Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

Joca Ristich je na SSC postavio ovaj snimak "Savade" iz vazduha:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rE7HKjPtZ84[/youtube]
 
Слика од данас поподне - из ул. Омладинских бригада:

eyp2zQbyj
 
СавАда, слике од јуче:

Пети спрат у изградњи:
iqTZn1Lyj


СавАда лево, А Блок десно, Белвил право:
ey8B2hU7j


Почиње градња зидова:
iqlvKDlGj


Дизалице:
exkNJAQTj
 
Često prolazim tuda ubacili su u "petu brzinu"
 
Pozdrav svima,
Pratim vec par meseci ovaj sajt i odlucio sam da se pridruzim. Znam da tema nije ''upoznavanje'' ali cu se kasnije osvrnuti na temu.
Iako su neki od vas dosta subjektivni, moram priznati da sam prepoznao dosta konstruktivnih dijaloga i dobrih kriticara.
Odlucio sam da kupim stan u novogradnji, upoznat sa svim projektima koji su aktuelni. Trenutno zivim na Novom Beogradu.
Kao i mnogi od vas, slazem se da je cena kvadrata u novogradnji preskupa, nalazimo se u Srbiji ali investitori znaju za ''slamarice''.
West 65 ma koliko lepo izgledao, 2100sa pdv-om u blizini pruge i sa obaveznom kupovinom parkinga je suludo.
Belville je vec ispricana prica, iako ne TOLIKO los, ipak mislim da projekat nije uspeo. Ko je platio stan kesom, neka i ne zali, neka uziva u koliko-toliko dobrom komsiluku i novogradnji.
Harmony na vracaru kosta od 2.000 - 2.200 sa pdv-om i vredeo bi te 2.000 da juzni bulevar ne izgleda kako izgleda a da nisu sve fasade oko njega bukvalno u ratnom stanju.
Ablok nije jako skup, ali je po mom ukusu ''natrpan''. Dobra stvar je da izgleda lepo estetski i da nema mnogo spratova ali ove zgrade u sredini kao sto je to vec ovde pisano su stvarno uzas. Takodje, nema stanova ispod 50m2 i to je po meni velika mana.
Konacno, da predjem na stvar. ''SAVADA''
Dugo sam razmisljao da li uopste da kupim stan u Srbiji posto ne planiram da zivim jos dugo u njoj. Odlucio sam da kupim stan od 30 - 40 m2, najverovatnije u ovom bloku. Sobzirom da sam tek usao u 3. deceniju zivota, ocekujem od vas da slobodno savetujete.
Neimar ima ovde u ponudi dosta jednosobnih i jednoiposobnih stanova. Ne bih uzimao stranu koja gleda na Tehnicku skolu, Rusku skolu i plac Fakulteta Bezbednosti. Mislim da je najbolja lamela u ulici Omladinskih brigada cime bih se udaljio i od potencijalne glavne autobuske stanice u buducnosti. Cuo sam da je cena kvadrata 1750 sa pdv-om i da moze da se spusti. Grejanje je daljinsko tako da su troskovi jos manji a na tih 30 - 40 m2 za vrhunski sredjen enterijer, mislim da cu napraviti dobar izbor.
Ocekujem savete od vas, sta bi uradili na mom mestu? Pozdrav
 
ako ne planiraš još dugo da živiš ovde nemoj džaba kupovati stan i trošiti vreme, energiju na pronalaženje istog.

rentiraš i glava te ne boli.
 
Kao što reče Miroslav, ako ne planiraš negde da živiš duže, samo iznajmljivanje se isplati. Osim ako naravno baš nemaš brdo keša, pa ti iovako stoji na računu :)
 
A, ne vidim kakav ti uticaj ima potencijalna autobuska stanica, obzirom da postoji ceo Belvil između. za pojedinačne zgrade ovog bloka nema nikakvog uticaja, samo ti je bučnije uz Om. brigada.
 
Mislim da ti je najbolje u ovoj levoj zgradi ako baš hoćeš "SAVADA" zgrade.

СавАда лево, А Блок десно, Белвил право:
8B2hU7.jpg




Struktura je 31,83 m2

L2-stan43-5.sprat-1.0-soban.jpg


Zbog najboljeg odnosa buke i sunca tj. jedino ćeš na ovoj strani imati sunce, a buka je minimalna, peti sprat preporučujem radi lakšeg dopiranja prirodne svetlosti tokom cele godine, a to je i u jesen-zima periodu, takođe i buka je manja od zvuka parkiranja vozila ispod zgrade i sl.

