Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Pred kraj osamdesetih, kada sam ja došao u blok ovo je bio miran kraj i pored SG, do pre desetaka godina. Nije problem u prilagođavanju ili pomirenju sa činjenicom ili posledicama, problem je u generacijama studenata koje su sve bahatije i bezobraznije. I ja sam često dolazio u SG dok sam studirao i bilo je potpuno drugačije.
 
I još nešto, ko ne živi u bloku i ne zna kako sve to izgleda u praksi, ne mora da troši prste i piše ovde svašta misleći da živimo u uređenom društvu gde se sva pravila poštuju.
 
Kakvi nam se radovi spremaju u bloku, na platou koji trenutno služi kao parking a okružen je kafićima "Bombonjera" i "Kolokvijum bar" kao i mesarom "Momčilo", podrumom pića, apotekom itd?
Pominje se neko kopanje koje bi moglo vrlo brzo da počne ali ne znam sa kojom idejom.
 
A da nece bager slučajno da pomazi te objekte
 
Ona uličica pored Bombonjere vrišti za 50-60cm širine barem, poželjno 1m, sa desne strane se lako može dobiti. Svaki dan neko nekog hoće da bije mimoilazeći se. Dok se nije izgradila Napredova zgrada pre 10 godina, moglo se, ali cirkulacija je sve veća.
 
Ona uličica pored Bombonjere vrišti za 50-60cm širine barem, poželjno 1m, sa desne strane se lako može dobiti. Svaki dan neko nekog hoće da bije mimoilazeći se. Dok se nije izgradila Napredova zgrada pre 10 godina, moglo se, ali cirkulacija je sve veća.
Ta uličica nije namenjena za vozila, kao ni plato ali muka naterala zbog nedostatka parkinga.
 
Tako u drugim blokovima sad parkiraju po košarkaškim igralistima
 
Više puta sam pisao i ovde i nadležnima o glavnim problemima u Bloku 34.

Ta ulica između Studenjaka i Arome je veći problem. Proširivanjem (ima mesta) kod pekare i bombonjere može da se dobije trotoar koji bi se nastavljao na postojeći uzdignuti trotoar uz zgradu preko puta nove Napredove.

Livade kod Arome bi se mogla pretvoriti u parking, kao i livada iza Ristića.

Kada kažem parking, ne mislim da ravnu asfaltnu ploču, već pola livade parking sa drvoredom, a druga polovina zelenilo, klupe, drveće.

Kod Arome ne treba parkić za decu jer već imamo dva (koji vape za rekonstrukcijom), a iza Ristića ima toliko mesta i postojećeg drveća da može da se napravi "ludilo" od parka i parkinga.

Jedino što je urađeno (pametno više manje) u poslednje vreme je nasipanje onog recikliranog asfalta uz kolovoz na travu (blato) čime se ozvaničeno nepropisno parkiranje.
 
Jako dugo je komunalna pisala kazne za parkiranje na tim mestima ali pošto to zvanično nisu zelene površine već samo građevinske parcele koje nisu privedene nameni tako se ni parkiranje na njima ne može smatrati nepropisnim.
 
Dodatna parking mesta su uvek dobrodošla. Problem je naći prostor za njih, pogotovo da bude koliko-toliko u blizini zgrade i stanara. Mislim da bi uvođenje bloka u zonski sistem parkiranja u mnogome rasteretilo parking mesta.
Ja sam pre nekoliko meseci pisao nadležnima na tu temu i dobio odgovor: "Razmotrićemo u narednom periodu". Nažalost, mislim da to u prevodu znači: "Od toga nema ništa."
 
Malo pre sam čuo od komšije da je sređivanje platoa samo početak rešavanja svih infrastrukturnih problema u bloku, parkinga, ulica, trotoara itd. Ako i pola od toga završe biće uspeh, daće Bog.
 
Neko je navodno išao po zgradama u bloku i sakupljao neke potpise prethodnih dana. Valjda je vezano za te radove mada su ove glasine o radovima i datumima isuviše blizu pa je pitanje za šta se tačno tražila saglasnost.
 
Bili su kod mene, potpisao sam naravno. U pitanju je peticija mz carina da se što pre započne sa davno obećanim uređenjem bloka. Obzirom na to gde živimo sumnjam da će biti nešto od toga sve dok neko ne bude imao neki dobar interes u svemu tome.
 
Da, obično se ti trenuci iznenadnog povećanja interesovanja za potrebe građana volšebno uvek poklope sa lokalnim izborima koji se približavaju.
 
Malo pre sam čuo od komšije da je sređivanje platoa samo početak rešavanja svih infrastrukturnih problema u bloku, parkinga, ulica, trotoara itd. Ako i pola od toga završe biće uspeh, daće Bog.
Bili su kod mene, potpisao sam naravno. U pitanju je peticija mz carina da se što pre započne sa davno obećanim uređenjem bloka. Obzirom na to gde živimo sumnjam da će biti nešto od toga sve dok neko ne bude imao neki dobar interes u svemu tome.
Izbori na proleće.
 
Čisto da uđe u zapisnik da je jedno drvo skroz osušeno.

Bilo bi zaisto lepo da se sačuva ovaj četinar. Ostala stabla koja se vidi možda i nisu u zoni radova.

Slike su od prošle nedelje...

plato blok 34 1.jpg
plato blok 34 2.jpg
 
Vrh