Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Grane skresane, suvo drvo isečeno...

IMG_1693.JPG
IMG_1697.JPG
IMG_1698.JPG
IMG_1699.JPG
IMG_1701.JPG
 
Plato urnisan od kola pretpostavljam lokali svaki ružan na svoj nacin jedan izgleda da se prelio preko javne površine koliko mu trebalo
Sve vratiti u projektovano stanje
 
Grane su skresane radikalno. Tako da su neka stabla ostala skroz gola. Nisam stručan da cenim da li je to moralo tako, ali voleo bih da su ostale one velike krošnje. Suvi četinar ako su posekli.
Plato urnisan od kola pretpostavljam lokali svaki ružan na svoj nacin jedan izgleda da se prelio preko javne površine koliko mu trebalo
Sve vratiti u projektovano stanje
Plato je, pre svega, urnisan od kamiona.
Što se lokala tiče, kafić "Bombonjera" se proširio nelegalno tj. zastakljeni deo je dozidan bez odobrenja. Bašta pretpostavljam da je takođe tu bez ikakvog odobrenja ali to ne mogu da tvrdim. Velika zastakljena bašta "Kolokvijum bara" se nigde ne pominje u knjigama niti na mapama, što me navodi na zaključak da je takođe nelegalna.
Za ovo što sam napisao se pozivam na javno dostupne, zvanične podatke sa sajta Katastra. E sad, da li bi išta po tom pitanju moglo da se uradi kako predlaže @direktor, kako bi ta procedura trajala, ko bi je pokrenuo, koliko bi trajala itd. to ništa ne znam.
 
Pa u normalnoj državi ne bi mogao da dobije dozvolu da radi u nelegalnom objektu
Da se sruši moze da se prijavi građevinskoj inspekciji da uzme mito i da se na tom zavrsi
To važi za oba kafića uzeli su sigurno javnu površinu ili zelenilo i zaradili verovatno postoje fotke negdje kako je izgledalo nekad
 
Kada se završe radovi bilo bi dobro da se pobodu stubovi, ne stubići, da plato i ulica pored bombonjere budu samo za pešake, kao što je i namenjeno. Pa kad krene haos zbog nedostatka parkinga možda "nadležni" krenu da rešavaju parking tamo gde ima mesta za to.
 
Bas me zanima gdje ce parkirati i kuda će ići vozila koja su bila ordinirla po platou
 
Mene zanima gde su već sad sva ta kola našla mesto. Možda još ima ljudi po odmorima pa je po neko mesto slobodno. I dalje mislim da je zoniranje celog bloka najbolje rešenje.
 
Parkirani su po celom bloku, gde je ko našao mesto, već nekoliko dan su svi parkinzi zauzeti, danju i noću a ima i dosta vozila kod one nedovršene garaže.
 
Parking iza nove zgrade je prazniji (bio do početka radova) nego inače zbog odmora (tako je i kod mene, u bloku prekoputa - 3). Nadajmo se da će završiti do 1.9.

Zna li se da li ide asfalt ili opet neke ploče?
 
Kada bi malo raskrčili ono divlje rastinje i kiselo drveće u delu prema ulici, na uglu, bilo bi još više mesta za parkiranje, dugoročno, mislim na deo ničije zemlje. Iz iskustva kažem da nam to divlje zelenilo pravi više štete nego koristi, ambrozija, mace, komarci, smrdibube i ostale štetočine.
 
Kada bi malo raskrčili ono divlje rastinje i kiselo drveće u delu prema ulici, na uglu, bilo bi još više mesta za parkiranje, dugoročno, mislim na deo ničije zemlje. Iz iskustva kažem da nam to divlje zelenilo pravi više štete nego koristi, ambrozija, mace, komarci, smrdibube i ostale štetočine.
Da nije maca bilo bi vise pacova, ja biram mace
 
Pričao sam sa radnicima, ne znaju ljudi dalje od onoga što im je rečeno da rade. Neki lik u "civilki", predradnik ili slično, mi je ispričao bajku da će ceo blok da se uredi ali da ne zna ko će da izvodi radove i kada će i šta konkretno da se radi. Nešto mi nije bio uverljiv bez obzira na moj pesimizam.
 
Jeste, betonska. Može lako da se desi da preko samo nabacaju neki materijal a ne ploče opet.
 
Kada bi plato služio svrsi, da bude bez automobila, onda bi ploče bile ok a pošto od toga nema ništa mogu i asfalt, što da ne.
 
Grane su skresane radikalno. Tako da su neka stabla ostala skroz gola. Nisam stručan da cenim da li je to moralo tako, ali voleo bih da su ostale one velike krošnje. Suvi četinar ako su posekli.
Sve zavisi od toga koje su vrste u pitanju. Sa fotografija ne mogu da utvrdim vrste, ali ako su brzorastuća i vrste kojima takvo orezivanje ne škodi, onda nema zime. U suprotnom su šanse 50 - 50 za oporavak.
 
Vrh