Sve imaš na njihovom sajtu www.savada.rs


Moj favorit u ovim zgradama je ovaj:

L1-stan40-5.sprat-3.0-soban.jpg


"Ablok" ima lepše zgrade, bolju ugrađenu opremu i završne radove, videćemo opremu kada završe ovaj "SAVADA" inače oba kompleksa (naselja) ovih zgrada su u bloku 67a.
 
Tek sada malo pogledah stanova, ima nekih koji mi se svidjaju (ograda da nisam sve pogledao). veoma mi funkcionalno deluje ovaj

http://savada.rs/l4-stan-51-6-sprat-3-0-soban/

Mada me stvarno nerviraju sa ovim, po meni, manjkom prozora. Zar nisu mogli bar negde da spoje tri prozora da daju više svetla. Ovako prozor, zid, prozor, zid, vrata od terase, zid... Šta se desilo sa onim starim spojenim prozorima skoro punom dužinom sobe.
 
Kupi gajbu pa kad zapalis u inostranstvo rentiraj istu i uzivaj negdje napolju
 
MilisaV":3q529yat je napisao(la):
ako ne planiraš još dugo da živiš ovde nemoj džaba kupovati stan i trošiti vreme, energiju na pronalaženje istog.

rentiraš i glava te ne boli.

Energiju u Srbiji trosis i na obicnu konverzaciju u marketu. Neminovno je. :bash:

Mair, sta mislis o ovom http://savada.rs/l5-stan-29-4-sprat-1-0-soban/ ?
Prednost u odnosu na tvoj link je velika soba sa trpezarijom koja je za 6m2 veca. Mana je terasa koja mi iskreno i ne treba. Ne pijem kafu i kao sto rekoh, provodio bih malo vremena godisnje u stanu. Sto se svetlosti tice, sada zivim na istocnoj strani i promenio bih na zapadnu. Sobzirom da ce od ove zgrade do ulice biti parking mesta, mislim da buka nece biti TOLIKO velika. Ne kazem da sam doneo odluku ali mislim da sam na pravom putu.

direktor":3q529yat je napisao(la):
Kupi gajbu pa kad zapalis u inostranstvo rentiraj istu i uzivaj negdje napolju
Vec sam iznajmljivao 62m2 i od stana su mi napravili svinjac. Ovi stanovi imaju pojedinacno daljinsko grejanje a ne centralno tako da sve i da zuji stan prazan, nije veliki trosak. Pola Beograda je prazno zbog malih poreza, ne bi to moglo tako vani.

DusanBG":3q529yat je napisao(la):
Osim ako naravno baš nemaš brdo keša, pa ti iovako stoji na računu

Daleko sam od brda al sam se nekako snasao da mi uz ovaj stan, ostane jos toliko da mogu da odem odavde.


Inace, slazem se da su zgrade pored lepse i da su u SAVADI nekako klasicne i obicne. Danas i patike dizajniraju kreativnije od zgrada ali dobro, Srbija.
Sdruge strane, sobzirom koliko ste kriticni, ne vidim da pronalazite mnogo zamerki za ovaj blok. To mi je ohrabrujuce a i jutros sam video da rade prilicno ubrzano. Bilo je hladno a niko zabusavao nije. Bice od toga nesto, sta tacno, videcemo za 18 meseci.
 
Splinter365":29e78lnk je napisao(la):
videcemo za 18 meseci.
Ako su ti rekli da je to rok slobodno dodaj jos par meseci do godinu dana :D

Do tada ce i druga faza A bloka biti uveliko zavrsena a trebalo bi da bude i tih manjih kvadratura koji ti trebaju.
 
Ko razmislja o kupovini stana u Savaadi neka ode do bloka 61 i pita ljude koje su tamo kupili stan od Neimara sta misle o njima i kakvu su saradnju imali sa Neimarom. Verujem da ce sokirati kakve probleme stanari imaju samo godinu dana od useljenja. Inace osim fasade koja je u Savaadi bolja kvalitet stanova ce biti indetican. Dela bi trebala da govore vise od reci i zato savetujem sve potencijalne kupce da ovo urade.
Pozdrav.
 
