Šta je novo?

"Blok 63" - Vojvođanska [stambeni objekat]

Ovo je slična matrica kao u 37. bloku - investitor izlobira da se donese PGR po kom je dozvoljena maksimalna zauzetost parcele i maksimalna spratnost na odabranoj parceli, u ovom slučaju su čak i zagradili prozore susednoj stambenoj zgradi. Kad se krene u izgradnju zgrade koja je u suprotnosti sa svim principima urbanističkog planiranja, i uopšte zdravog razuma, onda se gradski čelnici i investitori pozivaju na PGR, jer je građ. dozvola izdata na osnovu postojećeg PGR-a.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Одвратно је колико ова зграда штрчи у односу на околне:





 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861091#p861091:3l95jocv je napisao(la):
shadestudio » 29 Jun 2021 12:12 pm[/url]":3l95jocv]Kad se nadograde okolne taman ce biti iste visine.


iako verujem da je post ironičan, ovo uopšte nije isključeno, niti mora biti nelegalno. Zgrade su u zoni VIŠE SPRATNOSTI
 
Jeste ironican, ali bilo bi bolje da se ujednace visine, makar i nadogradnjom, ali posto znamo kako nadogradnje izgledaju, bolje da ostane ovako.
 
И онда шипови који су првобитно намењени да издрже подрум,приземље и 3-4 спрата требају да издрже дупло веће оптерећење...
 
Ne bih ja puno komentarisao,grdno i nakaradno.Svaka vlast donosi svoja pravila,zato Beograd i izgleda tako kako izgleda.




I naravno,ispisao sam ceo roman pa obrisah.Nisam poznat kao neko ko puno komentariše ali ovo je stvarno sramota.I ovo i ono sr... u JG/Nehruova. Zatrpaše grad.Jel misli neko gde će ovi da parkiraju,odakle infrastruktura,park,zelenilo...
 
beton.jpg
 
Svež pogled iz Pere Segedinca, desno je poslovično dobro uznapredovali V12.

AYCavMK.jpeg


Naizgled napušteni plac pored V12 deluje zrelo za nešto širi sličan objekat.

sQLpkdF.jpeg


Pogled na predmetni šifonjer i sa unutarblokovske saobraćajnice...

SY870tb.jpeg


Na mestu gde se prelazi na parking iza Vojvođanske 11-15 kamioni su solidno urnisali asfalt.

2m3Z9Ju.jpeg
 
Tikvica":15fgw0y0 je napisao(la):
Ne bih ja puno komentarisao,grdno i nakaradno.Svaka vlast donosi svoja pravila,zato Beograd i izgleda tako kako izgleda.




I naravno,ispisao sam ceo roman pa obrisah.Nisam poznat kao neko ko puno komentariše ali ovo je stvarno sramota.I ovo i ono sr... u JG/Nehruova. Zatrpaše grad.Jel misli neko gde će ovi da parkiraju,odakle infrastruktura,park,zelenilo...
Potupno se slazem! Samo mi nije jasno zasto to kod narodna prolazi. Da se takvi objekti masovno izbojkotuju druga bi pesma kod investitora bila. Ovako kakva god da je vlast narod na kraju bira
 
Почело је постављање изолације:



 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867042#p867042:3m34ldnd je napisao(la):
Babaroga » Ned Jul 25, 2021 10:25 am[/url]":3m34ldnd]Samo mi nije jasno zasto to kod narodna prolazi. Da se takvi objekti masovno izbojkotuju druga bi pesma kod investitora bila. Ovako kakva god da je vlast narod na kraju bira
https://www.youtube.com/watch?v=TAwwNeE1qnE :mrgreen: :lol:
 
Znam da je tesko prihvatiti cinjenicu da ovde vise nema normalnih ljudi,po mojoj proceni oko 5%,
ako bi slucajno taj procenat bio bar 25-30% nebi se ovakve i slicne stvari desavale !

1.jpg


Ko bi normalan gradio stambene zgrade na mestima gde je najvece moguce zagadjenje vazduha ili ti usred
''Bronksa'' i slicnih okruzenja a sve to za bogatu elitu koja to moze sebi da priusti ???

Ova nova zgrada u 63...gde ce se deca igrati,na 6 traka ili sa ove druge strane gde nema mesta za jedno drvo a kamoli za neki auto ?

Ovo je sve toliko apsurdno i imbecilno da mi ostaje samo da se sprdam... :gobb:
 
Ne znam da li je ova bočna strana na kojoj je urađena fasada potpuno završena, pošto ne liči na ono što je na renderu. Ne razumem zašto je ispalo ovako žućkasto.

Evo rendera:
Capture.png
 
Cim su skinuli skelu, verovatno i jeste. Ovo je ogledan primer kako izgleda render vs realnost. Uzivo izgldeda jos grdje. Kao da su deca bojila. Nadam se da nece i na ostalim elementima toliko ustedeti.
 
Nema logike da bude kao na renderu vec je render samo ulepšavanje zarad obmane kupaca. Na renderu su fasadni paneli sa led osvetljenjem, a ako je to kraj parcele gde treba da nalegne neka druga zgrada nekad zašto bi iko trošio pare na panele i led rasvetu.

Podseća na onu zgradu u BKA

LrSDLyK.jpg
 
Vrh