Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Pa kad niste članovi biblioteke morate pitati nekog ko je član mozda vam otkrije neku info
 
Čudno da se oni bave unutar blokovskim platom ali dobro jos da su tek rekli ko izvodi radove i sta ce i kako biti uradjeno
 
Вероватно станари блока цимали општину по питању платоа па је општина ангажовала надлежне да коначно реновирају плато.
 
Stvarno je zanimljivo da se "putevi" bave platoom, možda će zelenilo da nam sredi parking a gč trotoare i ulice, sve je moguće.
 
Stvarno je zanimljivo da se "putevi" bave platoom, možda će zelenilo da nam sredi parking a gč trotoare i ulice, sve je moguće.
Nema ničeg "zanimljivog", nadležnosti javnih komunalnih preduzeća se često prepliću. Na primer zelenilo odnosi smeće iz parkova koje održava a gradska čistoća uklanja korov sa trotoara i ivičnjaka.
 
Baš lepo što se prepliću i što su tako angažovani, mada ih nešto slabo viđam u bloku, sve zajedno, pa je stanje bloka ovakvo kakvo je, u svim segmentima komunalno građevinskih problema.
 
20230830_181451.jpg

30.08. 18:00
 
Nažalost, opet ploče na platou pa za nekoliko godina opet haos i opet pranje para kroz radove
 
Ove ploče čak nisu ni fiksirane za podlogu. Meni kao laiku to deluje kao gore rešenje. Ima li neko da ponudi argumentovano mišljenje?
 
Ploče se i ne fiksiraju za podlogu. Jedini primer gde imamo fiksiranje je mislim Skadarlija. Na Trgu je trebalo da budu fiksirane, ali nisu.

Ako se sve uradi kako treba (svi slojevi podloge urađeni kako treba) nikakvo fiksiranje nije potrebno.

Moje mišljenje je da ovaj način rada - betonska-asfaltna podloga pa kamenčići pa pesak nije dobro rešenje, ali neko stručniji bi umeo da objasni.

Laički, da se radi kao vekovima do sad voda bi oticala, amortizacija bi bila bolja, a ovako imamo krutu podlogu koja ne upija najbolje kišu, amortizacija je samo u sloju između betona i ploča. Sa obzirom da je ovo predviđeno za kola, plašim se da će za koju godinu ploče početi da propadaju.

Evo, sa slike se vide slojevi i svaki od tih slojeva ima svoju ulogu. Mi sada imamo beton umesto prvih par slojeva.

romaroad.png
 
Već nekoliko dana, u bloku, neka firma, za BVK, obeležava šahte, brojevima, auto lakom, a geodeti premeravaju ulice kod nas i u 33. Jel to nešto uobičajeno ili se sprema nešto? Nisam, do sada, viđao neku sličnu "akciju" u bloku.
 
isto su tako u bloku 29 i u omladinskih brigada, neam pojma sto
 
Biće da BVK nema preciznu i tačnu evidenciju o svim šahtovima kišne/fekalne kanalizacije i slivnicima kišne kanalizacije na ovoj teritoriji pa se taj posao outsource-uje nekom privatniku da uradi nešto za šta JKP BVK nema dovoljno "kapaciteta ili stručnog kadra"
 
Nema šanse. Ostaje parking 99%

Realno, ako ostaje parking, bolje da su asfaltirali. Mada, ostaje nada da će napraviti nove parkinge u bloku, pa da ovaj plato ostane pešacima i kafićima.
 
Ako već i ostane parking da se barem obeleže linije a ne da se ljudi bahate kao na ostalim nezvaničnim parkinzima. Videćemo za par dana.
 
Nema šanse. Ostaje parking 99%

Realno, ako ostaje parking, bolje da su asfaltirali. Mada, ostaje nada da će napraviti nove parkinge u bloku, pa da ovaj plato ostane pešacima i kafićima.
Slažem se u potpunosti, čak i sebično priželjkujem da bude parking jer ovo nije normalno koliko su ostali delovi bloka bukvalno začepljeni raznim vozilima, još kad dođu studenti biće haos. Svakim danom je sve više vozila u bloku, gde ti ljudi idu, rade...... nije mi jasno.
 
Ako se unapred razmišlja ili planira onda same kocke mogu biti druge nijanse onda nema potrebe za farbom ali koliko sam video to ovde svakako nije primenjeno.
 
Vrh