Z&J":2eajfk9y je napisao(la):
Ko razmislja o kupovini stana u Savaadi neka ode do bloka 61 i pita ljude koje su tamo kupili stan od Neimara sta misle o njima i kakvu su saradnju imali sa Neimarom. Verujem da ce sokirati kakve probleme stanari imaju samo godinu dana od useljenja. Inace osim fasade koja je u Savaadi bolja kvalitet stanova ce biti indetican. Dela bi trebala da govore vise od reci i zato savetujem sve potencijalne kupce da ovo urade.
Pozdrav.
Hvala vam na ovom postu. S obzirom da sam potencijalni kupac, da li mi mozete napisati malo vise o tim problemima? Verujem da je ovo javna debata i da ako znate nesto , da bi bilo lepo da to i napisete jer bi to pomoglo buducim kupcima.
Eventualno mi mozete poslati privatnu poruku.

Hvala vam unapred
 
Z&J stvarno, dajte šta to ne valja, ovakav post ne služi ničemu. Imamo primer foruma Savske terase gde su se ljudi otvoreno žalili, imamo šta je izvođač opravio, šta nije, u kojim rokovima, itd. Sta treba da ljudi idu i kucaju na vrata kupcima u Bloku 61?
 
Nisam zeleo da budem neko ko sedi za tastaturom i kritikuje ali dobro, problemi:
Prokisnjava ceo plato oko zgrade zbog cega je 2 etaza garaze pod vodom posle svake kise
Voda ulazi u okno lifta zbog cega lift ne radi i potrebno ga je stalno popravljati
Zbog kisa tokom maja svo prozori koji su bili na udaru vetra su propustali vodu zbog cega se poajvila vlaga na zidovima oko prozora
Ulazna vrata ne rade jer je stavljen nekvalitetan usporivac
Uzasno izlakiran parket, nije lepo ociscen i zasticen izmedju dva lakiranja zbog cega ima mrlja i prljavstine koja se sada ne moze popraviti
Unutrasnja vrata losa, kant traka se odlepljuje i puca
Grajanje urdjeno sa losim i slabim pumpama, uvek se cuje sistanje tokom grejne sezone
Zardinjere nisu postavljene po projektu zbog cega se automobili parkiraju gde im padne napamet
Zavrsni moleraj lose odradjen, pukotine svudo oko prozora i na spoju greda i zida
Predvidjena samo dva podzemna kontejnera za zgradu od 100 stanova, rezultat smece na sve strane
Neke od ovih stvari su vremenom otklonjene ali uz puno muke i neverovatne angazovanosti nekih od stanara. Zato vam i savetujem da odete tamo i potvrdite ili opovrgnete moja saznanja koja su nazalost iz prve ruke.
Pozdrav
 
Zaboravih da kazem da je useljenje kasnilo godinu dana i da se zbog toga obavezno zastitite klauzulom u ugovoru gde cete definisati mesecni iznos naknade zbog kasnjenja. A evo i jednog bisera koje je prosto neverovatan, glavni vodovodni ventil jedne od vertikala se nalazi u radnji Enmon!!!!
 
To za ventil nije toliko neuobicajeno da bude u lokalima u prizemlju.

I ja obidjoh skoro blok 61 i ono stvarno izgleda dosta zapusteno i isfuserisano i isarano grafitima a relativno nov objekat u pitanju.
 
Ne trebaš se osećati loše što se žališ sa tastature, pa tome služi forum :)

Jeste, izgleda dosta problema, nadam se da su vam dosta ispravili (ili koga već znaš tamo). Pukotine oko prozora i na spojevima su česta pojava u novogradnji, reši se lako, mada jest da niko ne voli ponoov majstore u kući. Da su kasnili su videli svi koji su prolazili ovim krajem, gradilo se sto godina...

Ovo ostalo isto dosta rešivo, samo mi ova izolacija i voda u garaži deluje dosta problematično, rade li na rešenju toga?
 
Garazu su kao nesto resavali ali sta su uradili videcemo kada padne prva veca kisa ili sneg, ja mislim da su samo zamazali problem i zbrisali. Ostale stvari je resio kucni savet. Ono sto je veliki problem je sustanje radijatora, kada je ugasen TV cela soba susti, zezamo prijatelja da pojaca TV da bi mogli da pricamo jer je sustanje stvarno iritantno. Inace glavni projekat te zgrade je isti kao i za Savaadu ali se zbog krize odustalo od fasade kakva je u Savaadi i napravilo "ono". Ja sam voljan da odgovorim na sva pitanja ali mi treba malo vremena da proverim ono sto znam jer ne zelim da ostavljam polu-informacije. Sve sto sam do sada napisao je apsolutno tacno. Pozz
 
Vrh