sta se moze ocekivati od zavrsnih radova, i nista vise. To sto nemaju (jos uvek) demo stan kao sto ima A blok , ne znaci da su manje ili vise kvalitetniji.A blok svakako gura vise u marketing, sto se moze dvojako tumacinti ali da ne ulazimo u te respravke.
Da li bi te mozda iznenadila cinjenica da i pomenti A blok takodje kompezuje, i pored toga sto imaju zilione?

Elem, ne znam gde stanujes, ali ti mogu reci da Savada rapdino napreduje, to ti kazem kao potencijalni kupac koji bar 3x nedeljno LICNO obilazi gradiliste i gde sam se LICNO penjao do 5 sprata u lameli 4 i 5. U njima su cak i unutrasnji zidovi kompletno uradjeni. Da li moze brze? Ne znam, verovatno da moze, ali i ovako ide sasvim solidno (pu pu pu).

Ovo sto pricas za Vukasovicevu , takodje ne stoji. Licno sam otisao i usao u pomenutu zgradu, vode nema, sve deluje pedantno i uredno, gradnja je kvalitetna i sve u svemu to deluje dobro. Savetujem ti da uradis isto, sacekas nekog stanara i uveris se sam.

Na kraju dana, koliko se secam i ti zelis da kupis ovde negde stan, mada ce sa ovakvim razmisljanjem tesko koji investitor/izvodjac da zadovolji tvoje potrebe.
 
trackzero":1krl55o5 je napisao(la):
Da li bi te mozda iznenadila cinjenica da i pomenti A blok takodje kompezuje, i pored toga sto imaju zilione?
A blok ne kompezuje a boga mi ni ne kompenzuje. Suvarak samo.

Pretpostavljas bice lift (a mozda i nece) ova keramika, onaj parket....strpi se i smanji nepotrebnu agresiju, jos uvek se sve ne zna. Krajem januara ili pocetkom februara ce biti zavrsen odabir svih materijala, po onome sto za sada znam nemaju nameru da pucaju visoko kao A blok.

Povrh svega, opet se posvadjaste :lol: Ne razumem zasto vas (u globalu) muci kompenzacija...da li to znaci da ce isporuceni materijali ili izvedeni radovi biti losijeg kvaliteta samo zato sto je kompenzacija u pitanju? Ne ide to bas tako,
devedesete su prosle samo vas izgleda niko nije obavestio :laugh:
 
Vrh